Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość młoda położna
natalinaa ---- zapomnialam ... na podstawie samej temperatury nie mozna stwierdzic ,ze masz wysoki estrogen.Tylko i wylacznie badania hormonalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale w sumie przed okresem tak z 10 dni zawsze mialam sluz plodny, temperatury niskie w pierwszej i drugiej fazie cyklu wiec myslalam ze to wskazuje na niski poziom progesteronu i tym samym wyzsze estrogeny. Teraz biore 7 tabletke i w sumie czuje sie po nich dobrze narazie jedyne co to jeszcze nie ustapil bol piersi. Myslalam ze powinnno sie brac tabletki zeby wyrownac roznice miedzy hormonami i jak jest mniej estrogenow to brac te tabletki ktore maja wiecej pochodnych estrogenow. Ale najwyrazniej sie mylilam. A Yasminelle naleza do tych ktore maja wiecej pochodnych prog. czy estro. ??? Z tego co porownywalam z innymi tabletkami to chyba wiecej maja pochodnych progesteronu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Młoda Położna--> To dopiero trzeci dzień z tymi pigułkami ,chyba powinnam przeczekać,poczekać na akceptację ze srony organizmu ,myślisz podobnie? Dziękuję za odpowiedz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mukamuka
wiem ze sie powtarzam...ale moze ktos zechce mi odpowiedziec, wielkie dzieki dziewczyny:) jestem po moim pierwszym opakowaniu i wbrew moim zawsze negatywnym myslom i oczekiwaniom-poszlo dobrze, zadnych skutkow ubocznych chcialam zapytac, czy jezeli tabletki z pierwszego opakowania bralam o 20 czy znaczy to ze nie moge juz zmienic godziny przyjmowania kolejnych opakowan?szczerze powiedziawszy chyba wolalabym przyjmowac je rano...dzieki za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lovemusicher
Czesc dziewczyny. Za dwa dni koncze przyjmowanie tabletek z drugiego blistra. Jedynie co mi dokucza to pobolewanie w dole brzucha, czasem kolo watroby, wlasciwie uczucie klucia. Towarzyszy mi to przez caly drugi blister. Zastanawiam sie czy to minie juz w trzecim blistrze....... Jak myslicie? Chyba warto skontaktowac sie z lekarzem, w przypadku wystapienia kolejnych bolow w kolejnym blistrze? Juz sama nie wiem, moze jednak te tabetki sa zle dobrane dla mnie....?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika340
Hej Dziewczyny Pisałam wcześniej,ze mi akurat yasminelle nie podpasowało:( Przytyłam,częste bóle głowy,piersi mi sie powiększyły(i tak mam duze),wiec jestem za odstawieniem tych tabletek.W czwartek mam wizyte u lekarza w sparwie zmiany tabletek a dzis jak na złośc dostałam okres i teraz nie wiem co robić.Bo jesli mi wypisze nowe to trzeba brac od pierwszego dnia okresu czyli od dzis a ja dopiero w czwartek idę.Jestem w kropce-dzis za chiny sie do niej nie dostane.Kurde co robić co robić??? Wczesniej przyjmowałam yasmin było ok ,ale dr zaproponowała mi yasminelle no mi akurta nie pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika--> jeśli masz wizytę dopiero w czwartek to domniemam ,że chodzi o wizytę w prywatnym gabinecie .. Ginekolodzy nie podlegają rejonizacji ,idz zatem do innego szybciutko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika340
No własnie nie prywatnie,wizyta w poradni na nfz.Siedze w domu z córka chorą na ospe nie mam jak wyjść,maż po 16 wraca.Nieiwem co robic Cholera wrrrrrrrrrrrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm.. chyba jedyne co ci pozostaje to zrobić przerwę i to wcale nie jest najgorsze wyjście ,odpoczniesz miesiąc ,zatrzymana woda troszkę z ciebie zejdzie ,poczujesz się lepiej a od nastepnego cyklu sprobujesz nowego srodka :) nie ma tego złego co na dobre nie wyjdzie ,głowa do góry ,miesiąc z prezerwatywą lub/i globulkami i po kłopocie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój czwarty dzień z Yasminelle serduszko mocno pika ale ogólnie nadal jest ok:) mniejsze piersi mi sie podobają,czuje sie nieco lżejsza,włosy i cera poki co bez zmian czyli dobra:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mona_1301
