Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość chocolate lovely
wiesz, ja nie wiem tak na 100% czy te klopoty zoladkowe to od tabsow. ostatnio musialam zmienilam troche diete i moze to od tego. ale teraz jem raczej zdrowiej niz kiedys (ograniczyłam cukry, biale pieczywo zastąpilam ciemnym, jem duzo jogurtow, swiezych owocow i warzyw) i nie wiem, czy to moglo mi zaszkodzic. ale fakty sa takie, ze na diecie jestem od dobrego tygodnia, a kłopoty zaczeły mi sie 2 dni temu, kiedy tez tak poważnie odczulam te wahania nastroju. no i w ulotce pisza o mozliwych bolach zoladka, biegunkach, wymiotach, zapaleniach jelit itd. inna sprawa, ze malo jest rzeczy o ktorych tam NIE pisza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niah
hej kobity, ja mam parę pytań co do tych tabletek bo biorę je po raz pierwszy i w ogóle pierwszy raz biorę tabletki ;) po pierwsze: mam te nieszczęsne plamienia, i na opakowaniu pisało że tak może być przez parę pierwszych miesięcy, prawda to? jak tak to jak rozpoznam że okres dostałam następnym razem? po prostu dni sobie liczyć muszę cyklu chyba nie? i czy jak dostanę okresu w czasie tej przerwy między blistrami to jest ok? i czy można sie kochać w czasie tej przerwy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wesoła....87
Niah===>>ile Ty masz lat? Nie będziesz potrafila odróżnić "okresu" od plamienia?? W czasie brania tabletek antykoncepcyjnych nie występuje normalna miesiączka, menstruacja zostaje wstrzymana więc nie musisz nic liczyć tylko cierpliwie czekać i nie martwic się na zapas. Jeśli będziesz brała regularnie tabletki, o stałej porze to krawienie między blistrami powinno wystąpic na 100%. Do opakowania była dołączona taka książeczka, wiesz co to jest?? ULOTKA!! Tam wszystko jest dokładnie opisane. A jeśli masz wątpliwości to przeczytaj 478 stron tego forum, jest tu mnóstwo ciekawych informacji które napewno Ci się przydadzą. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wesoła....87
W czasie 7 dniowej przerwy jesteś również zabezpieczona i możesz uprawiać sex.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chocolate lovely
prosze, dziewczyny, powiedzcie, czy wy tez mialyscie na poczatku takie problemy z psychika po tych tabletkach? ja po prostu czuje sie tak, jakbym w kazdej chwili miala sie rozplakac. nigdy czegos takiego nie mialam! a niepokoi mnie to dlatego, ze w mojej rodzinie kliniczna depresja jest powszechna (cierpiala na nia moja babcia, ciocia, siostra i dziadek) i strasznie boje sie, ze moge ja u siebie wywolac tabletkami. kiedy mowilam o tym mojej gince, powiedziala, ze moje obawy sa bezpodstawne i ze po pigulkach bede miala znacznie lepszy nastroj. no i wlasnie widze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Jess xD --- nic nie powinno sie stac.Jezeli chcesz wspolzyc to musisz zabezpieczac sie dodatkowo przez okres brania antybiotyku + 7 dni. chocolate lovely --- dziewczyny juz Ci odpowiedzialy.Takie reakcje bywaja 'normlane',ale jezeli utrzymuja sie przez 2 miesiace, to raczej tabletki trzeba zmienic.Nikt nie moze dac Ci gwaracji,ze po tabletkach bedziesz czula sie dobrze.Twoja lekrka troche sie zagalopowala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tigre
chocolate lovely -- ja tez miałam taki podły nastrój, mniej więcej przez miesiąc - półtora, teraz jestem po 4 opakowaniu i jest w porządku, więc głowa do góry, trzymam kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam jeszcze jedno pytanko do tych co odstawuily tabletki w polowie opakowania kiedy dostalyscie krwawienia?? od razu czy dopiero wteyd keidy nastapiloby to po normlanym zakonczeniu opakowania??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
smerfeta88 ---- krwawienie dostaniesz zawsze po odstawieniu tabletek,bez wzgledu na to kiedy to zrobisz.Powinnas go dostac w przeciagu paru dniu.Pytanie natomiast kiedy dostaniesz okresu...Ale to juz raczej pytanie do wrozki ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chocolate lovely
dzieki, dziewczyny jesli panikuje to wybaczcie, ale wiem dokladnie z obserwacji jak wyglada deprecha i moge byc przewrazliwiona... przeczekam jeszcze do konca opakowania i jesli bedzie gorzej, to przerwe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młoda położna jesli teraz dostane krwawienia tak jak zawsze po odstaiweniu czyli 5 dni po to chyba nie powinnam miec okresu 23 czerwca?? bo jesli bede miec to tej artroskopii mi i tak i tak nie zrobia;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M-O-N-A
witam, mam pytanie czy w ciagu 7 dniowej przerwy moge zazyc sroki przeczyszczajace? pytam bo wiem ze w czasie brania tabletek anty nie jest to zalecane:0 a jak jest w czasie przerwy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pani Wu
kochane. kazda z nas jest inna, niestety Yasminelle nie okazały sie 'dobre' dla mnie. moga odstapic pol opakowania, ktore mozna traktowac jako 'awaryjne' dokladnie mam 13 tabletek! sa zapakowane, w nienaruszonym stanie. nie ama co ukrywac, tabletki nie sa tanie, a komus moga sie przydac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość clear green
