Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Tatlim

Blask Turcji...

Polecane posty

Gość trt9
afettmek zaglądasz tu jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak to nie :P ja zagladam od czasu do czasu zeby sprawdzic czy ktos sie wpisal :) pozdrowienia yavrum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sprawdzamy i sprawdzamy i nic hehe :) Nikt nie zaglada ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zakochana w turcji
ja mam taką sprawę szukam kogoś na tydzień lub dwa tygodnie do turcji do belek, w terminie 18czerwca-2 lipca bądź 25 czerwca-2 lipca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zakochana w Turcji chyba musisz poszukac na forum turystycznym, bo dziewczyny z Blasku to raczej jezdza do swoich facetow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam sie z Wami :) Nie wiem czy ktos mnie jeszcze pamieta ale mialam przyjemnosc poznac Was a zaraz odebrac bardzo dobre rady (z racji niezaciekawej sytuacji u mnie) od Was. Dzis postanowilam wrocic do Was poczytac co sie pozmienialo (a mam nadzieje ze wszystko i u wszyskich na lepsze! ). to narazie tyle z mojej strony, obiecuje ze bede codziennie ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakaona ---- ja Ci jedno napisac moge TY SIE LEPIEJ ZASTANOW zanim faktycznie wyjdziesz za niego za maz... zreszta z tego co czytalam pobierznie niektore osoby tez tak ci radzily, zycie to nie bajka ! W duzej mierze zalezy takze czy twoj maz jest bardzo praktykujacy czy nie (tak mysle przynajmniej), moj jest i nie wiem czy to az tak dobre, sama zdobylam sie na to by poczytac koran a zwlaszcza jego czesc dotyczaca traktowania zon, o ja glupia czemu oczy mialam zamkniete przed slubem? :( nie chce i nie bede pisala co wyczyalam w koranie a co np. jest wprawadzane w moim zyciu z niego bo napewno zaraz niektore osoby uznaja za prowokacje ale naponkne tyle ze nie jest to nic dobrego a wrecz karygodnego!!! sorry za to ze przy mojej pierwszej wizycie od kilku m-cy wylatuje z wywodami ale jakos znowu mam dola i jak widze ze kolejna kobieta przyapdkiem moze pozniej podzielac moj los to az mnie na wscieklosc wzbiera i zal. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żona to żona
chcę wakacji. najlepiej w tropikach. chcę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja chcialabym jednego - czuc chociaz raz, jeden dzien w tygodniu szczescie, nie musiec plakac, denerwowac sie , zabiegac o cholerny wzgledy meza, tylko jedne dzien ! :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do laya : Z przykrością przeczytałam Twoja wypowiedź piszesz, że nie wiesz czy to aż tak dobrze że masz praktykującego męża muzułmanina... No cóż ja jestem muzułmanka od kilku miesięcy. Poznając Islam też bardzo interesowałam się rola mężczyzny i kobiety w małżeństwie, statusem kobiety w Islamie. Przedtem zanim wyznałam wiarę w jedynego Boga-Allaha i jego Ostatniego Proroka Muhammad (Pokój z Nim) też miałam nieprawidłowe informacje. W internecie łatwo znaleźć błędne tłumaczenia Koranu, niepoprawne interpretacje... Słowo Koran używa się tylko i wyłącznie do oryginału w języku arabskim. Koran zawiera prawdziwe słowa Allaha i jako jedyna księga nie została w nim zmieniona nawet kropka, przecinek... Każde tłumaczenie znaczenia Koranu, jest jedynie ludzką interpretacją słów Allaha.. Mogą też zawierać jedną z wielu interpretacji mufassiruun (ludzie komentujący Koran). Więc jeśli naprawdę chcesz poznać prawdziwe słowa Allaha powinnaś oprzeć swoja wiedzę czytając Koran w języku arabskim. Jestem kobietą i model życia rodziny muzułmańskiej uważam za wzorowy. Mężczyzna muzułmanin , żyjący według zasad Koranu nie podniesie ręki na swoją zonę, jest jej winny szacunek i oddanie. Mężczyźni w Islamie w swoim życiu powinni naśladować Ostatniego Proroka (SAV). A oto kilka dowodów: Al-Miqdam przekazał, że Wysłannik powiedział: \"Zaprawdę, Allah nakazuje wam abyście byli dobrzy dla kobiet.\" (At-Tabarâni. Hadith Hasan wg. Szeicha al-Albâni) Abu Hurayrah przekazał, że Wysłannik powiedział: \"Najlepsi z was to ci, którzy najlepiej traktują swoje żony.\" (Ahmad, Tirmidhi i inni. Sahih wg. Szeicha al-Albâni) Abu Hurayrah przekazał, że Wysłannik powiedział: \"Wierzący (mężczyźni), którzy posiadają najdoskonalszą wiarę to ci, którzy mają najlepsze maniery; a najlepsi z nich to ci, którzy najlepiej traktują swoje kobiety.\" (at-Tirmidhi i Ibn Hibban. Sahih wg. Szeicha al-Albâni) Jeśli chciałabyś poczytać podaje ciekawy: linkhttp://www.muzulmanka.pl/page2.html Jeszcze jedno Layo musisz pamiętać że nawet praktykujący muzułmanin, popełnia błędy i widząc jego niepoprawne zachowanie nie powinnaś budować obrazu wszystkich mężczyzn starających sie żyć zgodnie z zasadami Islamu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość borysbeker