hej Paulina20 jak bys mogla mi odp ;) tez bralam Logest i przechodze na yasminelle i robisz po za konczeniu Logestu 7 DNI przerwy ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość atka71
witajcie!! właśnie kończę pierwsze opakowanie yasmielle. chciałabym Was spytać, czy macie jakieś skutki uboczne. ja zauważyłam, że pojawił mi się trądzik i taka trochę płaczliwa się zrobiłam... poza tym mam dziwne upławy w kolorze czerwonym (tak jak przy ostatnim dniu okresu). moja pani ginekolog powiedziała, że jeśli po miesiączce upławy nie ustąpią, to mam się do niej zgłosić. ciekawa jestem, jakie Wy macie doświadczenia z yasminelle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość atka71
witajcie!! właśnie kończę pierwsze opakowanie yasmielle. chciałabym Was spytać, czy macie jakieś skutki uboczne. ja zauważyłam, że pojawił mi się trądzik i taka trochę płaczliwa się zrobiłam... poza tym mam dziwne upławy w kolorze czerwonym (tak jak przy ostatnim dniu okresu). moja pani ginekolog powiedziała, że jeśli po miesiączce upławy nie ustąpią, to mam się do niej zgłosić. ciekawa jestem, jakie Wy macie doświadczenia z yasminelle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vrasti
Witam:) Własnie wzięłam pierwszą tabletkę YASMINELLE. Mam nadzieję, że będę mogła je brać i nie wystąpią żadne nieporządane objawy. A....co do ceny to ja kupiłam za 35,90zl. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nanek
Hej!;) Mam maly problemik:) bralam harmonet i dzis normalnie powinnam rozpoczac nowe opakowanie harmonetu ale dostalam yasminelle i nie moge zczaic tej ulotki:) chodzi mi o to czy moge normalnie dzis zaczac yasminelle!? spytalam lekarza a ten powiedzial-a od czego mamy ulotke? no tak, tylko nie moge jej zrozumiec:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malgo22
Co za lekarz, który na pytanie pacjentki wyskakuje z tekstem poszukania odpowiedz w ulotce leku:( ja zaczynam brac dopiero w przyszlym miesiacu yasninelle i ich jeszcze nie kupilam wiec nawet nie wiem co konretnie jest w ulotce, ale moze ktora z innych tu dziewczyn zmieniala na nie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yasminelle sa cudowne!!!!Kończę drugie opakowanie i nic mi po nich nie jest-absolutnie NIC!!! Pierwsze pigułki, po których czuję się bosko-nic mi nie dolega-jedynie piersi mi bardzo \"urosły\" , mam lekkie plamienie i pobolewa mnie w jajnikach ale to normalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DariSSa
Ja napisze to samo co mani-pedi ! :] ze czuje sie rewelacyjnie po tych tabletkach !!! :] pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OluSs
hej. ma pytanie. czy jesli biore tabletki o 19 ( terzaz mam 7dniową przerwe) to czy p tej przerwie moge zmienc sobie godzine np na 22??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atka71 >>>Ja jestem w takiej samej sytuacji jak Ty .Pirwszy bister mam za soba i czuje sie całkiem dobrze,tylko to plamienia mnie zaczynaja denerwować .No i apetycik mam bardzo duzy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oluss>>Mozesz sobei przesunac ta 1 tabletke ale pozniej bierz juz regularnie ,lepiej tak nie przesować tych godzin,na ulotce tez pisze ze regularność musi byc zachowana ,i lepiej pilnowac sie co do tych godzin.Ja 1 opakowanko to brałam o 12 a teraz juz 2 przesunełam sobie na 21 :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To fajnie sie sie dobrze czujecie dziewczyny ,bo te nasze tabletki nie sa takie rewelacyjne w oczach kobiet ktore stosuja np cilest .Te kobiety twierdza ze yasminella jest bardzo szkodliwa .Ale ja uwazam ze jesli robi sie badania i kontroluje sie co sie dzieje w ogranizmie to sa to tabletki najmniej szkodliwe a nawet maja dodadkowe własciwosći :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość atka71
