Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

mam plamienia, po 7 tabletce Yasminelle :( bardziej obfite! okres mi zanikł odrazu jak wzięłam 1 tabletkę i do tej pory plamienia obawiam sie ze to może być ciąża bo wcześniej plasterki miałam przez miesiac i troche sie jeden odklejał... i nie wiem co teraz zrbic , dziewczyny czy tez mialyscie plamienia? i okres zamienil sie w plamienia po 1 tabletce ?:} hmmm ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
effinka-- Spokojnie,dziś 2gi dzień przerwy.Krwawienie się pojawia nieraz na 2,3,4 dzień.A nawet później.Zobaczysz,ze za dzień,dwa powinnaś dostać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga2222
duzamalenka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga2222
duzamalenka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga2222
duzamalenka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia4567
mam pytanie..do tej pory moim zabezpieczeniem przed ciaza byla prezerwatywa, teraz zaczynam brac tabletki i zastanawiam sie co bardziej chroni przed niechciana ciaza prezerwatywa czy tabletki? co jest bardziej skuteczne? poprostu niewiem czy ufac tabletka..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia4567-- Wydaje mi się,ze odpowiedź jest prosta.Zobacz na wskaźnik Pearla (wskaźnik skuteczności antykoncepcji,im niższy,tym lepszy).Przy prezerwatywie jest dużo wyższy.Może się ona zsunąć,pęknąć,a często kocha się w dni płodne.W przy tabletkach nie ma jajeczkowania.Poza tym Sluz w szyjce macicy jest tak zagęszczony,że plemniki nie mogą się przez niego przedostać.Poza tym błona śluzowa macicy tak się zmienia,że uniemożliwia zagnieżdżenie się komórki jajowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
effinka-- Pytałam o wiek z ciekawości.Nie podałaś wieku.Jak nie chcesz,to nie.Chodziło mi o to,że być może jesteśmy w podobnym wieku.I chciałam dlatego wiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olaaa12121212
Czesc! mam pytanie mam 16 lat biore Yasminelle, czy bede miala w przyszlosci problemy z zajsciem w ciaze po dluzszym stosowaniu tabletek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W tym samym nawet :) Ja sie szybko zdecywodałam na dziecko ale z miłosci i checi zamieszkani z moim mezem bez sprzeciwów rodziców .Mam 2 dzieci ale teraz z perspektywy czasu wolałabym to 2 szybciej urodzic ,ta roznica 5 lat jest za duza.Mowie wam jaka jestem zmartwiona ,nie ma nadal tego krwawienia :(( Wiem ze moze do 5 dni sie pojawić ale ta obawa jest straszna .Ja jesli dostane krwawienei to jeszcze bede stosowala te tabletki ok 3 miesiecy ale z dodatkowym zabespieczeniem juz jednak ,moze mi sie wyreguje moja miesiaczka jak nie podejme inne leczenie .W taki stresie nieche zyć ,co inego jak bym dzieci nie było a by sie przytrafiło .Ja teraz jestem jakaś podłamana , nie wiem co mi dolega :(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
effinka-- Ale i tak nie wiem ile masz lat.Kobitko,spokojnie,nic nerwami nie przyspieszysz.Masz drugi dzień odstawienia dopiero.Ja gdy brałam Yasmine dostawałam na 3,4 dzień.Raz tak,raz tak.Jak nie dostałam 3ego,to nie panikowałam.Wiedziałam,że dostanę później.Teraz gdy biorę Yasminelle po zmianie z Yasmine jest troche inaczej.Skończyłam w niedzielę 2go blister Yasminelle.W tamtym miesiącu dostałam krwawienie z 2iego na 3ci dzień (pewnie jakoś w nocy lub nad ranem wcześnie),bo 2iego dnia o 24tej było czysto,a 3ego dnia przed 6tą rano już bylo coś.Teraz też dostałam tak jak w tamtym miesiącu o dziwo-też jakoś w nocy lub nad ranem wczesnym.Wczoraj nic nawet o 1ej w nocy,czysto,a dziś o 6tej już miałam (wprawdzie nie na bieliźnie,bo śpię w koszulce nocnej,ale jak dotknęłam się tam to miałam już to na palcach).I tez z 2 na 3ci dzień,bo w tą niedzielę brałam ostatnią.Jak w zegarku.A przy Yasmine miałam na 3,4 dzień i to w ciągu dnia,po południu,pod wieczór,do południa,ale nigdy jakoś w nocy lub bardzo wcześnie rano.Nie wariuj.Czekaj,to 2gi dzien odstawienia,a nie 5,6,7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wika22
