Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Tatlim

Blask Turcji...

Polecane posty

ja tez o tym slyszalam kucukbalu w naszym radio, podobno to juz jest niezly proceder, w ktorym wlasnie przodujemy i wladze UK zamirzaja sie za to ostro zabrac..:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do yavrum
Turcja jest takim samy krajem świeckim jak Polska! Nie oczekuję, że będziecie przyznawać SIĘ, tylko przyznawać, że Turcja ma problem. Nie wiem do czego wy miałabyście się przyznawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kucukbalu, ale teraz Brytyjczycy wyrobia sobie zdanie na temat Polakow (Polek) i powiedza, ze \"tacy w wiekszosci sa Polacy\". Przeciez TV nie pokaze dobrych wiadomosci/ reportazy o dobrej stronie danego kraju. Kto by to wtedy ogladal?? Nudy jak flaki z olejem. Pikantne/ makabryczne opowiesci sprzedaja sie o wiele lepiej, maja wiekszy odbior i ... olbrzymie dzialanie opiniotworcze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moim zdaniem turcja ma problem z wejsciem do EU z powodu islamu oraz bardzo duzego zaludnienia. Poza tym prawa kobiet sa rowniez deptane w polsce, wiec mnie nie rozsmieszaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do yavrum
poprawka techniczna większosc z nich bierze ślub z Polkami, nie po to, żeby zostać w Polsce (wyjatek to chyba Wietnamczycy), ale po to, żeby dostać się na wymarzony zachód. Nie otrzymują tam automatycznie obywatelstwa, ale dostaja wizę wjazdową. Polska/lub Polka jest przystankiem. Informacje BBC dotyczyły jasnych spraw-papierowe małżeństwo za pieniądze. Ale są jeszcze małżeństwa, gdzie , tak jak pisałam, opowiada się dziewczynie o gwiazdach, itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do yavrum
prawa kobiet są deptane prawie wszędzie. Pytanie na jaką skalę???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podejrzewam, ze chodzi Ci o problem Turcji z prawem kobiet. Otoz prawa kobiet najmniej postrzegane sa na wschodzie Turcji, ktora to zamieszkala jest przez ludnosc Kurdyjska. Oni rzadza sie swoimi rodzinnymi prawami, nie maja na wzgledzie ani religii ani prawa panstwego i stad morderstwa dla obrony honoru cotliwych i uczciwych tatusiow/ mezow itd. na wsiach w rodzinach kurdyjskich jest pewien system - jest kilka wsi nalezacych do jednego czlowieka (tzw. Ağa). Ziemie ktorych uzycza ludziom i domy na nich naleza do niego. To on rzadzi na \"swoich\" terenach i jest krolem dla ludzi. Kogo kaze zabic to tak ma byc. Male dzieci uczone sa, ze dla Ağa nalzey sie najwiekszy szacunek i posluszenstwo, dla nikogo i niczego innego... A czy Polska nie ma problemu z prawami kobiet? A jak sie maja prawa dzieci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do yavrum
patrz wyżej. skala...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj dziki i owlosiony yeti dzis znowu pierze swoje 2 bezpanskie pieski w pracy heeheh, tak sie pracuje w Tr-zamiast pracowac ja wole leniuchowac :P (piszac pierze mam na mysli kapie dla jasnosci co niektorcyh :D ) ales sie uparla z tymi wizami, dobra moj jest ze mna dla wizy, tylko nie chcialam tego glosno mowic, za malzenstwo da mi swoj scigacz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do yavrum
a co myslicie o artykule w WO? Czy uważacie, że opis tych tureckich rodzin (w Turcji i Niemczech) można porównać do tego co się dzieje w Polsce??? Mam na mysli nie tylko rodziny, ale tez policję, urzędy, społeczeństwo, lekarzy.. nie mówcie , że w Polsce też to się zdarza...bo to nie chodzi o "zdarzanie się" tylko o system , ktory jest opisany.. Np. dlaczego prostytutki płacą legalnie podatki, a nie maja żadnych praw i zabezpieczeń na starośc????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do yavrum
