Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Szczęściara28

Rodzimy we wrześniu 2007r.

Polecane posty

Witam Ja wciąż 2w1. Jutro termin i nic. ALe ja cierpliwa jestem :-) Gratuluję kolejnym Mamusiom i pozdrwaiam oczekującym. Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki malagocha333 do koleżanki z pazdziernika, mysle ze te objawy przepowiadaja porod ale nie oznacza to ze stanie sie to w ciagu 2-3 dni rownie dobrze za tydzien albo i dłuzej, sama miałam objawy przedporodowe od połowy sierpnia a termin na 19.09 i do dzis nie urodziłam, czasem tego typu objawy ustaja i nic nie poradzimy, potem wracaja i znow ustają... a niektóre z nas nie maja zadnych objawów i jak się zacznie to na dobre... ale wierze w to ze jak sie zacznie to bedziesz wiedziała ze to juz... ja teraz jak mam jakies objawy to czekam na rozwoj sytuacji bo wiem ze to nie to, mysle ze jak mnie wreszcie dopadnie to sie nie pomyle... chyba to sie wyczuje ze to juz \"to\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczynki! Jola25 - ...to tak jakbym o sobie czytała, nie martw sie nie jestes sama, tez tak mam-dopiero dociera do mnie ze dziecko to najwiekszy skarb ale my kobiety płacimy za to najwyższa cene...moja mała ma 3 tyg i mi powoli mija ale nadal moge płąkac na zawołanie,boje sie zeby nie zobic niuni nic złego zeby rosła zdrowo i wszystko było ok...piersi tez mam problem karmie butelka a ściagamlaktatorem a to fakt bardzo meczace...trzymaj sie dzielnie!jeszcze pare dni i przyzwyczaisz sie...a cierpliwosc znajdziesz w sobie dla swojego dziecka! poza tym to u nas w miare ok, piersi bez zmian mamnawet mniej mleczka i zastanawiam sie czy nie wpowdzic choc 1 butli sztucznej na noc zeby mała pospała no i ja tez, jakie mleczko byscie polecal? moze ktoras jest \"oblatana \"w tym temacie i dziewczynki w czym kąpiecie maluszki? mi połozna kazała woda+kilka kropli oliwki a po kapieli nacierac ja jeszcze oliwka? nie wim czy odpowiednio plielegnuje swoja niunie...nie ma zadnych wysypek ani potowek ale ja sie boje zeby od oliwki nie dostała... a pupke smarujecie czym? sudocrem? pentacem?... pozdrawiam was goraco pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KATUSIA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! GRATULACJE !!!!!!!!!!!!! Dochodz do siebie Kochaniutka i odwiedz nas jak najszybciej :) Duzo zdrowka Tobie i Kubusiowi :) A ja nadal nic .... Do terminu dni 5 ... Wszyscy sie pytaja i denerwuje mnie to strasznie. Wczoraj wieczorem mialam takie okresowe bole - przychodzily i odchodzily. Ale zasatanawiam sie nad odczuwaniem skurczy - jak to sie czuje ? Wiem, ze to moze glupie pytanie, ale ja naprawde nie wiem czego oczekiwac. Jezeli mnie boli brzuch jak na okres to znam ten rodzaj bolu, potrafie go zidentyfikowac, ale jezeli chodzi o skurcze to nie mam zielonego pojecie :( Jak sie je czuje ???? Pozdrawiam tez wszystkie mamulki z dzieciaczkami -- trzymajcie sie kochane. Pewnie jeszcze trudno w 100% zrozumiec mi co czujecie, ale moze dlatego to wlasnie kobieta jest matka - jestesmy silniejsze, wiecej potrafimy udzwignac w sensie fizycznym i psychicznym. Kilka dni temu czytalam komentarz jakiegos ojca, ktory byl obecny przy porodzie swojej coreczki, ze dopiero na sali porodowej zrozumial dlaczego faceci nie rodza dzieci - bo wtedy wcale nie byloby ich na swiecie i gatunek ludzki prawdopodobnie umarlby. Dla wszystkich --- duzo sobotnich buziakow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzidzia1975 mnie położna doradziła abym zmieniała kąpiel co 3 dni, tzn. jednego dnia kąpiemy małą w mydełku Bambino, następnego dnia w Balneum (jakiś dodatek do kąpieli leczniczej), a trzeciego dnia w ziólkach - nagietek i lipa i tak na zmianę. Po mydełku i ziółkach smarujemy Pati całą oliwką Bambino, po tym Balneum już nie mo on tam ma cos nawilżającego w sobie. Natomiast co do kremu do pupy, to teraz uzywam Linomag, ponieważ Sudocrem ma za dużo jakiegoś tam składnika wysuszającego (tak twierdzi położna).