Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Szczęściara28

Rodzimy we wrześniu 2007r.

Polecane posty

Peppetti proszę dopisz moje + 8 kg w tabelce:) i imię córeczki Basia. Ostatnio lekarz termin porodu przesunął na 23.09 ale nie wiem czy to chcesz zmieniać. kaska0110 i inne dziewczyny:) oczywiście poczytałam na blogu listę rzeczy, które należy zabrać do szpitala i chyba tylko nie ma tam jednorazowych majtek i tantum rosa, jeśli ktoś chce. Polecano nam, żeby sobie kupić kolo do pływania dla dzieci i wykorzystywać je podczas siedzenia, kiedy jeszcze krocze boli. W porównaniu do takich profesjonalnych poduszek to cena takiego koła jest śmieszna. No obiad zrobiony i czekam na męża:) Szybko dni mijają, aż dziw bierze, że prawie od pół roku jestem na zwolnieniu lekarskim. Dokumenty do Zus już złożyłam i nawet już przyszła pozytywna opinia w sprawie zasiłku rehabilitacyjnego. Szybcy są. No no. Miłego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie kochane Brzusinki!!! wszystkie Was serdecznie pozdrawiam i Wasze brzusie buzialkuje. miała zjazd rodzinny i trochę załatwiania, wiec sie nie pokazywałam. dziś mam niskie ciśnienie i mały odlot, wic musze siedzieć w domku, a i z tego korzystam, bo do Was piszę. do szkoły rodzenia chodze we wtorki na wykłady i w środy na gimnastyke. teraz na wykładach byłam z mężem i mieliśmy zwiedzanie sali porodowej i omawianie czterech faz porodu ze wszystkimi szczegółami na tej sali. słuchajcie mnie toi z wrażenia brzuch bolał a mój mąż poklepał mnie po ramieniu i powiedział \" damy sobie radę\", tylko, ze tą radę to my kobiety musimy sobie dawać, ale ważne, ze mnie wspiera i za to go kocham!!!! dla dzidzi jeszce nic nie mam! TOFIKOWA i DARA123!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! PROSZĘ WAS O POMOC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! mi zabraknie około 5-6 dni zasiłku chorobowego i musze równiez złożyć dokumenty o rehabilitacyjny. dzis byłam w kadrach i wypełniła mi kadrowa \"wniosek o zaświadczenie rehabilitacyjne\". wniosek skała się z część I (wypełnia osoba ubiegajaca sie o świadczenie) cześć II Iinformacja o niezdolności do pracy (wypełnia płatnik) teraz musze jeszcze iść do lekarza proszę powiedzcie mi jakie jeszcze mam mieć dokumeny czy sa jeszcze jakies formularze gdzies do pobrania by lekarz uzupełnił, czy z kadr jeszcze coś muszę mieć????? z góry dziękuję za odpowiedz VANILAM- nie martw się nie jestes sama, ja 2 tyg. temu ważyłam +14kg, mam apetyt,m też twardnieje mi brzuch!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie kochane Brzusinki!!! wszystkie Was serdecznie pozdrawiam i Wasze brzusie buzialkuje. miała zjazd rodzinny i trochę załatwiania, wiec sie nie pokazywałam. dziś mam niskie ciśnienie i mały odlot, wic musze siedzieć w domku, a i z tego korzystam, bo do Was piszę. do szkoły rodzenia chodze we wtorki na wykłady i w środy na gimnastyke. teraz na wykładach byłam z mężem i mieliśmy zwiedzanie sali porodowej i omawianie czterech faz porodu ze wszystkimi szczegółami na tej sali. słuchajcie mnie toi z wrażenia brzuch bolał a mój mąż poklepał mnie po ramieniu i powiedział \" damy sobie radę\", tylko, ze tą radę to my kobiety musimy sobie dawać, ale ważne, ze mnie wspiera i za to go kocham!!!! dla dzidzi jeszce nic nie mam! TOFIKOWA i DARA123!