Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość zakretka
kasiulkaaaa22 mnie sie po dwoch tygodniach skonczyly plamienia, to i tak krotko :) jak bralam novynette to 3miesiace plamilam az odstawilam:) Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) Yasminelle to moje pierwsze tabletki.Pierwsza tabletkę wzięłam gdzieś koło godz. 23 ... wiem ze powinno się brać każdą tabletkę mniej więcej o tej samej porze... ale mam takie pytanie... czy w momencie kiedy zacznę kolejny blister mogę zacząć przyjmować tabletko innej porze? Będę naprawdę wdzięczna za odpowiedź... ps. co do plamien... mnie skończyła się miesiaczka a plamienia dalej mam a blister kończy mi się za jakiś tydzień i powinnam dostać kolejną miesiączkę... to plamienie staje się irytujące...:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocobylogdyby
lolson007 jak zaczniesz nowy blister, możesz zmienić godzinę przymowania tabletek. co do plamien, jeżeli nie miną w ciągu 3 miesięcy zgłoś sie do ginekologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Indys
lolson007 ===== ja tez zmienilam godzine brania tabletek i moja ginekolog powiedziala mi,ze jesli chce zmienic godzine brania to najlepiej skrocic przerwe z 7 dni na 6 ,czyli w siodmym dniu przerwy bierzesz tabletke-a to po to zeby organizm sie przyzwyczail do zmiany godziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocobybylogdyby
Indys ja o takim czyms nie słyszałam. zmieniałam chyba 2 razy, raz z wieczora na rano i na odwrót i nie było to wielkim szokiem dla organizmu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zakłopotanaaaa
hej;) Mój lekarz powiedział mi, że mam krótka macicę i źle ułożoną. Czy da sie to leczyć?? Czy mogą być jakieś tego skutki uboczne?? prosze o odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gulkaaaa
to mozna zmienic ta godzine brania po blistrze czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anusia321
Mam pytanko: Mam zacząć branie tabletek Yasminelle. Dzisiaj późnym wieczorkiem rozpocznie mi sie okres...czy pierwszą tabletkę mogę wziąść następnego dnia pod wieczór? czy skuteczność wtedy bedzie wysoka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda połozna
zakłopotanaaaa --- a dlaczego nie zapytalas lekarza? Chodzi o ktrotka szyjke macicy i polozenie w tylozgieciu? gulkaaaa ---- mozna, mozna nawet w trakcie blistra w granicach rozsadku. anusia321 --- w przeciagu 12 h od pojawienia sie okresu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anusia321
A gdybym wzieła za niecałe 24 godziny, to nie można już? Czy można tylko że przez jakiś czas bedzie mniejsza skuteczność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda połozna
anusia321 --- wtedy balansujesz juz na granicy i ja bym sie zabezpieczala dodatkowo przez tydzien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem po pierwszym opakowaniu yasminelli , wtrakcie 7dniowej przerwy i moje wrazenia sa naprawde bardzo pozytywne, to sa moje pierwsze tabletki anty nie moge ich porownac do innych ale jestem bardzo zadowolona. Czuje sie swietnie, glowa nie boli zadnych niepokojacych objawów prócz tych plamien ktore trwaly jak narazie dosc dlugo (krótka przerwa od plamien i okres) no ale mam nadzieje ze juz przy drugim opakowaniu tak nie bedzie. Najpierw schudłam 2 kg ale teraz znow przytyłam kilogram , ale absolutnie nie obwiniam za to tabletki , ogolenie mam tendencje do tycia i duzo czasu mi zajelo zeby wygldac tak jak wygladam , kilka dni na wakacjach pofolgowałam sobie z jedzeniem ahhh :) Sadze ze te tabletki sa naprawde bardzo dobre przynajmniej dla mnie . Czasem mam male watpliwości jak czytam opinie ze ktos jest wciazy przy zazywaniu tych tabletek ale ogolenie stram sie nie zaprzatac tym glowy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lena1985
mam pytanie z innej beczki. czy jest jakis okres czasu przewidziany dla zazywania danych tabletek? np czy po roku stosowania yasminelle mozna je dalej stosować czy nalezy zmienić na mocniejsze. Wiem ze tą decyzję musi podjąć lekarz, ale czy są jakies szczególne wskazania poza skutkami ubocznymi powodujące że wystepuje konieczność zmiany tabletek. na forum wielokrotnie kobiety pisały ze stosowały np logest lub yasminellei po paru latach zmieniały na inne, dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margooooo
