Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

witam! mam taką wątpliwość, mam teraz 7 dniową przerwę (konkretnie jestem w 3dniu), ale nie dostałam okresu, ogólnie sądzę, ze może mi się opóźniać przez stres (sesja;/) aczkolwiek inne możliwości też biorę pod uwagę, w każdym razie, czy po tych 7dniach przerwy, jeśli nie dostanę okresu mam zacząć nowe opakowanie tabletek (yasminelle) czy nie? proszę o szybką odpowiedź, z góry dziękuję;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobra rada jest ok
dobrze że młoda położna wróciła na chwilkę bo fantazja tu kwitła. tak trudno wpisać sobie hasło w google i sprawdzić temat zamiast gdybać o popijaniu tabletek? http://resmedica.pl/archiwum/zdart5004.html to jedna z propozycji, wyszukiwarka daje wiele możliwości no ale lepiej jest pokombinować "na rozum". dziewczyna od slim coffe---> sprawdź sobie składniki tego specyfiku z ulotką i wyciągnij stosowne wnioski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny!!! Chcę wypowiedzieć się o stosowaniu yasminelle. Zdecydowałam się ostatnio na tabletki antykoncepcyjne bo mam już dwu letnie dziecko i na razie już nie chcę kolejnego. Do końca nie wiedziałam na jakie się zdecydować tabletki,znajoma poleciła mi właśnie yasminelle ponieważ zawierają mniejszą dawkę hormonu.Biorę dopiero od 7dni i w sumie na razie nie odczuwam jakiś skutków ubocznych, po za tym że prawie codziennie boli mnie głowa i czasami w nocy budzą mnie mdłości i wymioty.Myślę że bedzie dobrze.Chciałabym wam jeszcze powiedzieć że znajoma która mi poleciła jasminelle powiedziała że bierze tabletkę wieczorem bo rano po nich ma się zwiększony apetyt, więc biorę je codziennie o 20godzinie i powiem wam że dla mnie najlepszym sposobem na niezapominanie tabletki jest ustawienie sobie w telefonie budzika codziennego,dzwoniący telefon przypomina mi że już czas na yasminelle.Aha ja zapłaciłam za yasminelle na recepte 31,60zł to chyba nie tak drogo. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny!!! Chcę wypowiedzieć się o stosowaniu yasminelle. Zdecydowałam się ostatnio na tabletki antykoncepcyjne bo mam już dwu letnie dziecko i na razie już nie chcę kolejnego. Do końca nie wiedziałam na jakie się zdecydować tabletki,znajoma poleciła mi właśnie yasminelle ponieważ zawierają mniejszą dawkę hormonu.Biorę dopiero od 7dni i w sumie na razie nie odczuwam jakiś skutków ubocznych, po za tym że prawie codziennie boli mnie głowa i czasami w nocy budzą mnie mdłości i wymioty.Myślę że bedzie dobrze.Chciałabym wam jeszcze powiedzieć że znajoma która mi poleciła jasminelle powiedziała że bierze tabletkę wieczorem bo rano po nich ma się zwiększony apetyt, więc biorę je codziennie o 20godzinie i powiem wam że dla mnie najlepszym sposobem na niezapominanie tabletki jest ustawienie sobie w telefonie budzika codziennego,dzwoniący telefon przypomina mi że już czas na yasminelle.Aha ja zapłaciłam za yasminelle na recepte 31,60zł to chyba nie tak drogo. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam znowu!!! bo napisałam coś żle w powyższej odpowiedzi, zamiast tego że mam nudności napisałam wymioty sorki za pomyłkę.Aha biust mi się nie powiększył i z cerą narazie jest ok i ma nadzieje że tak już zostanie.... Pozdrawiam was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość suchenka87
Witam Yasminki biorę od 2 tygodni, to moje pierwsze tabletki...hmm...zacznę od tego, że miesiączka skończyła mi się 7 dni temu ale do tej pory występuje u mnie plamienie:( poza tym mam nudności i cera trochę się pogorszyła. Dobre strony to takie że nie przytyłam, trochę powiększył mi się biust. Jutro idę do gin, prawdopodobnie poproszę o zmianę tabletek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość suchenka87