@Młoda położna: Na początku roku zaczęłam stosować Yasminelle, najpierw jako \"lek\" na bolesne miesiączki i pryszcze, potem już jako antykoncepcję. Po rozpoczęciu współżycia poszłam do mojej ginekolożki, po ierwsze, żeby sprawdzić czy wszystko OK po tym seksie, bo problemów było z nim co niemiara (gdybym wiedziała, że tak będzie, dałabym sobie usunąc błonę dziewiczą u ginekologa, 8 dni prób, ból kosmiczny, potem bardzo baaaardzo mocne krwawienie przez tydzień, potem daliśmy 2 tygodnie na wygojenie, ale po tym czasie nadal kosmicznie bolało i za każdym razem krew, myśleliśmy, że może jeszcze jest rana), a po drugie, żeby zmienić pigułi, bo choc po Yasminelle czułam się fantastycznie, to dostawałam krwawienie w pierwszym dniu 3 tygodnia, czyli że były dla mnie za słabe). Ginekolożka zmieniła mi na Yasmin (bez badań krwi) no i na fotelu zaczęła się jazda, czyli polała się krew a ja prawie płakałam z bólu. Powiedziałam jej, że tak jest za każda próbą seksu. Ona na to, że jest zdziwiona, i ze nie wie dlaczego, badała mnie róznymi przyrządami (ale bez USG) i zrobiła cytologię. Powiedziała, że \"pewnie to jakiś stan zapalny\" i dała mi Gynalgin, ale powiedziała, że jak wynik cytologii będzie OK, to mam nie brać i przyjść dopiero za rok. Wynik był OK. Ale ja wzięłam całe opakowanie, bo skoro boli i krew, to jak ona może mówić, że jest w porządku? Od Gynalginu niestety tylko 2 razy widziałam mojego ukochanego (nie jest Polakiem), i niestety ale to niestety nadal bolało! Trochę za rzadko go widuję, żebyśmy mogli przetestować, czy zawsze tak jest, i czy ból się nie zmniejsza. Ale teraz poczytałam sobie o nadżerce i moje objawy pasują kubek w kubek, dlaczego więc ginekolożka powiedziała, że nie wie co to jest?? Teraz jestem w połowie drugiego opakowania YAsmin. Po pierwszym przytyłam 4 kg (!!!), spuchłam (a podobno nie zatrzymują wody...), ale nie było plamień. Za to pojawiły się teraz w połowie 2-go opakowania. Czy mój problem to jednak może byc jakaś nadżerka? Dziwi mnie to, bo mój chłopak był dziewicą i ja też, na pewno nie przekazaliśmy sobie jakichś zarazków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
effinka-- Jak piszesz,że w tym samym wieku,to nie pamiętam,może gdzieś ileś stron do tyłu napisałam coś o wieku.Nie pamiętam bynajmniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wika22
P.S. Nie wiem czy to ma znaczenie, ale "on" jest duzy a ja mała i ciasna, mój chłopak też wyraźnie to czuje i ma problemy z wejściem. Ale podobno nie ma czegoś takiego jak niedopasowanie, bo to wszystko jest elastyczne itp.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
steysi >>>>To info o Tobie >>>Mam 27 lat,jestem zaręczona,za miesią cbronię magistra.Jestem wysoką,jasną blondynką.Lubię tańczyć,śmiać się,lubię podróże. :) Nie pisałaś ale ja poczytałam sama :) Pozdrawiam ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patyssska
mała_agatka , steysi DZIEKUJE BARDZO a ulotki nie doczytalam dokladnie,bo ... tak jakos wyszlo.Pozdrawiam Patrycja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patyssska
ahh i jeszcze jedno mam pytanie jak moge oczywiscie . czy jest mozliwe ze pierwszego dnia okresu wezme tabletke a na drugi dzien nie bedzie juz krwawienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patyssska-- Tak się zdarza,cztałam o tym na innych forach.Tak miały niektóre dziewczyny,że gdy wzieły pierwszą tabletkę w dni uokresu na drugi dzień im zanikał w ogóle lub bardzo się zmiejszał,zostawały praktycznie plamienia.Ale skąd wiesz,że tak będzie u Ciebie?Masz tak?Bo pierwszą wzięłas we wtorek,tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patyssska
