Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

effineka-- A ile masz lat?Pytam z ciakawości.Bo masz dwójkę dzieci-7 lat i 2 latka.Pisałaś,że były planowane,więc trochę lat musiałaś mieć już,jak się zdecydowałaś,tak myślę.Żeby tego chcieć,dojrzeć do tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tiririririi-- Jasne,że do końca,bo to biorę tabletki.Ja tak robię i wszystkie moje koleżanki,które biorą i Yasminelle i też te,które biorą inne tabletki.Nie po to się faszerujemy hormonami,żeby sie jeszcze jakoś zabezpieczć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Steysi -- mialam prawidlowa wage,chcialam zrzucic kg dla wlasnej proznosci...Pogadalam z moja siostra ktora jest dietetykiem i jednoczesnie instruktorka fitness i ona mnie odpowiednio ustawila.Jadlam sniadanie,obiad,kolacje moim jedynym wspomagaczem byl fitness.Cwiczylam codziennie,doslownie.A jak bylam zmeczona to cwiczylam krocej i tak mi zostalo po dzis dzien.Przy wzroscie 180 cm waze 65 i jest mi z tym dobrze,najpierw wygladalam za chudo ale siostra wziela mnie na silownie i wyrzezbila sylwetke.To tak w ramach off top.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mloda polozna-- To fajnie,że też się za siebie wzięłaś i udało się.Wysoka jestes kobitka.Ja mam 1,72 ale zawsze chodzę w szpilach,obcasach,bo to uwielbiam i w inych nie lubię,nie chcę.Czy lato,wiosna,jesień,zima,ja zawsze obcasy 7cm,8cm,10cm - zależy ob buta.Innego obuwia nie ma w mojej garderobie.A każdy nosi to,chodzi w tym jak wiadomo co lubi,w czym się dobrze czuje.To pilnum teraz sobie wagi-te 2,3 kilo jakby co to nie tragedia,gdyby Ci nawet kiedyś przybyło,prawda?A teraz też ćwiczysz jakoś?Pilnujesz się z jedzeniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AQUA 12
Izabelak888 nie nie tyje moja waga tak mniej więcej stoi w miejscu:) i diety też zadnej nie stosowałam i schudłam pod czas stosowania yasminelle :) bo własnie te tabletki biore:))) Pozdrawiam:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Steysi --- tez chodze w szpilkach,ale niestety mam kolano troche popsute a ,ze moj narzeczony juz 2 razy mi je operowal to mnie za to ochrzania czasami.Co do jedzenia to abolutnie sie nie pilnuje,jem to na co mam ochote i tak juz od 2 lat ( dlatego moja siostra zabornila mi lykac wspomagaczy,zeby organizm sam sobie umial radzic z kaloriami).Sport uprawiam do dzis.Dzis juz cwiczylam z siotra w pokoju na stepie.Od niedzieli,kiedy okazalo sie ,ze ma zakrzep to mieszka u mnie bo boi sie,ze umrze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mloda polozna -- To straszne.Nie ma męża,chłopaka,że mieszka u Ciebie?Ale to coś poważnego?Jest już jakaś diagnoza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Steysi -- ma zakrzep w tetnicy podkolanowej,po yasminelle nota bene.W pore wykryty,rozpusci sie heparyna.W niedziele,jak wrociłysmy z dopplera,dorwala sie do netu,poczytala o zakrzepicy i dziewczyna spanikowla.Stwierdzila,ze zakrzep sie oderwie powedruje dalej,bedzie miala zator tetnicy plucnej,zawal,udar i Bog wie co jeszcze, a ja jako wykwalifikowana pomoc medyczna na pewno ja uratuje ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mloda polozna -- Ale na pewno to od tabletek?wiesz,nie kwestionuję tego,ale mogło być tak,że akurat stworzył się on właśnie akurat w trakcie branie Y,ale niekoniecznie od