Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Szczęściara28

Rodzimy we wrześniu 2007r.

Polecane posty

A co u zielonego_talerzyka?? Słyszała któraś coś? I nikt nie odp na moj post:( w związku z mniejszymi ruchami. ale tak sobie przypominam, ze chyab tak miałyście. No ale teraz jesteście ze swoimi kruszynkami i czasu brak na czytanie forum. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziarnko_piasku mój mały tez tak je tylko że on w nocy co godzina po 5-10 minut i tak do 11 przed południem a potem do samego wieczora to musze go budzić ale on ma dopiero 10 dni więc mam nadzieje że mu sie to unormuje bo nie moge dojśc ładu z cycami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksemma - podobno tak się dzieje przed porodem z tymi ruchami. Jednak ja na Twoim miejscu poszłabym na ktg, bo mnie moja gin uczulała, żeby kontrolować ruchy maleństwa. Ja miałam cc, wiec do samego końca mały kopał jak szalony. 🌼D🌼o🌼b🌼r🌼a🌼n🌼o🌼c🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, hej :) Obejrzałam właśnie fotki maluszków na blogu - wszytskie są takie słodkie :) Chyba dośle swoją Zosie do kompletu! Pozdrawiam wszystkie serdecznie, zwłaszcza te oczekujące na \"rozpakunek\".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gratulacja dla wszystkich nowych mam oraz tych które juz maja dzieciatka przy piersi. kochane jak trochę dojdę do siebie to coś wiecej napiszę, teraz jestem jeszcze na prochach przeciwbólowycvh, wiec żadna ze mną rozmowa. powiem jedno, jeszcze tak pieknej miłości jak miłość matki do dziecka nie znałam, cos pieknego, patrze na Kube i wyje ze szczęścia, ze go mam, jest kochany, cudowny, normalnie boski. pozdrawaiam 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam melduję się 2w1 i przesyłam gratulacje kolejnym Mamusiom i Tatusiom. Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Kobietki! 🌻GRATULUJE🌻 \"nowym\" Mamusiom!!! Wszystkiego naj naj naj dla Waszych Pociech 😍 U mnie bez zmian. Wczoraj bylam u gina, KTG zarejestrowalo dosc mocne skurcze, glowka jest b. \"gleboko\", szyjka przygotowna (choc nadal nie ma rozwarcia) i mam czekac, az cos sie ruszy. Jutro kolejna wizyta i tak co 2dni, jesli nic mnie nie wezmie. Wywolywanie dopiero po 2tyg. od terminu :( Szczerze mowiac, to juz stracilam nadzieje na naturalny porod. Czuje ze skonczy sie wywolywaniem, jesli nie cesarka. Jestem z tego powodu wsciekla. Tak bardzo chcialabym miec juz moje Malenstwo przy sobie, cale i zdrowe. Moj gin twierdzi, ze dziecku nic nie grozi, ale skad on to moze wiedziec, jesli ostatnie USG mialam 4tyg. temu?! Boje sie, ze mam juz b. malo wod, poniewaz ostatnio byla juz nizsza norma i na dodatek nie wiem, czy ta dwunaczyniowa pepowina, dostarcza wszystko co potrzebne Maluszkowi. Jedyne co jest pocieszajace, to ze na KTG puls dziecka byl wporzadku i ze znam wiele kobiet, ktore urodzily sporo po terminie i bylo wszystko o.k. ksemma🌻 u mnie tez coraz mniej ruchow. Babysie maja malo miejsca, dodatkowo mniejsza ilosc wod, wiec nie latwo im sie poruszac. Ciekawi mnie tylko dlaczego nie chca wychodzic?! Wkoncu juz najwyzsza pora?! To mozg dziecka wysyla bodziec, do mozgu matki, ze juz jest gotowe do wyjscia i wtedy nasza przysadka zaczyna wytwarzac oksytocyne, szyjka macicy zmiekcza sie i rozwiera, co otwiera dziecku droge na swiat. A moj leniuszek zadnych sygnalow nie wysyla :P Pozdrowienia dla Wszystkich 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shiva