Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Szczęściara28

Rodzimy we wrześniu 2007r.

Polecane posty

to-tylko-ja - Diason to przychodnia na Radwańskiej. Mają tam bardzo dobry sprzęt. Lekarz mówił mi, że taki sam usg mają tylko w ICZPM. No i doskonali lekarze tam przyjmują. Do Łodzi mam 50 km, więc to jest dosyć blisko. Tutaj mam swojego gina. W Łodzi w CZPM dwukrotnie rodziłam. Nie ufam lekarzom z mojego miasta. Tym bardziej, że moja ciąża przez cały jej przebieg będzie traktowana jak ciąża bardzo wysokiego ryzyka. Ja potrzebuję opieki fachowców, a nie ludzi, którzy skończyli studia medyczne i na tym ich rozwój się zakończył. suwaczek możesz zrobić na stronie http://www.lilypie.com/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zatem bede musiala panowac nad pokusami kulinarnymi i odstawic serek plesniowy... Z drugiej jednak strony wiem, ze w czasie karmienia piersią restrykcje zywieniowe bedą jeszcze większe... A wtedy to juz naprawde nie wiem jak sobie poradze z moimi zachciankami i przyzwyczajeniami ;) Pomyslalam tez sobie, ze zanim dziecko sie urodzi, dobrze byloby wyjechac na dwutygodniowy urlop wypoczynkowy. Takie maksymalne lenistwo, odpoczynek, relaks...mysle ze dobrze zrobi zarowno przyszlym rodzicom, jak i malenstwu. Stawiam na maj (nie jest jeszcze upalnie), i na \"cywilizowane\" kraje(odpada Egipt, Turcja i dalekie podroze). Co mozecie polecic jako najlepszy wypoczynek dla przyszlych rodzicow? Co w ogole myslicie o wczasach w 5 mcu ciazy? Mam zamiar porozmawiac o tym z lekarzem, ale chyba nie powinno byc zadnych przeciwwskazan...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też uwielbiam sery pleśniowe, ale czytałam, że kobiety w ciąży nie moga- no cóż poswięce sie i nie będe jadła:) W Toruniu tez pada.. a raczej kropi . Dała mi pani lekarka skierowania na mocz i krew- chociaz za to nie będe płaciła, bo jzu antyHBs jest płatne i WR też. I na co te moje składki idą? Za lekarza płać, za zrobienie badań płać.. Pożal się Boże z ta naszą służbą zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peppetti, to prawda. Ja też chodze tylko prywatnie. Drogo, ale wiadomo że jak zapłace to mam swiadomość że jestem pod dobrą opieką. Nie wspomne już o kolejkach, poczekalniach itd. i moja gin zawsze jest na wezwanie, wystarczył tylko jeden telefon wtedy że coś jest nie tak, a ona od razu kazała przyjechać. Słyszałam o czymś takim . To \"wakacje dla przyszłych rodziców\". Bardzo fajna rzecz, a samolotami możemy latać do 6-7 miesiąc ciąży. Zastanawialiśmy sie nad tym z mężem, ale wątpie, że zostawiłby prace choć na jeden dzień, to gorzej niż uzależnienie...:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sakahet
witam wszystkie mamusie :) we wtorek miałam robione USG- tym razem bardzo dokładne; Kruszynka miała wtedy 52,9 mm (a ja jestem w 12tc); dopiero po długim czasie budzenia zechciała pomachać rączkami i nóżkami- ależ słodko to wyglądało; cieszyłam się, bo byłam razem z Mężem i on też nareszcie zobaczył nasze maleństwo; termin wg USG 11.09 czyli jeden dzień wcześniej niż ten, który wyznaczył lekarz... cieszę się, że te niepokojące objawy, o których pisałyście ostatnio ustąpiły i nie miały negatywnego wpływu na wasze maleństwa pozdrowienia dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vanilam