Witam Yasminki biorę od 2 tygodni, to moje pierwsze tabletki...hmm...zacznę od tego, że miesiączka skończyła mi się 7 dni temu ale do tej pory występuje u mnie plamienie:( poza tym mam nudności i cera trochę się pogorszyła. Dobre strony to takie że nie przytyłam, trochę powiększył mi się biust. Jutro idę do gin, prawdopodobnie poproszę o zmianę tabletek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiciii
suchenka87 --> nie zmieniaj pigułek, bo dopiero zaczęłaś je brać. Organizm przyzwyczaja się do hormonów przez 3 pierwsze opakowania pigułek, więc zmienianie ich po 2 tygodniach nie ma sensu. Możesz plamić i jest to normalne, gdy minie okres adaptacyjny (czyli te 3 cykle) a plamienie nadal będzie występowało wtedy je zmienisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiciii
suchenka87 --> nie zmieniaj pigułek, bo dopiero zaczęłaś je brać. Organizm przyzwyczaja się do hormonów przez 3 pierwsze opakowania pigułek, więc zmienianie ich po 2 tygodniach nie ma sensu. Możesz plamić i jest to normalne, gdy minie okres adaptacyjny (czyli te 3 cykle) a plamienie nadal będzie występowało wtedy je zmienisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam problem. Wczoraj wzięłam ostatnią tabletkę Novynette, a mam zapisane Yasminelle.. Lekarka kazala mi rozpoczac Yasminelle dzien po zakonczeniu Novynette, ale zalezy mi na dostaniu okresu.. Myslicie, że mogę zacząć je brać po 7 dniach przerwy ? (w ulutce tak bylo) :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam problem. Wczoraj wzięłam ostatnią tabletkę Novynette, a mam zapisane Yasminelle.. Lekarka kazala mi rozpoczac Yasminelle dzien po zakonczeniu Novynette, ale zalezy mi na dostaniu okresu.. Myslicie, że mogę zacząć je brać po 7 dniach przerwy ? (w ulutce tak bylo) :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam problem. Wczoraj wzięłam ostatnią tabletkę Novynette, a mam zapisane Yasminelle.. Lekarka kazala mi rozpoczac Yasminelle dzien po zakonczeniu Novynette, ale zalezy mi na dostaniu okresu.. Myslicie, że mogę zacząć je brać po 7 dniach przerwy ? (w ulutce tak bylo) :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam problem. Wczoraj wzięłam ostatnią tabletkę Novynette, a mam zapisane Yasminelle.. Lekarka kazala mi rozpoczac Yasminelle dzien po zakonczeniu Novynette, ale zalezy mi na dostaniu okresu.. Myslicie, że mogę zacząć je brać po 7 dniach przerwy ? (w ulutce tak bylo) :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam problem. Wczoraj wzięłam ostatnią tabletkę Novynette, a mam zapisane Yasminelle.. Lekarka kazala mi rozpoczac Yasminelle dzien po zakonczeniu Novynette, ale zalezy mi na dostaniu okresu.. Myslicie, że mogę zacząć je brać po 7 dniach przerwy ? (w ulutce tak bylo) :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pytalska1 --- Jezeli plamienia beda powtarzac w klejnych cyklach, to wtedy warto tym zainteresowac lekarza. suchenka87 --- a w ulotce oczywiscie,ze nie ma informacji,ze plamienia moga sie pojawic ?Bierzesz tabeltki od 2 tyg i cieszysz sie,ze nie przytylas ? A tabletki sa kaloryczne,ze mialas szanse po nich utyc i to jeszcze w dwa tygodnie ?Nudnosci, brzydka cera ? Musze Cie zmartwic ale to jest rekacja organizmu na 99% wystepujacaych na polskim rynku hormonow.Potrzeba czasu zeby organizm przyzwyczail sie do zwiekszonej ilosci hormonow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytalska1
