Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość MareczekKrk
Myślałem, że nigdy nie napiszę. Cały czas tylko czytałem. Ale jednak proszę was o pomoc... Moja dziewczyna stosuje od miesiąca Yasminelle. Teraz jest bodajże 5. dzień drugiego opakowania, chcę was zapytać odnośnie kilku rzeczy... jeśli tabletki były brane regularnie codziennie, a okres ośmiu dni zredukowaliśmy do siedmiu \'na wszelki wypadek\', krwawienie wystąpiło, no wszystko tak jak być powinno... to czy teraz jest możliwość, że do zapłodnienia może dojść? Teoretycznie nie, wiem. Ale dlaczego pytam.. na chłopski rozum: niektóre leki nie przyjmują się w jakimś organizmie. To czy jest tak, że tabletki anty na pewno się przyjmują? Nie mamy się o co bać? Drugie pytanie odnośnie skutków ubocznych. Więc jeśli występują jakieś (niewielkie w pierwszym miesiącu bo tylko kilka krostek na twarzy, powiększenie piersi, może podenerwowanie, za to teraz w drugim czasem drętwienie nogi) to czy świadczy to o skuteczności tabletek i wpływa na skuteczność? Prościej: dziewczyna, która bierze tabletki i ma skutki uboczne jest gorzej chroniona niż ta, u której wręcz w pewnych kwestiach jest lepiej dzięki tabletkom? I jeszcze jedno pytanie, ostatnio z moją dziewczyną robiliśmy to wczoraj, jednak w związku z tym drętwieniem nóg (lub gdyby pojawił się obrzęk itd.) rozważamy odstawienie tabletek, ew. zmianę. Ale pytanie: czy gdyby odstawić \'tabsy\' dajmy na to w 6. dniu (drugie opakowanie, przypominam) to jest możliwość zapłodnienia? Byłbym bardzo wdzięczny naprawdę za odpowiedź jakichś doświadczonych, kompetentnych dziewczyn... Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny dawno mnie tu nie było :) Dalej biore Yasminelle (juz ponad pół roku) i dzisiaj dostałam krwawienie z odstawienia.. (tek jak zawsze regularnie) dziwi mnie tylko to że moje krwawienie jest coraz mniej obfite i bardzo ciemne z duża ilościa \'śluzu\'. Wiem że krwawienie po tabletkach jest inne ale dotychczas miałam bardzo obfite \'jasno-krwiste miesiaczki\'.. nie wiem czy powinnam sie martwić bo bóle menstruacyjne mam takie jak zwykle.. powiedzcie mi czy takie ciemne brązowe krwawienia to normalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beka236
Biore yasminelle od ponad roku, zawsze dostawalam okres w czasie przerwy, i zazwyczaj trzeciego dnia. Teraz skonczyla mi sie siedmidniowa przerwa a okresu w ogole nie dostalam. pierwszy raz zdarza mi sie taka sytuacja dlatego jestem zaniepokojona. czy jest powod do zmartwien? wam tez sie tak zdarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MareczekKrk
Młoda położno... mogłabyś mi pomóc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MareczekKrk ---- przerwa powinna trwac 7 dni wiec nie wiem o jakiej redukcji przerwy piszesz.Przerwe mozna skracac ake nigdy wydluzac powyzej 7 dni.Skutki uboczne nie wplywaja na dzialanie tabletek.Jezeli sa dokuczliwe to nalezy wybrac sie do lekarza,na dretwienie powinieniem pomoc aspargin ( magnez + potas) bo tabletki je wyplukuja i trzeba je uzupelniac jezeli pojawia sie objawy.Jezeli dretwieje jedna noga to od razu trzeba sie skonaktowac z lekarzem.Odstawienie w trakcie blistra trzeba skonsultowac z lekarzem. Coupelle ------ z czasem krwawienie moze sie zminiac,byc coraz mniej obfitsze. beka236 ---- na pewno jest po powod do konsultacji z lekarzem.Bardzo rzadko sie zdarza,ze krwawienie zanika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MareczekKrk
Tak, tak, 7, wiem. Źle napisałem. Chodzi o to, że właśnie skróciliśmy tą przerwę i już siódmego dnia moja dziewczyna wzięła tabletkę. Aspargin na pewno kupimy. Ale jeszcze nie do końca dostałem odpowiedź na moje pierwsze pytanie, czy możemy być spokojni w tym 5, 6 dniu drugiego blistra? Bardzo dziękuje Ci za pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 0000000000000000000000
ja juz pisałam wczesniej.. skoro antybiotyk przestaje brac 3 dni przed przerwa to też przez 7 dni mam po braniu sie dodatkowo zabezpieczac a potem juz nie? czy podczas przerwy tez? czy mam doliczyc jeszcze te 7 tabletek nowego opakowania? bo juz nie wiem.. :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 0000000000000000000000
ja juz pisałam wczesniej.. skoro antybiotyk przestaje brac 3 dni przed przerwa to też przez 7 dni mam po braniu sie dodatkowo zabezpieczac a potem juz nie? czy podczas przerwy tez? czy mam doliczyc jeszcze te 7 tabletek nowego opakowania? bo juz nie wiem.. :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda połozna
7 dni po skonczeniu antybiotyku.To nie jest takie skomplikowane.A jak nie masz zamiaru uprawiac sexu przez ten czas,to oczywiscie nie musisz sie zabezpieczac dodatkowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MareczekKrk ------ ja bym chyba nie ryzykowala w pierwszym tygodniu.Dlatego napisalam,ze przerwanie w trakcie blistra wymaga wczesniejszej konsultacji z lekarzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majka L.