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! PROSZĘ WAS O POMOC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! mi zabraknie około 5-6 dni zasiłku chorobowego i musze równiez złożyć dokumenty o rehabilitacyjny. dzis byłam w kadrach i wypełniła mi kadrowa \"wniosek o zaświadczenie rehabilitacyjne\". wniosek skała się z część I (wypełnia osoba ubiegajaca sie o świadczenie) cześć II Iinformacja o niezdolności do pracy (wypełnia płatnik) teraz musze jeszcze iść do lekarza proszę powiedzcie mi jakie jeszcze mam mieć dokumeny czy sa jeszcze jakies formularze gdzies do pobrania by lekarz uzupełnił, czy z kadr jeszcze coś muszę mieć????? z góry dziękuję za odpowiedz VANILAM- nie martw się nie jestes sama, ja 2 tyg. temu ważyłam +14kg, mam apetyt,m też twardnieje mi brzuch!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochane kobietki to jeszcze raz ja!!!! ja kadrowej mówiłam , ze na odwrocie tego wnosku jest napisane, ze ja musze miec jeszcze od niej wypełniony druk N-10, a ona, ze nie bo ja nie jesetem chora tylko w ciązy. pewnie muszę??????? jesli tak to znowu bedę jechała do zakładu!!! powiedzcie mi tylko czy muszę z tego co wiem to musze mieć wypełnione druki zus Np-7 czyli ten wniosek co już mam N-9 ten wypełnia lekarz N-10 ten też powinni mi w zakładzie ptacy wypłenić PROSZE WAS POMÓZCIE CZY TO WSZYSTKO I CZY COŚ JESZCZE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochane kobietki to jeszcze raz ja!!!! ja kadrowej mówiłam , ze na odwrocie tego wnosku jest napisane, ze ja musze miec jeszcze od niej wypełniony druk N-10, a ona, ze nie bo ja nie jesetem chora tylko w ciązy. pewnie muszę??????? jesli tak to znowu bedę jechała do zakładu!!! powiedzcie mi tylko czy muszę z tego co wiem to musze mieć wypełnione druki zus Np-7 czyli ten wniosek co już mam N-9 ten wypełnia lekarz N-10 ten też powinni mi w zakładzie ptacy wypłenić PROSZE WAS POMÓZCIE CZY TO WSZYSTKO I CZY COŚ JESZCZE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katusia - oprocz wniosku o swiadczenie rehabilitacyjne musisz przedstawic wywiad zawodowy (ankieta bhp) oraz zaswiadczenie od lekarza . wszystkie te druki znajdzeisz na naszym blogu. Oprocz tych dokumentow zadaja kserokopii karty ciazy. Wniosek musisz zlozyc conajmniej 6 tyg przed terminem uplywu 182 zwolnienia. buzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katusia,ja pobieralam te dokumenty z naszego bloga-nie pamietam symbolu ale to nazywa sie chyba :\"zaswiadczenie o stanie zdrowia\"i to wypelnia lekarz+potrzebna byla poswiadczona przez lekarza kserokpia karty ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane kobietki dzieki ja rówież tak myslę jutro zadzwoniedo Zus zrobie sobie tez ksero karty ciązy i jak bede szła na wizyte to dam lekarzoni druk N9 do wypłeninia i niech ksero karty ciązy mi przestępluje mija kadrowa to wogóle jest taka chętna, ze powiedziała mi bym sobie macierzyński brała ale ja na to nie pozwole macierzyński jest dla dziecka a nie......... spokojnie..... nie moge sie stresować.