Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość zaniepokojona123800
brałam tabletki na wywołanie miesiączki LUTEINA. Dziś minął 10 dzien i mam taki śluz z krwią niby to miesiączka niby nie . a ginekolog powiedzial ze mam je stosowac tylko 10 dni a jak juz bedzie ta miesiaczka to dopiero antykoncepcje yasminelle) mam zaczac no i nie wiem czy mam brac antykoncepcje skoro to jest tylko taki śluz z krwią jakby i jest tego mało . poradzcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mango ***
agataaaa---> przepraszam,ale nei sledzilam Twoich wczesniejszych wypowiedzi,przepraszam.Ale Ty zaszlas w ciaze stosujac yasminelle? dziekuje z gory za odp,gdyz mnie to dosc zastanowilo. Zycze wszystkiego dobrego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lenka797
młoda położna mam pytanie---> otóz wzięłam dopiero 1 blister, jestem w tygodniu przerwy ( ostatnia-21 tabletka została wzięta w ponedziałek) i wczoraj tj. w 3 dzień przerwy dostałam chyba krwawienie z odstawienia ale to dosłownie kilka plamek ( tak na oko to łyżka stolowa:-)) sorry za porównanie ale nic innego mi do głowy nie przychodzi:-)) ) i dziś tj. 4 dzień też te krwawienie strasznie skąpe tak z 1,5 łyżki :-D.... i teraz się zastanawiam czy to jest normalne??? bo zazwyczaj moje krwawienie gdy nie brałam tabletek w pierwszych dwóch dniach to było strasznie obfite z 6 łyżek:-)wszystko ze mną ok?? takie krwawienia są normalne?? zazwyczaj krwawienie z odstaienia ile pownno dni trwac??wczesniej gdy wziełam pierwsza tabletkę w pierwszym dniu okresu to krwawienie trwalo 2 dni i bylo obfie 3 dnia troszke a pozniej miałam kilka plamek w trakcie brania tabletek ( ok 12-14 tabletki)...czy ujesli mam tak skape krwawienie to oznacza ze te tabletki tak silnie na mnie dzialaja??? czy tez to moze oznaczac cos innego??? młoda położna proszę prosze o odpowiedz :-) tylko spokojnie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxxxxMonika
Witam!mam pytanie niewiem czy to aktualne forum ale jesli tak prosze o pomoc! Mam 18 lat i od tygodnia zazywam moje pierwsze tab. yasminelle zadne skutki uboczne nie wystapily ale chodzi mi o moja miesiaczke. Zazwyczaj trwala ona 4 dni i po zazyciu 1 tabl. ustapila ale do tej pory wystepują plamienia;/ czy to normalne? i czy tak bedzie za kazdym razem?? z gory dziekuje za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
lenka797 ----- co chwila jest ten temat poruszany... tabletki moga zmniejszac i skracac krwawienie.Mozesz sie tylko cieszyc bo na mnie to niestety nie podzialalo.Nie ma wytycznych ile powinno trwac.Zasada jest taka jak przy miesiaczkach,nie powinno trwac pow.7 dni ( pomiajac pierwsze 1-2 blistry,kiedy organizm sie przyzwyczaja).Jak Ty policzylas te lyzki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tagusia
greneeygirl-- przepraszam ze tak pozno odp. u mnie trwa to juz kilka dni-na poczatku bylo bardzo mocne swedzenie, ale teraz czuje ze prawie przeszlo, ale caly czas smarowalam sie mascia i myje sie w tym ,o czym pisalam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnez3333
greeneygirl--- przepraszam na[pisalam pod nickiem kolezanki nie zauwazylamk bo korzystamy na mieszkaniu z 1komputera:P wybacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lenjka.....