nich.Chociaż nie znam sytaucji,lekarz pewnie wie lepiej.To bradzo jej wspólczuję i Tobie jako siostrze też.Mam nadzieję,że wszystko się ułoży,będzie dobrze.Nie ma się co dziwić siostrze,każdy trochę panikuje,martwi się o siebie.Zawsze się myśli,że bedzie gorzej,że spotka człowieka to,co najgorsze.Najgorzej się łudzić,że będzie dobrze,a okazuje się,że niestety tak nie jest,nie będzie.Ale cóż- nadzieja to rzecz ludzka,ona nam daje w wiarę w wyzdrowienie,siłę.I właśnie nadzieja umiera ostatnia... Ale na pewno siostra wyzdrowieje,tego jej bardzo życzę.A Ty o nią tam dbaj i nie daj jej się załamać i zadręczać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Młoda Położna---> Jak się o tym dowiedziałyście ,ze cierpi na tę przypadłość? Czy to dawało jakieś objawy ,oznaki? Moj lekarz powidział ,że generalnie mój układ krwionośny nie jest stworzony dla pigułek,mam dosłownie przezroczysta skórę pod ktorą widać siatke naczyń krwionośnych a kiedy byłam w ciąży między piersiami i w pachwinie zrobił mi się niewielki żylak... wiem ,że to przeciwwskazanie ,ale mimo to lekarz mi przepisuje pigułki ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Fallenangell69 --- zaczal ja bolec dol podkolanowy,jako ze jest instruktorka fitness,to myslala,ze jakas kontuzja jej sie przyplatala,,zyly jej powylazily ale zbytnio sie tym nie przejela.Zrobila USG kolana i niespodzianka...doppler potwierdzil zator.Ale to jest poczatkowe stadium,polezy 2 tyg z noga do gory,dostanie igielka heparyne i bedzie zyla. Skoro wiesz,ze zylaki sa ewidentnym przeciwskazaniem to dlaczeje je bierzesz? Steysi -- to po tabletkach.2 miesiace temu o prawda koagulogram miala calkiem dobry ale teraz.....Zaden ucisk nie spowoduje takiej ilosci plytek.Coz,do konca zycia dziewczyna ma to szczescie,ze nie bedzie sie wiecej trula antykoncepcja hormonalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mloda połozna >> To siosta tez jednak jednym słowem ma dość tych tabletek .Jak sie czyta brzmi bardzo groznie . steysi >> Ja nie mam duzo lat moj synek mimo to był jak najabrziej planowany :) Chciałam zapytac ile jesz kalori bo ja jem własnie 1800 i ćwicze 4 razy w tygodniu na siłowni ,czasem 3 bo z dziecmi to roznie bywa .Ja biore tylko witaminki i glukozamine ,czasem jakies aminokwasy wezme .Ale jestem pełna podziwu 10 kg w 1,5 tylko cwiczać bez spalaczy tłuszczu no no to jest wyczyn .No ja po ciazy tak od razu nie moglam ćwiczyc bo miałam c.cesarskie a pozatym zle sie czułam .Ale udalo mi sie schudnac 5 kg w ciagu miesiaca cwicząc codzienie aeoroby ,i nie czułam sie dobrze .Jak to zrobiłaś mloda połozno >jaką diete stosowałaś do tych treningów .jesli mozesz być tak uprzejam odpisz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
effinka --- trudno to nazwac dieta,bo ja nigdy nie przepadalam za dietami,jestem wybredna co do jedzenia.Siostra mi poprostu wypisala na kartce co moge jesc.A ja sie tej kartki trzymalam.Jadlam 3 razy dziennie,czasem dwa bo moj zaladek nie lubi rano jesc,jakies lekkie sniadnia,zero masla i jasnego pieczywa.Na obiad jadlam zwykle ryby albo drob,nigdy smazonych jak przy kazdym odchudzaniu, czasami sama salatka.a na kolacje podobnie .Moja dieta mozna bylo nazwac 'mniej zerc i zdrowo'.1.5 miesiaca wytrzymalam bez slodyczy.Bardzo duzo pilam czerwonej herbaty,jest naturanla i zdrowa w przeciwienstwie