Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Kalis---> Blister to całe opakowanie:) Nie martw się, plamienie przejdzie:) senność też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bigstar
=>kalis Plamienia mogą swiadczyć o zbyt słabych tabletach, tzn o zaiwerających zbyt małą ilość hormonów, poza tym wywiad to za mało, przed przyjmowaniem tabletek należałoby wykonać badania hormonalne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rogaś
dziekuje bigstar ;) a jak myslisz jes taka szanasa ze moge byc w ciazy jak sie kochalam gdy bralam dopiero 3 tabletke ??? bo mie to teraz strasznie martwi ;((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość igggg
bigstar->Skutki uboczne, ktore mam po yasminelle to: a) nerwowość, bezsennosć w nocy b) zero ochoty na seks, zanim zaczelam brac tabletki nie mialam nigdy takich problemow c)straszne wypadanie wlosów+ to, ze zrobily sie cienkie d) senność w ciagu dnia, poczucie ciaglego zmeczenia e)mdlości f)gorzej widze g)obrzmiale i bolace piersi h)plamienie codziennie ( zostalo mi do konca blistra 4 tabletki, wiec juz krwawie prawie miesiąc) Teraz pewnie jak pojde do gin to bedzie mi chciala dac inne tabletki, tylko nie wiem jakie sa dobre...wiem ze to indywidualna sprawwa, ale ta cala yasminelle mialabyc, wedlug mojej gin, taka rewelacyjna, a tu takie bagno, wwiec nie wiem co ona mi teraz zaproponuje. Yasminelle byly moimi pierwszymi tabletkami i ogolnie nie mam na ten temat szerokiej wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bigstar
=>iggg A miałaś robione badania hormonów? Jak już pisałam ciągłe krwawienia mogą swiadczych o zbyt słabych tabletkach, zaiwerających za mało hormonów, a za tym może iść cały szereg skuktów ubocznych, jak pisałam ja biore yasmin(sa silniejsze od yasminelle i zapewne gin je Ci bedzie chciała dac) i też mam mniejsza ochote na seks niż dawniej(spadek tesosteronu) i widze gorzej, oczy mam gorzej nawilżone a nosze soczewki kontaktowe. Senność, mdłości i bolące piersi powinny Ci niedługo ustąpić, jest to intywidualna sprawa, ja miałam takie skutki uboczne przez około 2 miesiące a potem problem zniknął. U Ciebie te plamienia są niepokojące i na pewno nie powinnas sie wachać ze zmnianą tabletek. Niestety, ale każda ingerencja w organizm przynosi mniejsze lub większe skutki uboczne... jak będziesz miała jeszcze jakies pytania pisz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bigstar
a jeszcze iggg co do Twoich włosów, to czy przed braniem tabletek wypadały Ci one?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bigstar
=>natalinaaa, bóle piersi mogą mieć rózne podłoże, może Cie bolą, ponieważ od dodadtkowej dawki estrogenów Ci rosną? A powiedz czy sa to bóle, czy bardziej wydaje Ci się że masz obrzmiałe, wrazliwe na dotyk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość igggg
bigstar-> przeed tym jak zaczelam brac tabletki mialam silne, geste wlosy, po tygodniu od brania yasminelle zaczely mi masowo wwypadac, staly sie cienkie i matowe, ogolnie wygladam strasznie teraz i musze sciac je na krotko bo juz nic z tym nie zrobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bigstar
I napewno nie musisz sie obawiac bo takie bóle nie świdcza o niczym złym, może po prostu Twoj organizm dłużej "przestawia sie" na inny tryb hormonalny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bigstar
A czy mi może ktoś powiedziec o wpływie witaminy C na działanie tabletek anty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lenjka.....