Do Mlodej Poloznej! dziekuje za odpowiedz, jestem umowiena na 8.lutego-z tym,ze to juz nie plamienia a normalny okres-od 5 dni-w sumie juz 7; wczoraj wzielam ostatania tabletke Y.-i okres powinnam miec we wtorek,czyli za 2 dni-a krwawienia mam non stop od przyjecia 14 tabletki, czyli jak pisalam pierwsze 2 dni plamienia,potem okres-czy nie wydaje ci sie,ze jest to powazny problem,pona tygodniowe krwawienie przed czasem???? czy takie rzeczy moga sie zdarzac przy przyjmowaniu tabletek? wiem o plamieniach,ale normalny okres przy zarzywaniu tabletek prawie 3 lata? z niecierpliwoscia czekam na twoją odpowiedz-pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytalska1
Do Mlodej Poloznej! dziekuje za odpowiedz, jestem umowiena na 8.lutego-z tym,ze to juz nie plamienia a normalny okres-od 5 dni-w sumie juz 7; wczoraj wzielam ostatania tabletke Y.-i okres powinnam miec we wtorek,czyli za 2 dni-a krwawienia mam non stop od przyjecia 14 tabletki, czyli jak pisalam pierwsze 2 dni plamienia,potem okres-czy nie wydaje ci sie,ze jest to powazny problem,ponad tygodniowe krwawienie przed czasem???? czy takie rzeczy moga sie zdarzac przy przyjmowaniu tabletek? wiem o plamieniach,ale normalny okres przy zarzywaniu tabletek prawie 3 lata? z niecierpliwoscia czekam na twoją odpowiedz-pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytalska1
Do Mlodej Poloznej! to juz nie sa zwykle plamienia-tylko regularny okres-pierwsze dwa dni plamienia,potem okres,od zazycia 14 tabletki,wczoraj wzielam ostatnia-we wtorek powinnam miec krwawienie z odstawienia,nie ma pojecia czy bedze po takim normalnym o tydzien wczesniejszym okresie?to chyba nie jest normalne w 3 roku zazywania tabletek? pytalam o herbatke z morwy bialej,czy moze cos slyszalas o niej? A moze jednalk miesniaki maja jakis wplyw na krwawienia w czasie przyjmowania Y.??? Wizyte u lekarza mam 8 lutego,wiec do tego czasu chetnie wysłuchalabym Twojej opinii-pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kala123456
Cześć dziewczyny mam taki problem co zrobić gdy wzięłam tabletkę z następnego opakowania w 7 dzień przerwy a nie w 8. Czy jestem tak samo zabezpieczona? Proszę o radę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kala9876543
Cześć dziewczyny mam problem. Otóż skończylam jeden blister zrobilam 7 dniową przerwe no i nastepny blister zaczęłam w ten 7 dzień a nie 8. Co zrobic? Czy jestem zabezpieczona tak jak przedtem? Mam przestac brac czy nie? Poradźcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiciii
Kala9876543 --> nie masz się czego obawiać, bo tylko skróciłaś przerwę o jeden dzień. Przerwę można skracać bez żadnych konsekwencji, ale wydłużać nie można. Wszystko jest w porządku. Po prostu zmienisz sobie dzień przyjmowania pigułek (jeśli brałaś nowy blister w sobotę, to teraz zacziesz brać w piątek i o jeden dzień przesuniesz sobie przerwę)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kicii
dzięki wielkie bo się wystraszyłam. Ja zaczełam brac w niedziele no i w niedziele skończyłam wiec 7 dni to 7 dzien wypada w niedziele i wlasnie wtedy wzielam pierwsza tabletke nowego opakowania a nie w 8 czyli poniedzialek. Czyli jest wszystko ok i nie mam sie co martwic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kicii
dzięki wielkie bo się wystraszyłam. Ja zaczełam brac w niedziele no i w niedziele skończyłam wiec 7 dni to 7 dzien wypada w niedziele i wlasnie wtedy wzielam pierwsza tabletke nowego opakowania a nie w 8 czyli poniedzialek. Czyli jest wszystko ok i nie mam sie co martwic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kala9876543