Skarbie nie zamartwiaj się Myszko. Ja też miałam termin na 23. I wczoraj rozmawiałam z lekarzem i powiedział że do 14 dni po terminie to norma. Trzeba tylko obserwować dziecko jeśli chodzi o ruchy. W każdej chwili mam prawo stawić się na ktg i skontrolować czy wszystko ok jeśli mamy wątpliwości. Cierpliwości Skarbie i my się doczekamy. Nawet jeśli to ma być w październiku. Data przyjścia tego cudu na świat przecież nie ma większego znaczenia. A te Skarby napewno będą silne i zdrowe. ZObazysz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shiva24 🌼 dotex ma rację. Zresztą ja jestem przykładem przenoszenia. Przecież nasz Szymon przyszedł na świat 9 dni po terminie i momi tego, że rozwiązanie było przez cc, to dostał 10 punktów w skali Apgar. Nie martw się - jeśli robisz ktg i jesteś pod stałą obserwacją swojego lekarza to nic złego nie powinno się wydarzyć, ale jak tylko by Cię coś zaniepokoiło (nawet instynktownie), to od razu jedz do lekarza albo do szpitala, bo czasami instynkt matki jest niezawodny :) Trzymam za Was kciuki dwupaczki 🌼 A u nas dzisiaj była pediatra. Bardzo sympatyczna pani. Niestety mały dostał antybiotyk na tą swoją skórkę, bo nastąpił nawrót stanu zapalnego skórki (taki sam miał na parę godzin po porodzie - obsypało go całego małymi krostkami). W tej chwili ma kilka punkcików na policzkach, ale zaczynają pojawiać się na całym ciele. Niezbyt mi się podoba to, że takie maleństwo, a już antybiotyk, ale pani stwierdziła, że maść działa tylko pomocowo i miejscowo, a tego typu zakażenie wędruje z krwią, a tam maść nie dociera. Trudno - najważniejsze, żeby pomogło. Mały dostał też witaminki i espumisan w kropelkach na te jego wzdęcia. A i jeszcze uprzedziła nas (podobnie jak położna), że trochę pomęczymy się z pępuszkiem, bo kikut jest bardzo gruby, stąd dłużej będzie odpadał. Zmykam, bo dzisiaj chyba przyjadą jedyni pradziadkowie naszego Szymonka (rodzice mojej mamy) i musz trochę ogarnąć mieszkanko. Pozdrowionka 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny wpadam na chwillke...nawet dobrze nie zdążyłam poczytac co u was...normalnie dzien mi tak szybko mija ze nie wiem jak to sie dzieje! u nas wszytko ok, dalej ściagam pokarm laktatorem i karmie mała butelka, dzis kupiłam herbatke z kopru, anyżu i rumianku bo niby mała nie ma takich typowych kolek, ale jak ma sobie piernąć lub pręży sie zeby zrobic kupke to popłakuje, wiec dam jej popic herbatki (jest od 1m-c) i mam kropelki Esputicon dodaje po 1 2xdziennie, moja niunia ma prob;emy wieczorem z zasypianiem, jest zmeczona najedzona przebrana ale marudzi złości sie i jak juz sie zmeczy to po 2 godzinach zasypia zeby za pół godziny znow sie obudzic na jedzonko...ale potem idzie spac i co 2 godziny sie budzi jesc przekichane mam bo spie po 1 godzinie zeby nadoic mleczka i zeby dac córeczce...jestem zmeczona i marze tylko spaniu! ale kocham ja ponad zycie i zniose wszytko!!! dziewczyny ja małą kąpie w olilanie(polski odpowiedni olilantum, tańszy) i powiem wam ze skóra jest jak aksamit! oliwkuje tylko włoski paszki i za uszkami- bo tam peka skórka a do pupci smaruje sudocrem...nie wiem czy dobrze ale jak na razie nic sie złego nie dzieje i oby tak dalej! acha no i zczynaj mi cycki starjkowac ona chce jesc co 2 godzny a ja sciagam 1,5 jej porcji ale co 4 godziny bo co 2 to nie mam tyle mleka...połozna powiedziała zebym sciagała ile sie da i moze wprowadzic 1 butle dziennie sztucznego zeby wyrównac to