hej dziewczyny wczoraj zamiast o 12 wzielam o 12.54 ale to chyba nic nie?mysle ze nie ale chce poznac wasza opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tagusia
lenjka---- czy Ty aby nie przesadzasz>?? wiadomo,ze trzeba brac tabsy o tej samej godz, ale takie spoznienie to nie jest duzo.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madz90
dziewczyny czy zażywanie rutokalu C lub calcium C zmniejsza skuteczność tabletek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Biiaala
Cześć dziewczyny! Mam pytanko.Dopiero zaczłam brac yasminelle i to sa moje pierwsze tabletki i odkad zaczelam je brac mam potworne bóle głowy i jestem strasznie ospała czy to jest normalne?? Z góry dzieki za odpowiesz!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tagusia
biiala--- na pocztaku to jest mozliwe bo organizm sie przyzwyczaja;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia12511
No i na moje szczęście w ciążę nie zaszłam:))) mimo ze zażyłam tabletkę 10 godz po terminie i to jeszcze w pierwszym tygodniu to jednak skuteczne tabletki pod tym względem przekonałam sie nie raz już:))). Ale jak wszystkie inne mają też swoje minusy.Biorę je już prawie rok (ochrona jest ok jak wspominałam) ale poprzez nie mam zapalenie żył głębokich doprowadziły do tego że nie mogłam na nogę stanąc. Teraz biorę leki na rozrzedzenie krwi jest poprawa ale myślę również juz powoli o odstawieniu tych tabletek.Były idealne, dopiero po roku pojawiły się kłopoty ze zdrowiem... Niszczą organizm stopniowo niewyczuwalnie Pomyślcie o tym a faceci niech egoistami nie będą jeśli naprawdę was kochają niech również pomyślą o waszym zdrowiu. Gumki to też dobre zabezpieczenie.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
kasia12511 --- masz zapalenie zyl glebokich,bierzesz heparyne i nie dostawilas tabletek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onazielona
Hej Wszytkim :* Dziś biore 9 tabletke.. zaczęłam w pierwszym dniu cyklu.. podobno nie ma potrzeby dodatkowych zabezpieczeń, natomiast spotkałam sie z różnymi opiniami.. jak jest naprawdę? moge być spokojna i nie stosować innych metod ponad tabletki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ratowniczka
nie masz co się martwić, jeżeli tylko wzięłaś pierwszą tabletkę pierwszego dnia cyklu, bierzesz je regularnie i nie stosujesz innych leków, które mogą osłabiać działanie tabletek (tych z ulotki) to jesteś zabezpieczona więc baw się dobrze!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej,właśnie skończyłam 2pokowanie Yasminelle.Przedtem(tzn.przed Yasminelle)miałam okres 5 dni i był dość obfity,teraz krwawienie z odstawienia jest naprawdę skąpe a 3dnia już go prawie nie ma.Czy Wy miałyście tak samo?Że od tabletek Y miałyście mniejsze krwawienie?Troszkę się boję...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość strzałka997
Dziewczyny pomocy, skonczyłam brac pierwsze opakowanie i wyskoczyl mi jakis guz ponizej ucha... czy mam odstawic? czy brac po dwie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marlenka223
witam wszystkich! Mam problem, od 5 dni biore yasminelle i jestem w kropce, dziewczyny piszą ze trzeba zażywac tabletki przez 21 dni a mi zostaly juz tylko 2 sztuki pomocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marlenka223
Fallenangell69 zamknij morde

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolejny niedorobek na forumm eh ci ludzie z nudów zrobią wszystko by popuscic z radosci ze ktos czyta ich popłuczyny pomozgowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BliskaRozpaczy88