witamina c wchodzi w interakcje z tabletkami ale w duzych ilosciach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czytałam na stronie medycznej , ze kobiety zażywające tabletki antykoncepcyjne właśnie powinny pić codziennie witamine C ... na ulotce nie jest o tym nic napisane, więc nie wiem czy zmniejsza skuteczność tabletek anty nawet w dużych ilościach... Gdzie się o tym dowiedziałaś ? :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czytałam na stronie medycznej , ze kobiety zażywające tabletki antykoncepcyjne właśnie powinny pić codziennie witamine C ... na ulotce nie jest o tym nic napisane, więc nie wiem czy zmniejsza skuteczność tabletek anty nawet w dużych ilościach... Gdzie się o tym dowiedziałaś ? :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
natalinaa ---- od polowy cyklu zmienia sie poziom hormonow.Progesteron rosnie,a estrogeny spadaja i stad piersi staja sie nabrzmiale,bolesne. kalis -- na tabletki moze wplywac dawka uderzeniowa vit.c czyli 1000 mg jednorazowo.Ale to tak naprawde tyczy sie wszystkich lekow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w ogóle jak wpływa taka duża dawka witaminy C ? Co sie dzieje w organiźmie niby i w jaki sposob zmniejsza skuteczność tabletek. Może ktoś wytłumaczyć. Oczekuje konkretnej odp , a nie odpowiedzi typu ZMNIEJSZA SKUTECZNOSC :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Becia17
hej ... mam pytanie do MŁODEJ POŁOŻNEJ dzis jest mój drugi dzień brania tabletki ... i jest to moje pierwsze opakowanie... z tego co wiem leki osłabiają jej działanie ale czy moge pić herbatki ziołowe np. "listek senesu" bardzo mi zalezy na tej odpowiedzi...no i po ktorej tabletce bede juz napewno chroniona?? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Becia17
hej...mam pytanie do MŁODEJ POŁOŻNEJ...dzis jest drugi dzień brania tabletki i to moje pierwsze opakowanie... z tego co wiem leki osłabiają jej działanie ale czy moge pić herbatki ziołowe a mianowicie "listek senesu" ?? zalezy mi na tej odpowiedzi...aha i po ktorej tabletce bede tak na pewno chroniona?? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Becia17
hej...mam pytanie do MŁODEJ POŁOŻNEJ...dzis jest drugi dzień brania tabletki i to moje pierwsze opakowanie... z tego co wiem leki osłabiają jej działanie ale czy moge pić herbatki ziołowe a mianowicie "listek senesu" ?? zalezy mi na tej odpowiedzi...aha i po ktorej tabletce bede tak na pewno chroniona?? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
kalis ---vit.c wplywa na synteze cholesterolu a z cholesterolu syntezowane sa hormony plciowe.Duza dawka witaminy C nie oslabi dzialania tabletek tylko wrecz przeciwnie, witamina C wzmaga dzialanie tabletek.to nie znaczy,ze jestes lepiej zabezpieczona tylko organizm dostaje podwojna dawke hormonow. Paracetmol tez nie oslabia tabletek tylko wzmaga.Po przekroczeniu toksycznej dawki, watraba ulega uszkodzebiu i tym samym metabolizm lekow zostaje zaburzony. Becia17-- jestes zabezpieczona po 1 tabletce.Co do 'tego liscia' to tylko tak ostroznie,zeby Cie za bardzo nie przeczyscilo i pamietaj,ze moze uzaleznic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Mam pytanie... 21ego lutego skończyłam drugi blister. Krwawienia dostałam trzeciego dnia. Tylko dziwne było trochę to krwawienie :/ trwało 2 dni i to było raczej brązowe plamienie ze smużkami krwi, ewentualnie takie jasno-czerwone plamienie. Po tych dwóch dniach ustąpiło no i poczekałam do końca przerwy i zaczęłam brać kolejne opakowanie. Tylko właśnie trochę mnie niepokoi to, że \"krwawienie\" trwało tylko 2 dni i było trochę dziwne, przynajmniej wg mnie... No i dodam, że jakiś tydzień przed przerwą dostałam plamienia i jednego dnia przez może jakieś 1-2h bolało mnie podbrzusze tak jak podczas okresu i trochę krwawiłam. Ale szybko to ustąpiło. Nie wiem do końca co mam o tym myśleć, mam nadzieję, że nie powinnam się tym martwić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja222222
pytanie do mlodej poloznej i nie tylko biore tabletki yasmin to moje 3 opakowanie tak gdziesz od 3 tygodni moja lewa piers jest abrzmila i wrazliwa na dotyk czy to moze byc od tabletek ?czy powinam isc do lekarza czy raczej poczekac?czemu tylko jedan piers tak reaguje? prosze o opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kassmin
Mam pytanie, zanim dostałam okresu brałam \"luteinę\", przez jakieś 8 dni (z powodu torbiel), później dopiero 2 dnia okresu przyjęłam \"yasminelle\" wiem ze dla pewnego działania powinno się ją przyjąć 1 dnia, dziś wzięłam 10 tabletkę z blistra i mam pytanie czy to że brałam \"luteinę\" i że nie zaczęłam od 1 dnia, mogło sprawić że tabletki nie będą działać ? Czy może teraz po 10 tabletce działają tak samo jak będą działać np. podczas brania 3 blistra ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam jeszcze pytanie... Czy ginekolog może wykryć ciążę podczas zwykłego badania 'na fotelu'? bez robienia usg? Jeśli może, to po jakim czasie od zapłodnienia może ją wykryć? Będę wdzięczna za odp ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki za odpowiedź , pomogłaś mi to wreszcie zrozumieć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tagusia
Funia89---- najwczesniej w 6tyg ciazy-ale to dobry ginekolog musi byc;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tagusia
Funia89---- uwazam ze nie masz co sie obawiac;) ja tez i prawie kazda z nas,mialam plamienia w 1opakow i krwawienie tez mialam krotsze;) takze jezeli przestrzegalas zasad zazywania tabletek,to nie stresuj sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja222222
pomoze mi ktos?:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×