wszytko,zaproponowała bebilon? dobre to? koncze bo moje dziecko krzyczy papapa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to już jestem cała spięta i gotowa :) dopiero o 19:00 wyjezdzamy do szpitala..Ale nie umiem myslec o niczym innym - tylko o tym, zeby mała zdrowa była! Mam pustkę w głowie i chyba coraz większe przerażenie jak to będzie :) Napiszę do Was jak powrócę do domku :) Jutro około 9 rano trzymajcie kciuki :) A pamietam, jakby to bylo wczoraj jak pisalam do Was, ze mam splaszczony pęcherzyk płodowy i lekarz mowil, ze wtedy jest wieksza szansa na poronienie...jak ja sie wtedy martwilam...ehh Trzymajcie sie dzielnie! Do uslyszenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to już jestem cała spięta i gotowa :) dopiero o 19:00 wyjezdzamy do szpitala..Ale nie umiem myslec o niczym innym - tylko o tym, zeby mała zdrowa była! Mam pustkę w głowie i chyba coraz większe przerażenie jak to będzie :) Napiszę do Was jak powrócę do domku :) Jutro około 9 rano trzymajcie kciuki :) A pamietam, jakby to bylo wczoraj jak pisalam do Was, ze mam splaszczony pęcherzyk płodowy i lekarz mowil, ze wtedy jest wieksza szansa na poronienie...jak ja sie wtedy martwilam...ehh Trzymajcie sie dzielnie! Do uslyszenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to już jestem cała spięta i gotowa :) dopiero o 19:00 wyjezdzamy do szpitala..Ale nie umiem myslec o niczym innym - tylko o tym, zeby mała zdrowa była! Mam pustkę w głowie i chyba coraz większe przerażenie jak to będzie :) Napiszę do Was jak powrócę do domku :) Jutro około 9 rano trzymajcie kciuki :) A pamietam, jakby to bylo wczoraj jak pisalam do Was, ze mam splaszczony pęcherzyk płodowy i lekarz mowil, ze wtedy jest wieksza szansa na poronienie...jak ja sie wtedy martwilam...ehh Trzymajcie sie dzielnie! Do uslyszenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to już jestem cała spięta i gotowa :) dopiero o 19:00 wyjezdzamy do szpitala..Ale nie umiem myslec o niczym innym - tylko o tym, zeby mała zdrowa była! Mam pustkę w głowie i chyba coraz większe przerażenie jak to będzie :) Napiszę do Was jak powrócę do domku :) Jutro około 9 rano trzymajcie kciuki :) A pamietam, jakby to bylo wczoraj jak pisalam do Was, ze mam splaszczony pęcherzyk płodowy i lekarz mowil, ze wtedy jest wieksza szansa na poronienie...jak ja sie wtedy martwilam...ehh Trzymajcie sie dzielnie! Do uslyszenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to już jestem cała spięta i gotowa :) dopiero o 19:00 wyjezdzamy do szpitala..Ale nie umiem myslec o niczym innym - tylko o tym, zeby mała zdrowa była! Mam pustkę w głowie i chyba coraz większe przerażenie jak to będzie :) Napiszę do Was jak powrócę do domku :) Jutro około 9 rano trzymajcie kciuki :) A pamietam, jakby to bylo wczoraj jak pisalam do Was, ze mam splaszczony pęcherzyk płodowy i lekarz mowil, ze wtedy jest wieksza szansa na poronienie...jak ja sie wtedy martwilam...ehh Trzymajcie sie dzielnie! Do uslyszenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochane kobietki niestety nie moge czytac na bieząco to co napiszecie najbardziej chcę wycałowac te które są 2w1, bo Wy teraz potrzebujecie duzo siły i wsparcie- uważajcie na siebie, nie dajcie sie źle traktowac w szpitalu, bądzcie jak najsilniejsze. Zdrowych, szybkich i bezbolesnych porodów. pieknyc, zdrowych maluszków!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! mamulki kochane całuje Was w czułka i Wasze dzieciaczki mam pyt. w szpitalu powiedziała mi kobietka, ze z ZUS mozna otrzymac jakies pieniadze, ponoć mało ludzi o tym wie i na tym korzysta ZUS, tylko, ze ja była w takim stanie, ze nie dopytałam jej o co chodzi i jaki wniosek trzeba wypełnić itp. Moze wy sie orientujecie w tych sprawach? BARDZO PROSZE O PODPOWIEDZ JAK TAKIE COŚ ZAŁATWIC I CO TO JEST??????????????????????? ale zagadaka hahahhaahahahahahah

