Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość Izabelka888
Marta 1989~~> musze wiedziec kiedy odstawilas tabletki mam na mysli tutaj ta 7 dniowa przerwe jak mi powiesz to ja ci powiem co i jak wtedy !!pisz szybko:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta1989
Iza 7-dniowa przerwe zaczełam w poniedziałek bo w ten dzien własnie przyjełam ostatnia tabletke i potem własnie nie pamietam czy w srode czy w czwartek dostałam okres :( kurcze tak sobie mysle ze przeciez w sumie wziełam te 3 tabletki przed stosunkiem to nie powinnam byc w ciazy chyba prawda?:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izabelka888
TAk wiec droga Marto- nie masz sie co bac jesli chodzi o ciaze poniewaz jesli bylo tak jak mowisz ze ostatnia tabletke wzielas w poniedzialek czyli 7-dniowa przerwa zaczyna sie we wtorek - czyli tabletke powinnas wziaz we wtorek za tydzien czyli tak jak wzielas:) tazke nie ma sie co obawiac ma byc rowny tydzien , rowne 7 dni i na 8 dzien moesz przyjac tabletek ja tak bralam prez rok i nie zaszlam w cize i uzo dziewczyn tak robi, niektore biora tableteki w 7 dzien a nie ktore czekaja rowny tydzien i biora w 8 dzien po tym jak mija ten tydzien!!a i nie potreznie wzielas te przed stosunkiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta1989
Iza! jesli to co mowisz jest prawda to sie ciesze niezmiernie! ale z drugiej strony to znaczy ze przez 4 opakowania zle bralam tabletki :D bo zawsze liczyłam 8 dni razem z tym dniem w ktorym wziełam tą ostatnia tebletke przed przerwą hmmczyli brałam błednie? ... :D czytałam tez to co pisałas ze zastanawiasz sie nad tabletkami yasminelle ja powiem tak; sąto naprawde super tabletki zadnych skutkow ubocznych a wrecz przeciwnie cera polepszyla mi sie i piersiatka troszeczke urosly:D a co do wagi to nie przytyłam ani jednego kg! i odzywiam sie tak jak odzywialam :) takze smiało ! bo polecam te tabletki kazdemu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izabelka888
Marta ja prez ten rok co brałam tabsy to tak robilam, czyli ostatnia tabletke bralam w czwartek, czyli w piatek odstawilam, i za tydzien w piatek bralam:) i nie mam bobaska moja siostra i ciocia tez tak robia..i siotra nie zaszla i ciocia tez nie:) nie masz sie co bac jesli oczywiscie ostatnia tabletke wzielas w poniedzialek a juz we wtorek nie ralas i wzielas we wtorek za tydzien, to nie ma co sie obawiac gwarantuje 100% skutecznosci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta1989
Ok to dziekuuuje za pomoc :):* uspokoilas mnie baaaardzo ...:) a teraz wniosek taki zee bede miala o 1 dzien krocej wszystko bo niepotrzebnie wyciagałam ta tabletke z poniedzialku i wdodadku zgubiłam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izabelka888
Nie ma za co Ty roztrzepancu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Trussska2200
Suma sumarum..ja biorę Yasminelle 4 dni...nie mam żadnych dolegliwości..nie jestem senna jak maja inne dziewczyny nie boli mnie głowa ani piersi...lekarz mi je polecił przede wszystkim jako antykoncepcje i tez na to zeby schudnąć i poprawić cerę...na razie oczywiscie efektów nie ma ale myslę że trzeba poczekać...piersi mogłyby mi w sumie urosnąć..bede wdzieczna tym tabletkom..byle nie przystyć..ale mysle ze to zalezy od organizmu...na kazdy działa inaczej.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trussska2200 >>>Ni elicz na to ze schudniesz po tabletkach ,rusz tyłek na aerobik lub idz do dietetyka po diete .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tyle po tych tabsach bo mam 3 razy wiekszy apetyt i je wiecej ,ale zeby liczyc ze sie schudnie po tabsach to jest smieszne .Na kazdego inaczej działaja hormony wiadoma sprawa ale to nie dropsy tylko tabsy co mogą tez sporo namieszac jesli sa zle dobrane .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Słoneczko123