Jeju tam jest napisane o kobiecie jak o jakims psie,którego zamierzamy hodować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do borysbeker: A możesz podać przykład? Bo jakoś jestem kobietą i tego nie zauważyłam. Islam daje kobiecie wysoką pozycję. Ja czuje się dumna będąc muzulmanką i planując mieć męża muzułmanina, który będzie żył według zasad Islamu i starał się naśladować Naszego Ostatniego Proroka (PzN) inshaAllah.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milenka0082
hej jestem na tej stronie po raz pierwszy i musze przyznac ze ciekawie czyta sie najróżniejsze opinie na temat obywateli Turcji. mam tez swoje osobiste zdanie na ten temat, poniewaz miałam do czynienia z tą narodowoscia i jestem obecnie zwiazana z Turkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milenka0082
uważam że narodowość człowieka nie jest istotna, najwazniejsze to by sie dogadac. znam wielu Polaków, którzy są zawistni, zazdrośni i nie pomogli by w potrzebie . Musze przyznac ze poznałam ten naród (Turkó) w 2002 roku kiedy to wyjechałam do niemiec. Pracowałam pare miesiecy w kanjpie do ktorej oni tez przychodzili i fakt przychodziło tam 99%kretynów, zboczeńcow idiotów, ale poznałam tam tez jednego normalnego, dobrego człowieka z Turcji, który mi bardzo duzo pomól gdy byłam w potrzebie. tak sie akurat okazało ile byli mi w stanie pomóc Polacy ktorych tam poznałam a ile ten Turek.straszne u Polaków(nie wszystkich oczywiscie) mowie o tych ktorych tam poznałam musiało byc "coś za coś"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lands End
Tak masz rację , Narodowość człowieka nic o nim nie mówi. Ważne jest to co każdy człowiek sobą reprezentuje, jakie jest jego wnętrze, i jaki jest w stosunku do innych ludzi. Swiat jest pełen egoistów, któży niestety nigdy tego nie zrozumieją. Fajnie że na swojej drodze spotkałaś człowieka, na którego mogłaś i możesz liczyć. Pozdrawiam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milenka0082
tak to czasem jest ze na swoich liczyc nie mozna a obcy Ci pomoga...tak samo jest z rodzina, czasem trzeba sie zwrocic o pomoc do przyjaciół a nie rodziny przykre ale takie sa fakty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lands End
Smutna prawda. Niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga_gag
Mam pytanko, czy ktoras z Was moglaby podac jakies pare przepisow kulinarnych kuchni Tureckiej, ale faktycznie sprawdzonych i typowych dla tej kuchni, tych ktore podajecie swoim mezom na obiadek czy kolacje. Bylabym wdzieczna :) pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo lubię kuchnię Turecką, przepadam za yarpak sarmas,pyszne. Lubię też borek, hmm delicious. InzynierNocny Pozdrawiam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość InzynierNocny
Eryka, Yaprak sarması nie probowalem, ale börek robie sam w domu. Nie jest tak jak moja mama zrobi, ale mysle ze dam rade :) Jesli ktos chetni, moge dawac 3000 przepisy z kuchnii Tureckiej. Ale po Turecku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja koleżanka umie gotować Tureckie potrawy,mąż ja nauczył. Naprawdę świetnie jej to wychodzi, ja się dopiero uczę. Raz sama próbowałam zrobić borek ale...:( nie wyszło i nie było tak smaczne.Ale pewnego dnia mi się uda. Dobranoc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Galatasaray
Gdyby u nas było ciasto yufka to ja tez bym zrobiła juz nie jeden raz borek. Uwielbiam to. Tak samo do niezrobienia w naszych warunkach jest moje ulubione kadayif. I daltego właśnie trzeba wracac do Turcji bo niektorych smaków nie da sie powtorzyć :) ....aby do czerwca ;) Kupiłam sobie fajną książkę jaką poleciły dziewczyny na innym forum. "Smaki Turcji" , wybrałam tam już kilka przepisów i zacznę robić. Najpierw bułeczki z serem i pietruszką....mniam..mniam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Galatasaray
Inzynier zeby zrobić yufka w warunkach domowych to chyba trzeba byc mistrzem kuchni. Twoja mama potrafi? Moze dziewczyna miała przywiezione z Turcji. W sklepach przeciez tez macie kadayif czy kemal pasa w "suchej" postaci i mozna je tylko zanurzyc w gotowym syropie. Ja bardzo lubię też sac kuvarma. W naszych warunkach tez mozna zrobić kofte i piyaz. Piyaz to sałatka z cicierzycy. Ja kupiłam tą z puszki, dodałam pomidorka, pietruszkę, cebulę, oliwę i trochę octu winnego. Do tego kotleciki z drobno mielonego mięsa i mamy podróbkę kofty ;) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga_gag
Jakby co to ja nadal podtrzymuje temat, zeby sie nie rozmyl, bo jakos brakuje mi tu konkretow :) dzieki za linki do Inzyniera. I znowu pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Chciałabym kiedyś zrobić yafka w domu, ale to chyba w moim przypadku nie wykonalne. Raz znajomi przywiezli mi trochę z Turcji dlatego borek prubowałam zrobić tylko raz, i to mi nie wyszło:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×