yavrum-czy ty jeste sgłucha czy ślepa-muszę brutalnie, ale ignorujesz moje uwagi, że nie pisze o twoim małżeństwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skala jest taka, ze moja sasiadka dostawala po buzi, mama mojej przyjaciolki w nocy boso uciekala z dziecmi na rekach, bo maz latal z nozem..tata kolegi z podstawowki zabil matke nozem po wielu latach bicia, potem powiesil sie. i nie mysl ze zmyslam, niestety nie. to sa tylko osoby znane mi osobiscie, wiele innych znam ze slyszenia w moim otoczeniu. ja natomiast na wschod Tr sie nie wybieram badac tamtejsza skale.. ;) wejdz sobie prosze na topik czy jestes w zwiazku, w ktorym partner molestuja cie psychicznie\" czy jakos tak na kafe, znajdziesz latwo, bo jest ciagle \"na topie\" :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do yavrum
nie wiem gdzie mieszkałaś, ale to nieistotne. ja nigdy nie twierdziłam, ze tego problemu nie ma. a co z artykułem???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nesie
z tego co wiem to problem wejscia Turcji do EU zwiazany jest wlasnie z Kurdami i ich "dyskryminacja". Co do wypowiedzi Pani gosc to wszystko sie zgadza! ja mam sasiadow kurdow(10 dzieci) oni sa ekstremalni!Duzo tez slyszalam od naszych znajomych ktorzy tez sa Kurdami! Co do papierowych malzenstw to niestety musze przyznac ze sie zdarzaja ale o tym sie mowi 2 osobie i jest to swego rodzaju uklad! Moj Turek nie wybral mnie ze wzgledu na wize on juz mial staly pobyt .O obywatelstwo postaral sie dopiero po urodzeniu dziecka(nie wykorzystal do tego kobiety) znam wiele malzenstw Turkow z szwedkami, sa szczesliwi i mieszkaja razem! Nie uwazam sie za naiwna. siostra i szwagier mojego meza sa bardzo religijni ale on jest jak to mowi moj maz light!wiecej czasu spedzal w kuchni niz ona!zmywl,gotowal,zajmowal sie dzieckiem! do do yavrum!dziewczyny piszace na tym forum znaja swoich Turkow juz dosc dlugo. My dziekujemy juz za porady i ostrzezenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie frustruj sie tak chodzilo mi nie o moj zwiazek raczej o to, zebys nam dala swiety spokoj i przestala nas obrazac..gdyby cie choc troche interesowala nasza sytuacja to bys nam cos delikatnie zasugerowala, zapytala, cos opowiedziala..a Ty jestes tu tylko, zeby sie wyzyc i wyladowac frustracje, wiec nie pisz nam, ze Cie cokolwiek obchodzi nasz los..jak Cie boli sytuacja kobiet Tr to wyjedz do Tr i walcz o prawa kobiet zamiast tracic tu czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do yavrum
a co z artykułem? jednostkowy przypadek? te kobiety nie wiedziały, że sa Kurdyjkami i dlatego mówiły, że są Turczynkami??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczywiscie mieszkam w patologicznej dzielnicy...:) :) bo uwierzyc nie mozesz, ze takie rzeczy dzieja sie wokol ciebie codziennie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do yavrum
Ślub Urodziłam się w małej wiosce pod Adaną, niedaleko Morza Śródziemnego. Ojciec zgodził się od razu. Wyszłam za mąż w wieku niespełna 14 lat. Tam, skąd jestem, to nic szczególnego. Wstałam o siódmej. Cała rodzina już czekała. Matka zaczęła mnie popychać i bić. - Jak możesz spać tak długo! - krzyczała. - Masz się zajmować domem! Próbowałam tłumaczyć, że moja mama zmarła, jak byłam mała. Że nie umiem być panią domu, ale będę się uczyć. Żeby tylko dali mi trochę czasu. Mąż nic nie mówił. Matka dla Turka to świętość. Byliśmy razem siedem lat. Urodziłam mu dwie córki. Przez cały ten czas teściowa bardzo źle mnie traktowała. Mąż trzymał jej stronę. Z czasem zaczęli mnie bić razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moze powinnas sie zainteresowac losem swoich sasiadow..znajomych..a moze przeslij im datek na dzialanosc partii? n a razie tylko tu gadasz i nic z tego nie wynika. pochwal sie co ty dla nich zrobilas? przeciez o Tr wiesz wszystko.. . ja nie wiedzialam co przeszla mama mojej przyjaciolki, wiesz dlaczego? bo to dla nich wielki WSTYD! ze kobiety pozwalaja sobie na takie traktowanie! :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do yavrum
Hassan miał eleganckie ubrania. Mówił, że mnie kocha i że jestem piękna. Dziś widzę, że to nie były wielkie komplementy. Ale wtedy po raz pierwszy w życiu słyszałam takie rzeczy. Kiedy mu powiedziałam, że szef się do mnie dobiera, poszedł i mu nawrzucał. Powiedział, że więcej nie pójdę do pracy. Że on się o mnie będzie troszczył. Sprawił, że się śmiałam. Całymi dniami, ze szczęścia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do yavrum
