Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Ale moze wystapic krwawienie z odstawienia a jedonczense byc w ciazy?? jestem po okresie nie bola mnie piersi.. nic.. nie zpaomnialam zadnej tabletki bralam regularnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nusma
A gdyby brac kilka opakowan pod rzad? Powiedzmy robic przerwe co dwa miesiace... zalezy mi ma tabletkach bo to jedyna metoda przy ktorej nie miewam stanow lekowych w ostatnim tygodniu cyklu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pytam czy moge byc spokojna jezeli bralam wszystko tak jak mialam brac a wystapilo tak slabe krwawienie z odstawienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nusma ----- i chcesz doprowadzic do tragedi? Organzim chyba Ci dostatecznie sygnalizuje,ze te tabletki nie dzialaja na niego dobrze.W ulotce nawet wspominaja,ze jezeli wystapia takie objawy to nalezy natychmiast przerwac branie tabletek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nusma
ah moze byc takie slabe. moje krwawienie w tym miesiacy trwalo niecale dwa dni a bylo tego tyle je jeden tampon to za duzo. A w ciazy nie jestem bo prawie od miesiaca moj "mezczyzna" jest w delegacji. nie mas zsie o co martwic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nusma
A moge spokojnie juz od jutra nie brac? trzy godziny temu wzielam pierwsza tabletke z nowego opakowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nusma ----- mozesz.A nie myslalas o nuvaring? Ja mialam roczna przerwe od tabletek i troche trudno mi bylo znowu podjac dezycje o powrocie do hormonow,bo przez ten rok bez hormonow czulam sie tak dobrze jak nigdy.Zdecydowalam sie na nuvaring i nie czuje zadnej zmiany :-) Jest tak dobrze jak bylo.Moze warto sprobowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nusma
Myslę że to nic nie zmieni skoro przeciwskazania są takie same jak przy tabletkach. Wezme do końca czwarte opakowanie jakos ostatnia próba a potem odstawie i najwyzej znow bede prowadzic zeszyt z wykresami. Dziekuje Ci bardzo za szyybka odpowiedz ;* GeorgiaSmile najlepiej zapytaj w kilku aptekach. Co miasto to inne ceny. Osobiście płacę 36zł w najtanszej aptece jaka znalazlam w miescie. W innych cena utrzymywała się w granicach od 42 do 47zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia222
może mi ktoś odp na moje pytanie ;) znajdyje się bodajże 2 str wczesniej ;)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tralalotka
Młoda położna, zgadza się-zazywam norprolac, a lekarz zaproponował mi Yasminelle zamiast Duphastonu. Powiedział, ze jedno z drugim mozna stosowac...hm, zawierzyłam mu. Mając hiperprolaktynemię zdarzały mi się odchylenia od regularnej miesiączki, ale na zasadzie wydłuzonego cyklu. Duphaston wyregulował to "prawie". Ech, idę spać:) przynajmniej w nocy o tym nie myslę:) Dobrej nocki życzę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tralalotka
Dodam jeszcze, że to nie jest plamienie, a okres w pełnym wydaniu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tralalotka ----- nie bierze sie leku ,ktory ma za zadanie zbic prolaktyne z tabletakmi,ktore podnosza jej poziom....Ja z PRL nigdy nie mialam problemow,do czasu jak zaczelam stosowac yasminelle.Przez to musialam odstawic wszelka antykoncepcje hormonalna.Moj Profesor,do ktorego chodze w sprawach hormonalnych powiedzial,ze nie zapisze mi zadnej antykoncepcji hormonalnej dopoki PRL nie wroci na swoj poziom.Jestem mu za to wdzieczna bo dzieki temu nie musialam brac zadnych lekow na zbicie prolaktyny.Czy Twoj ginekolog jest jednoczesnie endokrynologiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tralalotka
