Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Czy byłyście może na stronie producenta Yasminelle - Bayern Shering Pharma ? Producent ostrzega przed następującymi skutkami ubocznymi jakie może powodować Yasminelle: 1. Bóle klatki piersiowej, krótki oddech, krwawy kaszel. 2. Bóle głowy. 3. Problemy ze wzrokiem lub utrata wzroku. 4. Ból nóg. 5. Głęboka depresja. 6. Żółtaczka. 7. Guzy piersi. 8. Problemy z mówiniem. http://www.yasminelle.com/scripts/en/1aboutthepill/possiblesideeffects/index.php Producent twierdzi że problemy te dotyczą "małego procenta" użytkowniczek leku, nie precyzując jednak tego procenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1500 watpliwosci
Czy utrzymujace sie silne bole podbrzusza (skurcze jak przy pierwszym dniu miesiaczki) sa czyms normalnym przy rozpoczeciu brania tabletek, czy powinnam sie tym martwić? Mam juz je 5 dzien. Ze skutkow ubocznych wyraznych, to zauwazylam jeszcze niedobor magnezu. Wiec zakupilam dzisiaj:) No i w diecie zagosci u mnie jogurt naturalny (probiotyk) zeby chronic sie przed grzybicami, ktore czesto ponoc wystepuja przy braniu tabsow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ;) ja tabletki yasminelle biorę już od marca 2008 więc już prawie 1,5 roku :) żadnych skutków ubocznych nigdy nie miałam... złe samopoczucie czy inne które są wymienione w ulotce nic z tych rzeczy... ;) jeśli chodzi o pierwsze opakowanie to jesteś chroniona już praktycznie od 1 tabletki, którą bierzemy w 1 lub 2 dniu okresu :) ale wiadomo na zimne trzeba dmuchać i ja przez pierwszy tydzień brania tabletek zawsze używałam dodatkowego zabezpieczenia ;) nie wiem czy wasz lekarz was o tym poinformował ale NA KAŻDE 9 MIESIĘCY STOSOWANIA TABLETEK ROBIMY 1 MIESIĄC PRZERWY! musimy pobudzić nasze jajniki do pracy ;) bo biorąc tabletki jesteśmy przecież bezpłodne, więc wszystkie panie, które myślą o dzieciach w przyszłości PRZERWA KONIECZNA :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martulka_1989
1500 watpliwości: ja też czasem mam takie bole brzucha, co prawda nie utrzymują się one non stop, ale czasem tak mnie zaboli, jakbym miała okres dostać. jeśli chodzi o diete, to na razie nie wprowadzam żadnych innowacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ;) ja tabletki yasminelle biorę już od marca 2008 więc już prawie 1,5 roku :) żadnych skutków ubocznych nigdy nie miałam... złe samopoczucie czy inne które są wymienione w ulotce nic z tych rzeczy... ;) jeśli chodzi o pierwsze opakowanie to jesteś chroniona już praktycznie od 1 tabletki, którą bierzemy w 1 lub 2 dniu okresu :) ale wiadomo na zimne trzeba dmuchać i ja przez pierwszy tydzień brania tabletek zawsze używałam dodatkowego zabezpieczenia ;) nie wiem czy wasz lekarz was o tym poinformował ale NA KAŻDE 9 MIESIĘCY STOSOWANIA TABLETEK ROBIMY 1 MIESIĄC PRZERWY! musimy pobudzić nasze jajniki do pracy ;) bo biorąc tabletki jesteśmy przecież bezpłodne, więc wszystkie panie, które myślą o dzieciach w przyszłości PRZERWA KONIECZNA :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj princess
coś mi się wydaje że oberwiesz za ta "obowiązkową przerwę" bo to totalna bzdura

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczennicaaaa
Czy moze mi ktoras z was odpowiedziec na wczesniej zadane pytanie czy moge oddawac krew biorac tabletki??? Bardzo prosze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hensha