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BZ :-) opuchnieta zasmarkana obolala traaaaaaagediaaaaaaaaa jutro bede juz przeterminowana!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez tak kapalam synka,tzn podobnie raz w ziolkach,w rumianku lipie rraz woda z oliwka raz z krochmalem raz sama woda i tak na zmiane co do mleka to NAN bym polecala,ale kazde dzidzie jest inne i inaczej reaguje na mleczko tak jak my mamuski,roznie przechodzimy ciaze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jeszcze jeżeli chodzi o mleko, to ciężko mi cos powiedzieć, przez 3 tyg. dawałam Bebiko1, ale od 2 dni przeszłymy na Nultramigen (niestety na receptę) ze względu na kolkę i szczerze mówiąc od 2 dni dziecka nie mam w domu, taka cisza i spokój :D Pozdrawiam 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny zaczynam czuć napięcie przed poniedziałkiem jakos dziwnie sie czuję. Ostatnie dni z brzuszkiem i to takie niewiarygodne że w poniedziałek przytulę swoją kruszynkę - tak sie cieszę i boję !!!! Mój mąż do Was nie napisze ale wyślę może sms-a doktórejś z Was ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SMS od Kaska 0110: \"Hej. Od 4 rano mam skurcze. Nie były one regularne. Od około godziny jestem w szpitalu. Skurcze mam bolesne, tak mniej więcej co 5-6 minut, odszedł mi czop, no i mam rozwarcie na 5 cm. Położna powiedziała że to jeszcze potrwa. Padam już ze zmęczenia. Jak urodzę to dam znać.\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wieczorowa pora 🖐️ 🌻GRATULACJE🌻 dla Katusi🌻 i Asik1984🌻 Duzo zdrowka dla Maluszkow 😍, wszystkiego naj naj naj :) Kaska0110🌻 trzymam kciuki!!! Oby szybko poszlo i by Twoj Skarb byl juz przy Tobie! ***niunia***🌻 nie martw sie, bedzie dobrze :) ***Dee🌻 u mnie sytuacja wyglada podobnie. Wszyscy wkolo pytaja \"nie ma jeszcze dzidziusia?!\", dostaje sms-ki i tel. z pytaniami czy juz urodzilam, co jeszcze bardziej mnie stresuje. Bylam pewna ze urodze przed terminem, a tu wyglada na to, ze przyjdzie mi jeszcze z brzuchem pochodzic. Oby nie za dlugo, bo sie denerwuje, czy maly jest dobrze zaopatrywany w tlen i substancje odzywcze. Wkoncu lozysko przed 3tyg. bylo juz troche zwapniale i na dodatek ta moja pepowina dwunaczyniowa i niska norma wod plodowych. Wiem, ze panikara ze mnie, ale nic na to nie poradze. Dziewczynki🌻 widzialam fotki Waszych Babysiow - sa takie slodkie 😍 Spokojnej nocy Kobietki🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczynki w ten uroczy niedzielny poranek:)) Ja nadal 2w1... Wczoraj tak od 9 rano do 13 miałam malusie, słabo wyczuwalne skurcze, które niestety ustały. W związku z tym od poniedziałku będę w szpitalu, pewnie na początku wyląduję na patologii ciąży. Podobno tam położne są w porządeczku. Strasznie się martwię, że nadal nic się nie dzieje, tym bardziej dobijające są pytania znajomych, sąsiadów, itp. pod tytułem- to Ty jeszcze?? Ludzie nie zdają sobie sprawy, co oznaczają takie pytania dla kobiety, która jest po terminie i sama się zamartwia, czemu nic się nie dzieje i dlaczego.... Za wszystkie mamutki będę trzymać kciuki, tym bardziej, że chyba kilka z nas kładzie się w poniedziałek w szpitalu, no i jak coś to będę w kontakcie tel. z Ksemmą. Wpadnę jeszcze wieczorkiem się pożegnać, bo jutro rano raczej nie będę miała na to czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basiatdi
