Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Tatlim

Blask Turcji...

Polecane posty

a co za roznica w jakim kraju bierze sie slub??? Przeciez chodzi o to, zeby byc z kims kogo sie kocha z wzajemnoscia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do yavrum
oba przypadki mam na myśli. Bardzo często (ale nie zawsze) małżeństwa zawierane w kraju wpółmałzonka nie "unijnego" zawierane są tam dlatego, że narzeczony/a nie dostaliby wizy polskiej nawet na przyjazd na ślub. Kiedy ten ślub wezmą, starają sie o wize polską jako mąż a nie "narzeczony" (który nie ma statusu prawnego). Po przyjeździe załatwiają kartę pobytu dla małżonka i z jeszcze ciepła kartą idą po wizy do zachodnich krajów EU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kucukbalu
"do yavrum" zagotowalo sie we mnie jak to czytam!!!!! Pewnie ktorys zrobil cie w konia i teraz tak wypisujesz. Przykro mi , ze jestes tak bardzo nieszczesliwa ale przypadki chodza po ludziach :P. I nie wciskaj nam tu kitow!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kucukbalu
I czemu piszesz tylko do "do yavrum" hehehe. Te co juz wyszly za maz stracone tak?:P Czyli moge sie wpisac na liste wykorzystanych????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez bralam slub w Turcji, mimo ze przedtem moj (wtedy chlopak) byl kilka razy w Polsce z odwiedzinami u mnie. I nigdy nie mial problemu z wiza. Za pierwszym razem tylko celnicy z W-Wy dzwonili do mnie z pytaniem czy to na pewno moj gosc. Slubu w Polsce nie chcialam ze wzgledu na wieksze klopoty sprawiane przez USC. Moj maz nie wspomina o przeprowadzce do Polski, jak wszyscy mezowie mieszkajacych tu Polek (a jest ich naprawde sporo). Dziwacy !! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do \"do yavrum\" jesli 3 lata to naprawde tak krotko...ciekawe ile powinno sie czekac przed zalegalizowaniem zwiazku? 10 lat?? :) jha tez juz nie mam niestety 18 lat oj szybko minelo :D niestety nie mam czasu czytac teraz wszstkiego pzdr. moje drogie forumowiczki buzkii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do yavrum
czytajcie uwaznie - pisałam "często" się zdarza ale nie zawsze kiedy pisałam o małżeństwach zawieranych za granicą. Jak wam wygodniej możecie myślec, że ktoś mnie robił w trąbę, to w porządku. widzę, że to wy schematami myślicie - jak ktos się nie zgadza to albo skrzywdzony albo rasista.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do yavrum
jakie 3 lata????? uzywam tego nicka , bo tak wpisałam sie pierwszy raz i myślę , ze wszystkim tak wygodniej, kiedy wiedzą, że pisze ta sama osoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Do Yavrum\", Yavrum, jak mniemam, mowiac 3 lata, pisala o dlugosci trwania jej zwiazku. Poza tym, moja droga, jesli uwazasz, ze to my myslimy schematami to chyba nie ma o czym rozmawiac... Mi, poki co, caly czas sie zdawalo, ze nikt inny, ale kobiety / mezczyzni pozostajacy w zwiazkach mieszanych staraja sie walczyc ze stereotypami i uogolnieniami, ktore Ty stosujesz. Dopiero od niedawna zaczelas stosowac slowo \"czesto\" co rowniez wskazuje na to, ze wiekszosc malzenstw zawierana jest w ten sposob.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do yavrum
bo jest. a jeżeli waszym zdaniem, sam fakt, że związałyście się z kimś z innej kultury świadczy o waszej otwartości i tolerancji, to się mylicie. uzywam nicka do yaverum z przyczyn powyżej, natomiast do niej skierowane były tylko początkowe posty dotyczące komentowania artykułu w WO. Nigdzie nie pisałam o jej konkretnej sytuacji. I nie twierdzę, ze nie ma wyjątków. Owszem, są wyjątki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobra troche zluzowalam.. do do do do Yavrum :D wyglada na to, ze jakis facet dal Ci mocno popalic-przykro mi z tego powodu, ale ostatecznie to nie moja/nasza wina... nie wiem po co moj facet mialby sie tak bardzo poswiecac i zenic ze mna, skoro wize tutaj dostal praktycznie od reki? pracowal tez juz np. w Dubaju i to w zawodzie a nie na zmywaku... Nie wrzucaj wszystkich do jednego wora, bo sama tez pewnie nie chcialabys sie tam znalezc jako np. \"latwa Polka\". nasza naiwnosc pozostaw nam i juz tak bardzo sie o nas nie martw, wierze, ze masz wazniejsze problemy do rozwiazania...ja juz taka naiwna sie urodzilam i taka siebie lubie:) pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kucukbalu
czyli kazdy powinien wiazac sie z polakiem tak? :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O ile nie bylysmy bardziej tolerancyjne i otwarte to na pewno teraz jestesmy. Bo wiemy, ze Turek nie jest synonimem terrorysty, tyrana czy oszusta. Dla nas Turek oznacza po prostu osobe z innego kraju. Co przychodzi Tobie na mysl slyszac \"Turek\"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do yavrum
yavrum-na litośc boską-pisałam przed chwilą, że twojej sytuacji nie komentuję!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jeżeli wam tak zależy to skrzywdził mnie Turek, Nigeryjczyk, Sudańczyk, czy ktokolwiek -samie wybierzcie jak Wam lepiej pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"do yavrum\" a pomyslalas, ze pary zawiraja zwiazek z milosci i staraja sie o wyjazd za granice np. do UK nie dlatego, ze tak bardzo chca tam zyc, ale dlatego, ze sie kochaja, chca byc razem i normalnie funkcjonowac??? Bo w PL niestety mozna funkcjonowac ale nienormalnie, bo z kazdej strony strasza cie Rutkowskim i zamknieciem w domu, zachowuja sie jak z ciemnogrodu. Do tego pensje sa tak marne, ze ludzie sami uciekaja, wiec nic dziwnego, ze jada tez z malzonkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do yavrun mnie w ogole na tym nie zalezy... a czemu Tobie zalezy, zeby odwiesc nas od zwiazku z obcokrajowcem? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do yavrum
kiedy myśle turek ...myślę..chałwa -he, he ale kiedy widzę dziewczeta ryzykujące duże kłopoty, to myślę, że trzeba coś powiedzieć. nie uważam, że trzeba sie wiązać z Polakami (sama zresztą nie jestem z Polakiem), ale kiedy chce się związać z kimś z kraju, o którym wiadomo: -że nie szanuje się tam praw kobiet -że mieszkańcy próbują różnych sztuczek, żeby zdobyc upragnioną wizę zastanawiałabym się milion razy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Z jakiego powodu Turcja ma kłopoty z wejściem do EU? Między innymi z powodu nierespektowania praw kobiet-i nie chodzi o tureckiego Kowalskiego, który leje żonę, tylko o cały system

