Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość bocobybylogdyby
mala6671 co do włosów, to najlepiej wypływają na nie tabletki IV generacji, czyli yasmin, yasminelle. mają działanie antyandrogenne, dzięki czemu włosy wypadać nie powinny. Twój problem może leżeć w niedoborze pierwiastkow: magnezu, zelaza. Wspomóż się jakimiś suplementami, jak to nie pomoże, zgłoś sie do lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocobybylogdyby
dziambooo powinno być to objaśnione w ulotce... z tego co pamiętam, to zabezpieczasz się przez 7 dni dodatkowo i nie robisz przerwy między opakowaniami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocobybylogdyby
"1 tabletka zapomniana w pierwszym tygodniu stosowania. Należy jak najszybciej przyjąć zapomnianą tabletkę (nawet jeżeli oznacza to przyjęcie dwóch tabletek jednocześnie) a kolejne tak jak zazwyczaj. Przez następne 7 dni należy stosować dodatkową metodę antykoncepcji (metoda barierowa). Istnieje możliwość zajścia w ciążę w przypadku stosunków płciowych w tygodniu poprzedzającym zapomnienie tabletki. Należy zasięgnąć porady lekarza."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zib
Yasminnele są genialne ... ero efektów ubocznych tylko pierwsza paczka była najtrudniejsza , organizm sie przyzwyczajał i miałam czasem plamienia ale nic pozatym wszystko ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niedoświadczona88
Młoda polożna - dzięki za odpowiedź. Właśnie dzisiaj mija 10 dni od tego stosunku i zauwazylam na majtkach brązowe plamki a do krawienia z odstawienia zostało mi jeszcze 6 dni? Co to moze oznaczac? Wiem, że panikuję, ale może tabletki przestają działać tak jak powinny, zaznacze ze to jest już moje 8 opakowanie. Czy plamienie może być oznaką ciąży? Wiem, że może to głupie, ale strasznie się boję :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ból w piersi.
Dzisiaj obudziłam się z lekkim, lecz raczej stałym bólem w jednej piersi... Czy powinnam się niepokoić? Biorę tabletki i jest to moje drugie opakowanie...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onefornobody
Według mnie te tabletki są przereklamowane. Wystarczy sie zastanowić trochę. Czy to nie dziwne że lekarez tak chętnie je przepisują? KIedy moja ginekolog mi je przepisywała zapytałam o to czy są drogie, bo pierwszy raz o nich słyszałam. Powiedziała, że są jednymi z najdroższych ale i najbezpieczniejszymi. Poprosiłam ją wtedy o inne, tańsze tabletki. Kategorycznie mi odmówiła mimo ze już wczesniej brałam Gravistat i wszytsko było ok. Po Yasminelle byłam cały czas senna, nie miałam ochoty na seks, bolały mnie piersi, miałam wysyp pryszczy na całej twarzy i ramionach i wiele wiele innych. Brałam je zawsze na wieczór przed spaniem... rano jak wstawałam nie miałam czucia w dłoniach, palcami nie mogłam praktycznie ruszać. Czucie wracało po kilku godzinach i potem już było w miare dobrze. Odstawiłam te tabletki i wszystko wróciło do normy. Teraz z perspektywy czasu jak o tym myślę to więcej faktów mi się przypomina: - po pierwsze cały gabinet szanownej pani doktor był wypełniony gadzetami firmy SCHERING - po drugie rozdawała darmowe pierwsze opakowanie - po trzecie nie wyrazila zgody na przepisanie innych tabletek (takich na ktore byloby mnie stac z moimi zarobkami i wydatkami) - po czwarte przepisała mi je na pol roku z gory na jednej recepcie wiec zaplaciłam za nie fortune za jednym razem) a zrobila to mimo ze przy badaniu piersi wykryla trzy guzy w tym jeden wielkosci 50groszowki i dała skierowanie na usg piersi z podejzeniem raka... - zastanawiające jest też to ze niemal na każdym forum ludzie wypowiadają się o tabletkach najnowszej generacji negatywnie, o tych starszych natomiast bardzo pozytywnie. - w krajach zachodnich tabletki ktore sprzedaje sie w polsce są w wiekszości nie dopuszczone do sprzedazy ze wzgledu na dużą szkodliwość. Tam sprzedaje sie glownie tabletki starsze. Firmy produkujace te tabletki wylozyly wiec troche kaski dzieki czemu maja swoj rynek w "zacofafanych panstwach europy srodkowej i wschodniej". Tutaj klientow im nie brakuje... wlasnie dzieki skorumpowanym lekarzom... ONI MUSZĄ DOSTAWAC PIENIĄDZE ZA PRZEPISYWANIE TYCH TABLETEK!!!!! zdecydowanie ich nie polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prosze o odppppp