O tr..????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do yavrum
W 2005 roku miałam operację. Kobiece sprawy. Po operacji przyszedł lekarz i pyta mnie z pretensją: czemu pani nie chce mieć dzieci?! Ja na to: jak to nie chcę? To czemu pani sobie przecięła jajowody? Wmurowało mnie. Okazało się, że taniej wychodziło przeciąć, niż płacić za aborcję. Nic mi nie powiedzieli. Potem się okazało, że wszystkim dziewczynom zrobili to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do yavrum
Saliha pokazuje nam w telefonie zdjęcia córek. Potem zdjęcie ojca. To wszystko, co jej zostało po najbliższych. Dziś nikt się do niej nie odzywa. Próbują o niej zapomnieć, jakby nigdy nie żyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do yavrum
Bardzo miło mnie przyjął. Zbyt miło. Za dużo przeszłam, żeby nie być ostrożna. Brat zapraszał mnie na kolacje. Mówił, że trzeba mi znaleźć mężczyznę. Że muszę się pokazywać między ludźmi. W tym czasie dzwonił po wszystkich sutenerach w mieście i próbował mnie sprzedać. Chciał za mnie miliard starych lir. 50 tysięcy euro. Potem zszedł na jedną trzecią tej ceny. W Adanie mnie nie chcieli. Wiedzieli, że zakryłam głowę. Wtedy zaczął dzwonić po innych miastach. Któregoś dnia zadzwonił obcy człowiek. Przedstawił się jako 'przyjaciel rodziny': - Powiedz bratu, żeby mi nie zawracał głowy. Zszedł z ceną do tysiąca dolarów. Ja cię nie chcę! Powiedz, żeby przestał dzwonić!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do yavrum
Pierwsza córka ma dziś 20 lat. Chciała zostać policjantką. Musiałam jej sama powiedzieć o swojej przeszłości. Inaczej dowiedziałaby się od kogoś innego. Od tamtej pory nie chce mnie znać. Jej chłopak zerwał z nią z mojego powodu. Do policji też jej nie przyjęli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do yavrum
Naszym największym problemem jest to, że przeszłość się za nami ciągnie. Zobacz, tu mam papiery. Świadectwa pracy z burdeli w Mersin, Adanie, Gaziantep i Eregli. Za każdy musiałam zapłacić po sto dolarów. Potrzebuję ich, żeby się starać o jakąkolwiek pracę. Ale jeśli się staram o pracę i przychodzę z takim papierem, to kto mi ją da? Wszyscy Turcy chodzą do burdeli. Ale żaden nie zatrudni byłej prostytutki. Spójrz na to zdjęcie na ścianie. Ta kobieta była prostytutką przez 40 lat. Dom publiczny płacił jej na emeryturę tylko przez trzy. Na starość musiała zbierać odpadki na śmietnikach. Nawet z miejscem na cmentarzu jest problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do yavrum UWAGA NA TO
Najgorsze jest to, że prostytucja jest w Turcji legalna. Że kiedy uciekasz, policja cię odwozi do domu publicznego. Nawet nie słuchają, że ktoś cię bił i gwałcił. Wieczorem ci sami policjanci przychodzą jako twoi klienci. Za to, że cię znaleźli, dostają zniżkę od szefa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do yavrum
Wziął mnie i swoją córkę, żebyśmy mu gotowały. Po kilku dniach obudziłam się w nocy zlana potem. Coś mi łaziło po nogach! Myślałam, że to myszy. A to była ręka. Ręka wujka. Zaczęłam krzyczeć. Wtedy wbił mi nóż w plecy - Ay e odgina bluzkę i pokazuje bliznę: nóż wujka wbił się tuż pod lewą łopatką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do yavrum
W Gaziantep poznałam pewnego krawca. Zakochał się we mnie. Tak przynajmniej mówił. W życiu nie widziałam, żeby ktoś tak źle szył. - Jak on się może z tego utrzymać? - myślałam. Potem okazało się, że krawiec był mistrzem w krojeniu ludzi. Wzięliśmy ślub religijny, przed imamem. Na cywilny mieliśmy parę miesięcy poczekać. Jednak krawiec miał inne plany. Byłam młoda, ładna i zupełnie sama. Idealna, żeby mnie sprzedać do burdelu. Nie mógł jednak wejść z ulicy i powiedzieć: to moja żona, dajcie mi pieniądze. Musiał załatwić sprawę formalnie. Najpierw potrzebował z policji zaświadczenia, że jestem dziwką. Kazał mi się ubrać w mini i wymalować. - Kochanie - ja na to - wiesz, że to małe miasto. Zaczną mnie obgadywać. Uparł się jednak. W Turcji z mężczyzną się nie dyskutuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×