do np.slim figura i tym podobnych przeczyszczaczy.Tylko,ze ja ja zawsze traktowalam lyzeczka cukru ;-)Ale nie chcialo mi sie po niej jesc, wiec latwiej mi bylo jesc o polowe mniej i tak zostalo do dzis.Natomiast naparwde duzooo cwiczylam,nawet w polarze zeby wiecej sie wypocic.Teraz jem normalnie,czasem niezdrowo i w biegu,albo wcale,jestem zalatana,praca, pozatym studiuje 2 kierunek i pewnie bede musiala sie zastanowic nad ta praca bo dluzej moge nie wyrobic,ale troche mi szkoda.Przy takim tempie zycia nietrudno o wahania wagi,ale nadal codziennie cwicze,chocbym nie wiem jak byla zmordowana,ale i tak musze sie uczyc,wiec np biore podrecznik i pedaluje na rowerku.Moj narzeoczony powiedzial,ze jak jeszcze raz mu powiem,ze kolano sobie uszkodzilam to mnie z domu wyrzuci ;-)Doszlo do tego,ze musze sie z tym ukrywac ;-) Sorry,ze tak bredze ale to z przeciazenia umyslu.Juz nie bede...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diferent
Dziewczyny mam pytanie,czy Yasminelle powoduje przebarwienia na skórze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Effinka--- zapomialam o najwazniejszym, zanim zaczelam sie odchudzac zrobilam sobie detox.Dwa dni tylko pilam wode.CO jakis czas to powtarzam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
diferent ---- jak kazde tabletki antykoncepcyjne,yasminelle nie jest wyjatkiem,Moga ale nie musza.Ja np podczas brania wystawialam sie na slonce,solarium i nic.Przebarwienia pokazaly mi sie miesiac po odstawieniu tabletek.Takie bialy plamki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulin
chciałam się zapytać bo wymiotowałam raz 5h po zażyciu yasminelle i nie wziełam "awaryjnej" tabletki, mineło już 8 dni od tego czasu i nie wiem czy mam przerwać braniei zacząć brać je od poczatku czy też wystarcz dodatkowe zabezpieczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pauuulina
zwymiotowałam raz 5h po zażyciu yasminelle, mineło już 8 dni od tego czasu i niestety nie wziełam "awaryjnej" tabletki i teraz nie wiem czy powinnam od nowa zacząć stosować yasminelle czy wystarczy dodatkowo się zabezpieczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pauuulina-- Nie musisz brać od nowa tabletek,ani się dodatkowo zabezpieczać.Tabletkę zwróciłaś po 5 godzinach,a ona wchłania się 3,4 godziny od jej wziecia.Nawet masz to w ulotce napisane,że jeśli zwróci się ją w ciągu 3,4 godzin od wzięcia,wtedy trzeba przyjąć następną.Więc się nie przejmuj,bierz dalej normalie i zabezpieczać się nie musisz.Gdy ją zwróciłaś po 5 godzinach,to ona się już wchłonęła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość when a woman
Dziewczyny a jak to jest z tabletkami i alkoholem? Wpływa jakoś na działanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje za odpowiedz :) Ja nie mam zamiaru sie odchudzac chce przytyc jeszcze kilo ,bo juz 2 przytyłam w tym miesiącu .Ja cwicze po to by miec wysportowane ciałko ,umieśnione :) Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diferent
młoda położna-------Dzięki za odpowiedz.Pytam dlatego ponieważ kilka lat temu brałam tabletki( 4 lata) i miałam straszne przebarwienia.Właściwie pokazały się po 3 latach,były to ciemne plamy pod nosem i na policzkach.To była masakra,nie mogłam ich przykryć zadnym podkładem,a latem gdy wychodziłam na słońce nasmarowana 100 i tak pod wpływem UV wychodziły.Czyli mam skłonności.Mój ginekolog twierdzi,że przebarwienia przy Yasminelle nie wystapią,nie do końca w to wierzę,a nie chcę przezyc kolejnego koszmaru na twarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patyssska