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kucukbalu
W ogole nie rozumiem po co wypowiadasz sie na tym forum: Trudno ci pojac, ze ludzie sie kochaja i chca byc razem. Dla ciebie dowodem na prawdziwosc zwiazku byloby to jakbym po slubie miszkala tylko w Polsce a moj maz w turcji, bo inaczej to on chce paszport w Pl tak? Stuknij sie w glowe :O Gdybys poznala mojego meza albo przynajmniej kilka takich par to mozesz byc pewna byloby ci wstyd tak jak teraz jest wstyd mojej rodzinie i znajomym! Tez mieli takie zdanie a teraz mnie przepraszaja. Moj zwiazek trwa juz 5 lat!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turcja nie wejdzie do UE bo nie chca tam muzulmanow...gdyby tak bardzo unia przejmowala sie przemoca wobec kobiet, to moze moja sasiadka nie dostawalaby regularnie z a przeproszeniem po mordzie od swojego mezulka (na szczescie sie rozwodzi dziewczyna, thx GOD!) a skad wiesz, ze my nie zastanawialysmy sie milion razy?...moze nadal sie zastanawiamy?? latwo oceniasz ludzi, o ktorych absolutnie nic nie wiesz...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kucukbalu
I to ze Polska jest w UE nie swiadczy o niczym. To nadal zacofany kraj pod wieloma wzgledamy podobny turcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caly system wali w morde heheheh kucukbalu i pani gosc miejcie sie na bacznosci :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie musial Cie ktos skrzywdzic. Starczy, ze z racji zawodu spotykasz sie przede wszystkim z malzenstwami papierkowymi i na tej podstawie wyrabiasz sobie, w moim odczuciu, krzywdzacy WSZYSTKICH Turkow poglad, ktory zreszta przekazujesz dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do yavrum
piszę o większości. Nie przypominam sobie też , żebym komus odradzała małżeństwo. Chodzi o refleksję i chwilę zastanowienia. Ja wiem jak jest w Polsce i wiem jak wiele mężczyzn traktuje żony, ale porównywanie tego do tego co dzieje się w krajach islamskich, to nieporozumienie!!! zachowujecie się jak tureckie moherowe berety, które boją się przyznac , że coś jest nie tak , a wszystko wymyslają media.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kucukbalu
A co powiecie o Polakach, ktorzy wychodza za maz w USA dla zielonej karty! Mam przyklad z zycia wziety!!!! Znajoma mieszka w stanach od x lat ma tam obywatelstwo,poznala Polaka wielka milosc!!! Wzieli slub, facet po 5 latach dostal zielona karte i tego samego dnia sie zmyl!!!!! Powiedzial: bylem z toba tylko po to przykro mi!!! Koszmar. Polaczek tak potrafil grac przez 5 lat. nikt sie niczego nie domyslal!!!!!!Turek by wymiekl hahaah