Witam wszystkie przyszłe mamy :) ! Ja dopiero pierwszy raz. A to dlatego, że dopiero od kilku dni zasiadam do komputera, a chciałam jeszcze przeczytać wasze wypowiedzi i zeszło mi przy tym od poniedziałku. Widzę, że mam "wrześnióweczkę" z mojej miejscowości - witaj Peppetti :). A teraz pokrótce o mnie. Ja w czwartek zaczęłam 14 tc. Na pierwszym usg byłam w poniedziałek i mój mały bobasek miał 62mm. Termin wg OM mam na 5-6.09, a wg usg na 31.08. Wolałabym wrzesień, bo 11.09 mam 28 urodziny i byłby wspaniały prezent. Od 22.07 jestem szczęśliwą mężatką i od razu chcieliśmy dzidziusia. Początkowo musieliśmy zrobić przerwę po odstawieniu środków,a później .... we wrześniu dopadła mnie wiatrówka :(. Niemal przeżyłam załamanie nerwowe, tym bardziej, że najbardziej bałam się o to, że mam już w środku małą fasolkę. Na szczęście, natura sama postanowiła poczekać. No i po wielu perypetiach (nie będę Was zanudzać) w sylwestra zrobiłam test i wyszły mi dwie kreseczki :). Początkowo czułam się wyśmienicie, czułam się jakby ktoś wstawił mi dodatkowy akumulator. Niestety to nie trwało długo. Dostałam takich mdłości i wymiotów, że nie byłam w stanie wstawać z łóżka. Od 15-go stycznia jestem na L-4. Jestem typem pracoholika-pracowała już od dwóch lat na dwa etaty, ale niestety musiałam wybrać. Schudłam już 6 kg. Na szczęście od kilku dni mam tylko mdłości. 12.03 mam kolejną wizytę u mojej gin. Peppetti ja zaufałam lekarzowi z naszego miasta. Mam nadzieję, że wszystko będzie ok. Chociaż na drugie usg chcę jechać do Łodzi. Pozdrawiam Was wszystkie :) :) :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witamy Vanilam!:-) Gratuluję szczęśliwej wiadomości. My też z męzem jesteśmy młodym małżeństwem. Ślub braliśmy jak i Ty w lipcu, tylko 15. Więc mamy podobny staż małżeński;-). My o ciąży dowiedzieliśmy się w Wigilię Bozego Narodzenia. Niezły prezent, co :-D:-D:-D. Jeśli chodzi o terminy to u mnie też się nie zgadzają ale to normalka. Data porodu z @ to 5 wrzesień a z usg 30 sierpień. Piszesz, że masz już 14 tydzień więc po mdłościach pewnie lada chwila nie będzie śladu. Ja na szczęscie mam to już z głowy;-).Ty pewnie też. Koniecznie zajrzyj na naszego wrześniowego bloga i dopisz sie http://wrzesien2007.bloog.pl/kat,0,m,2,r,2007,index.html?ticaid=6351a Może masz jakieś zdjęcia do przesłania. Pozdrawiam cieplutko. Trzymajcie się dzielnie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny! Wpadłam tu tylko na chwilkę, wieczorem napisze coś więcej. AnA82 mam do Ciebie pytanie , pisałaś że bierzesz prenatal complex, napisz coś o tych tabletkach tzn. chodzi mi o to czy sa bardzo duże , czy łatwo sie połykają i czy rzeczywiście dla Ciebie też mają dziwny zapach tak jak pisała julllka , a i jeszcze - faktycznie bierzesz po 2 tabl? Pozdrawiam i życzę wszystkim miłego dzionka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fiu,fiu,fiu.. Ale milutki dzień..:) Słonko, prawie wiosna!! A do tego właśnie wrocilam od pani gin i moja dzidzia rozwija sie tak jak nalezy:) Widziałam bijace serduszko, machajace raczki i nozki:) Po prostu cudnie!! Oczywiście zmienił sie termin porodu wg OM na 27.09. a maluszek ma juz 36,1mm. Niestety zdjecie nie jest zbyt \"ładne\" wiec nie bede go wysylac na bloga. Ale jestem szczesliwa:):):) Irysku. Owszem wit Prenatal sa dosc duze ale gdybys ni mogla ich polknać mozna ta powloczke zlamac i zawartosc (taki proszek) wypic z czyms. Ja problemu z tym nie mam. Co do zapachu-jest specyficzny ale jak \"wsadzisz nos\" do pojemniczka gdzie jest ich 60 wiec sila rzeczy wydzielaja zapach (w zawartosc wchodzi m.in IMBIR ktory łagodz nudnosci,OLEJEK MIETOWY-ułatwia trawienie,ZURAWINA iwiele innych). Ja miałam zalecone brac 1 tabl dziennie do konca ciazy a teraz mam nawet odstawic folik jak skoncze opakowanie (Prenataltez go zawiera) Ale sie rozpisałam...