Witam dziewczyny :) mam pytanie,dzisiaj zaczelam brac tabletki Yasminelle w pierwszym dniu cyklu,czyli w pierwszym dniu miesiaczki,tabletek jest na 21 dni wiec tydzien przed nastepna miesiaczka juz skoncza mi sie tabletki,wiem ze przerwa ma byc podczas okresu a nie przed,wiec nie wiem co mam robic czy kupic kolejne opakowanie i zaczac je brac przed nastepnym cyklem miesiaczkowym.POMOZCIE PROSZE pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fallenangell69 --ja przytylam po yasminelle, choc wlasnie podobno nie utrzymuja wody w organizmie i chyba to prawda bo nie bylam spuchnieta, ale za to wyplukalam z siebie elektrolity i lapaly mnie dusznosci, nie mocne ale uciazliwe. mi sie wydaje ze przytylam bo to moje pierwsze tabletki byly, a jak ktos przechodzi z innych moze schudnac bo zejdzie z niego woda, ale ja nie wiem. uwczesna moja pani ginekolog jak zobaczyla ze przytylam nawtymyslala mi roznych badan, ale nic nie znalazlysmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość totototo
dziewczyny! ale mnie przestraszylyscie! zatory, zakrzey.. straszne. ja koncze powpli brac I opakowanie ale i tak caly czas sie boje jak to wplywa na moj organizm. tabletki biore ze wzgledu na poprawe cery, ale niestety zamiast poprawy jest nieco gorzej..czy Wy tez tak mialyscie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patyssska -> czy na pewno przeczytałaś dokładnie i ze zrozumieniem ulotkę??? czy na pewno wiesz co bierzesz i jakie toma działanie? wydaje mi się że nie. może od początku: jak bierzesz tabletki to nie masz cyklu, nie ma jajeczkowania, nie ma miesiączki. krwawienie które występuje jest spowodowane spadkiem poziomu hormonów, które wprowadzasz za pomocą tabletek. nie nazywamy go miesiączką, tylko krwawieniem z odstawienia. kolejna rzecz, która jest odpowiedzią na twoje pytanie: owo krwawienie wystąpi w czasie 7 dniowej przerwy w trakcie brania tabletek, czyli bierzesz 21 tabletek przez 21 dni, potem robisz 7 dni przerwy na krwawienie, które może się rozpocząć od 1 do 7 jej dnia, a następnie dnia 8 bierzesz tabletkę z kolejnego opakowania. ten pierwszy \"cykl tabletkowy\" jest krótszy, ale to dlatego że wzięłaś tabletką 1 dnia okresu. kolejne \"cykle tabletkowe\" będą trwały po 28 dni. mam nadzieję że rozwiałam twoje wątpliwości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patyssska-- Tak jak Ci napisała mała_agatka.Pierwszą tabletkę bierzesz pierwszego dnia krwawienia.Potem bierzesz ich 21 do końca blistra.Po ostatniej 21ej robisz 7 dni przerwy,w czasie których występuje tzw. krwawienie z odstawienia.Tabletki zmieniają cykl,regulują go hormony,nie ma normalnego,naturalnego okresu,nie ma jajeczkowania.W czasie tych 7 dni przerwy wystąpi krwawienie-czy to 2,3,4 a nawet 5 dnia.Jest różnie.Po pełnych 7 dniach przerwy,8ego dnia zaczynasz nowy blister,niezależnie od tego czy krwawienie ustało,czy nie.Jesteś zabezpieczona również w ciagu tych 7 dni niebrania tabletek.Można sobie zmienic dzień wystąpienia krwawienia,jeśli ono akurat w danym czasie nie pasuje (egzamin,wyjazd,ślub,itp).Jeżeli chcesz zmienić dzień wystąpienia krwawienia,to