Dzieki Ci wielkie. Tz. ja zaczełam brac tabletki w niedziele skończyłam tez w niedziele no i robiąc 7 dniowa przerwe zaczeam tez w niedziele a nie w 8 dzien czyli poniedzialek. No ale jak mowicz ze nie mam sie czym martwić to ok dzięki jeszcze raz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kala9876543
Dzięki Ci wielkie. Tzn ja zaczęłam brac tabletki w niedziele skończyłam tez w niedziele no i robiąc 7 dniwą przerwe wziełam pierwsza tabletke w 7 dzien i to tez byla niedziela a nie w 8 czyli poniedziałek ale jak mówisz ze nie ma problemu i wszystko ok to super dziekuje jeszcze raz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kala9876543
Dzięki Ci wielkie. Tzn ja zaczęłam brac tabletki w niedziele skończyłam tez w niedziele no i robiąc 7 dniwą przerwe wziełam pierwsza tabletke w 7 dzien i to tez byla niedziela a nie w 8 czyli poniedziałek ale jak mówisz ze nie ma problemu i wszystko ok to super dziekuje jeszcze raz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beti08
Hej dziewczyny. Mam pytanie. Własnie zaczełam brać Yasminelle, wzięłam 6 tabletkę dzisiaj. Czy podczas stosunku wytrysk dopochwowy to byłoby wielkie ryzyko ciąży ? czy jestem zabezpieczona i mogę być spokojna? bardzo proszę o szybką odp. pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Carmamelle
Beti08 -- jeśli bierzesz 1-szego dnia miesiaczki pigulke, to chronia Cie od pierwszej pigulki juz, to jest w ulotce. Niektorzy, nawet lekarze, mowia, zeby odczekac 2 tyg albo miesiac, zeby wszystko sie zablokowalo na pewno, ale bardziej mozesz zaufac ulotce. Moja kumpela 5-ego dnia sie kochala do konca i nic sie nie stalo. Nie mowie oczywiscie, ze zawsze tak jest, ale jakos nie slyszalam o przypadku zajscia w ciaze, bo ktos sie kochal do konca podczas pierwszego opakowania pigulek. Takze spokojnie, zaufaj ulotce, sa po to, by chronic, i skoro jest napisane, ze natychmiast od 1-szej pigulki jestes chroniona, to tak musi byc. A ja ostatnio pisalam, ze mialam krwawienie skape, a w tym miesiacu, niedosc, ze obfite, to jeszcze dosc dlugie! Widocznie rozne czynniki maja na to wplyw. Wierze, ze pigulki naprawde mnie chronia, mimo ze co miesiac mam pietra, czy aby na pewno dostane krwawienie. Tyle razy juz sie przekonalam o tym, ze nie ma sie czego bac, ze po prostu musze usunac wszelkie obawy z glowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Indys
Hej!Zobaczcie co znalazlam na forum w Onet.pl, fgdzie ginekolog odpowiada na pytanie.CO O TYM MYSLICIE???? Czy alkohol obniża skuteczność tabletek antykoncepcyjnych? dr n.med. Krzysztof Nowosielski - ginekolog Czy na pewno alkohol nie wpływa w jakikolwiek sposób na tabletki? Czy to, że zażyłam pierwszą tabletkę z trzeciego opakowania i popiłam ją piwem, a później jeszcze wypiłam 3 piwa nie obniży skuteczności tabletki? Z góry dziękuję. Iza Droga Izo, Niestety alkohol obniża skuteczność większości dostępnych na rynku tabletek antykoncepcyjnych. Przyspiesza ich metabolizm, a stąd zawarte w nich hormony działają krócej i słabiej. Dlatego też nie powinno się spożywać alkoholu w czasie zażywania tabletek, a już na pewno popijać tabletek! Jeśli jednak sytuacja taka będzie miała miejsce, warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Po pierwsze – dokładnie obliczyć dzień cyklu miesiączkowego (okres płodny przypada na czas pomiędzy 10. a 18. dniem cyklu przy cyklach 28-dniowych). Po drugie – w przypadku kontaktu seksualnego zastosować dodatkowe zabezpieczenie – prezerwatywę. Po trzecie – unikać takich sytuacji. Powodzenia. Dr n. med. Krzysztof Nowosielski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×