dziekuję za odpowiedzi:) Rozdraznienie wrociło takie jak na poczatku ciazy... masakra... oby nie w poniedzialek.. Pozdrawiam serdecznie i zycze wszystkiego najlepszego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć! Ja tez bez zmian. Oj już bym chciała sie martwić w czym kąpać maleństwo..itp:) Ale na pewno przyjdzie ten czas. Fabia22 oczywiscie daj znac na moj tel co z Toba. Ja mam jeszcze tydzień i chce sie oszczedzac i wytrwac do terminu. Ok pozniej jeszcze zajrze, bo M woła. Trzeba wykorzystac kiedy jest sie razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acha a ja juz miałąm jakies dziwne skurcze i to takie, że tak mnie krzyz boał. To w nocy było i mnie obudziło. Nie mogłam ani sie ruszyć, ani oddechu złapać. Teraz też ciut mnie krzyz boli, ale to moze od chodzenia. Moze te nocne to były skurcze przepowiadajace? A któż to wie. Ale bolało okropnie i nawet pomyślałam sobie, ojej nie dam rady jak to tak będize bolec. :) No zmykam i zyczę udanej niedzieli. Pogoda wysmienita na spacer.👋

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takiego oto smsa dostalam od kaski0110: \"Filipek urodzil sie po 29 godzinnej meczarni poprzez porod kleszczowy o godzinie 9.24. Dla wycienczonych rodzicow jest najwspanialsza istotka na ziemi. Wazy 3.680 i juz zaliczyl pierwsze cyckanie. Wiecej jak cala trojka dojdzie do siebie. Pa.\" Ogromne gratuulacje dla kolejnej Mamusi! 🌻 oraz dla wszystkich rozpakowanych Mamus ktorym nie mialam wczesniej czasu pogratulowac 🌻 ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRATULACJE dla Kasi, męża i Filipka 1. Magda7184.........chłopiec............22.08......SN.......Mi chałek 2. Wiśniowa...........dziewczynka.......24.08.....CC.......Zuzi a 3. Szczęściara28.....dziewczynka.......26.08.....CC.......Patry cja 4. Aniołekjg............dziewczynka......27.08...CC.......Basia 5. Azalia................chłopiec............27.08...SN..... ..Karolek 6. Daria123............chłopiec............30.08...SN....... Marcel 7. dzidzia1975........dziewczynka.......30.08...CC.......Joasia 8. Diana24............chłopiec.............31.08...CC....... Dawidek 9. balbi72.............chłopiec.............31.08...SN........ Hubert 10. Justme..............chłopiec..............1.09...CC.......Ko nrad 11. kamyczek80.......chłopiec..............1.09...SN.......Karol ek 12.syska................dziewczynka.........2.09...???.. .....Natalia 13. Eve81..............chłopiec...............3.09...CC.......Sz ymon 14. Peepetti...........chłopiec...............3.09...CC.......Mi chałek 15. Pola40..............chłopiec...............4.09...SN....... ????? 16. Konwalia10........chłopiec...............5.09...SN........Pi otruś 17. Natalia_-...........dziewczynka.........?????...???........L uiza 18. Lukrecja..........dziewczynka..........5.09...CC.......Yasmi na 19. Tristeza...........dziewczynka..........5.09...CC.......Zosi a 20. koffi...............dziewczynka..........6.09...SN. .......??????? 21. Kasiak.............chłopiec...............7.09...SN ........Kubuś 22. Laura28...........dziewczynka.........8.09...CC..... ..Oliwia 23. Anja2525.........chłopiec..............10.09...CC....... Maksymilian 24. Miśka26...........chłopiec..............10.09...CC........Ma teuszek 25. Ziarnko_piasku.dziewczynka.........10.09...SN........Julka 26. jolla25 ............dziewczynka........10.09...SN.........Natalka 27.soophiee..........dziewczynka.........10.09..CC...... Marysia 28. missarajevo.........chłopiec...........10.09..CC........Adri an 29. Azazella...........dziewczynka........11.09...SN..... ...Hania 30. Mysza3............dziewczynka........11.09...SN............. Maja 31. Irysek.............dziewczynka.........12.09...CC........... .?????? 32. Małagocha333....dziewczynka.......13.09...SN.........Wiktori a 33. Tofikowa..........dziewczynka.......13.09...CC........Domini czka 34. _Justys_...........chłopiec.............13.09..CC.......Mate uszek 35. Vanilam.............chłopiec............14.09...CC........Sz ymonek 36. Ania 1978..........chłopiec.............14.09...SN........Kacpere k 37. To-tylko-ja.........chłopiec............15.09...???. .......???????????? 