czy krople zoladkowe obnizaja dzialanie tabletek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
lena1985 ---- jezeli organizm dobrze toleruje tabletki,wyniki badan sa dobre to nie ma powodu do przerywania brania tabletek,robienia przerwy.Jakie sa wskazania poza skutkami ubocznymi ? Np.nietrzymanie cyklu.Czasami lekarze zachecaja pacjentki do zmiany tabletek z powodu wlasngeo 'widzi mi sie',ale dobry specjalista nie zapronuje tego kobiecie,ktora dobrze toleruje dotychczas brane tabletki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneczkan
Ratunku!!!! Rozpoczęłam branie Yasminellek, jestem przy 3 tabletce i są to moje pierwsze tabl. Mam okropne mdłości co nie zdarzało mi się wcześniej, więc jestem pewna że to od tabletek, jak sobie radzicie z tymi dolegliwościami??? Czy mozna pić jakąś herbatke, czy cos innego??? Ratunku, to jest okropnie uciążliwe:((( Jeśli ktoś miał takie dolegliwości po tabletkach to prosze napiszcie, co robić??? :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość azertya
aneczkan - Ja też miałam nudności, w 2-4 dniu pierwszego opakowania. Jest to normalne, tak reaguje organizm na hormony. Jak ci to bardzo przeszkadza, wypij sobię miętową herbatkę, zrelaksuj się, ale to i tak samo minie. Nie pij tylko herbaty z dziurawcem, bo ponoć obniża skuteczność pigułek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneczkan
azertya-bardzo Ci dziękuję, pytałam na różnych forach i nikt nie potrafił mi konkretnie odpowiedzieć, Twoja odpowiedz dodała mi otuchy i bardziej pozytywnego myślenia:) mam nadzieje że mdłości miną i wszystko bedzie ok:) jeszcze raz dziękuję:))))))))*****

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anusia321 >>>> Ja tez własnie dostałam okres późnym wieczorem dlatego zaczęłam brać o późnej porze i dlatego też teraz od następnego blistra wolę zacząć od wcześniejszej godziny... :) dzięki zatem za informacje :) pozdrawiam:):*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margoooo
czy krople zoladkowe obnizaja dzialanie tabletek? poniewaz maja w swoim skladzie dziurawiec..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
czy moge sobie yasminelkami przesunac okres biorac odrazu 2 opakowanie>bo wyjezdzam za granice...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
margoooo --- jezeli maja w skladzie dziurawiec to tak.W ulotce chyba wspominaja,ze dziurawiec oslabia działanie tabletek,prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jajnik
mam pytanie, jestem juz przy drugim blistrze Y. Ogolnie jestem bardzo zadowolona, tylko kompletnie nie dzialaja na tradzik, nie zmniejszaja go, a momentami jest gorzej. czy jest szansa ze zadzialaja ile trzeba czekac na poprawe? zostac przy nich czy zmienic na inne? dodam ze nie mam zadnych skutkow ubocznych po nich. wiec sa super, tylko ten tradzik :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margoooo
no tak.. wlasnie wiem. Jeli wypilam krople, to powinnam teraz zabezpieczac sie przez 7 dni dodatkowo prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny:)) Chciałam sie poradzić jaka antykoncepcja najlepsz przy wzw typu b. Tak naprawde chodzi mi o tabletki z mniejszą ilością hormonów. Poradźcie, dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
ola2 ---- najlepsza jest taka,ktora omija watrobe.Plastry,nuvaring itp.Antykoncepcje przede wszystkim dobiera lekarz,wiec to raczej z nim musisz porozmawiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
ola2 ------ poczytaj w necie.Jest to pierscien dopochwowy.Nowosc na polskim rynku,ja go uzywam od lipca i jak narazie bardzo sobie chwale.Ma jeszcze mniejesza dawke estrogenu od yasminelle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczesliwa88
Dziewczyny mam do was pytanko bo koncze 5 blister i od kilku dni czuje ból tylko jednej piersi ale zadnych grudek itp nie wyczuwm...i zaczynam sie niepokoic:(czy powinnam isc o lekarza juz teraz bo nigdy takiego czgos nie mialam nawet przed okresem:(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×