dziekuje za odp... Ale chyba wybiore sie dzisiaj do dermat. bo jest kiepsko...boje sie czekac co bedzie po 3 opak bo to w koncu jeszcze cały miesiac...a w tym 7-dniowa przerwa wiec boje sie ze bedzie gorzej...;/ A ponoc tetracyklina nie moze byc łączona z anty..wiec musze zdecydowac sie na jedno z nich... Wczesniej bralam tetrac. i bylam bardzo zadowolona wiec lece dalej po nia...a poki cp anty odstawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majeczzzka
bol piersi to stan uboczny brania anty. mnie przy 2-im opakowaniu bolały;/ były ciezkie i twarde, dotknąc sie nie moglam;/ Niestety nie ma tabletek cud abysmy mogły czuc sie po nich wspaniale...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o_n_a_
ze co prosze -----> no widze ze TY lepiej wiesz co wiem o tabletkach a czego nie wiem. zgodze sie ze nieswiadmie palnelam glupstwo z tymi dniami nieplodnymi. chodzilo mi glownie o to ze bardzo nieregularny okres. no ale zapomnialam ze TY wiesz co kto mysli i co kto wie i ogolnie wszechwiedzaca jestes bocobybylogdyby -----> dzieki za odpowiedz. w przyszlym tygodniu ide do gin wlasnie ze wzgledu na moj nieregularny okres

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocobybylogdyby
ból w piersi. Bóle w piersiach, sa jednymi ze skutków ubocznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocobybylogdyby
Niedoświadczona88 plamienia nie są oznaką ciąży. jeżlei był to Twój pierwszy raz, może wystąpiło jakieś obdarcie i delikatnie krwawisz. ja przy kilku pierwszych razach miałam wlasnie takie mini plamienie dzien po stosunku. skończyło się to tak szybko, jak się zaczęło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocobybylogdyby
onefornobody zgadzam się niestety z tym co napisałaś. ja na swoim lekarzu musiałam wręcz wymusić zmianę tabletek z Y.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onefornobody
Najlepsze jest to ze byłam wtedy prywatnie :] nie dosc ze płaciłam za wizyte to jeszcze nie mogłam mieć swojego zdania... Teraz wiem ze jesli lekarz nie daje sobie przetłumaczyć ze przepisana przez niego tabletka źle na mnie wływa to to nie jest dobry lekarz. Obecnie zrezygnowalam z jakichkolwiek tabletek. Używam prezerwatyw i skrupulatnie obserwuje swoj cykl. Dzieki temu mogę omijać te najbardziej płodne dni. Czuje sie przy tym jakoś pewniej niż przy tabletkach i co najwazniejsze lepiej. A nawet gdybym wpadła to wiem już że trafiłam na odpowiedzialnego faceta, który by się nie wykrecał i finansował jego wychowanie. Odpukać :D Mam nadzieję że do tego nigdy z przypadku nie dojdzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanko.. przytyło mi się ostatnio i chciałam zacząć pić herbatki system slim figura herbapolu, działają na mnie i są skuteczne ale nie wiem czy nie koliduje to z braniem yasminelle. Mają na siebie jakiś wpływ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onefornobody
eveliniątko----> nie lepiej napisac maila do firmy ktora produkuje te tabletki zamiast polegac na tym co pisza forumowiczki? to sa istne spekulacje. Na kazdej ulotce jest przeciez adres mailowy, nr telefonu i adres firmy ktora je w polsce rozprowadza. zawsze lepiej sprobowac tam niz u niedoswiadczonych panienek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocobybylogdyby
onefornobody ja też do prywatnego. z yasmin chciał mnie przenieść na yasminelle, dopiero gdy jasno wyraziłam się ze chce tabletki z 3 generacji, bo mam bóle nóg i bardzo wyszły mi żyły, popatrzył się na mnie jakbym z kosmosu spadła i przepisał cilest. od tej pory, bóle nóg i rąk ustapiły, piersi nie sa obolałe i czuje się tak jakbym tabletek w ogole nie brała. dostają za wypisywanie yasmin i yasminelle grubą kasę i nie martwią się o zdrowie i potrzeby pacjentki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocobybylogdyby
eveliniątko nie mają wpływu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onefornobody
Ja po tych herbatkach odchudzajacych mam zazwyczaj biegunki... a to juz moze wplywac na dzialanie tabletek. Mozna to rzowiazac stosując herbatki rano a tabletki wieczorem. Wtedy pewne jest że ich skuteczność nie spadnie :) Moze niepotrzebnie wyjechałam od razu z tym mailem do firmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Zeby dostac ciezkiej biegunki po tej herbatce trzeba by wypic cale opakowanie na raz...Slim figura nie ma wplywu na tabletki ale ma duzy wplyw na jelita.Moze uszkodzic ich blone sluzowa i powodowac zaburzenia przemiany materii.Jezeli chcesz sie wspomagac herbata to najlepiej czerwona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onefornobody
Widocznie zalezy od osoby. Ja po wszelkich tego typu herbatkach nie schodze z kibla...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Jest roznica miedzy biegunka a ciezka biegunka.Tylko przy ciezkiej biegunce jest mozliwosc zlego wchlaniania leów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Pozatym wlasnie na tym polega 'odchudzanie ' herbatkami.Herbata nie spala tłuszczu tylko przeczyszcza jelita.Masa kałowa tez swoje wazy wiec mamy wrazenie ,ze jestesmy lzejsze.Tylko tu jest wlasnie ten 'haczyk', blona sluzowa zostaje podrazniona,a organizm potem bez tej herabtki nie moze sie objeść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziambooo
Mam jeszcze jedną sprawę - od kilku dni bardzo drętwieją mi nogi i ręce i mam skurcze łydek. Praktyczne co chcilę a to drętwienie to dziś wręcz od momentu jak wstałam. Myślicie że tabletki mają z tym coś wspólnego? Czy któraś z Was tak miała?? Boję się tej zakrzepicy... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocobybylogdyby
najlepiej jeśc mniej słodyczy i duzo się ruszać. ja nigdy nie stosowałam żadnej diety, jadłam male porcje kilka razy dziennie, dużo warzyw, owoców, mało słodkiego i wage mam cały czas tą samą. także nie wierzę kobietom które mówią że potrafią przytyć 10 kg po tabletkach. wszystko zalezy od tego, czy potrafimy powstrzymać swój apetyt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
dziambooo --- przy zakrzepicy nie ma uogólonionych dretwien konczyn.Yasminelle wypłukuja magnez i potas co objawia sie zaburzeniami przewodzenia w miesniach.Pojawia sie dretwienia i skurcze.Pobierz sobie aspargin ( potas + magnez) i zgłos problem lekarzowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocobybylogdyby
dziambooo moze to mieć związek z tabletkami, ja tam właśnie miałam. a o zakrzepicy poczytaj sobie na necie. drętwienie nóg nie jest jej objawem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
bocobybylogdyby ---- musialby to byc bardzo kaloryczne tabletki,zeby tylko przez nie przytyc ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocobybylogdyby
młoda położna najlepiej wszystkie niepowodzenia tego świata zrzucać na tabletki ;) i jeszcze oczekiwać cudów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziambooo
Dziękuję za uspokojenie i za szybką odp :) Kilka kamyczków z serducha spadło:) Porozmawiam z lekarką przy najbliższej okazji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×