Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość kazabka
...dodam jeszcze, że opakowania są zafoliowane, z datą ważności 05.2014...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Indys
Asioolek ---ja biore Yasminelle 2 lata i jeszcze dzidziusa nie mam:)Biore tabletki regularnie, jak biore antybiotyk to zabezpieczam sie dodtakowo, dla mnie tabletki sa super, nie mam zadnych kutkow ubocznych, w ogole nie czuje,ze je biore.Ja polecam , skuteczne sa na pewno!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-> Indys -> Trochę mi ulzyło, bo dla mnie to bardzo ważne, ponieważ jestem młoda. I tak używamy dodatkowo gumek, ale jednak.. strach zawsze jest :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dżindżerka
Asioolek -- gumki są zbędne przy prawidłowym stosowaniu pigułek. Bardziej, niż pigułki, nic Cię nie zabezpieczy. Ale jeśli masz się czuć komfortowo, rób, jak uważasz. Ja biorę Yasminelle jakiś rok i 3 miesiące, niestety mam czasem stany depresyjne i huśtawki nastrojów straszne i niebawem chyba je zmienię... Ale też nie zaszłam w ciążę, czekam póki co na krwawienie, powinno przyjść jutro. I właśnie, mam pytanie... Czy Wy, dziewczyny, za każdym razem macie objawy PMS, jeśli je w ogóle macie? Bo ja, nie wiem od czego to zależy, raz tydzień przed czuję, że przyjdzie krwawienie, a raz - tak, jak dziś - w ogóle nic nie czuję, a wtedy się bardzo niepokoję, bo jednak wolałabym wiedzieć, że coś przyjdzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorkaflorka
Tak, czytam Wasze posty i wiecie co.... nie czuje w ogole zadnych skutków ubocznych... a najgorsze, ze nawet ten biust mi nie rośnie :( a jestem juz przy drugim opakowaniu. Po jakim czasie zauwazlyscie zmiany ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorkaflorka
Tak, czytam Wasze posty i wiecie co.... nie czuje w ogole zadnych skutków ubocznych... a najgorsze, ze nawet ten biust mi nie rośnie :( a jestem juz przy drugim opakowaniu. Po jakim czasie zauwazlyscie zmiany ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorkaflorka
Tak, czytam Wasze posty i wiecie co.... nie czuje w ogole zadnych skutków ubocznych... a najgorsze, ze nawet ten biust mi nie rośnie :( a jestem juz przy drugim opakowaniu. Po jakim czasie zauwazlyscie zmiany ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Indys
Asioolek --- na prawde gumek nie stosuj, tabletka zabezpiecza prawie w 100%, byly niedawno robine badania i sondy i okazalo sie,ze prawie 100% kobiet , ktore byly w 1% zajsc w ciaze jednak albo zapomnialy o pigulce albo nie zabezpieczaly sie dodatkowo podczas antybiotykow, kotre wplywalu na tabletki.Gumki stosuj tylko wtedy kidy bierzesz antybiotyk, ktory wplywa na tabletki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Indys
Asioolek-- gumek nie stosuj to bez sensu, na pewno nie zabezpiecza cie bardziej niz tabletki.Tabletki mozna powiedziec,ze zabezpieczja w 100%.Ostatnio byly robione badania i ankiedy dla kobiet, ktore zaszly w ciaze stosujac tabletki i okazalo sie,ze prawie 100% z nich albo zapomnialo o tabletce albo nie stosowalo dodatkowego zabezpieczenia podczas brania antybiotykow.Wiec glowa do gory!Ja na poczatku zabezpieczalam sie gumka przy pierwszym blistrze ale jak sporbowlaam bez to oszalalam, a jak krwawienie przyszlo w terminie to juz w ogole od tametgo czasu nie stosuje gumek, to nie ma sensu na prawde!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Indys
dorkaflorka== bierzesz tabletki zeby biust Ci opuchl?Bo on nie rosnie tylko nabrzmiewa- to skutek uboczny !Powinnas sie cieszyc,ze nie masz skutow ubocznych a nie pisac takie bzdury!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytalska1