Witam. Biore Yasminelle od 5 dni, są to moje pierwsze tabletki antykoncepcyjne. Lekarz przepisał mi je ze względu na torbiel, którą miałam na jajniku. Odkąd pamiętam byłam bardzo źle nastawiona do tabletek antykoncepcyjnych, to przecież w końcu jest jakaś ingerencja w kobiecą gospodarke hormonalną, co wiąże się z różnymi objawami, które mogą wystąpić. Bardzo ciężko było mi się przełamać aby je zażywać, jednak konsekwencje jakie mogłyby być gdybym ich nie brała, okazały się bardzo przekonujące, ale... Z każdym dniem mam coraz więcej wątpliwości. Jestem osobą szczupłą (nie chudą) i nigdy nie miałam jakiś większych problemów z cerą, po przeczytaniu niektórych wypowiedzi na tym fourm zauważyłam, że większość z was dostaje mniejszego czy większego trądziku, dla mnie jedna krostka więcej na mojej twarzy to istny koszmar, mam na tym punkcie obsesje, tak samo jak i na punkcie swojej wagi. Panicznie boje się, że mogę dostać wyprysków i przytyć! Po prostu nie umiałabym sama siebie zaakceptować, już teraz przychodzi mi to z trudem, mam wiele kompleksów (np nie podobają mi się moje piersi etc...) mimo że nie jestem brzydką dziewczyną, wręcz przeciwnie, nie jestem miss piękność, ale powodzenie u mężczyzn mam spore i sama czasem nie wiem skąd bierze się tak niska moja samoocena. Miałam nadzieje, że dzięki tym tabletkom zmieni się przede wszystkim moje nastawienie do samej siebie, a od wczoraj mam wrażenie, że ono jeszcze bardziej się pogarsza, dzisiaj godzine ryczałam nie mogłam się opamiętać, dodam, że jestem osobą bardzo nerwową, ale takie napady płaczu raczej mi się nie zdażały. Tysiąc myśli na minute w głowie i łzy lecące jak grochy, jakiś koszmar ;(! Nie moge patrzeć na swoje odbicie w lustrze, czuję się jakby mnie ktoś napompował wodą od środka, mam większy brzuch niż zwykle i czuje się po prostu brzydka. Może te tabletki tak na mnie działąją, ale jeżeli to szybko nie minie to czuję, że może to się źle skończyć. PROSZĘ O POMOC kogoś w miarę rozgraniętego, kto mnie zrozumie i wytlumaczy mi to wszystko jakoś racjonalnie, kogoś, kto pomoże mi się otrząsnąć, bo pomału zaczynam nienawidzić samej siebie i całego świata który mnie otacza, to jakiś koszmar, chyba jeszcze nigdy tak okropnie się nie czułam, PROSZĘ POMÓŻCIE MI :(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lenjka.....
to normalna reakcja buszuja w tobie chormony ja tez nic w sobie nie lubilam na poczatku bylam tak krytyczna ze przeszkadzalo mi to normalnie funkcjonowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Panna K.
Hm ja biore 6 dzień, a ze całe zycie nałogowo się odchudzam mam wrażenie, że przytyłam, własciwie to przytyłam. Możliwe ejst po tak krótkim czasie? Z góry dziękuje za odpowiedz. mam nadzieje, ze to tylko mój hipochondryzm :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Genie
Panna K. ---- tyje sie od jedzenia a nie od tabletek.A juz na pewno nie w tak krotkim czasie.Twoj organizm pewnie zaczal zatrzymywac wode.Nie na kazdego yasminelle dziala odwadniajaco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Panna K.
Moge jakoś temu zaradzic ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Genie
Panna K. --- wszelkie ziółka odwadniajace alb chwalony na forum preparat Aqua femin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nati17lat
Hej! Ktoraś z was wie coś na temat tego, że nie wolno stosować antykoncepcji hormonalnej u dziewczyn poniżej 21 roku życia i u tych, które jeszcze nie rodziły? Podobno wywołuje to większe ryzyko raka,miesza całą gospodarką hormonalną itd. Moze ktoras z was ma dobrego lekarza, który mógłby coś na ten temat powiedzieć? Niedługo zaczynam tabletki, a spotkałam się naprawdę z wieloma opiniami. Dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×