Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Szczęściara28

Rodzimy we wrześniu 2007r.

Polecane posty

Cześć dziewczyny! Miśka_26 - przykro mi że uprzednio nie wyszło...... Wiesz, ja sie o tyle ciesze, ze tydzien temu na usg wyszło puste jajo płodowe, a po tygodniu zarodek 4,7 mm. Wiem, że to za mało,(obecnie 10 tydz. od OM) lekarz uprzedził, żeby sie nie nastawiac bo może być róznie, ale dodał tez, że to może byc po prostu bardzo mała ciąża co nie przekresla tego, że dziecko będzie zdrowe. No jest małe, ale mam nadzieje, że urosnie i bedzie ok. A co do dolegliwości ciążowych to je mam. I mimo że czuje sie fatalnie, to jestem w stanie znieść wszystko. Diana Shanti - będzie dobrze, zobaczysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) Gosiu a nie chcesz zrobić bety dla pewności? I powtrórzyć oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Sisterone! Ja teraz biorę duphaston i ponoć mógłby zafałszować wyniky bety... Co tam u Ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Laura_28
Czesc dziewczyny. Imbir kupiłam w markecie na stoisku z warzywami. Ja akurat kupilam go w sklepie, który nazywa się Billa (kiedyś Minimal). Pewnie w marketach typu Tesco tez bedzie. Imbir kupuje się na wagę. Kilogram kosztuje ok. 15 zł. Ja kupilam 2 male kawałki i zapłacilam cos ponad złotówke. Ja wczoraj ssałam imbir jak mnie strasznie mdliło. Dzis nie mam na razie mdłości chociaz jest jeszcze wczesnie, a mnie dopadaja głównie po obiedzie i wieczorem. Wiec jak znow mnie zemdli to wezme sobie kawalek do ssania. GosiaD: długo bierzesz juz ten duphaston, bo ja dzis zaczynam 3 opakowanie i lekarka powiedziala mi ze wiecej juz nie bede brala. Tez bierzesz 2x dziennie po 1 tabletce?? W środe bylam u mojej ginekolog i stwierdziala ze wszystko jest oki. Ale dalej pobolewal mnie brzuch wiec kazala mi wzią jeszcze jedno opakowanie. Ja nie chodze prywatnie do ginekologa. Jak na razie jestem zadowolona. W środe jade na usg trójwymiarowe i troche sie boje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laura_28 Duphaston biorę od środy 2x dziennie.Dopstałam recepte na 3 opakowania - kurde drogi... Lekarz powiedział ze nie ma on skutków ubocznych. Wierze, że pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Laura_28
no drogi ten duphaston. U mnie kosztuje 34 zł. (ale w innych aptekach chyba jest drozszy). Tak sie zastanawialam czy nie ma odpowiednika polskiego, bo moja kolezanka brala na poczatku ciąży luteine, która tez ma takie dzialanie jak duphaston i kosztuje cos ok 3-4 zł. Ja tez pytalam czy duphaston jest bezpieczny dla dziecka. Lekarka powiedziala mi ze to jest tylko hormon, który wytwarza sie podczas ciaży i tabletki te nie sa szkodliwe dla dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laura 28 - dzieki za info nt imbiru. Dzis udam sie do marketu i mam nadzieje, ze zdobede ten imbir :) Pzdrw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie dokładnie to samo powiedział lekarz. Cóz, jak ma pomóc to bierzmy, nie? Ja zapłaciłam 33 za opakowanie, wykupiłam od razu 3. Kosmos, biorąc pod uwage, ze od początku ciąży na wszystkie badania i wizyty wydałam coś ponad 500 zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ciąża kosztuje. Ciągle jakieś badania. Ja mam powtórzyc badania na toxo, bo 6 tyg. temu robilam i nie wyszły mi za dobre. Mialam IGM - , a IGG + (48, 2). Dziewczyny jakie bierzecie witaminki? Ja zaczełam brac Feminatal, ale lekarka kazala mi brac razem z folikiem i tak sie zastanawiam czy nie za duzo tego kwasu foliowego naraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego te wyniki toxo są złe? Ja miałam IGG oraz IGM ujemne, i mi lekarz powiedział, że: IGG - wskazuje na obecność przeciwciał - czyli wynik dodatni wskazuje na to, że