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peppeti dzieki za info o tym ile wczesniej już wiem, dlatego tez pojechałam dziś do zakładu ale wiesz wku........ mnie to, ze ja nie powinnam mojej kadrowej mówic jakie druki ma mi wypełnić, bo ona za to bierze kasiorke, ale takie jest życie i nie ma co z wiatrakami walczyć. wiesz...... nie ma hasła na Wasz blog i te druki podgladałam sobie na stronie ZUS-u i tak musze iść jeszcze raz do pracy by mi to wypęłniła , a nie mam w domu drukarki, wiec powiem jej by sobie to sama drukneła ze strony zus, jak i to zrobiła dzis wypełniając \"wniosek\" makabra ostatnio pisałyscie o tym jak traktuje sie kobiety w ciązy, ze nie ustepują w kolejkach w autobusach itp, a co z tym że latasz do kadrowej iles razy, do zusu ileś razy no ciąża to nie choroba, ale nie jesteśmy sprawne jak fitneski dziś szłam sobie spokojnie do domku leci babsko przepycha się przez ludzi nie miała jak jej nawet ustapić, bo bym musiała wejść na ulice i połozyć się od razu pod koła samochodów! przeszła po mnie! walneła mnie w bark i brzuch dostał też! jak krzyknełam by uwzała i zwinełam się z bólu, ona się wyśmiała, a jak krzykneła \"kobieto ja jestem w ciązy\" to mi powiedział \" a co mnie to ob chodzi\"!!!! nikt się za mna nie wstawił a ból został! i fizyczny i psychiczny!!!! ciemnoty!!! daria 123 dzieki JESTESCIE KOCHANE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie 🌻 Wlasnie moj maz odkryl, ze mamy juz neta. Nareszcie :D Wkoncu bede z wami na biezaco :) Kaska0110 ciesze sie bardzo, ze dobrze Wam sie mieszka. Ja tez sie swietnie czuje i musze przyznac, ze mam duzo zajecia. Jak to po przyprowadzce bywa, ciagle cos sprzatam, ukladam i dekoruje. Jestem b.szczesliwa. Tak jak niektore z Was, postanowilam kupic dla naszego bobaska deko z Kubusiem. Moze dzis namowie meza zebysmy je poprzyklejali, to wtedy zrobie fotki mebelkow. Na wozek musze jeszcze troche poczekac, w sklepie powiedzieli, ze moze to potrwac, nawet 4tyg., zanim sciagna od producenta. katusia nie denerwuj sie 🌻 Na szczescie nie wszyscy ludzie sa tacy wredni, jak to babsko, ktore dzis tak Cie potraktowalo. Musze sie przyznac, ze w Niemczech, poki co spotkalam sie jedynie z wyrazami sympatii, nawet przyznam, ze wiele obcych ludzi, usmiecha sie do mnie, widzac brzuszek ;) To bardzo mile.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczynki:) mam zapytanie:zwłaszcza do dziewczyn,które juz mają dzieci,podoba mi sie łóżeczko turystyczne i zastanawiam sie nad jego zakupem,ale nie wiem czy takie jest praktyczne,poprostu jakoś bardziej mi sie podoba od tradycyjnych i jestem w kropce.Przesyłam link do jednego z nich:http://allegro.pl/item204526846_lozeczko_kojec_mb809drc_n_max_wyposazenie_.html#photo jak myślicie czy bedzie praktyczne?czy lepsze jest normalne?nie śmiejcie sie ze mnie hihi,ja sei nie znam,a mamy nie bede pytać bo to nie ten rocznik:)i pewnie nawet nie wie co to takiego hehe. Prosze o opinie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katusia-witaj:)ja to bym chyba tą kobiete zjadła,gdyby mnie to spotkało,bo wogle ostatnio jestem nadpobudliwa hehe.Jeszcze głupio odpowiada ;;no i co z tego\'\'ty jesteś bardzo spokojną osóbką:)oby jak najmniej takich sytuacji ci życze:) shiva24-fajnie,że już masz neta:)pozdrawiam. peppetti-z tego osiołka,to i ja sie uśmiałam,miło jakoś mi sie zrobiło:)to był pomysł chyba joasi-wielkie dzięki dla niej bo odrazu tu sie słoneczniej zrobiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pomyliłam sie troszke-joasia mnie wspierała na duchu,a dotex82 nazwała mnie