Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość aurinko5
W przypadku hormonow lepiej dla orgaznimu jest jednorazowo zmienic pore niz po trochu.Skaczac sobie z godziny na godzine zaburzasz cykl parokrotnie,a tak robisz to tylko raz. problematyczna-- napisz mi w ktorym konkretnie dniu zapomnialas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tortilla
Moim zdaniem przyjęcie tabletki o nowej, zmienionej porze po kolejnym okresie jest jedynym rozsądnym wyjściem z sytuacji:) A co do moich bóli/mrowienia nogi miał ktos jakies doświadczenia?To dopiero czwarta tabletka,więc nie sieje paniki, ale nie daje mi to spokoju...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tortilla
problematyczna: Jeśli masz takie wątpliwości i ma Cię to dręczyć to zapytaj Swojego lekarza...Myślę,że im szybciej wykluczysz ewentualną wpadkę tym lepiej dla Twojego samopoczucia;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aurinko5
A kto tu sie kloci?? Wymiana informacji i tyle.....widocznie mnie na studiach ucza inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość problematyczna 87
siódmy dzień. może nie potrzebnie panikuję? czy prawdopodobieństwo jest duże???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tortilla
Chyba przeoczyłam fakt, że studiujesz medycynę:) Jeśli tak to zapewne masz rację, ale i tak zmiana po okresie jest chyba najlepszym rozwiązaniem?Czy się mylę?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aurinko5
Tortilla---- zgadzam sie z Toba w 100% . problematyczna---jestes troche na granicy tego najwiekszego ryzyka,gorzej byloby gdybys zapomniala tabl dzien czy 2 pozniej.Na twoim miejscu w pon bylabym juz u gin, aczkolwiek mysle ze nie jestes w ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aurinko5
Tortilla--- co do twoich nog,kup w aptece Aspargin (magnez + potas),jak juz kiedys mowilam tabl bardzo szybko wyplukuja jony i daje to wlasnie takie objawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tortilla
Bardzo dziekuje za porade aurinko. Powiedz mi jeszcze, czy w zwiazku z tym żyły mogą się uwidocznic? Bylabym wdzieczna za szybko odpowiedz;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aurinko5
Mogą sie uwidaczniac dlatego ze tabletki antykoncepcyjne zageszczaja krew,przeplyw krwi jest w zwiazku z tym trudniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tortilla
Czy to moze w jakis sposob dyskwalifikowac do przyjmowania tych tabletek? Dodam, ze wczesniej prawie 2 lata bralam Harmonet i pojawily mi sie trzy pajaczki:-/ Czy uwidacznianie sie zyl moze miec jakies konsekwencje w przyszlosci? Z gory dziekuje za odpowiedz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aurinko5
pajączki mowisz...to juz komplikuje sprawe,bo takie pajaczki to juz prawie zylaki,czyli niewydolnosc zyl.To moze bardzo dyskwalifikowac do przyjmowania jakich kolwiek tabletek,dlatego ,ze jestes bardzo narazona na zakrzepice.Rozmawialas o tym z lekarzem? Bo ja na Twoim miejscu nie zdecydowalabym sie na antykoncepcje hormonalna przy takich zmianiach.wieksze wypelnienie zyl powierzchniowych wiaze sie z zageszczeniem krwi i to jest normlany objaw przy antykoncepcji,ktory prowdzi do patologii....konsekwencje? zapalenie zyl,zakrzepica....oczywiscie mozna temu dosyc latwo zapobiec, ale u Ciebie ta sprawa jest trudniejsza dlatego, ze ty juz masz te zmiany w zylach....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola lalala