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam po długiej przerwie wszystkie rozpakowane i te w dwupaku 🌻 Niestety nie dam rady nadrobic zaleglosci w czytaniu...ale przegladalam tabelke z danymi i widze, ze szczesliwych mamus jest juz naprawde duzo :) :) :) Zauwazylam tez, ze moje malenstwo najszybciej przyszlo na swiat w stosunku do planowanej daty porodu (24 dni przed terminem). Ale to pewnie ten fenoterol - przynajmniej w moim przypadku zadzialalo jego odstawienie ;) Powiem Wam tylko, ze gdyby moj Karolek poczekal, to wazylby az 4620! W ciagu 3 tygodni przytyl 1600 g! Dziewczyny, czy to normalne czy rosnie mi maly grubasek??? Pokarmu mam bardzo duzo, a maly nie toleruje smoka i ciagle domaga sie cyca! Nie musze dodawac, ze w nocy takze... Zatem i ja dołączam do grupy niewyspanych, ale najszczesliwszych pod sloncem kobiet! Przesylam duze buziaki 🖐️ i postaram sie zagladac czesciej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katusia wydaje mi się iż jest to zasiłek porodowy. Faktycznie jest to mała kwota ale skoro się należy to dlaczego mamy go nie dostać. Spróbuję się dowiedzieć jak to załatwić ale dopiero w poniedziałek będę miała taką możliwość. Może wyślij kogoś do zusu albo w pracy powinni to wiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie Kochane :) na początekbuziaczki i pozdrowienia przede wszystkim dla Mamusiek 2 w 1 , wiem jak Wam ciężko i jak czekacie na ten moment..❤️ u nas wszystko dobrze :) Mateuszek jest bardzo kochanym dzieciaczkiem, co 3 godziny karmienie w nocy przypada to na 24, 3 i 6 więc nie jest źle, można się wyspać....całą noc przesypia i prawie większość dnia - więc czasu mam dużo.. W dzień ciągle próbuje przyzwyczaić go do cyca -powoli sie udaje, a jak nie chce to tak jak dzidzia mecze sie z laktatorem i podaje mu z butelki, w nocy dostaje nan1, niestety nie mam za wiele pokarmu :( jednak prawie dwa tygodnie nie miałam możliości przystawiania go do piersi i są tego skutki. Wczoraj był u nas pediatra, nastraszył nas,że słyszy jakieś szmery koło serduszka, ale w szpitalu maleństwo miało echo serduszka robione i nic nie wykazało, za miesiąc do kontroli mam nadzieje, ze nic nie wyjdzie.. mam pytanie do Vaniliam - pisałaś, że lekarka kazała kupić espumisan - napisz proszę jakie objawy miało Twoje Maleństwo? bo Mateuszek czasem bardzo sie pręży i robi czerwony, więc moze też męczy go brzuszek i gazy... i pytanie co do wody morskiej - psikacie ja głeboko do noska? i co później trzeba dać dzieciaczka w pion na ręcę, by to ściekło? czekam na odpowiedzi :) życzę wszystkim miłego dnia :) i znikam bo o 9 miało być karmienie i mały już sie domaga :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a i jeszcze jedno - czy na pampersa zakładacie tetre? pediatra powiedział by pieluszkować szeroko Matiego - ale tyle było tych info od niego, ze zapomniałam zapytać jak to robić :) co do zasiłku porodowego to na necie jest tak duzo sprzecznych info- na niektórych stronach piszą,ze się należy przez 3 miesiace 20% przeciętnej krajowej, a na innych że to już nie istnieje i można się starać o dodatkowe 1000zł z gminy lub OPS zależy jak w którym mieście - więc jak ktos będzie miał świeże info - to prosimy się podzielić :) ja i tak narazie nie mogę nic załatwiać, bo na pesel w moim mieście czeka się 1,5 miesiaca..