Ja mogę byc chętna;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość puma05
mam pytanie: jak zachowac sie po zrobieniu przerwy w przyjmowanie tabl, yasminell?? zazywam te tabl od miesiaca i juz zaczelam 2gie opakowanie ale chcialabym zrobic przerwe na lipiec. czy po zrobieniu tej przerwy w lipcu, mam zaczac brac tablekii w sierpniu w pierwszym dniu miesiaczki( czyli tak jakbym zaczynala zazywac je po raz pierwszy?)zastanawiam sie nad tym, bo przeciez jesli tak zrobie to zmieni sie potem data nas miesiaczek i w ogole cykl..prosze o odp:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
puma05 ---- a czy jest jakis wazny powod,zeby zastosowac taka terapie wstrzasowa dla ogranizmu?Jak juz chcesz zrobic przerwe to niech ona trwa przynjamniej 3 miesiace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M-O-N-A
witam, mam pytanie czy w ciagu 7 dniowej przerwy moge zazyc sroki przeczyszczajace? pytam bo wiem ze w czasie brania tabletek anty nie jest to zalecane:0 a jak jest w czasie przerwy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Genie
M-O-N-A --- pomysl logicznie.Dlaczego wymioty,srodki przeczyszczjace i ciezka biegunka moga zaburzyc wchlanianie tabletki?I czy w czasie 7 dniowej przerwy ma sie co wchlaniac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny Jak juz wczesniej pisalam po pierwszym opakowaniu yasminelle nie zdecydowalam sie na kolejne lekarka z powodu bolu nog i rak przepisala mi cilest (podobno bezpieczniejsze na uklad krazenia) no i zcazelam je brac po 7 dniowej przerwie narazie wzielam tylko 3 tabletki (wiec niedużo) ale dalej mam bóle tyle że nóg a najbardziej boli mnie lewa noga prawa też ale mniej no i sie zastanawiam czy to jest caly czas po tych yasminelle czy ktoras z was orientuje sie ile czasu w oragnizmie utrzymuja sie tabletki tak jak w moim przypadku te yasminelle i ile czasu moga powodowac skutki uboczny czy juz np te skutki spowodowane sa cilest , nie wiem sam,a co mam juz myslec na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lola87
Orientuje się ktoś może czy Yasminelle pomaga tez na nadmiernr owłosienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tratata
witam mam pytanie biore juz chyba 5 albo dalej opakowanie tabletek anty dzis od samej nocy do tej pory boli mnie cos w dole tak jakbym miala jajeczkowanie ... czy to jest mozliwe ??? o co tu chodzi ??? czy musze zastsowac wstrzemiezliwosc ??? czy ten bol jest z innego powodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
lola87 ------ moze pomoc, a na pewno nie pogorszy sprawy. tratata --- jezeli to 'cos' to jest jajnik to nie ma w tym nic niezwyklego.Jajniki bola nie z tylko z powodu jajeczkowania.A jezeli bol bedzie sie nasilal,tak ze nie mozesz wytrzymac to warto wybrac sie do lekarza w celu wykluczenia trobieli albo zmiany tabletek o innym skladzie hormonalnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alicze
Hej Dopiero mam zacząć brać Yasminelle a że mam tragicznego lekarza(którego muszę zmienić) to nie bardzo orientuje się w tym jak i kiedy powinnam zacząć je brać no i kiedy jestem już zabezpieczona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Alicze ---- ulotka.Naprawde warto ja przeczytac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiew
Ja podobnie jak Kitty mam straszne bóle nóg. To dopiero pierwsze opakowanie i nie wiem czy mogę przerwać tak na początku czy muszę dokonczyc opakowanie?? Jak Ty zrobiłaś Kitty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kitty12345
Wiew--- ja wzielam cale opakowanie yasminelle z tym ze mnie bolaly nogi i rece teraz biore cilest i historia niestety sie powtarza znaczy dalej bola mnie i rece i nogi jednego dnia mniej drugiego wiecej. Pewnie ponad 2 tygodnie temu robilam badanie na krzeplwosc krwi i wyszlo w normie wiec niby wyklucza to zakrzepice (Tak pisala mloda polozna) Mysle ze dokoncze teraz opakowanie cilest i niestety jezeli nie bedzie mi lepiej czyli skutki uboczne nie ustapia odstawie tabletki nie bede sie meczyc w szczegolnosci ze naprawde boje sie zakrzepicy bo to powazna choroba. Dlatego proponuje Ci sprobowac wziasc tabletki do konca opakowania ale jesli maialas robione badania min INR ale musisz zdecydowac sama. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiew
dzieki za odp :) sprobuje wziąc bo nie chce sie rozregulowac... a badan nie mialam robionych, wlasnie tez sie boje zakrzepicy dlatego pytam... jeszcze pogadam z lekarzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juuliaaaaaa
dziewczyny powiedzcie mi proszę, czyli jeśli zwymiotowalam po mniej wiecej 8h od przyjęcia tabletki to czy istnieje ryzyko ze ochrona przed ciąża została zmiejszona? proszę was pomóżcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Genie
Wiew ---- pobierz sobie jakis preparat z magnezem i potasem,bo tabletki wyplukuja te pierwiastki a ich niedobor powoduje bole miesni. juuliaaaaaa ---ulotka str.36

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tabletka wchłania sie 4godziny. mysle ze jesli zwymiotowalas 8godzin po zazyciu to raczej nie masz powodow do obaw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×