osiołkiem z kubusia puchatka hihi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukrecja-ja juz tez mam upatrzone podobne lozeczko-ma je moja szwagierka i bardzo sobie chwali-nie ma problemu np.z wystawieniem go do ogrodu czy innego pokoju,nie mowiac juz o wyjazdach.......no a pozniej gdy dziecko wstaje to jest mniejsze ryzyko siniakow itp.no i fajny jest ten otwierany bok,bo maluch moze sobie wchodzic i wychodzic do woli......tak wiec zachecona jej opinia i doswiaczeniem kupie podobne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie dziewczyny 🌻 wiem ze pisze sporadycznie ale za to czytam bardzo regularnie :) Lukrecja, my tez wlasnie myslimy o lozeczku turystycznym :) tu u nas wyszlo takie nowe z Graco, z lampka nocna, przewijakiem, palakiem z zabawkami, wibracja w materacyku i odpinana torba na rozne pierdoly. I chyba na takie sie zdecydujemy :) spotkalam tu na kafe wiele krytycznych opinii na temat lozeczek turystycznych ale moim zdaniem one tak sie nazywaja dlatego ze latwo je zlozyc i zabrac na wakacje a nie dlatego ze sa tylko i wylacznie na jakies wyjazdy, przeciez wiadomo ze jak sie gdzies wyjezdza to nie rozkreci sie drewnianego i nie zabierze ze soba :O poza tym mieszkamy w jednym pokoju i musimy kombinowac jak tu zrobic zeby sie ze wszystkim pomiescic wiec oddzielny przewijak z poleczkami odpada choc baaardzo mi sie podoba :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co te lozeczka turystyczne sa superowe. Ale!! w pierwszych miesiacach, gdy dzidzius jest malenki i tylko lezy (nie siada i nie wstaje) chyba trudno bedzie go tam wkladac i wyjmowac. te lozeczka sa dosyc glebokie. A przeciez nie mozemy wrzucac maluszka do lozeczka. Te zwykle maja regulowana wysokosc materacyka i w pierwszych iesiacach, to jest bardzo duze ulatwienie. Nawet te lozka starszej generacji (sprzed 30 lat) sa plytsze od tych turystycznych. Po za tym sa piekne i chyba bez dodatkowych wad... ale ta pierwsza, u mnie, dyskwalifikuje je bezdyskusyjnie. Jak maluch jest juz starszy - potrafi usiasc i wstac - to lozeczko jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daria123,ziarnko_piasku-no ja sie troszke nie znam i bardzo zalezało mi na opini innych za co bardzo dziękuje:)ziarnko_piasku-może masz link do tego łóżeczka co piszesz bo co prawda mamy jeszcze troszke czasu więc można poprzebierać.Mnie jakoś bardzo sie podobaja te turystyczne ale wiadomo,że nie chodzi tu o wygląd:poprostu zastanawiałam sie czy spełniają tą samą funkcje bo nie mam zamiaru kupować zwykłego i dodatkowo turystyczne bo nie jestem rozrzutna.Nie wiem tylko czy materac w tych łózeczkach jest odpowiedni.Daria123-masz racje,dziecko jest mniej narażone na siniaki i fajne jest to wyjście jak troszke podrośnie i wogle zwróciłam uwage,że ma przewijak,mozliwość przerobienia na kołyske no i te wibracje a cena bardzo atrakcyjna bo za te same pieniądze,kupiłabym jedynie samo łóżeczko albo i jeszcze musiałabym dopłacić a nie wspomne o matercu ,wszystkich innych dodatkach(przewijak itp).Nie odbierzcie mnie za osobe skąpą,bo taka nie jestem ale potrzeby są ogromne dla takiego maluszka i trzeba wszystko dobrze zaplanować aby nie wydawać nierozsądnie pieniążków bo na to miejsce można kupić coś innego. jeszcze raz dziękuje za wszystkie opinie:) dobranoć dziewczyny:)spokojnej nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peppetti-ja musze dokładnie wejść do sklepu z łózeczkami i zobaczyć jak one faktycznie mają tą głębokość zanim zamówie na allegro,jaką mają tą regulacje materaca ,bo wrzucać mojej niuni nie mam zamiaru hihi.Tak serio to nie pomyślałam o tym...dzięki za odpowiedz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny 🌼 No aż miło zajrzeć. Trochę mi zeszło zanim Was przeczytałam :) Ja wczoraj nie miałam już siły włączać komputera, a dzisiaj mąż miał wolne, więc nadrabialiśmy zaległości (poza jedną sferą :):):) ). Musiałam wyciągnąć Go na zakupy, bo ostatnio to ja byłam raczej w centrum zainteresowania i jak przyszło co do czego, to biedny nie miał za bardzo w co się ubrać w te upały :) I jak wybraliśmy się o 12, tak wróciliśmy do domku przed 19. Później jeszcze poszłam do mamy po truskawki i dopiero teraz spokojnie usiadłam. Irysek - i co załatwiłaś tą szkołę rodzenia? Rzeczywiście jest tak, jak napisała Peppetti - poród rodzinny tylko dla mężów mających zaświadczenie o odbyciu szkoły rodzenia. Do tego jeszcze potrzebna jest decyzja ordynatora :( Aniołekjg - nie pracuj tyle w ogródku :) Schylanie się nam za bardzo nie służy. Ksemma - jeśli chodzi o świadomość posiadania dziecka, to u mnie jest podobnie. Czasami łapnię się na tym, że zapominam, że jestem w ciąży. No, ale jak kruszynka wyjdzie już na świat, to będziemy zapominać o wszystkim, ale nie o naszym maleństwie. Kaska0110 - jak tylko coś kupisz, to czekamy na zdjęcia. My z mężem jeszcze przed ślubem mieszkaliśmy razem, więc teraz nie wyobrażamy sobie dzielenia domku z rodzicami lub teściami. Ale oczywiście nieraz życie weryfikuje trochę nasze plany. Ale wracając do tematu, to super, że macie swój własny kącik. ***niunia*** - ale nocny marek z Ciebie. Miśka_26 - to widzę, że nie tylko ja miałam udaną noc. Spałam jak zabita. I do tego nie miałam zgagi :) Daria123 - ta ramka jest fantastyczna. Ja mam bzika na punkcie takich gadżetów. Mam już nawet kupiony specjalny album dla Szymonka i chcę w nim zamieścić jego całą historię - od grudnia 2006r. począwszy. Pola40 - wózki z tej firmy mają bardzo dobre opinie. Super, że znalazłaś ten topik z wyprawką :) Mi też non stop jest duszno. Mam w domu pootwierane wszystkie okna i nic mi to nie daje. Do tego to moje serducho niedługo mi wyskoczy :) Kaja72 - czekamy na zdjęcia. My często podróżujemy z mężem. Dokładnie rok temu byliśmy własnie w Pradze i byliśmy oczarowani, a skoro mówisz, że Budapeszt robi takie wrażenie, to koniecznie musimy się tam wybrać. I nie strasz nas tak, bo za rok planujemy wyjazd nad nasze morze - przynajmniej mamy taką nadzieję :) :) Joasia_ - to przybywanie ciałka tu i ówdzie to chyba też wynik zatrzymywania się wody w organiźmie. Poza tym maluchy wyssają z nas zbędne kilogramy :) Katusia - moja kadrowa też w sumie niewiele wiedziała o tych papierach do zusu. I oczywiście też próbowała mi wmówić, że tej ankiety bhp nie trzeba. Załamka :( To jest niestety mankament pań z minionej epoki (nie obrażając naszych mam). Maj adosłownie klapki na oczach i żeby tylko nie zrobić nic, czego nie muszą. Sama doświadczyłam tego, jak poszłam na zwolnienie. Byłam teoretycznie odpowiedzialna przede wszystkim za analizy finansowe (praktycznie - robiłam wszystko, co miało związek z