sie chorowało, i posiada sie przeciwciała IGM - wskazuje na obecne zakazenie czy chorobe i to trzeba wtedy leczyć. W związku z tym, ze obydwa wyniki miałam ujemne, musze powtarzac co miesiac toxo - zeby sprawdzić, czy nie załapałam. Zreszta dziowne jest to, że nie chorowałam nigdy, zdlatego, że mam od 5 lat kota, a poza tym miałam doczynienia z wieloma bezdomnymi kotami, przewijały sie przez nasz dom. Z niektórymi małymi kociakami spałam....W pełni nieswiadoma zagrozenia wtedy byłam... Co do witamin - jak zwykle opinie lekarzy rózne - mój powiedział zebym brała kwas foliowy ale na razie zadnych innych witamin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do kwasu foliowego - to nie przedawkujesz go. nie ma takiej mozliwości, gdzies czytałam w necie, że nadmiar ewentualny jest wydalany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lekarka powiedziala ze mam powtórzyc jeszcze raz badania na toxo, bo mam ponad norme IGG. Musze zobaczyc czy IGG nie rośnie. Jak bedzie taki sam lub nizszy- to oki, gorzej jak wzrosnie. Wtedy nie wiem czy bede musiala robic dodatkowe badania, bo na razie nic mi nie mowila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha, no cóż nie znam się za dobrze..... Robiłaś tez badania na cytomegalie? mi wyszło że chorowałam (??!!!) bo mam przeciwciała. To dobrze, bo nie ma jak tego uniknąć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do witamin, to mozliwe ze przepisala mi je, bo moje wyniki krwii byly na pograniczu. W zasadzie wszyskie osiagały minimum norm. Pewnie dlatego że nie jem w ogole mięsa i nabiału. I teraz mam problem, bo muszę zaczą jesc mieso i nie umiem sie przemóc, bo nie jadlam od 10 lat. Tak samo z nabialem. Zadnego sera nie włożę do ust, mleka nie lubie :(( I tak musze sie teraz meczyc, żeby zacząc jesc którekolwiek z tych rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NIe badań na cytomegalie nie robilam. Nawet nie wiedzialam, że trzeba, bo lekara nic mi nie mówila. Co to są za badania??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez nie jadam mięs, no i teraz cieżko sie przemóc - zwłaszcza, ze nie jadłam ze wzgledu na to, ze nie bardzo mi smakuje... Co do nabiału, to lubie chociaz mleka nie trawie - nie toleruje laktozy - natomiast jogurty, maślanki itp. odkad jestem w ciązy obrzydzają mnie.... Stawiam na warzywka, uwielbiam kasze, ryż, itp. Ciężko będzie podjadac to mięsko... A ryby lubisz? ja uwielbiam, ale teraz oczywiscie - nie bardzo mi podchodzą... A takie miałam plany na temat zdrowego odzywiania w ciąży.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też jogurty jadłam przed ciążą, a teraz odrzuciło mnie od wszystkiego. Na nic nie mam ochoty. RÓwnież jem dużo owoców, sałatki jarzynowe, no i rybki też lubię :)) Ostatnio mam ochote na konserwowe ogórki, zjadalam ich bardzo dużo. Pytalam lekarki czy mozna jesc ogórki, grzybki rozna sałatki w occie. Powiedziala mi że nie można ze wszystkiego rezygnowac i oczywiście mozna jesc, ale z umiarem. Chociaz przyznam szczerze ze na poczatku nie zachowywalam umiaru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jakies dwa tygodnie temu miałam nakręt na kiszona kapuste i wrąbałam pół kilo. Ale teraz to bym nawet nie powachała..... Chyba się narazie pożegnam, musze sie połozyć. Trzymaj się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lauro , wiem że moje pytanie moze jest głupawe ale jak Ty postępujesz z tym imbirem. Też zakupiłam ostatnio w carrefurze , miałam dodawać do herbaty ale może spróbuje Twojej metody. Tylko napisz czy Ty go obierasz ze skóry czy tylko myjesz czy sparzasz go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Irysek: ja kroje sobie mały plasterek (tak ok. pół centymetra grubości) obieram go ze skórki i trzymam na jezyku ok 15-20 min. Ciężko wytrzymac na początku, bo strasznie w jezyk piecze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sakahet