W pon i we wt mialam plamienie,wiec we wt wzielam pierwsza,a w srode juz niczego nie bylo.Tylko ze ostatnio mialam nieregularne miesiaczki wiec martwie sie tym ze moglobyc tak ze to nie byl okres tylko mocniejsze plamienie,i nie wiem czy nie zrobilam zle ze wzielam ta pierwsza tabletke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość giagia
jestem ciekawa czy są tutaj dziewczyny przed 40-ką które zaczęły łykać pigułki pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość giagia
jestem ciekawa czy są tutaj dziewczyny przed 40-ką które zaczęły łykać pigułki pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patyssska -- Często dziewczyny na forach innych pytały czy jest wszystko ok,bo brały tabletkę w pierwszy dzien okresu,a potem on zanikł w ogóle na drugi dzien brania albo pozostało plamienie.Albo gdy zaczynały brac tabletki czekały na pierwszy dzien okresu,a dostały tylko plamienie i nie wiedzaiły,czy maja wziąść pierwszą tabletkę.Przyjmuje się,że należy wziąść pierwszą tabletkę,gdy pojawi się krew na bieliźnie.Nawet jak jest to większe plamienie.Niektóre dziewczyny wkładały sobie \"tam\" palec i jak było coś mniej lub bardziej czerwonego to wtedy brały.Ale trzeba czekać na krew na bieliźnie czy jest jej mniej czy więcej.Wtedy można wziaść pierwszą tabletkę.Ty tak miałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny ja po plasterkach zaczal mi sie okres taki cieniutki ;p i zobaczylam krew na bieliznie to wzielam 1 tabletke Y . a po niej tylko juz plamienie ktore sie ciagnie 8 dni juz ;( wczoraj jakby wiecej mialam ze skrzepami , pewnie macica sie oczyszcza , plamie pewnie bo przechodze z silniejszych hormonow na te slabsze , pozdrawiam Yasminellki ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny ja po plasterkach zaczal mi sie okres taki cieniutki ;p i zobaczylam krew na bieliznie to wzielam 1 tabletke Y . a po niej tylko juz plamienie ktore sie ciagnie 8 dni juz ;( wczoraj jakby wiecej mialam ze skrzepami , pewnie macica sie oczyszcza , plamie pewnie bo przechodze z silniejszych hormonow na te slabsze , pozdrawiam Yasminellki ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mloda polozna -- Mam do Ciebie pytanie.Pisałaś,że robiłaś sobie głodówkę 2 dniową.Ja kilka dni temu cztałam o głodówkach i też postanowiłam ją u siebie zastosować.Znam jej działanie,czytałam jak zachowuje się podczas jej organizm,co usuwa,itd.Weszłam na forum gdzie dziewczyny robiły głodówki 10,14 dniowe ale tyle to ja nie chcę.Chcę oczyścić organizm.Ale tu jest problem- mianowicie dlatego,że biorę Yasminelle.A teraz gdzieś przeczytałam w jakimś artykule w necie,że trzeba przy głodówce odstawić tabletki antykoncepcyjne.Czy to prawda?To ważne pytanie.U mnie sprawa wygląda tak,że w niedzielę brałam ostatnią tabletke.Od poniedziałku mam przerwę.Krwawienie dostałam w nocy z wtorku na środę.Piję tylko wodę,piłam też zwoje zioła,zieloną herbatę,ale czytałam teraz,że tego pić też nie należy.Więc zaczynam pić tylko wodę,swoje tabletki na odchudzanie na ten czas też odstawiłam zupełnie.A więc głodówkę mam od wczoraj,od rana.Do kiedy ją mogę stosować,zależy też ile wytrzymam.Ale boję się o skuteczność tabletek,bo wiadomo,że przy głodówce organizm inaczej działa,wątroba też,a ona \"mieli\" tabletki.Następny blister zaczynam od poniedziałku.I nie wiem do kiedy mogę głodówkę stosowac- do jutra,soboty.Bo boję się,ze stosując ją np do poniedziałku (gdy zacznę brać tabletki) lub wtorku wątroba nie będzie odpowiednio trawić,rozkładać tabletek.Więc może lapiej głodówka do jutra,soboty,ten dzień,dwa zacząć jeść,żeby wątroba sie \"przestawiła\",zaczęła normalnie pracować i brać tbletki nie marwiąc się,że nie wchłoną się.Dlatego głodówkę zaczęłam w przerwie brania tabletek,bo w trakcie sie bałam,że wątroba inaczej