Owszem,możesz oddawać krew, ale uprzedź lekarza o tym,że bierzesz tabsy, bo mogą one nieznacznie wpłynąć na wyniki (jest napisane zresztą w ulotce-CZYTAĆ!) princeska: wątpię,żeby na tym forum były kobiety, które w tym momencie planują ciążę, wręcz przeciwnie raczej. Po drugie-mnie lekarz nie informował o konieczności robienia przerwy na każde 9mies., szczerze nawet się nie pytałam. I myślę,że bez przesady-aż tyle przerwy nie trzeba, co najwyżej 3miesiące. Ale nie jestem lekarzem, więc nie mam pojęcia i martwić się będę o to,jak będę planowała dziecko. Co w najbliższym czasie nie jest na pewno priorytetem moim. ;) Miłego weekendu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tabletki bierzesz przez 9 miesięcy a robisz tylko miesiąc przerwy. mój lekarz tak mi kazał i słyszałam o tym i czytałam wiele. Ale jak uważacie wasze organizmy. Kiedyś każda z nas będzie chciała mieć dziecko więc warto o tym pomyśleć... dać jajnikom popracowac chociaż przez ten jeden miesiąc, żebyście później nie pisały w tematach staram sie przez 4 lata o dziecko i nic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przerwa jest konieczna aby pobudzić jajniki do pracy bo później można mieć problemy z zajściem w ciążę... wasze organizmy wasza sprawa... chciałam się z wami tym podzielić bo nie każdy o tym wiedział

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
princess_2010 -- robiac miesiac przerwy mozesz dobiero miec za***** problemy z gospodarka homronalna.Powiedz lekarzowi,zeby wybral sie na najblisze sympozjum nt.antykoncepcji hormonalnej.Warto sie doksztalcac. Martulka_1989 --- w czasie drugiego blistra jestes tak samo zabezpieczona jak podczas pierwszego.Tabletki nie dzialaja na zasadzie,ze im dluzej je bierzesz tym bardziej zabezpieczaja. 1500 watpliwosci --- moga wystepowac.A jogruty nie chronia przed grzybica.One dzialaja na flore jelitowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martulka_1989
princess_2010 jak najbardziej rozumiem, ze chciałaś sie z nami ta informacją podzielić, od tego są fora. i myslę, ze jeśli są wśród nas kobiet, które w przyszłości myślą o macierzyństwie, to mogłyby tę informację chociażby poddać weryfikacji u swojego specjalisty... ja do takich nie należę, wiec i przerwami w antykoncepcji hormonalnej nie bede sobie głowy zaprzątać... myślę, ze jeśli uśpię mpje jajniki, to byłoby mi to nawet na rękę. ;) No ale dziewczyny nie ma powodu, zeby naskakiwać na princess, chciała dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martulka_1989
ooo. no i mloda położna, jak zwykle rozwiała wszelkie wątpliwości. :) dziekuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
25-08-2009 o 13:11, gość : 25-03-2008 o 22:17, madziulka203 : Witajcie! Mam taką sprawę: czy robicie jakąś przerwę w trakcie stosowania yasminelle? Nie chodzi mi o tą przerwę 7-dniową. Moja ginekolog mówiła, że zaleca się robienie przerwy raz na rok, czy jakiś tam dłuższy czas, żeby miesiączka sama wróciła. Jak to wszystko wygląda? Cześć co pół roku musisz robić cytologię jeżeli wszystko jest ok nie trzeba robić żadnej dłuższej przerwy np.po roku bo wtedy stosowanie tabletek nie miało by sensu. Pozdrawiam Niestety nie zgadzam sie z tym co napisalas, poniewaz wiem to z wlasnego doswiadczenia ze raz na rok KONIECZNA jest przerwa chocby miesieczna w stosowaniu tabletek. Robilam regularnie cytologie wszytsko bylo w porzadku a jednak miesiaczka zanikla, poprostu pewnego miesiaca jej nie dostalam zatrzymalam ja wlasnie nie robiac zadnych przerw. Takze uwazajcie i nie popelnijcie tego samego bledu. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