Do Młodej Połoznej-;) witam! mam pytanie,czy slyszalas moze o wplywie herbatki z lisci morwy bialej na tabl.Yasminelle? ja nie znalazlam zadnej notatki o tymze nie mozna jej przy tabl.stosowac-są to czyte liscie herbaty, i hamuja rozklad wielocukrow na cukry proste, zalecana przy odchudzaniu. Pije ja od 3 tyg.raz,dwa razy dziennie czsem w ogole, nie schudlam,nie mam biegunek,pozbylam sie tylko uczucia cięzkosci po jedzeniu ale dostalam krwawienie tydz.za wczesnie!!!! czy moze to byc od herbaty??? mysle ze nie, od poczatku grudnia czyli juz 2 mc mam b.stresującą sytuację,mega nerwy-moze to dlatego tabletki nie trzymają cyklu,chociaz wydaje mi sie to malo prawdopodobne... dodam,ze biore Y. od prawie 3 lat, zdarzyly mi sie plamienia kiedy do konca blistra zostalo 1-2 tabletki i to mialo miejsce 3x w ciagu calego stosowania Y. Nie mam pojecia dlaczego mam plamienia a od wczoraj normalny okres,jakies skurcze mamcicy jakby;kiedy jeszcze do soboty biore Y.? I zawsze zazywam tabletki o tyej samej godzinie, nie pominelam zadnej. Bardzo prosze Młoda Polozno o twoją opinie!!!! czekam i pozdrawiam-;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Indys
pytalska1---kurcze dziwne.Po 3 latach brania tabletek nie powinno ci sie zdarzyc krwawienie w takim terminie, skontaktuj sie moze z lekarzem, bo ja dostalam krwawienie tydzien wczesniej jak bralam antybiotyk i wtedy ginekolog mi powiedziala,ze to objaw tego,ze tabletki mnie przeslay chronic ze wzgledu na silny antybiotyk..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytalska1
Dzieki INDYS za odp.-mnie tez wydaje sie to dziwne, dlatego juz sie zarejestrowalam, ale termin mam 8-lutego dopiero. W listopadzie pojawily sie u mnie drobne miesniaki-duzo ale wielkosci groszku-wiec moze to od tego???? w styczniu -6-go-tez mialam b.obfity okres,jesli brac pod uwage poprzednie nieznaczne krwawienia przy tabletkach, az cala w strachu jestem,moze Mloda Polozna cos podpowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indys -> Ja wiem, na dodatek dostałam uczulenie na gumki, ale mimo, że biorę tabletki to mam jakiegoś 'stracha'. Ostatnio już myślałam, żeby pozostawić gumki, ale jednak mam ten strach :/ :( I tak wolę bez gumek, ale.. hmm ;d może się odważę skoro nie jesteście w ciązy ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie zaczełam brac Yasminelle i nie bardzo rozumiem ta czesc ulotki: W 8. dniu po ostatniej tabletce Yasminelle (to znaczy po 7-dniowej przerwie), należy rozpocząć kolejny blister, nawet jeżeli krwawienie nie ustało. Oznacza to, że należy rozpocząć kolejny blister w tym samym dniu tygodnia i, że krwawienie z odstawienia powinno występować w tych samych dniach co miesiąc. Skoncze brac tabletki w poniedziałek (wezme ostatnia tabletke), czyli wedlug mnie dniem, w ktorym rozpaczne nastepny blister bedzie wtorek ( 7 dni przerwy to wtorek, sroda, czwartek, piatek, sobota, niedziela, poniedzialek i od wtorku zaczynam nowy blister) TAK? Dobrze to rozumiem. Jak dla mnie nie bedzie to zawsze ten sam dzien w tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Indys
Asioolek --mowie Ci sprobuj serio, bo bez sensu faszerowac sie chemia skoro uzywasz gumek, tymbardziej,ze jestes uczulona!Tbaletki sprawia ,ze jestesmy nieplodne, tak wiec sprobuj i o nic sie nie martw, bierz reguralnie tabletki a wszystko bedzie ok:)i seks o niebo przyjemniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Indys
Asioolek --mowie Ci sprobuj serio, bo bez sensu faszerowac sie chemia skoro uzywasz gumek, tymbardziej,ze jestes uczulona!Tbaletki sprawia ,ze jestesmy nieplodne, tak wiec sprobuj i o nic sie nie martw, bierz reguralnie tabletki a wszystko bedzie ok:)i seks o niebo przyjemniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indys - już próbowałam, ale nigdy nie do końca :) ale napewno spróbuję:D Dziękuje Ci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiciii
xblondiii --> przerwę będziesz zaczynała we wtorek, 1 dzień przerwy - wtorek 2 - środa 3 - czwartek 4 - piątek 5 - sobota 6- niedziela 7 - poniedziałek i ósmego zaczynasz kolejne opakowanie i to jest wtorek, więc będziesz zaczynała przerwę i kolejne opakowanie we wtorki, więc jak to nie jest ten sam dzień?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiciii
xblondiii --> przerwę będziesz zaczynała we wtorek, 1 dzień przerwy - wtorek 2 - środa 3 - czwartek 4 - piątek 5 - sobota 6- niedziela 7 - poniedziałek i ósmego zaczynasz kolejne opakowanie i to jest wtorek, więc będziesz zaczynała przerwę i kolejne opakowanie we wtorki, więc jak to nie jest ten sam dzień?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiciii
xblondiii --> przerwę będziesz zaczynała we wtorek, 1 dzień przerwy - wtorek 2 - środa 3 - czwartek 4 - piątek 5 - sobota 6- niedziela 7 - poniedziałek i ósmego zaczynasz kolejne opakowanie i to jest wtorek, więc będziesz zaczynała przerwę i kolejne opakowanie we wtorki, więc jak to nie jest ten sam dzień?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalka91
biorę tabletki antykoncepcyjne poraz ierwszy bo tylko raz w zyciu i to przed wczoraj bylam u lekarza.... mam pytanie.. dostalam Yasminelle i czy tam jest jakas przerwa??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalka91
biorę tabletki antykoncepcyjne poraz ierwszy bo tylko raz w zyciu i to przed wczoraj bylam u lekarza.... mam pytanie.. dostalam Yasminelle i czy tam jest jakas przerwa??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dżindżerka
Czy Wy, dziewczyny, za każdym razem macie objawy PMS, jeśli je w ogóle macie? Bo ja, nie wiem od czego to zależy, raz tydzień przed czuję, że przyjdzie krwawienie, a raz - tak, jak dziś - w ogóle nic nie czuję, a wtedy się bardzo niepokoję, bo jednak wolałabym wiedzieć, że coś przyjdzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dżindżerka
Czy Wy, dziewczyny, za każdym razem macie objawy PMS, jeśli je w ogóle macie? Bo ja, nie wiem od czego to zależy, raz tydzień przed czuję, że przyjdzie krwawienie, a raz - tak, jak dziś - w ogóle nic nie czuję, a wtedy się bardzo niepokoję, bo jednak wolałabym wiedzieć, że coś przyjdzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hussejn
"Faktem jest, że pomimo tej 7-dniowej przerwy skuteczność tabletek jest bardzo duża. Jednak ostatnio pojawiają się głosy, że ta 7-dniowa przerwa może skutkować wahaniami stężeń hormonów, co może powodować mniejszą skuteczność antykoncepcyjną." - przeczytałam to na jednej ze stron, na której lekarz odpowiada na pytania dziewczyn i to jest wypowiedź pani doktor. Czy w ciągu tych 7 dni naprawdę jesteśmy zabezpieczone tak, jak w ciągu brania pigułek? Kochałam się 7-ego dnia przerwy, ale pigułki zaczęłam brać normalnie, 8-ego dnia. Trochę się boję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Indys
Oczywiscie,ze jestesmy zabezpieczone w trakcie 7dniowej przerwy to jakies bzdury ktore wyczytalas w necie!Gdyby tak bylo to nigdy nie dopuszczona by takich tabletek do produkcji- byloby to napisane w ulotce i wszyscy lekarzeby nam to mowili!Podstawa aby byc zabezpieczona w 7-dniowej przerwie jest wziecie tabletki 8dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaczęłam się jeszcze zastanawiać czy po jakimś czasie zamienić Yasminelle na Yaz. Maja tą samą zawartość hormonów, lecz różnią się schematem podawania - ponoć antykoncepcja jest silniejsza przez te dodatkowe 3 tabletki.. Hmmm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ho ho ho
do natalka91 --> ulotka do pigułek jest dołączona, przeczytaj sobie. Możesz też znaleźć w internecie. Ręce opadają. Oczywiście, że jest przerwa, w większości pigułek jest przerwa od hormonów, tylko w niektórych trwa 4 dni (np. Yaz) a w pozostałych 7. Przy braniu Yasminelle masz 7 dni przerwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ho ho ho
do natalka91 --> ulotka do pigułek jest dołączona, przeczytaj sobie. Możesz też znaleźć w internecie. Ręce opadają. Oczywiście, że jest przerwa, w większości pigułek jest przerwa od hormonów, tylko w niektórych trwa 4 dni (np. Yaz) a w pozostałych 7. Przy braniu Yasminelle masz 7 dni przerwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×