Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość młoda położna
Jess xD -- w zadnym wypadku...Po wziecu tabletki musisz byc na czczo do rana ;-) A tak na powaznie....Jezeli chodzi o antykoncepcje i alkohol to zasada jest taka jak przy innych lekach.Miedzy jednym a drugim musi byc ok. godziny przerwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jess xD
Aha dziekuje bardzo za odpowiedz ;) czy jest to normalne ze w ogole nie wystapily zadne wymioty ani biegunka nawet do dzisiaj rana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upsssss
Pomyliłam się i wzięłam tabletkę 12 godzin ze wcześnie...co teraz? mam brac do konca opakowania (zostaly jeszcze 3 tabletki) o zwyklej porze czy o tej wczesniejszej??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczynaaaa
Mloda Polozna napisalas komus tam wczesniej ze jest zabezpieczona do ostatniej tabletki z blistra ale rozumiem ze tylko dlatego ze nie zaczynala ta kobietka nasteponego opakowania, tak? a jak ktos zaczyna to jest zabezpieczony przez 7 dni przerwy tak:>....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość UPSSSS
A co ze mną? co jesli wzięłam tabletke za wczesnie? wszedzie piszą co zrobic jak sie zapomnialo ...a jak sie wzielo za wczesnie? powinnam wziąć po 24 godzinach o tabletki ktorą wzięłam wczesniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mam pytanie do młodej położnej, ponieważ mówiłaś że też odczuwałaś bóle rąk i nóg przy braniu yasminelle i mówiłaś że po zmianie tabletek ból ustąpił. Mam pytanie odnośnie tego kiedy dokładnie ten ból ustąpił bo ja mam dziś już 4 dzień przerwy a ból nadal odczuwam jednego dnia mniejszy drugiego większy dziś jest akurat większy :-( Czy jak zacznę nowe tabletki to wtedy powinien ból ustąpić czy może się jeszcze utrzymywać jako wynik działania yasminelle no mój organizm przez jakiś czas. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miskaaa
a jesli nie zrobi sie przerwy miedzy tabletka a alkoholem, ani godzine przed, ani godzine po, a nie wystapia wymioty to czy zantykoncepcja bedzie zaburzona czy cos sie stanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
jess xD --- a dlaczego mialy wystąpić? upsssss -- nastepne bierz o tej godzinie,o ktorej wzielas ta ostatnia. dziewczynaaaa ---- tamta osoba nie zaczynala nowego blistra.Warunkiem bezpieczenstwa w przerwie jest rozpoczecie nowego blistra 8 dnia po przerwie. kitty1234 -- szczerze mowiac nie pamietam.Ale ten moze sie jeszcze utrzymywac,w koncu yasminelle jeszcze sa w 'tobie'.Ich poziom bedzie systematycznie sie obnizal....Mysle,ze za jakies 2 tyg powinno byc juz dobrze.Bierz nadal magnez z potasem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jasloncetyniebo
młoda położno a co myślisz o moim przypadku? czy warto prosić o zmiane tabletek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaminka
ja wciaz walcze z bolem miesni rag i nog :) jestem na 3 blistrze lykam aspargin, moze przejdzie jak nie przejdzie po 4 opakowaniu to zmienie yasminelle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość UPSSSS
a co z nowym blistrem? czy to obojetne o ktorej zacznę następną partię? czy powinnam nawet wtedy trzymać się tej godziny o której pomyłkowo wzięłam dzisiaj?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
jasloncetyniebo --- nie wiem,skoro nic Ci nie dolega....Porozmawiaj z lekarzem o swoich obawach. UPSSSS ----- nowy blister mozesz rozpaczac kiedy chcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość javannka
Potrzebuję na gwałt opakowania yasminelle, jeśli ktoś może mi odsprzedać to chętnie kupię, może być nawet taka sama cena jaką płacę u siebie w aptece, czyli dość drogo bo 45zł. Najchętniej kupiłabym od kogoś z Warszawy, bo mogłabym po nie podjechać, ale może być też skądś indziej. Mój mail -- javanna@buziaczek.pl Czekam na odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mila 88
javannka---- str.664 - olusss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Calli