kredytami) i jak zaszłam w ciążę, to okazało się, że żadna ze współpracownic nie jest w stanie tego pojąć. A przecież ja nie wyssałam tego z mlekiem matki i też się musiałam kiedyś nauczyć. Ale najlepiej obrać taki styl życia - nie umiem, nie da się itp. itd. Ale przynudzam, co?? Tak jakoś mnie naszło, bo dzisiaj ponad godzinę jusiałam tłumaczyć przez tel jak liczy się jeden wskaźnik :( :) Shiva24 - super, że już mam internet. Będziesz mogła bywać częściej :) Zianrko_piasku - to teraz mam dylemat z tym łóżeczkiem. Byłam zdecydowana na takie drewnianie, ale może lepsze będzie to turystyczne. Tylko, że w sypialni mamy miejsce na styk wymierzone na łóżeczko i w sumie i tak trudno byłoby wystawiać je stamtąd. Ale u nas leje. Dobrze, bo będzie w końcu czym oddychać. Pozdrawiam Was wszystkie i do jutra 🌼 🌼 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peppetti, wlasnie to lozeczko o ktorym pisalam ma regulowana wysokosc, tzn ma taki materacyk umieszczony na specjalnym podwieszeniu przez co jest odpowiednie dla noworodka :) lukrecjo, niestety posiadam internet tylko w telefonie wiec nie mam jak wkleic linku ale zawsze mozesz wpisac w wyszukiwarce w google, co do wygladu - to co wybralismy ma taki jasno szary kolor polaczone z kremowym, bardzo przyjemny dla oka, porownujac z inna wersja ktora jest granatowa z jakas krateczka :O i nie podobala mi sie wcale. Ach, ten o ktorym pisalam ma jeszcze taki daszek zeby dziecku np slonce nie swiecilo w oczy albo gorne swiatlo :) i my tez chcemy kupic go ze wzgledu na oszczednosc :P tu w UK kosztuje 100 funtow a znajomi kupili najzwyklejsze drewniane lozeczko za 60 funtow + najtanszy materacyk za 30 funtow + najzwyklejszy przewijak za 20 funtow wiec to juz jest wiecej od wypasionego lozeczka Graco ;) plus jeszcze dokupili boczki itp. moge podac wymiary tego lozeczka: 110x75x85 moze wam sie to wydawac malo ale wierzcie mi, nawet te zwykle drewniane lozeczka sa mniejsze od tych w Polsce, nie wiem czemu.... jak je znajde gdzies w internecie to napisze jak znalezc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie Kochane :) ja już jak zwykle od ponad godziny na nogach -nie mogę za długo spać :) przed 7 budze sie juz wypoczęta..... Shiva - super ,że masz już dostęp do sieci - brakowało nam Ciebie :) Jeśli chodzi o te turystyczne łóżeczka - to są śliczne i mają tyle bajerów. Szkoda,że te tradycyjne nie są tak kolorowe. Ale ja mimo ich wyglądu nie zdecydowałabym się na takie. Pilnowałam kiedyś rocznego brzdąca i jak wyjeżdżaliśmy na wakacje to braliśmy ze sobą właśnie takie łóżeczko - jest strasznie niewygodne. Do przespania się dziecka tak, ale żeby chociaż chwile miał w nim polezeć nie spiąc to nie ma mowy. Materac był nie wygodny, pokryty takim nieprzemakalnym materiałem - sztywnym, dziecka spuścić z oka nie można było - bo zaraz by się wydostał z niego, i wszystkie te elementy łączące są metalowe i mimo,że pokryte materiałem - to bardzo twarde. Polecam je dla dzieci starszych, ale dla niemowlaczków to raczej nie. Mimo,że było to łóżeczko dobrej firmy i nowe (niemcy byle czego nie kupują) to śmierdziało - tak jak śmierdzą namioty, materace dmuchane - taki specyficzny zapach.. No może te łóżeczka robione teraz są o wiele lepsze, bo w końcu miałam do czynienia z nim pare lat temu, a z roku na rok