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miska_26 ja tez mam zalecone szerokie pieluszkowanie i kiedy uzywam pampersów to na pampersa zakladam jeszcze 1 lub 2 tetrowe aby bioderka były jask najszerzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miśka_26 🌼 Jeśli chodzi o Espumisan, to nasz Szymon miał problemy z gazami, a przez to męczyły go wzdęcia. Kupki robi ładnie, ale brzuszek go bolał, bo on bardzo łapczywie ssie i przy tym łyka dużo powietrza. I tak dokładnie jak piszesz prężył się, cały robił się czerwony, no i bardzo płakał. My stosujemy herbatkę Plantex oraz 2xdziennie po 2-3 kropelki Espumisanu. Z kolei jeśli chodzi o sól fizjologiczną, to wyczytałam, żeby takiemu maleństwu nie używać soli w aerozolu, bo to jest pod dużym ciśnieniem. Do 3 m-ca życia najlepiej wkraplać sól fizjologiczną. Wczoraj kupiłam taką w ampułkach i dzisiaj w nosku nie harczy. Uciekam, bo po przespanej nocy (mały budzi się do karmienia ok. 1.00 i ok. 6.00), mały w dzień potrzebuje trochę zainteresowania i uwielbia jak się do niego mówi i głaszcze :) No i czekamy na kolejne rozpakowane mamusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A i jeszcze podwójne pieluszkowanie. My robimy to tak: Ubieram małego w kaftanik lub bluzczkę, zakładam pampersa, na to śpioszki i dopiero pieluchę tetrową między nogi, a na to spodenki. Tak nam polecili w szpitalu, bo wtedy lepiej się wszystko trzyma. Pozdrowionka 🌼 🌼 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziecwynki witam! co do noska i wody morskiej- ja mam taka w psikaniu(aerozol) i psikam małej rano i wieczorem(potem czyszcze nosek z kóz) trzymamja w pozycji półleżącej takzeby nie zachłysła sie...i nie słyszałam o tym ze takim maluszkom najlepiej zakraplać a nie psikać?...jezeli tak- to Boże, ja źle robie mojej córci-kłania sie moja niewiedza... momusie karmiace czy wy jecie np.drożzówki? bo ja tak a ostatnio znajoma powiedziała ze nie wolno jesc drozdzowego...nie zuważyłam zeby niunia reagowała jakos na moje drożdzówki no ale... no i moja córcia tez zwłaszcza popołudniami i wieczorem jak chce póścić bączka pręży sie robi czerwona i popłakuje, wogóle wieczorami to \"meksyk\"- po kąpieli nie zasypia z 3 godziny! ,marudzi chce na raczki kreci sie mimo ze jest najedzona nakarmiona przebrana a jak juz sie wymeczy to zasypia zeby sie obudzic za chwilke na jedzonko... mam wieczorami nerwa na nia...przyznaję i wstydze sie troszke za to...ale to juz zmeczenie daje znac wieczorami...bo w dzien nie moge spac...ALE kocham ja nad życie i jak na mnie spojrze rano to istne szczęście!! pozdrawiam was bardzo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Ja wciąż 2w1. Czekamy i żyjemy sobie spokojnie. Cierpliwość jest cnotą więc staram się nie denerwować. Pozdrawiam wszystkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuje Wam za odpowiedź 🌻 dzidzia1975 - położna nam powiedziała,że niektóre dzieci reagują na kapiel zamiast uspokajająco, to podrażniająco i właśnie mówiła o takich objawach jak piszesz, ze dzidzia zamiast spać jest nerwowa i nie zamykają się jej wogóle oczka.....kazała nam obserwować naszego Szkraba i jeśli by się tak zachowywał