mi po tych tabletkach tez chce się jesc :/ dlatego biore je o 22. gdy sie kładę o 23- 24 to słyszę jak żołądek woła"nakarm mnie" :P ale trzymam się dzielnie i już nic nie podjadam :) a od jutra zaczynam chodzic na aerobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja chcialm przytyc ale nie mogłam nabrac masy jakoś, teraz mi doszło te 2 kg i jeszcze 1,5 kg chce przytyć a te tabletki mi pomogły :) Ale kazdy ma inny organizmy ,ja tu czytalam ze dziewczyny chudły po 10 kg ale ja nie moge zrozumiec jak ktos liczy na tabletki . A co do cery :Nadmiar hormonow meskich zwanych androgenami , ktore w niewielkich ilościach produkuje ogranizm kazdej kobiety ,może być przyczyna problemów ze skóra .Yasminella stosowana jako antykoncepcja osłabia działanie androgenów ,a wiec pomaga pozbyc sie kłopotów takich jak tłusta skora czy pryszcze .A natomiast zawarty w yasnunelle drospirenon moze minimalizować przyrost masy ciała spowodowany zatrzymaniem wody w organizmie,co czasem zdarza sie przy przyjmowaniu pigułek. < ,tzw efekt antymineralokortykosteroidow>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagodowo
jestem mniej wiecej w połowie pierwszego blistra, i tak: 1.z poczatku cera była scianieta i jakaś taka przesuszona, teraz znormalniała ale troszke mi nosek i policzka popruszyło pryszczami...oby przeszło 2.czasem coś zakłuje, czasem cos zaboli, czasem coś zdrętwieje, ale nie zwalałabym winy na tabletki, bo i bez nich czasem cos człowiekowi podolega bez powodu :p 3.libido faktycznie większe, z czego bardzo cieszy się mój chłopak. 4.piersi zmieniły się z małych na fajne:).nie są takie jakie bym tam sobie chciała mieć, ale już są fajniejsze niż były.może jeszcze troszke im się urośnie. oj te pryszcze by sie zmyły to byłabym w pełni zadowolona. pozdrawiam :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olga 85
Mam maly problem: mam 2 opakowania yasminelle. Wczoraj tak sie zlozylo, ze obydwa wygladaly tak samo- tzn. w obydwu nie bylo po 6 pierwszych tabletek (jedno bylo tym wlasciwym, z ktorego bralam tabletki od zeszlego poniedzialku, a drugie to bylo takie zapasowe,z ktorego czasami wezme dodatkowa tabletke. i akurat tak sie zlozylo ze obydwa wygladaly tak samo). Mam pytanie: czy to ma jakies znaczenie z ktorego blistra wzielam ta sobotnia tabletke???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olga 85
tfu, nie sobotnia, tylko niedzielna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olga 85
Aha, dziekuje bardzo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asior25
ja dopiero zaczelam stosowac antykoncepje hormonalna i sie zastanawiam jaki powinnam miec sluz podczas brania tabletek, taki jak po owulacji? Dzieki za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) Wczoraj drugi dzień z Yasminelle ,rano lekki ból głowy ,po wypiciu kawki przestała mnie boleć ,więc tak faktycznie nie mogę powiedzieć czy to z powodu pigułek,może po prostu taki dzień. Poza tym czuję się dobrze,zadnych pryszczy ,plamień, mam ochotę na sex:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A dzisiaj trzeci dzień..piersi juz mnie nie bolą czyli ustąpiły skutki po przyjmowaniu Novynette,czuję ze generalnie \"zeszla\" ze mnie ta cała woda..uff Nie mam wilczego apetytu ,nie plamię nadal i wszystko jest oki:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość reese153
Ja biore Ysaminelle dopiero 3 tydzien... No wlasciwie juz nie biore, bo od momentu wziecia pierwszej tabletki caly czas krwawie. Nie wiem czy to miesiaczka tak dlugo trwa (1 tabletke wzielam 1 dnia miesiaczki) czy to jest plamienie, ktore moze sie zdarzac. Jestem oslabiona, mam zawroty glowy, stracilam apetyt i caly czas boli mnie podbrzusze. Dodatkowo cera mi sie strasznie pogorszyla. W srode ide do gina i musi mi przepisac cos innego, bo sobie nie wyobrazam, ze bede musiala brac Yasminelle. Jednym slowem nie jestem z nich zadowolona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny biore Yasminelle pierwszy miesiac i chcialam zapytac o wplyw roznych substancji na tabletki antykoncepcyjne. Co mozemy a czego nie mozemy spozywac?? Piszcie co wiecie. Ja ostatnio dowiedzialam sie ze witamina C ma jakis wplyw na tabletki tylko dokonca nie wiem jaki. Na jednej stronie czytalam ze niby obniza skutecznosc (wypowiedz jakies dziewczyny) a na drugiej ze wzmacnia ich dzialanie, przyspiesza czy cos w tym stylu( to bylo w jakims artykule) Sama juz nie wiem co mam o tym myslec... jak sadzicie?? Co jecie a czego nie?? Jakie leki obinizaja skutecznosc?? A fervex, tabcin itp przeciwgrypowe, obnizaja skutecznosc??