powinni ulepszać tego typu produkty - tego nie wiem :) Trzeba by je oglądnąć na żywo - a nie ryzykować zakupu przez internet.. Napiszcie proszę co wiecie o wózkach na paskach? kiedyś wszystkie były na paskach, a teraz są na amortyzatorkach. Tak oglądam w internecie i widze,że śliczny wózek można kupić już za 500zł identyczny wyglądem jak te po 1000 - różnica jest własnie w tych paskach i amorkach..zastanawiam sie, czy warto aż tyl przepłacać? no chyba,ze te paski są bardzo niewygodne? Proszę o opinie :) ale od rana mam ochotę na ciasto z bitą smietaną i jagodami - mniam :) chyba musze lecieć na targ po jagody..hehe bo nie wytrzymam. Chyba pierwszy raz w ciąży mam taką silną zachciankę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a i jeszcze jedno odnośnie tych łóżeczek - ponieważ materac jest składany na 3 lub 4 - to ma w tych miejsach wgłębienia,bardzo nie wygodne - trzeba by chyba do niego dokupić zwykły materacyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześc dziewczyny, Macie rację, pisząc o łóżeczkach turystycznych. Peppetti: teraz są łóżka z regulowaną wysokością materaca, ale co z tego jak większość tych łóżek jest dużo niższa od tradycyjnych, więc i tak jest niewygodnie tam wkładać malucha. Przewijak też jest według mnie za nisko i trzeba się schylać, moja koleżanka ma takie, ma 160 cm wzrostu i też się schyla. Miśka: faktycznie te łóżeczka mają zapach namiotu, bo są wykonane z jakiegoś brezentu czy ortalionu - wydaje mi się, że dziecko ma tam mało powietrza. Lukrecja, sorry, ale materace kupowane do zwykłych łóżek są zdrowotne,często droższe niż samo łóżko, a te w turystycznych to tylko powodują skrzywienie kręgosłupa. Poza tym te łóżka są mało stabilne i ja uważam, że faktycznie tylko TURYSTYCZNE, a nie na codzień. Pozdrawiam, Kaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry dziewczyny:) ziarnko_piasku-jasne,wpisze w goglach i poszukam tego łózeczka\'\'Graco\'\'co do kosztów zwykłego łóżeczka to sie z tobą zgodze w 100%bo takie turystyczne ze wszystkim kosztuje ok300zł no i np. dokupić jeszcze do niego materac to jakaś 100-ka,a zwykłe plus materac i wszystkie baldachimy,narożniki ,przewijak to koszt duzo większy,nawet dwa razy tyle,więc po co przepłacać? A tak wogle to dziś od 3rano męczy mnie zgaga:(okropność...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaja72-sorry?za co?po to pytam o te łóżeczka na tym forum aby poznac opinie osóbek,które je miały bądz wiedzą coś na ich temat.Nie wątpie,że materac może być nie wygodny bo od samego początku to mi spokoju nie dawało,zresztą pisałam wcześniej.A co do wysokości,to 160cm mnie zadawala bo tyle to ja mam w kapeluszu:)Jednak ja postanowiłam zdecydować sie na te łóżeczko i tylko dokupie materac.Szanuje twoje zdanie i dziękuje za rade:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koszt łóżeczka z całym osprzetem to ok. 350 (materac, baldachim, pościel, kołdra i poduszeczka,ochraniacze na szczebelki, falbanka)+ przewijak na łóżeczko 40zł..więc całość do 400zł mozna też kupić tańsze - zalezy jakie się komu podobają :) więc ceny są porównywalne.. podaje lnik do tych tanich wózków na paskach - co o nich sądzicie? http://www.allegro.pl/item204299955__koliber_761_top_trendy_colection_2007_.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×