hm, zmienilam Cilest na Yasminelle. z 7-dniowo przerwa. Po calym jednym opakowaniu Yasminelle czekalam tydzien ale okresu nie dostalam. wiec nie zaczelam nowego opakowania choc powinnam w sobote.w niedziele zauwazylam plamienie wiec stwierdzilam ze wezme tabletke z soboty popoludniu i niedzielna wieczorem (jak zwykle o 20:30). tak tez zrobilam ale plamienie bylo znikome i to chyba nie byl okres. chyba zrobilam glupote biorac nowe opakowanie.ktos wie co to moze znaczyc ten moj przypadek? ps. robilam test i negatywny.chyba wizyta u lekarza konieczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Kobitki Kurcze a ja chyba zakończe swoją przygode z Yasminelle to moje pierwsze tabsy. Właśnie dzis biore ostatnią tabletke z 3 opakowaania i bardzo sie dziwie bo przecież właśnie do 3 opakowania powinno sie wszystko wyregulować prawda? Ja do tej pory nie miałam zadnych skutków ubocznych zero plamień syfki tylko przez ok 2 tyg i wiecej nic, poprostu kolorowo!!! A tu tydzień temu humory takie ze masakra jakies dziwne doły mój facet mnie nie poznawał, i co wydeło mi normalnie brzuch jak baloni to jest szok w ciagu ost. 5 dni, i co najgorsze to wsaje i mam wydenty czuje sie jak balon jest mi ciezko nic mi sie niechce a łydki to samo popuchniete:(( poprostu szok . I mam takie pytanie do was dziewczyny czy to możliwe zeby dopiero teraz zaczeła mi sie zbierac woda w organizmie????? POMÓŻCIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ivain

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasieniaa ja jestem w trakcie 2 blistra i jak do tąd nie miałam nic, co zaliczala bym do skutkow ubocznych. Cera bez jakichkolwiek zastrzeżeń, nic mnie nie bolalo ani mi nie dolegalo. To też sa moje piewsze tabetki, i podeszlam do nich bez zadnego przejecia sie. zupelnie jabym jadla jakies witaminki... Być moze potrzeba jeszcze troszke czasu i moze to przejdzie a jesli nie to koniecznie idź do lekarza. Czasem wydaje mi sie, ze my-kobiety zabardzo sie przejmujemy sie tymi tabletkami, wyczekujemy na jakies objawy i nie moge wykluczyc ze same wkrecamy sobie to ze np cos nam dolega. Nie mowie, ze ty tez tak masz, bo byćmoze powinnas faktycznie skonsultowac sie z lekarzem w twoim przypadku. Moja kolezanka tez je miala i tez byly to jej pierwsze. Zaczela mowic, ze to ją boli tamto i ciagle na cos narzekala..jak sie potem okazalo byly to stresy przed sesja a nie fakt, ze tabletki na nią źle dzialają... Po wszytkich egzaminach odetchneła z ulga i czula sie wrecz wspaniale.. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ivain
Hej! Mnie też zaczęły się większe problemy przy 3 opakowaniu, kiedy faktycznie powinno być lepiej. Mam codziennie bóle głowy i ogólnie bardzo złe samopoczucie, trudno to wyrazić ale takie totalne zmęczenie i przybicie. LIlly_lu znowu zaczęły mi wychodzić te syfki a już prawie było dobrze, chyba to jednak tabsy. Jak u Ciebie? Mam jeszcze pytanie ponieważ zauważyłam że na całym ciele zaczęły mi wyłazić niebieskie żyły, czy któraś z Was zauważyła może coś takiego czy to ja już jestem przewrażliwiona? Myśle że te tabletki nie są jednak dla mnie w czwartek idę do ginekologa i boję się że wogóle będę musiała zrezygnować z tabsów :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lambro
czesc kobietki... ja mam doła ogolnie rzecz biorac... drugie opakowanie zazywam, dalej to samo, nudnosci bol glowy, a cycuszki? nawet tknać nie mozna bo ssssycze. piszecie o brzuchu jak balon... mam to samo... słaba jestem i w ogole zyc sie nie chce a sesje mam za chwile :( ... czy ktoras kobietka miala to samo i czy w koncu ustapilo po 3 czy 4 opakowaniu? pocieszcie mnie... deprecha mnie jakas bierze... mysle nad powrotem do logest jesli to po 4 cyklu nie minie...pozdróweczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podobny
mam podobny problem jak problematyczna. z tym, że ja pominełam tabletę w ósmym i dziesiątym dniu. Czy mogę być w ciązy skoro kochałam się w tym czasie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Polly20