38. Aneta76............chłopiec.............17.09...CC........Antek 39. Asik 1984..........chłopiec..............17.09...SN........Natani el 40. Grako96..........dziewczynka.........20.09...SN............. Viki 41. Katusia.............chłopiec.............21.09...CC......... ...Kuba 42. Kaska0110........chłopiec..............23.09....SN..........Filipek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wpadam tylko na minutke...bo mała sie budzi i mleczko musze szykować... dzieki dziewczynki za odp w sparwie kąpieli i mleczka.... od wczoraj kapie niunie w Oli...cos tam odpowiedniku polskim Oli...tego drogiego, krótko mowiac ciekła parafina i samruje niuni oliwka bambino tylko lekko główke i jej wloski za uszkami i pod paszkami-miejsca gdzie strasznie sie wysusza...zaobaczymy co bedzie generalnie mała nie ma problemów z ciałkiem ale oliwka do kapieli i jescze samrowanie nia to chyba za tłusto? wg. mnie a mleczko...zasiegnęłam opini jeszcze innych mam i nan -potwierdził sie jest najciężej strawny dla maluszków(zreszta zależy od dziecka) bebiko1 ponoc sa po nim kolki wiec polecono m Bebilon, jescze nie dawałam bo narazie sie boje ale moje cycuszki cos strajkuja-mało mleczka wiec chyba sie odważe choc 1 butelke na dobe... zmykam i pozdrawiam wszytkie nowe mamusie i te jeszcze bidulki 2w1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!!! dzidzia1975 ja kąpię moją dzidzię w Balneum Herbal tak mi polecono w szpitalu. karmię na razie piersią ale mam w domu NAN1 w razie czego . Dlatego takie mleczko ponieważ moja mała takie piła w szpitalu przez 2 doby bo ja nie miałam pokarmu. Napiszcie mi dziewczynki ile powinien trwać pierwszy spacer?małą zaczęłam werandować a w czwartek idziemy na pierwszy spacerek i ni wiem ile powinnam przebywać na świeżym powietrzu po raz pierwszy ze swoją córeczką? Jeszcze jedno pytanie czy wasze dzieciaczki wymiotują po jedzonku? Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczynki! Katusia GRATULACJE :) Kaska0110 GRATULACJE i wspolczuje kochana ! Fabia dziekuje kochana , mysle ze i Twoja niunka bedzie przesliczna :) obys jak najszybciej ja miala juz ze soba :) jesli chodzi o kapiel maluszka to ja kapie w Oilatum , i od 2 dni natluszczam oliwka z Nivea , bo malej luszczy sie skóra na nozkach i raczkach , ale wszpitalu mi mowili zeby nie uzywac oliwki ja jednak robie po swojemu .. jesli chodzi o tylek to uzywam bephantenu ( krem ) tez mi tak polecili w szpitalu , wiem ze sudokrem wysusza poniewaz ma w sobie duza ilosc cynku , i praktycznie powinno sie go stosowac na jakies odparzenia a jesli nie ma takiej potrzeby to go nie uzywac tak mi powiedziala dr pediatra , ktora byla odwiedzic mała! Jesli chodzi o depresje , to ja tez placz mam na zawolanie szczegolniejak mała pałacze , cale szczescie ze jest z nami moja mama bo sama to bym sie zaryczala na smierc ...maz ciagle w pracy wraca pozno wychodzi raniusienko wiec pozytku z niego zadnego niestety nie mam a mialo byc tak cudownie ...ech faceci ! ja mam za to inny problem z moja Majeczka , jest strasznie marudna jesli nie spi to ciagle placze tak od 4 dni to nie wiem co sie dzieje , moze to kolka ale w sumie pije herbatke z kopru wloskiego i nic nie pomaga ...albo taka jej uroda ze juz tak jej zostanie puki nie wyrosnie albo dziecku cos jest a ja nie mam pojecia co ...na szczescie w nocy spi jak suseł i wszyscy moga sie wyspac ...oczywiscie ciagle chce byc przy cycu , a mamusia ma malo pokarmu ...od wczoraj zaczelam ja dokarmiac , rano 30 ml i na noc 30 mil oczywiscie po mojej piersi , a dokarmiam ja Nan1 podobno dobre !no a tak to caly dzien jest o moim cycu , kurde maz kupił mi laktator i chyba niepotrzebnie , bo jak sobie odciagnelam pokarm to raptem po 2 godzinach odciagania 40 ml naciagnelam i co wy na to ???? wiem ze produkcja nastepuje w czasie karmienia ale ja juz sama nie wiem co robic ! a i jeszcze jedno czy wasze pociechy placza przy zmianach pieluszek ? moja az sie zanosi ...i jeszcze podczas kapieli ryczy jak nie