princess_2010 --- a co ma cytologia do okresu ? Pozatym im dluzej bierzesz tabletki tym krwawienie moze stac badziej skape a nawet moze zaniknac.I to jest normalne zjawisko przy tabletkach. Co do badan .Cytologie tzreba robic raz na rok,a co pol roku proby watrobowe i czas krzepniecia.I oczywiscie badac piersi,bo zazywanie etsrogeny sprzyja powstawaniu raka piersi. Nie mozna robic reguralnej miesiecznej przerwy bo jest ona za krotka zeby organizm 'doszedl do siebie'.Zaburzasz gospodarke homronalna poniewaz nagle odsatwiasz hormony i zanim organizm przestawi sie na naturalny cykl,Ty z powrotem zaczynasz brac hormony.Przyjmuje sie,ze jezeli ktos robi przerwe to musi ona trwac przynajmniej 3 miesiace.Pierwszy miesiac -- ogranizm przezywa szok,bo nie dostaje juz hormonow, drugi miesiac -- orgaznimz zaczyna sie przyzwyczajac i pzrestawiac na naturalny cykl ,3 miesiac --- gospodarka hormonalna jest uregulowana. I to jest bezpieczny moment, w ktorym na nowo mozna wrocic do tabletek. Pozatym zawsze istnieje niezbezpieczenstwo,ze ogranizm drugi raz nie zaakceptuje tych tabletek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do młodej położnej
Odstawiłam tabletki Yasminnelle po 5 mc. Ostatnia wzięłam 22 sierpnia i okres dostałam27 sierpnia. Jak teraz mam liczyć dni płodne? Kiedy wszystko mi się ustatkuje i po jakim czasie mam się spodziewać okresu? Tak jak zwykle czy z jakimiś odchyleniami? Proszę o odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1500 watpliwosci
młoda położna--> wiem wiem, ze jogurt nie chroni przed grzybica. Natomiast wiem tez, ze sa naturalnym probiotykiem, ktory sprawia, ze organimz ma odpowiednia flore bakteryjna to poradzenia sobie z ew. "grzybami"...Nie wiem jak to profesjonalnie ubrac w slowa. NO zamiast lykac np. Lacibios femina bee jesc jogurty naturalne.... Wiem ze to dziala bo kiedys mialam straszne nawroty infekcji, bo taka juz mam nature i jak zaczelam jesc nalogowo jogurty to przeszlo...Teraz do nich zatem wroce:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do młodej położnej --- dni plodne liczysz tak samo.Na podstawie cyklu i obserwacji wlasnego ciala.Kiedy dostaniesz okresu ? To juz jest pytanie do wrozki. 1500 watpliwosci --- czysty jogurt naturalny jest tylko zrodlem wapnia.Jogurty typu activia zawieraja bakterie regulujace prace jelit.I sa to zupelnie inne bakterie niz te zawarte np.w lecibis femina. Pozatym te ostatnie zawieraja tez palczeki kwasu mlekowego,ktore sa podstawa dla flory bakreryjnej pochwy i zabezpiecza nas przed infekcjami.Jogurty ich nie posiadaja.To,ze po jogurtach nie pojawialy sie infekcje pochwy to jest czysty zbieg okolicznosci.Jogurty nie maja wlasciwosci p.grzybiczych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do 1500 watpliwosci: Ja też miałam takie bóle utrzymywały się prawie cały dzień przez ok. ostatnie 10 tabletek. Tyle, że ja miałam do tego krwawienia i lekarz zmienił mi tabletki na yasmin podobno mojemu organizmowi potrzeba wiecej hormonów. Także nie martw się:) Nie jeste sama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do 1500 watpliwosci: Ja też miałam takie bóle utrzymywały się prawie cały dzień przez ok. ostatnie 10 tabletek. Tyle, że ja miałam do tego krwawienia i lekarz zmienił mi tabletki na yasmin podobno mojemu organizmowi potrzeba wiecej hormonów. Także nie martw się:) Nie jeste sama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yasminelle0712
