Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość trufla7879
Kolejny blister tabletek trzeba zacząć ósmego dnia. Pierwszy dzień przerwy zaczyna się w piątek. Czy ósmym dniem w tym wypadku jest następny piątek czy sobota ? Bo zależy jak liczyć. Pytanie może banalne, ale dość ważne ;) Proszę o odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vc
trufla7879- Piatek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaminka ----- taka jest miedzy innymi rola tabletek - zmniejszenie krwawienia. paaanikaaaraaa ---- a niby dlaczego mialoby koligowac? Chyba,ze wezmiesz cale opakowanie na raz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ludzie ratunku
biorę yasminelle od 4 miesięcy. Wczoraj trochę kichałam i uznałam,że dobrze zrobi mi witamina c w nieco większej ilości..;\\\\\\\\ i łyknełam 3 tabletki(wit C) naraz. W między czasie(nie wiem czy po czy przed... w sumie 3 stosunki w ciągu dnia) kochałam się.. Przeczytałam na innych forach,że może to osłabić działanie tabletek a nawet zawsze osłabia... czy to prawda????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ludzie ratunku
Bardzo duże dawki vit. C (1000 mg) nasilają działanie estrogenów z pigułek, co może powodować plamienia, ale nie obniży skuteczności (informacje o obniżeniu skuteczności są na ulotkach, np. chodzi o antybiotyki). Zaleca się unikać brania ogromnych dawek vit. C w ciągu 4 godzin od zażycia tabletki (tyle potrzeba na wchłonięcie). W czasie przerwy 7-dniowej nie ma takich nakazów, bo nie łyka się pigułek i wszystkie hormony już się wchłonęły. To jest wypowiedź jakiegoś lekarza na jednej ze stron o antykoncepcji. Trochę mnie to uspokoiło,ale z drugiej strony ja wziełam 3 tabletki( po 200mg, razem 600) tylko,że w tym samym czasie;\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ludzie ratunku
a można bardziej po polsku? czyli te 3 tabletki wzięte naraz nie wpłyną źle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ludzie ratunku
to w takim razie co może zmniejszyć stężenie estrogenów? Z Twojej wypowiedzi wywnioskowałam,że zwiększenie poziomu estrogenów nie zmniejsza działania pigułek,ale zmniejszenie już tak? Dobrze zrozumiałam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ludzie ratunku ------ jak cos czego jest wiecej moze zmniejszyc dzialanie? Pomysl logicznie.Co zmniejsza stezenie hormonow i tym samym oslabia dzialanie tabletek? Mozesz przeczytac w ulotce.Witamina C nie zmniejsza dzialania tabletek tylko podnosi poziom estrogenow.Skoro pondosi poziom wyjscowej dawki hormonu to nie ma prawa zmniejszyc jego dzialania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ludzie ratunku
z natury jestem panikarą i muszę miec wszystko czarno na białym,żeby się nie denerwować. więc nie złość się za moje głupie pytania ;) dziękuję za odpowiedź🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anty_myszka
a łykanie magnezu w tabletkach jakoś wpływa na yasminelle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kochaniutkamiiii
anty_myszka---------Nie, nie wpływa. Wręcz jest wskazany,żeby nie drętwiały nogi itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaskallll
dziewczyny pomozcie bylam z chlopakiem na wakacjach nie doszlo tam do pelnego stosunku ale podjelismy takowe proby po powrocie bylam u ginekologa bo zalapalam drozdzyce, wczoraj mialam zawroty glowy caly dzien- krwawienie wystapilo 4 dniowe czy to mozliwe ze lekarz mogl pominac moja ewentualna ciaze? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocobybylogdyby
kaskallll dobry ginekolog wykrywa 5-6 tyg ciąże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kochaniutkamiiii
A ile minęło czasu od stosunku? Jeśli ok. 5 tyg i ginekolog robił Ci dopochwowe USG wykryłoby ciążę... ale są różni lekarze,różnie badający..więc zrób test albo wybierz się jeszcze raz do ginekologa z tym konkretnym pytaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a guzik prawda ze badanie to zawsze wykrywa 5 tyg ciąże. Byłam już wciązy,, ale jeeszcze o tym nie wiedziałam i lekarka badała mnie dopochwowo, tak tylko w celu sprawdzenia czy wszystko wpożądku. Dodam jeszcze że jest to znakomita lekarka. USG dopochwowe nie wykazało ciąży, dopiero w 8 tyg dowiedziałam sie ze jestem wciąży. Lekarka sama się zdziwiła że USG nic nie wykryło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaskallll
14,16,18 lub 19 sierpnia sama nie wiem ale tak jak mowie to nie byl pelny stosunek po za tym gin powiedziala mi ze nadal mam blone ale jest strasznie elastyczna i jej przebicie moze nastapic dopiero po nastym stosunku.... jednak boje sie ze moglo dojsc do zaplodnienia bo w blonie przeciez za dziurki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocobybylogdyby
kaskallll to zrob sobie test i juz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaskallll
dodam ze bylam przy braniu 2 opakowania yasminelli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anty_myszka
no to nie rozumiem w czym problem, skoro brałaś tabletki?? bo ci się w głowie kręciło??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaskallll
przeciez tabletki nie daja 100% pewnosci moja siostra tez brala tabletki a dzis ma synka 6 letniego podobnie jak kolezanka z roku w grudniu urodzi dzidziusia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anty_myszka
no i?? nawet nie masz oznak cięży a już panikujesz.. uspokój się.. albo zrób test..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anty_myszka
tym bardziej, że miałaś krwawienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anonimowaaa
mam pytanie, czy jesli wzielam tabletke 2,5h po czasie to czy bedzie to mialo jakis wplyw na jej skutecznosc?..prosze o szybka odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kutikulla
mam pytanie .... wczoraj wzielam tabletke a dzisiaj sie pomylilam bo myslalam ze wczoraj zapomnialam i wzielam jeszcze jedna.... i teraz nie wiem czy dzisiaj mam wziasc jeszcze jedna....?? bo ta pomylona tabletka co dzisiaj wzielam jest 4 godziny wczesnej od pory co zawsze biore.... czy tez 4 godziny robia duza roznice i konieczne jest wziecie kolejnej tabletki o normalnej porze...?? dodam ze to 2 tydzien blistra..... z gory dziekuje za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania.m
Mam pytanie: jakiś czas temu na którejś stronie tutaj ktoś podał spis leków które obniżają działanie Yasminelle a które nie. Czy pamiętacie może gdzie to było?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kutikulla ------ nic nie zrozumialam ,z tego co napisalas. ania.m ---- tym spisem to sobie mozesz..... Niektore leki roznily sie tylko nazwa a wg.kogos jedne mialy wplyw na tabletki a inne nie.Zaden farmaceuta nie podpisalby sie pod taka lista.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kutikulla
tak wzielam dzisiaj tabletke tylko ze 4 godziny wczesniej niz zwykle... nie rozwali mi to cyklu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×