Witam dziewczęta:) Co do godziny przyjmowania,nalezy trzymac sie okreslonej pory!przeciez nie wolno tak sobie przesuwac z wieczora co 2 godzinki na rano!jesli zaczynamy o 20 trzymajmy sie mniej wiecej tej godziny!przeciez uklad hormonalny swiruje przez takie ekstrawagancje:/zmiane mozna wprowadzic tylko przy rozpoczeciu kolejnego blistra(tak mowila mi mama,medyk;)) Z tymi moimi mdlosciami to juz przeszlosc;)ciagle biore Y i nie mam poprostu zadnych skutkow ubocznych(plamienia,zatrzymanie wody,dretwienie konczyn czy najbardziej uciazliwe wmoim wypadku mdlosci i wymioty)!!!!!niezmiernie mnie to cieszy,jednak..nie chwalmy dnia przed zachodem slonca.mam wielka nadzieje ze ten stan utzryma sie jak najdluzej. Pereueczka>> "Czasem wydaje mi sie, ze my-kobiety zabardzo sie przejmujemy tymi tabletkami, wyczekujemy na jakies objawy i nie moge wykluczyc ze same wkrecamy sobie to ze np cos nam dolega. " Masz racje,chyba trzeba podejsc do sprawy z wiekszym luzem i dystansem,a nie wyczekiwac tylko skutkow ubocznych!!chociaz faktycznie niektore kobiety trudno toleruja taka ingerencje w gospodarke hormonalna.. pozdrawiam ze slonecznego krakowa;):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lily_lu
Ivain!!Ja jush sie gubie w tym wszytskim...Mam teraz na twarzy takie jakby plamy cos przypominajcaego liszaje na brodzie z boku nosa na dole i troche na policzkach...czoło rewelacja..!! Dermatolozka powiedziala mi zebym zrobila sobie testy na Helicobacter pylori bo podobno czesto ta paskudna bakteria objawia sie takimi zmianami skórnymi...ale dlaczego te zmiany ustepuja w 7 dniowej przerwie?? aurinko(niewiem czy dobrze pamietam nick)Moze Ty cos mi podpowiesz bo widze ze te studia medyczne to jednak fajna sprawa..:)(aha u mnie doszly teraz jezcze wieksze stresy...a mianowicie matura:] Szczerze to zaczelam sie zalamywac....mam skóre twarzy sucha do tego te placki....okropnosc...;(;(;( Czy to wina tabletek??;(;(;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joasia1204
Do plamkabianka Moje lekarka kazała mi zażywać przez 5 dni Hemorigen w związku z tym, że miałam się leczyć innymi lekarstwami dopochowowo, a niestety jest to nie możliwe z powodu tych krwawień. Jest to lek, który można dostać w aptece bez recepty. Zresztą stosowałam go już wcześniej podczas miesiączek by zmniejszyć krwawienie. Teraz biorę go już 4 dzień, ale krwawienia nadal nie ustają. Pojutrze wybieram sie do ginekolog - zobacze co mi poradzi. A czy Ty nadal masz te krwawienia czy już ustały? Pozdrawiam gorąco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaśka 20
witaj dziewczyny!! jak fajnie ze istnieje takie forum... ja dopiero zaczne brac Yasminelle ..i wlasnie dlatego mam do was pytanko.. o jakiej porz jest najlepiej brec te tabletki??chodzi mi o to kiedy jest tak najpraktyczniej ??tzn . o ktorej godzinie??macie doswiadczenie wiec moze mi poradzicie??prosze o rade zeby pozniej nie miec problemu ze zmiana godziny wiec chce wybrac tak najlepsza!! prosze poradzcie i z gory dziekuje! pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tortilla