Do Młodej Położnej odstawiłam tabletki yasminelle na 2 miesiące, potem zaczęłam normalnie je brać i od momentu odstawienia zaczęły mi strasznie wypadać włosy...ratunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yasminelle0712
biorę je od prawie 2 lat i do momentu odstawienia było wszystko super..nawet stwierdzę ze w czasie przerwy gorzej się czułam..a teraz gdy ponownie wróciłam do tabletek nie jest dobrze, a jest już dwa miesiące od powrotu do tabletek po przerwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yasminelle0712
biorę je od prawie 2 lat i do momentu odstawienia było wszystko super..nawet stwierdzę ze w czasie przerwy gorzej się czułam..a teraz gdy ponownie wróciłam do tabletek nie jest dobrze, a jest już dwa miesiące od powrotu do tabletek po przerwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1500 watpliwosci
Moniś1989-->dzieki za wsparcie:) Moje bole na szczescie juz minely:) Trwaly piec dni. Dzisiaj jest szosty i tylko parokrotnie w ciagu dnia odczulam jakis minimalny skorcz w podbrzuszu. Jesli chodzi o krwawienie to mam takowe, ale jest to tylko miesiaczka:) i trwac bedzie pewnie jak zwykle 7 lub 8 dni. A powiedz mi Moniś 1989, co znaczy sformulowanie " tabletki mialy za malo hormonow". Jakie ma to konsekwencje dla organizmu i antykoncepcji? Co mowil lekarz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaanetka1988
hej dziewczyny:) ja wlasnie dostalam recepte na yasminelle.... zaczne brac jak tylko bede miala okres czyli mniej wiecej 23 wrzesien. Boje sie jak ja to wszystko przeczytalam co piszecie, no ale lepsze to niz ciagle zycie w stresie czy nie bede przypadkiem w ciazy:/ mysle, ze kazda z nas to przezywala wiec wiem, ze mnie zrozumienie. Mnie ginekolog powiedzial, ze przez pierwsze 4 dni brania tabletek powinnam uzywac jeszcze innego zabezpieczenia, a od 5 juz normalnie dziala. Z koleji znow na ulotce pisze ze od 1 dnia:) wiec juz sama niewiem...... A jakies takie skutki uboczne macie po stosowaniu yasminelle?? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iiii_iiii
mam pytanie: nie brałam tabletek przez 6 dni- wyjachałam i nie mialam ze soba recepty. jak wrocilam to od razu zaczelam je brac- tzn: regularanie przyjmowalam tabletki, 7-dniowa przerwa, 6 DNI BEZ TABLETEK i biore je znowu od 9 dni. jak wyglada teraz moj cykl i jakie jest zabezpiecznie? na ulotce i wszedzie indziej jest napisane,iz w przypadku pominięcia więcej nić jednej tabletki (bo tak to traktuje) trzeba skontaktowac się z lekarzem. byłabym wdzięczna za odpowiedź:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iiii_iiii ---- nie wzielas 6 tabletek i pozniej znowu od tak sobie zaczelas je brac,nie czytajac ulotki i traktujac hormony niczym cukierki owocowe ? Czy moze zaczekalas rozsadnie na pierwszy dzien krwawienia i dopiero wtedy zaczelas brac na nowo tabletki ? Bo jezeli wybralas pierwszy wariant to zglos sie szybko do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iiii_iiii
wybralam opcje numer pod naciskiem mojej mamy, ktora bierze tabletki wiele, wiele lat i powiedziala,ze nic sie nie stanie i mam dalej brac. ale mnie temat zaczal martwic, wiec chcialam sie kogos zapytac. a co moze sie dzic z moim organizmem/hormonami/cyklem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×