pracuje i skuteczność tabletek może być zerowa lub ograniczona.Co mi radzisz?Skończyć głodówkę jutro lub w sobote i przygotować organizm (wątrobę) ten dzień,dwa jedząc?Bo zaczynam branie nowego blistra od ponmiedziałku wieczora jak zawsze,a boję się dalej nic nie jeść, bo nie wiem jak to wpłynie na tabletki,skoro zacznę brać głodując dalej.A wątroba pracuje inaczej.Odpisz i doradź mi,bo ważniejsza dla mnie skuteczność tabletek i ich działanie niż oczyszczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Wikka22 --- ja Ci za bardzo nie pomoge.Najlpiej bedzie jak wybierzesz sie do innego ginekologa.Moze to tez byc nadzerka,Ale poczatki czesto bywaja trudne,moze tez to byc kwestia psychiki.Prof.Starowicz powiedzal,kiedys ze 'nie ma malych dziurek tylko sa malo podniecone kobiety',nawet nieswidomie mozesz sie stresowac,myslec czy znowu bedzie bolalo i tym samym sie spinasz.Sprobujcie nad tym troche popracowac,bez zadnego pospiechu.Bo jezeli z medycznego puntku widzenia jest ok to pewnie przyczyna tkwi w glowie.Ja w czasie studiow bylam przy zabiegu pacjetki ktora miala problemy ze wspolzyciem,byla,ze tak napisze nie fachowo 'za ciasna',nie pamietam z czym to sie wiazalo,ale zabieg problem rozwiazal.Nie masz tyłozgiecia,tyłopochylenia macicy?Co do krwawien to uklad krzepniecia masz ok?Czesto krwawisz z nosa, albo jak sie skaleczysz to dlugo krwawisz? Steysi -- nic mi na ten temat nie widomo,ale robienie glodowki dluzej niz 3 dni jest niewskazane.Chyba,ze masz problem z trzustka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andziaaaa
hej dziewczyny! brałam novynette przez 2,5 roku bez przerwy. skuteczność anty 100%. Nie miałam żadnych skutków ubocznych. Po 2,5 roku zmieniłam lekarza(przeprowadziłam się do innego miasta) i kazał zrobić 3 miesięczną przerwę( TWIERDZIŁ, ŻE TAK NALEŻY ROBIĆ CO ! 1,5 roku!!!) i 2 miesiączki normalnie-lekko nieregularnie a 3 brak - powód zaburzenia pracy tarczycy . O dziwo lekarz stwierdził, że tabletki maskują problemy zdrowotne, np chorą tarczycę... jeśli kiedyś miałyście(przed novynette) dłuższe cykle bardziej obfite...TO RÓBCIE TĄ PRZERWĘ i SPRAWDZAJCIE PO 2 miesiącach tsh(lekarze często o tym zapomninają...a potem po kilku latach kończy się wtórnym brakiem miesiączek i brakiem owulacji). pozdrawiam PS. lekarz mówił, że każda dziewczyna powinna robić przerwę co około 1,5 roku na 3 miesiące...wtedy przysadka i tarczyca lepiej pracuje ,a i w przyszłości nie będzie problemów z zajściem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mloda polozna--- Nie,o problemach z trzustką nic mi nie wiadomo.Ale tamte dziewczyny pisały,że miały głodówkę 10 dni,14.Kilka z nich robi sobie głodówke na 7,8 dni raz na 3 miesiące i oprócz tego 3 dniową raz w miesiącu.Czytałam na jakimś forum medycznym,gdzie pisał lekarz (w kilku miejscach to samo wyczytałam),że najgorsze są pierwsze 3 dni,potem już nie czuję sie głodu,jest się pełnym energii,itd.Ale to moze nie ryzykuję z tak długą głodówką.Chodzi mi o tabletki.Boję się,że jak od poniedziałku zacznę brac nowy blister,a nie będę nadal jeśc,to może mi inaczej wątroba pracować i moze być coć nie tak z wchłanianiem tabletek.Bo ktoś pisał,żeby przy głodówce odstawić tabletki anty.Ale czy to prawda?Każdy pisze co wie,co słyszał,a opinii w tym temacie jak i innych wiele (przykład zmiana moich tabletek - co lekarz to inna opinia,czy z przerwą czy bez - sama mi doradzałaś w tej kwestii).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Steysi --- dla mnie tabletki nic do tego nie maja albo ja o czyms nie wiem.Dla zdrowych osob,nie majacych problemow z waga, glodowka nie powinna trwac dluzej niz 3 dni.A naprawde najlepiej zrobisz jak skontaktujesz sie z dietetykiem.Ja naprawde nie rozumiem twojej potrzeby ciaglego odchudzania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×