Witam :) Wiem, ze to pytanie pewnie nie raz się powtórzyło, jednak ciekawi mnie jedna sprawa, mianowicie: 4 tabletkę z pierwszego tygodnia wzięłam z 20 godzinnym opóźnieniem, dozwolone jest do 12h, i teraz powinnam się zabezpieczać przez najbliższy tydzień. Jeśli biorę Yasminelle już 4 miesiąc to czy nadal mnie to obowiązuje? Czy dotyczy to tylko pierwszego opakowania środków antykoncepcyjnych? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Calli --- a czy w ulotce jest napisane,ze ta zasada tyczy sie tylko pierwszego blistra? Nie,bo ta zasada obowiazuje przez caly czas brania tabletek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wisniaaa
hej laski biore drugie opakowanie yasminelle, i wciaz bola mnie jajniki, przy pierwszym opakowaniu tak nie mialam, na dodatek ,ju o tym pisalam, w peirwszym tygodniu drugiegi blistra jedna tabletke wzielam po 16h i uprawialam seks, ale moj facet nie skonczyl we mnie , teraz te bóle chyba świruje z jakąś ciążą, przez to spoznienie z tabletką... masakra....chyba cos mi odbija i sobie wmawiam cos....nie sadzicie????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
wisniaaa -- zdecydowanie 'coś' sobie wmawiasz :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wisniaaa
juz nawet chcialam po test ciazowy leciec!!!! masakra!!dzieki młoda położna!!!!!!!!!!!! musze przestać o tym myśleć bo oszaleje!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość noito
a czemu po zapomnianej tabletce, albo przy braniu antybiotyków tzreba dodatkowo zabezpieczać się przez dokłądnie 7 dni, a nie np 8 czy 9?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
noito --- bo wiecej nie potrzeba.Poczytaj sobie o cyklu kobiety,jak nie bierzesz tabletek to tez nie masz przez caly czas plodnych dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalkammm
czy moge zapytac dlaczego zadna z was nie pisze o tym ze przytyla po tych tabletkach? czy naprawde tylko ja mam ten problem? dopiero co zaczelam brac a juz mam duzy brzuch i masakryczne boki;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lalkammm - ja np. nie przytylam nic, wrecz przecwnie - wazne 2 kg mniej, moze to nie duzo. I jak juz wielokrotnie bylo tu pisane, nie tyje się po tabletkach bo one serio kaloryczne nie sa :P Tylko trzeba umieć panować nad swoim apetytem, silną wolą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
lalkammm ---- bo tabletki nie sa kaloryczne.Tkanka tluszczowa przez nie sie nie powieksza.Moga jedynie ziwkeszac aptet albo powodowac zatrzymywanie wody w organizmie.Jak sie tej wody pozbyc? Cofnij sie o pare stron,temat byl wielokrotnie poruszany.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja biorę yasminelle od października i nie używam prezerwatyw w ogole,chyba ze zapomne wziac i dopiero na drugi dzien mi sie przypomni,ale lepiej pamietać.Nie obawiam sie ze moge zajsc w ciaże,nie mam skutków ubocznych,tylko na poczatku miałam codzienne krwawienia.Naprawde polecam ten środek antykoncepcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny!! ja wlasnie zaczelam drugi blister yasminele ale w srode musze isc do lekarza bo mi strasznie wyszly zyly!!! katastrofa. kupilam sobie aspiryne tak na wszelki wypadek ale poprosze o zmiane tabletek bo te sa nie dla mnie!! sama nie wiem co robic bo jestem przy piatej tabletce drugiego blistra!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość javannka
Ej, bo koleżanka Mila 88 pare postów wyżej odesłała mnie do strony 664 do Oluss. Ale takiej strony jeszcze nie ma... MILA 88 -- jak będziesz to napisz czy to była pomyłka, czy ja czegoś nie kojarze... Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
iwcia1980 --- i co bedziesz robila z ta aspiryna? łykala ja codziennie az siniaki Ci wyjda?Jeszcze pewnie masz ta po 500mg?Wstrzymaj sie z nia do wizyty u lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miammiamola
młoda położna--------proszę doradż mi czy jesli bardzo żle się czułam po yasminelce to harmonet będzie dla mnie lepszy? czy ty zaryzykowałabys? Bo zbliża się moj czas i dlatego pytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość javannka
Aaa, już wiem, chodziło o 464 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×