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proszę nie przesadzajmy! większość leków czy produktów spożywczych można łączyć z tabletkami antykoncepcyjnymi. oto lista, którą kiedyś znalazłam w necie. chciałam wkleićlink, ale coś mi nie szło :) (nie = niema wplywu) aspiryna - nie amotaks - tak amertil - nie augmentin - tak ascorutical - nie azitromycyna - nie Apap - nie azimycin - nie Amotaks Dis - nie algesan naklofen - nie azitrox - nie amotax - tak acodin - nie amoksycylina - tak BIOXETIN - nie bactrim - nie Bromergon - tak BACTUM - nie Bioracef - nie biostymin - nie biseptol - nie bioparox - nie codipar - nie CEROXIM - nie cholinex - nie cisaprid - nie Cynarex - nie cyclonamin - nie ciprobay uro - nie clarytromycyna - nie chrom - tak cefuroksym - nie Calcium - nie clenbuterol - nie Doxycyclin - tak Doxycylinum - tak Deprim - tak diclac - nie digenzym - nie duomox - tak Encorton - nie engystol - nie euthyrox - nie fervex - nie furaginum - nie froprinosin - nie flukonazol - nie flavamed - nie fluimucil - nie flucanozol - nie Flucofast- nie Forcid - tak faringosept - nie Gripex - nie gardan - nie GINKOPRIM - nie groprinosin - nie Hiconcil - tak Heviranem - nie hemofer - nie Hydroksyzinum - nie hascosept - nie ibuprom - nie ibuprofen -nie ketonal - nie keflex - tak Ketoresem - nie KLACID UNO - nie klindamycyna - tak ketonal forte - nie lacidofil - nie laremid - nie letrox - nie lecytyna - nie Mannitol - nie meloksam - nie Myconafina - tak mięta - nie nystatyna-nie naproxen-nie nurofen forte - nie nifuroksazyd - nie nervomix - nie Nolicin - nie no-spa - nie omeprazol- nie Ossillococclinum - nie Ospamox - tak Oranex - nie oeparol - nie Urogran - nie urosept - nie uteina - nie upsarin - nie paracetamol - tak Polopiryna - nie pseudoefedryna- nie pulmicort - nie Rutokal C - nie rulid - nie rovamycine - nie RELANIUM - tak radical - nie rutinoscorbin - nie Rutinacea - nie sachol - nie spiramycyna - nie Silica - nie sinupret - nie Siemie lniane - nie stoperan - nie solpadeine - nie Sylimarol - nie spiramycyna - nie Tegretol - tak Taromentin - tak tetracyklina - tak tabcin - nie tegretol - tak tramadol - nie tinidazol - nie Thuya Occidentalis 15 - nie vitaral - nie verdin - nie voltaren - nie valerin - nie Węgiel - tak witamina c - nie(w dopuszczalnej ilosci) ziele dziurawca - tak Zinnat - nie Zyrtec - nie żeń-szeń - Raczej nie powinien, przynajmniej w dawkach powszechnie stosowanych. Chcialam dodac ze tabletek nie powinno popijac sie sokiem z grejfruta(jesli chodzi o ten sok to nie powinno sie nim popijac zadnego leku)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ja moze jeszcze jedno mam pytanie albowiem trudno mi bedzie to przekazac ale postaram sie: Pani ginekolog nie pyatlam sie mnie o regularnosc miesiaczek, obfitosc czy date pierwszego okresu. Przepisala mi Yasminelle na podstawie moich temperatur, ktore sa niskie (i swiadczy to pewnie o niskim progesteronie) i na podstawie mojego uciazliwego napiecia przedmiesiaczkowego. Chcialam zapytac czy jak mialam wysokie estrogeny i niski progesteron i teraz przepisala mi tabletki o takze niskich estrogenach to nie zmniejsza to skutecznosci?? I jak to jest: Jak sie bierze tabletki to te nasze naturalne hormony sa calkowicie \'uspione\'?? W ogole nie sa wytwarzane czy sa np. w moim wypadku powiekszane przez pochodne estrogenow w tabletkach. Mam nadzieje ze zrozumialyscie. Czekam na odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
....no i zeby nie bylo tak rózowo... teraz odczuwam jakby serce chcialp mi wypasc...wali jak młot...troche dziwne uczucie ,ktoras z was tak odczuwa/ła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
natalinaa --- tabletkami wprowadza sie do organizmu dodatkowe ilosci hormonow,ktore zabezpieczaja przed ciaza.Nasze hormony nie sa 'uspione' bo wtedy bylby niedostaeczny poziom.Jednoczesnie zostaje zaburzona nasza naturalna rownowaga miedzy estrogenami i progesteronem dlatego dobrze jest zeby lekarz na podstawie badan okreslil jakim typem hormonalnym jest kobieta.Jezeli wystepuje przewaga estrogenow to wtedy lepiej brac tabletki z przewaga estrogenow.Wtedy skutki uboczne moga byc mniej dokuczliwe,albo moze wcale ich nie byc.Natomiast bez wzgledu na to antykoncepcja jest zachowana. Fallenangell69 --- ja odczuwalam i bynajmniej u mnie nie byl to zdrowy objaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×