ech, no mój ginekolog jest ginekologiem i tyle:) Od roku biorę ten Norprolac, zaliczyłam wizytę u endokrynologa, powiedział, ze mam brac te tabletki i jak bede chciała dzidzi, to mam przyjsc :/ Około pół roku temu robiłam badania PRL i wyszły ok, ale wciąz mam brać 0,5 tabl Norprol. 75. Zastanawiam sie, bo przeciez Duphaston to tez lek hormonalny...a dało się to połączyć. Moze dlatego Yasminelle i Norpr. rowniez? Wydaje mi się, że lakarz do którego chodzę jest osobą kompetentną, ale teraz tu już nic nie wiem:( Ponawiam pytanie, czy można przesuwac zazywanie w czasie, tak o kilka godzin? Serdeczności, tralalotka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tralalotka ---- tylko,ze duphaston nie podnosi poziomu prolaktyny,a yasminelle tak.Sprawy hormonalne najlepiej leczyc u ginekologa-endokrynologa.Co do zmiany godziny.Jezeli ma Ci to zycie uratowac to mozesz jednorazowo przesunac branie o kilka godzin,ale trzymaj juz sie tej godziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) mam tylko do was takie pytanie dla pewności...i z góry dzięki za odpowiedź:) mianowicie... czy w momencie kiedy biore tabletki regulranie itp. to nie ma obaw gdy chłopak skończy stosunek w środku..we mnie ? tak? czy jednak biorąc tabletki też trzeba uwazać żeby nie skończyło się we mnie? będę wdzięczna za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. mam dylemat. Ostatnio kochałam sie z chłopakiem rugiego dnia po okresie, z tym ze zamiast wziąć tabletek 8 dnia wzięłam ja 9. zabezpieczyliśmy sie ale gumka pękła. od razu jak sie zorientowaliśmy to przestaliśmy. do wytrysku nie doszło. Czy jest możliwe że mogę by wciąży? prosze o szybką opowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawskaaaaa1234
młoda położno wszystkie tabletki antykoncepcyjne podwyższaja poziom prolaktyny? bo widzisz ja chodze do ginekologa - endokrynologa i przyjmuję cilest, ze względu na testosteron (norma do 60, ja mam 160). prolatyne miałam dobra, jedynie ten wynik po obciążeniu był troche za wysoki. lekarz powiedział mi ze narazie, skoro nie chce miec dziecka, to mam brac tabletki anty, a jak bede sie zaczynac starac to bede musiała sie do niego zgłosić. dodam ze jestem dość młoda (skonczyłam 19 lat) a tabletkami anty lecze sie juz od 17 roku (pco) życia z przerwami. ale jak tylko odstawiłam tabletki na 6 miesiecy testosteron znow gigantycznie skoczył i zaczelo sie od nowa masowe wypadnie włosów ( w wieku 17 lat nie miałam z tego powodu prawie połowy włosów). gin powiedział mi ze tak moze byc nawet do konca. i bardzo się boje czy w przyszłości bede mogła mieć dzidzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciekawskaaaaa1234 ----- skoro wyjsciowa PRL mialas dobra to nie ma co sie zamartwiac.Prolaktyna moze podwyzszac sie naturalnie pod wplywem silnych emocji,stresu.Metaclopramid jest takim czynnikiem wyzwalajacym stres w oragnizmie,i jak widac Twoj oragnizm reaguje na stres skokiem prolaktyny.Tego sie nie leczy i nie jest to p/wskazaniem do brania tabletek anty.A u Ciebie branie tabletek przemawia zdecydowanie na korzysc niz na niekorzysc. Jezeli w przyszlosci bedziesz miala problem zajsciej w ciaze w przeciagu pol roku do roku i bedzie to wina PRL to wtedy mozna wlaczyc leki na zbicie PRL.Mysle,ze Twoj lekarz madrze postapil,nie leczac sie bromergonem,jestes mloda PRL wyjsciowa masz dobra i nie sensu obciazac Twojego organizmu. Beatka27 --- jak bedziesz miala duzego pecha...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czeryl
dziewczyny prawda ze tabletek nie trzeba brac dokladnie co do minuty? wystarczy mniej wiecej ta sama pora..czyli jak np. biore o 15 to tj. mozna wziac pol godziny wczesniej albo pozniej..? bo moj chlopak sie ze mna spiera..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniqua
czeryl, prawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość calineczqa
jasne, że można, można nawet godzinę, dwie wcześniej czy później. ja już biorę ponad pół roku i jest dobrze. Jestem bardzo zadowolona. tylko, że cena trochę kurcze wysoka. Ale cóż za przyjemność się płaci:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×