Hej dziewczyny:) Na początku wielkie dzieki dla aurinko:) Co do wystających żył itp, to dzisiaj zadzwoniłam do mojego lekarza, powiedziałam mu o dziwnym bólu w nodze i o tym że uwidoczniły mi sie żyły i powiedział żebym dla bezpieczeństwa odsawiła te tabletki. Myślę,że na tym zakończę moją przygodę z antykoncepcją hormonalną - wystarczy mi skutków ubocznych.Prawdopodobnie mój organizm przestał tolerować tabletki i tyle. Do tych wszystkich z Was, które zasatanawiają się czy to skutki uboczne czy fanaberie, mogę powiedzieć tylko,że przez prawie 2 lata brałam Harmonet i przez ponad rok nie było nawet minimalnych skutków ubocznych i traktowałam je tak jakby ich nie było etc, natomiast po czasie zaczęły się silne/częste bóle głowy,pajączki na nogach, libido bliskie zeru i wachania nastrojów, zespół jelita drażliwego (prawdopodobnie związany z tabletkami, ale na szczęście dał się wyleczyć)...więc uważam osobiście,że BEZ PRZESADY, ale żadnego znaku nie należy lekcewarzyć :) Życzę Wam wszystkim powodzenia i dużo zdrowia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tortilla
Kaśka: Ja brałam tabletki o 19:00, ale myślę,że to indywidualna sprawa dostosowana do Twojego stylu życia:) Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guja
cześć dziewczyny!Miałam wykupione yasminelle i szczęśliwie znalazłam wasze forum.Znajome mnie przestrzegały że tabletki to złom ja nie wierzyłam ale kiedy poczytałam o waszych doświadczeniach i Bóg mnie uchronił może nawet przed rakiem w przyszłości przecież te skutki uboczne zawsze zostawią ślad one nie MIJAJA one zabijają w ukryty sposób super że jestem zdrowa i życzę wam tego samego drogie kumpele z forum!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jedno pytanieeeeee
Zaczęłam Yasminelle trzy dni temu. Wczoraj sie kochałam, chłopak skonczył we mnie. Jestem zabezpieczona??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No jest tak, ze niby zabezpieczona jestes juz od pierwszej tabletki, ktora wchlania sie od ok 3-4/h. Ale prawde mowiąc moj lekarz powiedzial mi ze jesli chce juz isc na calosc to dopiero po 8-10 tabletce... Nie moge powiedziec w 100% ze jestes zabezpieczona, bo z tabletkami tez roznie moze bywać. Takie jest moje zdanie, ale zaczekaj na komentarze innych. Guja nie rozumiem troszke twojej wypowiedzi \"Znajome mnie przestrzegały że tabletki to złom ja nie wierzyłam ale kiedy poczytałam o waszych doświadczeniach i Bóg mnie uchronił może nawet przed rakiem...\" Nie wiem czy dobrze zrozumiałam, ale Przeciez gdyby kazdy z tych skutkow miał w dalekiej przyszkolsci być powodem powstawania raka nikt by nam ich nie przepisał... :-/ (jesli to ja pokrecilam bo źle zrozumiałam co piszesz, prosze o sprostowanie mojej wypowiedzi ) Pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Skad one sie biorą...
Nie wiem skad sie biora osoby które, w kółko tłuka jedno i to samo pytanie jak dzieci z przedszkola...Pisze jak wół w ulotce ze działaja od pierwszej tabletki ale nie wy swoje. A Ci wasi lekarze to chyba ładnie na sciągach przez studia przejechali z tymi swoimi poradami lol Jeden mowi po pierwszym opakowaniu, drugo po 5 tabletkach, trzeci po 4...Chyba producent który wyprodukował tak nowoczesne tabletki wie najlepiej jak one działaja, a nie często 50 letnia ginekolog O_o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guja
Pereueczko! Myślę że lekarze nie są w atanie przewidzieć co będzie się działo w przyszłości z kobietami obecnego pokolenia przyjmującymi tabsy zauważ że lekarze wypisują antykoncepcję a gdy się coś dzieje zalecają odstawienie na dobre ( sama miałam chrapkę na tabsy bałam się i słusznie dzięki wam i nie tylko) .Zaczęłam dużo czytać być wścibską bo przecież to chodzi o mnie i wyczytałam że z powodu podwyższonej obecności estrogenu o 66% zwiększa się ryzyko zachorowania na raka piersi a co jeszcze to czas pokaże a są też lekarze (wynalazłam i ch w internecie) którzy nigdy nie wypiszą ci tabsów są!!! nawet mogę podać ci namiary do takich sama chcę pójść i zobaczyć co mi powie ale jedno wiem tabsy nie mogą iść na zdrowie to bardzo ligiczne co ś za coś pozdrawiam mogę być w kontakcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×