robi się to przez skrócenie (nigdy wydłużenie!) okresu bez tabletek. Np. jeżeli okres bez tabletek rozpoczyna się w piątek,a chce się zmienić dzień np. na wtorek (3 dni wcześniej), trzeba rozpocząć nowy blister 3 dni wcześniej niż zwykle.Wszystko masz napisane w ulotce.Możesz np brać też tabletki 2 miesiące pod rząd (2 blistry) bez robienia 7 dniowej przerwy.Czyli bierzesz 42 tabletki non stop,potem po 42iej 7 dni przerwy i w tych dniach występuje krwawienie.I potem już od 8ego dnia nowy blister,już 21 sztuk,potem 7 dni przerwy,itd.Robi sie tak jak nie chce się mieć 2 miesiące krwawienia (wyjazd,wakacje,ferie,itp).Ale jeśli tak byś chciała kiedyś zrobić,to musisz te 3,4 miesiące pobrać tabletki,bo jak na początku brania (a tak masz Ty) weźmiesz 2 pod rząd,to może wystąpić plamienie,bo organizm się jeszcze nie przestawił,nie przyzwtczaił do hormonów.Ja tak zrobiłam raz gdy wyjeżdżałam,a drugi raz bo po prostu nie chciałam mieć krwawienia dłużej.Tabletkami mozna sobie wszystko regulować,zmieniać,ale nie można tego robić miesiąc w miesiąc.Poczytaj jeszcze ulotkę,bo Twoje pytanie świadczy,że nie zrozumiałaś sensu brania i działania tabletek.Jak czegoś jeszcze nie wiesz,to pytaj.Mam nadzieję,że mała_agatka i ja rozwiałyśmy Twoje watpliwości i teraz już wiesz,jak brać i wiesz,jak tabletki działaja i \"sterują\" Twoim organizmem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) Ja własnie czekam na krwawienie z odstawieni to moje 1 tabletki i powiem ze zachodze w glowe bardzo .Moj maz mnie uspokaja cały czas ze brałam regularnie ale ja jakos jestem niespokojna.Od 1 tabletki juz z mezem na całego szaleństa były nie czekałam jak tu dziewczyny pisza miesiac czy 2, dostosowałam sie do ulotki .Ale przed tabletkami na miesiacze czekałam 55 dni ,a ogolnie to miesiaczka wystepowała u mnie co 34 dni jak był regularna. >teraz jakos jestem niespokojna ,juz bym chcila mniec to krwawienie .Dzis 23 dzien ,czekam i mam nadzieje ze pojawi sie szybko .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, wczoraj wzięłam 8 tabletkę z pierwszego opakowania....głównym ewentualnym skutkiem ubocznym jest ciężkość lewej łydki...już trezci dzień innych objawów nie ma. kupiłam dzisiaj cyclo 3 forte i właściwie z upływem działania tabletki znowu zaczynam mieć cięzka łydkę. Nie wiem za bardzo co zrobic, wiem, że FORUM to nie lekarz, ale są tu osoby z bardzo dużym doświadczeniem i poradzić mogą... wczesniej brałam: diane35, harmonet, logest i jakiś czas temu była próba z yasmin - miałam ciężką łydkę i uczucie ucisku w klatce piersiowej po 10 tabletkach dretwienie ręki itd. ponieważ te objawy były coraz bardziej niepokojące ginekolog zalecił odstawienie. Teraz próbuje z yasminelle i tak jak wyżej napisałam. co zrobić przerwać czy skonczyć opakowanie i obserwować co będzie się działo przy nastepnym blistrze. Poza tym czuje sie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika340
Hej.poczytałam tu troche Waszych wypowiedzi i chyba tylko ja źle zareagowalm na yasminelle.Niedługo kończe pierwsze opakowanie i ide do dr,zeby mi zmieniła.Często boli mi głowa,zamiast schudnac przytyłam.Ciekawe co tym razem mi wymyśli?:) Najbardziej ze wszystkich tabletek chwiliłam sobie microgynon-i tani i dobrze sie po nim czułam,ale teraz nie chce mi go wypisywac:(Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×