zrezygnowałam z nich. naczytałam się na tym forum o yasminelle samych dobrych rzeczy i pomyślałam, że to właśnie to, czego szukam. poprosiłam więc o nie moją panią ginekolog. jednak w trakcie pierwszego blistra pojawiło się kilka niepożądanych rzeczy. poszłam więc dziś i poprosiłam o inne. a ona tylko uśmiechnęła się i powiedziała, że, miesiąc temu, prosząc aby mi je przepisała byłam bardzo pewna tych tabletek, więc mi przepisała, ale powiedziała, że lekarze nie bardzo popierają te tabletki. jeśli Wam one służą, to dobrze, ja widocznie jestem w mniejszości. mam nadzieję, ze z nowych będę zadowolona. pozdrawiam wszystkie yasminellki :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agin111
wszystkie tabletki działają na podobnej zasadzie rozwalają organizm co to za różnica czy te czy te i to trucizna i to trucizna a kiedyś o tym wszystkie się przekonacie bo są lekarze którzy nie wypisują pigułek i są im bardzo przeciwni mam namiary jak chcecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia06
robilam test 29 pazdziernika neg, a okolo 5 listopada wystapilo u mnie zaciemnienie wokol brodawek. biore caly czas yasminelle. caly czas mam to zaciemnienie, ktore co jakis czas znika. co to moze oznaczac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinusia87
biorę yasminelle od 3 dni. moja syatuacja z antykoncepcja była taka: brałam microgynon 21 przez 3 cykle i bylo masakrycznie zle, natepnie zaczelqm brac yasmin ale skonczylam na jednej tabletce po czym ostawilam je bo czualm sie tak samo jak przy microgynonie czyli zle..moze nie powinnam ale to ze mdlałam słabłam wszedzie doprowadzalo mnie do szlu wiec pomyslalam ze te yasmin sa do bani! nie potarfie strweidzic czy takie byly bo jedna tabletka o niczym chyba nie swiadczy... zrobialm sobie przerwe i przez 3 cykle nic nie bralam...poszlam do gina z checia ostatniego podejscia do tabsow bo niestety jestem uczulona na lateks :/ skutkiem wizyty byla recepta na yasminelle biorę te tabsy 3 dzień jak już wyżej napisałam...wydaje mi sie ze jest całkiem nieźle, aczkolwiek jestem przemęczona i senna co nie musi być skutkiem łykania yasminelle tylko nawału obowiązków szkolnych i związanych z praca, poza tym mam lekkie nudności, i lekkie zawroty głowy wieczorem godzinę labo dwie po przyjęciu tabsa i w nocy jak sie budzę,delikatne bóle migrenowe, minusem jest także to ze ciągle sikam i budzę sie właśnie w tym celu nocy co mi sie nie zdarzało często w przeszłości a teraz od pierwszego dnia brania tabsow codziennie, kolejna rzecz to wypadają mi trochę włosy, z cera nie mam problemów, libido mam mniejsze, mam dokuczliwy i mocny ból podbrzusza i bolesny okres już przez 3 dni czyli tyle ile biorę tabsy(zawsze miałam bolesny tylko pierwszy dzień), kolejna rzeczą jest to ze miewam kłucie w okolicy wątroby no i czasami mocno bije mi serce, piersi troszkę podrosły, waga narazie bez zmian, włosy w normie, apetyt zmniejszony, okres bardziej obfity, bywa ze złapie mnie chwilowy dół i zwątpienie-deprecha :p No to tyle co jestem w stanie powiedzieć o tych tabsach po 3 dniach przyjmowania. Koszt : 40,00 zł Pytanie do Was: czy mimo swoich przejść z tabletkami powinnam brać yasminelle do końca i nie rezygnować mimo skutków ubocznych? Uważacie że to minie? Czy uważacie ze moje objawy mogą też być związane ze stresem ich przyjmowania? Pomóżcie proszę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atka71 >>Jak to sama tak zadecydowałaś o tym jakie tabletki masz brać,bez badań >>>może akuratnie nie mozesz ich brać .Nie rozumiem tego troszke ,do mnie lekarz dopasował tabletki ,to znaczy na podstawie badań .Każdy ma inny ogranizm i to nie sa jakies cud tabletki ,sa poprosu nowe ,maja mała ilosc hormonow .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atka71 >>Jak to sama tak zadecydowałaś o tym jakie tabletki masz brać,bez badań >>>może akuratnie nie mozesz ich brać .Nie rozumiem tego troszke ,do mnie lekarz dopasował tabletki ,to znaczy na podstawie badań .Każdy ma inny ogranizm i to nie sa jakies cud tabletki ,sa poprosu nowe ,maja mała ilosc hormonow .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×