witam wszystkie mamusie :) a dziś przedewszystkim Laurę :) nareszcie ktoś z Gliwic czy myślałaś już o tym, gdzie chcesz rodzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiu czuję się osłabiona, ciągle mam mdłości. Nie mogę się doczekać, kiedy ten najgorszy okres minie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny. Piękna pogoda za oknem świeci słońce a ja do poniedziałku muszę być w łóziu. Ale wirusek powoli oduszcza już gorączki nie mam i dziasiaj nawet sama śniadanie sobie zrobiłam. Właśnie piję herbatę zwykłą czarną z cytryną miodem i plastrem IMBIRU jest super. Nie wiem czy na mdłości bo ich nie mam ale w smaku jest świetna. Przez tą moją chorobę nawet pies sie na mnie obraził. omija mnie szerokim łukiem, a to ja jestm jegoo najukochańsza pańcią :( Aha wczoraj dostałam wyniki badań krwi. wszystko jest dobrze leukocytów więcej ale to est prawidłowe w ciąży. No i miałam toksoplazmoze. Mam 33 przeciwciała. Ale to mnie nie zaskoczyło skoro przez 12 lat na mojej własnej poduszce spała moja kotka oczywiscie razem ze mną. Niestety malutkiej już nie ma odeszła biedaczka schorowana jak były te letnie upały. Teraz rudy kudłacz wskakuje prosto po spacerze do mojego łóżka i kładzie się na miejscu meza. :D Tak wogule macie jakieś zwierzaki czy wasze dzieci bedą sie wychowywały ze zwierzętami ? poydrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Miałam napisać wieczorkiem o moim pomyśle odnośnie fotek naszych dzieciaczków. Nie napisałan, bo spałam. Nadrabiam dziś - zajrzyjcie pod poniższy link i napiszcie co o tym myślicie??? http://wrzesien2007.bloog.pl/ kaja72 ❤️ Dziękuję za kciuki i za Twoją wiarę. Wbrew pozorom takie słowa dodają mi sił. ❤️ słonko - zdrowiej szybko i nie pozwalaj gorączce na panowanie nad Twoim organizmem. Przyszła - zdziwiona mama - szkoda, że w Twojej wypowiedzi jest tyle złości.... Masz rację często tutaj piszemy same o sobie, w większości przypadków nie patrząc co inne napisały. Myślę jednak, że jest to normalne. Każda jest podekscytowana swoim stanem, nie znamy się. Wierzę w to, że za jakiś czas będziemy umiały ze sobą rozmawiać i ten topik przerodzi się w forum z prawdziwego zdarzenia. Czego nam bardzo życzę :) Irysek już zaczynałam martwić się o Ciebie.. nie było Cię kilka dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laura - dzięki, tak zrobię jak dam rade 🌻 Peppetti 👄 zaglądam tu codziennie ale nie miałam siły ostatnio pisać. Mdłości odbierają mi resztki energii jaką mogłabym z siebie wydobyć. Snuje sie po domu, a właściwie większość czasu spędzam na łóżku, najgorzej przetrzymac 8 godz. w pracy. Jak będe za tydzien u lekarki to spytam o ten homeopatyczny specyfik CAROMINTHE. Z homeopatią to często jest tak, że efekt jest zauważalny po dłuższym czasie stosowania. A ja potrzebuje czegoś już ! julllka - może napisz jak sprawuje sie ten specyfik po kilku dniach stosowania , działa? Pozdrawiam Was dziewuszki, trzymajcie sie zdrowo Wreszcie piątek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale mamy paskudna pogodę dzisiaj!!! dobrze, że z domu nie muszę wychodzić:) soophiee, tak, też jestem z kraka, ale z podgorza. rzeczywiscie na woli bedziesz miala bezpiecznie i spokojnie:) peppetti, stronka rewelacyjna!:) tylko czy sie tam przenosimy, czy bedziemy mialy 2 stronki?:) zdziwiona mama, masz racje, tez się po czesci zgadzam z tym, co napisalas, ale popieram peppetti. jak sie lepiej poznamy, bedziemy bardziej czule na to, co piszemy:) zreszta, juz odpowiadamy na swoje posty:) a propos, czy Ty tez masz termin na wrzesien? 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×