Młoda położno, a czy Ty mogłabyś odpowiewdzieć na moje pytania (znajdują sie na poprzedniej stronie)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MareczekKrk
Ale nie chcemy przerywać, ta kwestia już została zakończona, nad tym jeszcze się zastanowimy:) Pytam tylko czy w ciągu blistra, przerwy i tych 5 dni drugiego blistra tabletki rozwinęły już skrzydła, że tak powiem 100% swojej ochrony (99.8 czy jak kto woli)? Chcę tylko mieć rozwiane wątpliwości.. bo rozumiem przy pierwszym opakowaniu organizm może się jeszcze dostosowywać ale w drugim już powinno być ok.. prawda? Niektóre teorie mówią, że tabletki powinny działać od pierwszego dnia, w to można nie wierzyć, ale drugi miesiąc... już powinny zacząć, prawda? Od tego są... Nie chcę być jakiś natrętny, zadaję proste pytania a wiem, że możesz mi odpowiedzieć:) Przepraszam i dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielona123456789
Prosze nie śmiejcie sie ale zadam byc moze idiotyczne pytanie... Otóż,byłam dzisiaj u ginekologa i przepisał mi yasminelle ,które mam zaczac brać podczas pierwszego dnia okresu. Poszłam do apteki i kupilam swoje pierwsze tabletki anty i zadowolona pognałam do domu zeby to "rozpracowac" , otworzyłam opakowanie i ...zonk. Jakieś strzałeczki itp, i mam pytanie z którego rzędu mam zacząc brać? i,2,3? No i tam sa wypisane dni tygodnia....czyli jeśli dostane okres w środę to mam brać tabletke ze srody tak? nawet jesli przedtem został poniedziałek i wtorek w rzędziku? Kurde ja wiem ze to pytanie byc moze idiotyczne ale naprawde to moje pierwsze tabletki i jestem zielona z tego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielona1234567898
Mam pytanie być moze dla was smieszne ale cóz.. Byłam dzisiaj u ginekologa i przepisał mi yasminelle.W domu otworzyłam opakowanie i ...zonk. Jakies strzałeczkitp. I stad moje pytanie, z którego rządku mam zaczął je brac? od dołu, czy od góry? I jeszcze jedno czy jesli dostane okres(wtedy mam zaczac je brac) przypuścmy w srode to mam wziasc te z napisem środa pomimo wczesniejszego wtorku i poniedziałku? Wiem ze to moze i głupie pytanie,ale to moje pierwsze tabletki i naprawdę sie w tym nie orientuje a wolałabym miec pewnośc. Bardzo byłabym wdzięczna za poważne odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość retgdfv
Mam pytanie być moze dla was smieszne ale cóz.. Byłam dzisiaj u ginekologa i przepisał mi yasminelle.W domu otworzyłam opakowanie i ...zonk. Jakies strzałeczkitp. I stad moje pytanie, z którego rządku mam zaczął je brac? od dołu, czy od góry? I jeszcze jedno czy jesli dostane okres(wtedy mam zaczac je brac) przypuścmy w srode to mam wziasc te z napisem środa pomimo wczesniejszego wtorku i poniedziałku? Wiem ze to moze i głupie pytanie,ale to moje pierwsze tabletki i naprawdę sie w tym nie orientuje a wolałabym miec pewnośc. Bardzo byłabym wdzięczna za poważne odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edthbfghj
http://images22.fotosik.pl/1/f8182a57c53b5339.jpg Powiedzcie mi z którego rzedu mam zaczać brac tabletki? I czy jesli dostane okres w srode to czy mam brac tę z napisikiem sroda u góry pomijajac poniedziałek, i wtorek? Wiem ze to głupie oytanie,ale to moje pierwsze tabletki i nie mam o tym zielonego pojecia. Z góry dziekuje za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majka L. --- juz ktos Ci odpowiedzial. MareczekKrk --- ulotka prawde Ci powie.Tableki rozpoczete w 1 dniu cyklu zabezpieczaja od razu. zielona1234567898 -- w ulotce masz wyraznie wyjasnione jak brac.Najpierw bierzesz tabletki z pierwszego rzedu, ( 1 tydzien ), potem z 2 ( 2 tydzien ) i 3 ( tydzien).Bierzesz tabletki z okreslonego dnia tygodnia.To jest wszsytko po to,ze bys zawsze wiedziala z ktorego tygodnia bierzesz tabletk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość merin
czy yasminelle mają dzialanie antyandrogenne??? Bo lekarz przepisal mi te tabsy z powodu zbyt wysokiego androstendionu (4-ktornie przekroczona norma), z powodu tych homronów walczę od kilku lat z trądzikiem. no i zastanawiam się czy te tabletki pomogą???? na razie czekam na okres i zacznę przyjmowac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość merin