wiem co ... a takie do niedawna spokojne dziecko mialam ...kurde urzekli mi ja czy co ?! pozdrawiam was wszystkie serdecznie bede wdzieczna jak , ktoras mi odpisze ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaska 0110 --- GRATULACJE !!! Wyglada na to, ze naprawde mialas bardzo ciezki porod, ale dobrze, ze masz juz przy sobie malenstwo :) Ucaluj ode mnie swojego synusia i \"do pogadania\" na kafe jak najszybciej :) U mnie dalej spokoj. Chcialabym was zapytac dziewczyny czy mialyscie ( to do mamus) albo macie ( to do mamus 2w1) czasami doslownie wyplywajaca, biala wydzieline z pochwy ? Nie sadze, ze jest to czop. Wyglada to jakby biale jak mleko uplawy, ale w wersji mega i jest tego naprawde duzo !!! Nie wiem czy to moze jakas infekcja czy to normalne w koncowce ciazy ??? niunia - badz dzielna!!! nie boj sie bo juz za chwilke bedziesz tulila swoje szczescie, na ktore czekalas dlugie 9 miesiecy :) 🌻 fabia22 - trzymam kciuki, powodzonka i informuj nas jakos, co tam u ciebie 🌻 ewciau - jak tam zdrowko - przeziebienie juz przeszlo ? 🌻 dzidzia ,malgocha, szczesciara i pozostale mamusie - duzy buziak dla was i bobaskom 🌻 ksemma, sisterone, shiva24, fabia22, ewciau i pozostale dwupaczki - zycze wam wytrwalosci ( i sobie tez) podczas odpowiadania na denerwujace pytanie i obysmy powoli zamykaly wrzesniowa tableke. 🌻 Poki co, jeszcze tydzien wrzesnia nam zostal :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malgocha 333 mojej tez sie czasem ulewa po jedzeniu ...ale to dlatego trzeba zawsze potrzymac dziecko w pozycji pionowej i przed jedzonkiem tez klasc na brzuszku ...moja to taka silaczka ze glowe trzyma tak do gory jak ja na brzuch przekrece ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*Dee ja też miałam takie białe upławy, ale powiem szczerze, że przeszły, z tym że ostatnio brałam 3 globulki Clotrinazolu i po tym upławy się zmniejsdzyły. ale podobno w końcówce ciąży takie upławy są normalne i nie masz się czym przejmować. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja normalnie nie wierzę że to ostatni dzień z brzusiem, jak teraz wrócić do normalnych ciuchów i normalnego życia z malowaniem paznokci u nóg :D a co najważniejsze zajmowanie się maluszkiem, już nie pamietam jak to było. Mój Patryk w grudniu skończy 7 lat - już prawie mężczyzna ;) Ale mówię wam dziwne uczucie to juz jutro o 8 rano. Ale mąż koło mnie bedzie siedział cały czas na szczęście :D Dopiero do Was napiszę jak wróce do domku papa trzymajcie się cieplutko i cieszcie się brzuszkami i najpiękniejszym stanem jakim jest ciąża. Dla mnie to ostatni dzień w moim życiu w stanie błogosławionym . Tak przynajmniej planuję 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fabia - dziekuje za odp. Jeszcze raz zycze ci powodzenia :) Calej waszej trojeczce :) Niunia - to prawda, ja tez z jednej strony chce juz urodzic, ale wiem tez, ze bardzo bede tesknila za swoim brzusiem. Kazda kobeta, z ktora rozmawiam na ten temat to potwierdza. I teskni ... Ale tak to juz jest :) Trzymaj sie kochaniutka i czekamy na wiesci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratulacje dla kolejnej mamusi kaska0110 :) mysza3 - moja Hania też zanosi się podczas kąpieli, coś strasznego... podczas zmiany pieluszek płacze tylko wtedy, kiedy boli ją brzuch. ***Dee - ja też miałam taką wydzielinę przed porodem, czytałam że to normalne. ***niunia*** - trzymaj się kochana :) Dziewczyny po porodzie - mam pytanie - czy boli was jeszcze krocze? Jestem 12 dni po i strasznie cierpię :o Byliśmy dziś z małą na pierwszym spacerze i ledwo doszłam do domu... Nie mogłam sobie jednak odmówić tej przyjemności, bo taka piękna pogoda :) No i najlepsze! Zmieściłam się w ciuchy sprzed ciąży, ważę teraz mniej, a jem sensownie :) jednak karmienie piersią robi swoje :) Pozdrawiam dziewczynki 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×