kąpać go już ok 16-stej najpóźniej - może spróbuj tego? zaoszczędzi Ci to nerwów :) a swoją drogą mój Skarbek też wieczorem ma jakos najwięcej energii :) i zamiast spać to wymachuje rączkami i nóżkami i wydaje takie dźwięki jakby chciał się z nami nagadać :) na szczęście nie płacze.... zaraz \"wystawiam\" go na balkon i mam nadzieje jutro już wyjdziemy na spacerek :) czy tez tak robiłyście? najpierw świeże powietrze w domku, a potem z dnia na dzień na dworze coraz dłużej? u mnie wszyscy czekaja aż się pojawie na podwórku..hehe i chcą zobaczyc nowego sąsiada, bo do domu odwiedzin narazie nie przyjmuje- tak mi kazali lekarze, a najbliżsi muszą za każdym razem dezynfekować ręce, troche to męczące - ale mus to mus i zdrowie Matiego jest najważniejsze....ale juz powolutku będziemy wychodzić do świata :) Shiva kochana, jak u Ciebie? 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzidzia- ja jadlam drozdzowke i nie zauwazylam zeby mala na nia zle zareagowala... ale wiesz, kolezanka mi polecila zebym 2x dziennie brala po 2 tabletki espumisanu bo to przechodzi troche do mleczka i Maluszek nie bedzie mial takich problemow z kolka - wiec biore i poki co (odpukac) kolek nie ma :) Miska - my z Julka bylismy na dworze rowno tydzien po urodzeniu - i to taki konkretny spacer bo musielismy ja zarejestrowac potem poszlismy do centrum i w sumie wyszlo tego 4 godziny a nie bawilismy sie wczesniej w zadne werandowanie, bo tutaj nikt tego nie zna... ale Julka czuje sie dobrze a spacerki jej sluza bo i na spacerze i potem w domu spi jak susel :) choc rozumiem Twoje obawy bo przeciez Mati duzo przeszedl w szpitalu :( Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć kochane 🌻 My już od dawna wychodzimy na spacery, przyznam, że nie miałam cierpliwości do werandowania, podczas gdy na dworze było tak ciepło i bezwietrznie. Byłam już z małą 5 razy na spacerze, dziś tez się wybieramy, o ile nie będzie padać. Hania śpi na spacerze jak zabita, niezaleznie od tego, czy jedziemy, czy np. stoimy, a po powrocie do domu tez dosypia jeszcze z godzinkę. Staram się ją ciepło opatulić, ale bez przesady - ciągle boję się skrajności - to przegrzania, to wychłodzenia, ale myślę, że przy sprawdzaniu karku dziecka nic takiego się nie stanie. Nie wiem, jak to będzie dzisiaj, bo jeszcze się nie zebrałam w sobie, żeby iść na ten spacer, a mała śpi już od 2 godzin i własnie zaczęła się kręcić. Pozdrawiam dziewczyny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dotex82- kochana no własnie z oim zakładem pracy to jest problem, bo oni nic mi nie powiedza, a z ZUSEm sama wiesz, ale postaram sie tam w poniedziałek wysłas męza. jak cos bedę wiedziała dam znać. Jak i ty cos sie dowiesz to podziel sie info. buziaki i dziekuje za zainteresowanie sie moim tematem buzialki 👄 uwaga uwaga!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Anja2525 dostała sms od Ksemma (teraz Ania nie moze wejść na kompa, bo M. zabrał laptp ze soba): \"Cześć wczoraj po 20-stej pojawiła sie na świecie Basia. Waży 3160g i mierzy 52 cm. Jstesmy bardzo szczęsliwi.\" Ksemma- kochana najgoretsze GRATULACJE buziaki dla Basienki i szybko wracaj do nas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzidzia1975 - broń Boże nie chciałam podważać Twojej wiedzy. Sama wiesz, jak dużo jest przeróżnych opinii w kwestii pielęgnacji noworodka. Najlepiej robić tak, jak podpowiada instynkt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×