czy yasminelle mają dzialanie antyandrogenne??? Bo lekarz przepisal mi te tabsy z powodu zbyt wysokiego androstendionu (4-ktornie przekroczona norma), z powodu tych homronów walczę od kilku lat z trądzikiem. no i zastanawiam się czy te tabletki pomogą???? na razie czekam na okres i zacznę przyjmowac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meri5
czy yasminelle mają dzialanie antyandrogenne??? Bo lekarz przepisal mi te tabsy z powodu zbyt wysokiego androstendionu (4-ktornie przekroczona norma), z powodu tych homronów walczę od kilku lat z trądzikiem. no i zastanawiam się czy te tabletki pomogą???? na razie czekam na okres i zacznę przyjmowac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MareczekKrk
Ulotkę znam chyba na pamięć:P Mimo wszystko jestem panikarzem gorszym niż wszystkie tu dziewczyny. Muszę wiedzieć wszystko.. no nic. Dziękuję jeszcze raz, mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze a z problemami na pewno się zgłoszę, ale nie będzie ich;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1234....
WAZNE PYTANIE: czy po skonczeniu opakowania, w przerwie i oczekiwaniu na krwawienie jestem zabezpieczona? czy uzuwac czegos dodatkowego? prosze o SZYBKA odpowiedz!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1234....
WAZNE PYTANIE: czy po skonczeniu opakowania, w przerwie i oczekiwaniu na krwawienie jestem zabezpieczona? czy uzuwac czegos dodatkowego? prosze o SZYBKA odpowiedz!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1234....
WAZNE PYTANIE: czy po skonczeniu opakowania, w przerwie i oczekiwaniu na krwawienie jestem zabezpieczona? czy uzuwac czegos dodatkowego? prosze o SZYBKA odpowiedz!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1234....
WAZNE PYTANIE: czy po skonczeniu opakowania, w przerwie i oczekiwaniu na krwawienie jestem zabezpieczona? czy uzuwac czegos dodatkowego? prosze o SZYBKA odpowiedz!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MareczekKrk -- to moze jeszcze nie dorosles do sexu, skoro tak panikujesz? Wszyscy wiemy (chyba) skad sie biora dzieci.Zadna metoda anty.nie da Ci 100% pewnosci.Wiec skoro ciaza wzbudza w Tobie panike to moze trzeba sie zastanowic :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MareczekKrk
A po co ten zgryźliwy komentarz? Nie będę się spowiadał dorosłem czy nie dorosłem, dla mnie to jest jasna sprawa. Zadałem proste pytania bo lubię wiedzieć, jak każdy, dla mnie to jest ważne. Nie zadaję pytań nie mając nawet przeczytanej ulotki, jak niektórzy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MareczekKrk ---- to nie bylo zgryzliwe.Ale jezeli ktos panikuje na sama mysl o ciazy to trzeba sie troche nad tym zastanowic.Biorac tabletki mozna wpasc....Jezeli jestemy na tyle dorosli,zeby uprawiac sex to musimy ponosic tego konsekwencje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do 1234... przeczytaj uważnie ulotkę zanim weźmiesz tabsy - tam jest wyraźnie napisane, że jesteś zabezpieczona także w czasie tygodnia bez tabletek i nie musisz się dodatkowo zabezpieczać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rybapogrecku
Hej.... mam 22 lata i wczesniej miałam małe problemy z nerkami więc nie chciałam ryzykować i dopiero teraz zaczynam zabawe z tabsami. Mój gin przepisał mi yasminelle...sporo się o niej naczytałam na różnych forach, dużo też narobili szumu o tym, że mozna przy niej zajść w ciąze nawet przy regualrnym braniu, co mnie troche zdziwiło. Więc mam do was pytanko....czy wasz ginekolog przepisał wam je bez jakiegokolwiek badania hormonalnego? Tzn u mnie nie były one wykonywane, a z tego co wiem pozwalają one określić które tabletki będą dla nas najlepsze, i jakie nasz organizm będzie najlepiej tolerował, tym bardziej że yasminelle zawierają niewielka ilość hormonów. Nie chce wprowadzać zadnego zamieszania.... ale troche mnie zdziwiła historia pewnej dziewczyny której sie okazało ze po 3 miesiącach brania tych tabletek nie byla wogole chroniona bo zawierały za mało hormonów. Z góry dzięki za odpowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×