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kucukbalu
haahahahahahah czyli ja mam sie przyznac ze cos jest nie tak hahahahahaahha ale jakto, nie wymysle na poczekaniu. Jakby bylo cos nie tak to bym sie rozwiodla po co mialabym sie meczyc :O sorry zenada. Moherowe berety: ty chyba nosisz jedne. Nie zauwazylam wplywu mody polskiej w turcji;O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak tak Yavrum. Ja juz 3 lata temu mialam przestrogi typu \"Miej sie na bacznosci\". Ale i tak nic nie pobije \".. a potem zobaczysz, przywiaze cie do kaloryfera z pozostalymi zonami\". A tu ni widu, ni slychu o 2. zonie. A to ze Turcy nie szanuja kobiet. Przyjedz tu Do Yavrum. Zobaczysz, ze wiele kobiet po prostu nie wyobraza sobie by je szanowano. Dla nich maz zmywajacy naczynia, odkurzajacy, albo bioracy sobie sam herbate to ponizej ich godnosci. Tak wiec ja godnosci nie mam za grosz... :/ Nie wiem czy widzialas tutejsze panie domu: tluste, zaniedbane, ze szmatami w rekach. Czesto (i to mowie z cala odpowiedzialnoscia) zdarza sie, ze kobieta moglaby isc do pracy (mezczyzna nie moze jej kazac pracowac), ale ona nie pojdzie bo pracujac nie bedzie miala szans na dopilnowanie domu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do yavrum my widzimy co sie dzieje tu i co sie dzieje tam...wiec moze powiem mojemu chlopakowi \"sorry, ale wasz system mi sie nie podoba, to koniec\"?:) jak mu mowie (lwlasciwie to juz przestalam....), ze na forum ktos pisze takie rzeczy jak Ty, albo slysze je -czesto!- od ludzi, ktorzy Turka nigdy na oczy nie widzieli, to mi przerywa, bo on juz to wszystko zna i nie jest mu milo sluchac takich rzeczy. oceniajmy jednostki a nie systemy. systemu nie zmienisz ani ty ani ja, ewentualnie jak masz takie ambicje to mozesz zostac politykiem. a jak bym pokochala koreanczyka z polnocy to co? nie moge z nim byc bo za dlugo jadl trawe tak? :D przestan juz nas obrazac i porownywac do moherowych i innych bo nic o nas nie wiesz..a historie udanych malzenstw tu na forum mowia same za siebie. faktow nie zmienisz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turcja to kraj islamski??? Do ksiazek !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Od ok. 1930 r. Turcja jest krajem swieckim!!!!!!!!!!!!!!!!! Zaraz bedzie 100 lat kobieto!!! Przeciez my nie mowimy, ze wszystko jest super pieknie. Prosimy o \"nieuogolnianie\" i \"nieroznoszenie\" stereotypow. Szkoda, ze zaczynasz to wyolbrzymiac. A juz porownanie nas do tureckich moherowych beretow - wybacz i daruj: czy wiesz co/kto to moherowy beret? Ja klapek na oczach nie mam, widze ile w Turcji jest do zrobienia. A tak na marginesie, ile czasu spedzilas w Turcji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kucukbalu
ksiadz Rydzyk tu przybyl.....zreszta jak to jakas podpucha to lepiej zainteresuj sie tymi poleczkami co biora kase i wychodza zamaz za gosci co NAPRAWDE chca brytyjski paszport !! W uk ostanio byl program w BBC. Wstyd mi za nasz narod:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha, co do historyjek wymyslonych przez media: pamietasz zapewne jak Turcja \"czekala\" na przyjazd papieza i czym to bylo spowodowane. Oto turecka TV na okraglo trabila, ze papiez mowil, ze islam jest zly, Mahomet jest jeszcze gorszy itp. Nikt nawet slowem nie wspomnial, ze papiez cytowal slowa kogos kto to napisal dawno temu, a zacytowal je aby dac wstep do wspolnego dialogu i pokonywania stereotypow. Wiec jak widzisz Do Yavrum, media nie tyle wymyslaja historie, ile przedstawiaja ja na swoj sposob...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×