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kamyczek-80 - odnośnie urlopu to polecam, ale proponuję w Polsce. Ngdy nie wiadomo co się stanie. Za granicą trochę utrudniony kontakt, no chyba że język danego kraju znasz doskonale (oczywiście słownictwo z zakresu położnictwa i ginekologii) Ja może w kwietniu wyjade nad morze. Uwielbiam morze, gdy nie ma tam turystów. Mozna odpocząć i naładować się na następny rok. Witam serdecznie vanilam!!! 🌻 - jestem w szoku - na kafe jestem od ponad trzech lat i nie spotkałam tu nikogo z mojego miasta. Brdzo mi miło. :) Może kiedyś umówimy się na kawusie :) :) A może już się znamy????? hi hi hi aniołekjg - Wy o ciąży dowiedzieliście się w Wigilię, a my z mężem zmajstrowaliśmy dzidziusia w noc wigilijną :) AnA82 - jak mogą być niezbyt ładne zdjęcia???? koniecznie przysyłaj!!!! Chcę napatrzeć się na dzidziusie. Na swojego będę patrzeć dopiero za dwa tygodnie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewuszki-wyczytalam,ze kilka z Was ma termin porodu na 5wrzesnia-gratuluje,bo fajni ludzie sie tego rodza-ja jestem tego najlepszym przykladem hihihihi.ja mam termin na 10,ale to i tak super bo to bedzie najcudniejszy przezent na moje 30urodziny-matko,jak ten czas leci-pojutrze zaczynamy 14tydzien,juz tylko 26:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) Ogladałam Wasz blog i Wasze zdjęcia brzuszka :) wiecie co ulżyło mi, myslałam że tylko ja mam taki duży brzuszek :P jestem w 13 tc, ale to było dla mnie dziwne że już tak urósł. Wygladacie uroczo!!!!! 🌻 śliczne zdjęcia :) U mnie niestety dziś pogoda pod psem :O wczoraj takie piękne słoneczko a dziś deszcz. daria123 jesli nie bedzie wcześniej to dokładnie 5 września ma się urodzić Nasza kruszynka :) Jakie bierzecie witaminy??? Ja biorę Feminatal N. Pozdrawiam Was wszystkie 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LuKrEcJa*
cześć dziewczyny...pozdrawiam cieplutko:):) kasiak84-ja biore te same witaminki:):):)ale właśnie konczy mi sie opakowanie i zmienie na prenatal,dziewczyny tu sobie chwaliły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LuKrEcJa*
to ja uciekam.....do jutra:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, u mnie dziś strasznie nudno. właściwie to spędziliśmy z mężusiem cały dzień w domku, a ja to prawie cały czas w łóżeczku. Teraz i tak jestem śpiąca. Do zobaczenie jutro, dbajcie o siebie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie Kochane :) ja dziś tak późno zaglądam.....cały dzień spędziliśmy z mezem na zakupach w Poznaniu - było cudnie wiecie jak do tej pory nosiłam swoje dotychczasowe spodnie, a dziś nie mogłam się dopiąć, stały się totalnie zaciasne i brzusio się powiększył... :) dziwnie, że tak z dnia na dzień :) przy okazji witam nowe mamuśki :) a co witamin, czy kazał Wam je przyjmować gin.? czy na własną rękę bierzecie? mi panie doktor nic nie mówiła o witaminach i nie wiem, czy przoczyła to, czy uznała, że nie są potrzebne.....dziwne, nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a i dziś - bo już jest po północy 11 tydzień - jeszcze tylko tydzień i pierwszy trymestr skończony - huraaaa dziś same dobre wiesci - siostra ogłosiła dziś termin ślubu :) na szczęście na czerwca - więc raczej uda mi się być na nim :) z duuużym brzuszkiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LuKrEcJa*
dzień dobry dziewczyny:):) miska 26-jestem w wielkim szoku,że nie przyjmujesz żadnych witamin,nie zwłocznie sobie kup to bardzo ważne dla rozwoju maluszka.Zazywasz chociaż kwas foliowy?mnie lekarz sie pytał czy już zażywam jakieś witaminy,czy może ma mi cos przepisać.Zajmij sie tym bo to bardzo ważne zwłaszcza na początku ciąży.Bużka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukrecja biorę folik, duphaston i nic wiecej, zastanawam się czy nie zmienic lekarza..niby gin. bardzo miła, mozna do niej dzwonić o każdej porze, pracuje w naszym szpitalu..ale sama nie wiem - mało informcji mozna od niej uzyskać , chyba zdecyduje się na konsultacje z jakimś specjalistą, tymbardziej, że pierwszą ciaże miałam obumarłą... dziewczyny z Poznania - czy macie namiary na jakiegoś dobrego ginekologa? takiego prawdziwego specjalstę? musze wybrać sie na wizyte - przynajmniej jedną - do kogos \"fachowego\". a i jeszcze jedno pytanie do dziewczyn, które brały luteinę bądź duphaston - czy bierzecie nadal? do którego tygodnia macie go przyjmować? bo ja mam jeszcze tydzień czyli do 12 tygodnia ciązy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mój lekarz powiedział, że mam dobre wyniki i nie muszę brać żadnych witamin (biorę natomiast folik). Od czwartego misiąca zamienię folik na witaminy, najprawdopodobniej feminantal. Pozdrawiam 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AnA82.......:D:D:D Sliczny masz suwaczek...........:D Buzka👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LuKrEcJa*
miska26-rozumiem cie doskonale,ja również zmieniłam lekarza. tristeza-ja podobnie jak ty mam świetne wyniki,więc to twoja inwidualna sprawa czy bierzesz witaminki-ja biore feminatal. NAPEWNO ŻADNE WITAMINY NAM NIE ZASZKODZĄ:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość flur
NA PEWNO jak już

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LuKrEcJa*
FLUR-TAK CIE TO URAZIŁO??CZY TYLKO ZŁOŚLIWOŚĆ PRZEZ CIEBIE PRZEMAWIA??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość flur
złośliwość :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LuKrEcJa*
BEZ PYTAŃ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki! Ostatnio ogladalam zdjecia na blogu i pierwsze o czym pomyslalam, powaznie, ze nie bez powodow mowi sie, ze Polki to piekne kobiety. Pocieszylyscie mnie tez swoimi brzuszkami, bo ja myslalam, ze tylko ja mam taki juz dosc wyrazny, a tu prosze:) Co do witamin to ja zajadam, ale czesto spotykam sie z takimi opiniami, ze jezeli sa dobre wyniki to nie trzeba ich jesc, bo one wzmagaja apetyt i mozna przytyc. Nie wiem ile w tym prawdy. Jeszcze tez ostatnio przeczytalam, ze amerykanscy naukowcy udowodnili, ze mamy pijace cole w ciazy rodza duze dzeci:), ponoc sprawdzone. Lukrecja---takimi jak flur nie warto odpowiadac. One szukaja chetnych do glupiej rozmowy. Kazdy popelnia bledy. Ja rowniez i sie nie wstydze tego. Nie jestem polonistka. Ciekawe czy taka flur zna sie na mechanice budowli, bo ja tak:) Milego dnia dziewuszki!! Zapomnialam napisac, ze i mnie przeziebienie nie ominelo. Gardlo boli, oj boli. Ale najwazniejsze ze temperatury nie mam. Wiec uwazajcie na siebie, bo duzo ludzi teraz choruje. Z dala od kichajacych!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×