Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość madziaaaaaaaaa
Paula1379: o rany, no to niezle!! ja tez mam zawsze jak w zegarku, zawsze nawet o tej samej godzinie dostawalam, dzisiaj mi sie spoznil o jeden dzien, na szczescie dostalam i jestem spokojna... ale jak sie dostaje tak regularnie, to wystarczy byle odstep czasu i juz w glowie sie kłębią tysiace mysli :// nie moglam przez to w nocy spac :// a ile juz nie masz tego okresu ?? po pierwsze, to zaczynajac brac jakiekolwiek tabletki, czy odchudzajace czy inne, powinnas sie skonsultowac ze swoim ginekologiem!! branie lekow na wlasna reke to bardzo zly pomysl, szczegolnie jesli laczy sie je z takimi srodkami jak hormony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paula1379
madziaaaaaaaa ale na ulotce było napisane ze nie wpływa na skutecznośc tabl antykoncepcyjnych :/ a brałam 2 opakowania YAsminelle odrazu bez przerwy i w zeszłą srode byłą ostatnia tabl i do dzis nic :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Paula1379 ---- lekarz przepisal Ci te tabletki?Jestes osoba otyła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziaaaaaaaaa
Paula1379 : mimo wszystko powinnas byla zapytac swojego lekarza... to ze robilas przerwe moim zdaniem nie ma wplywu na brak miesiaczki. tez raz taka zrobilam i dostalam okres normalnie... jesli w srode wzielas ostatnia, to powinnas gdzies w niedziele dostac okres. a dzis jest wtorek... na Twoim miejscu pedzilabym do lekarza , ale to moze dlatego, ze jestem histeryczką :D mozesz poczekac jeszcze dzisiaj, ale jutro postaraj sie umowic wizyte. bedziesz sie czula pewniej, bo my tutaj na forum mozemy wystawiac rozne hipotezy. pozdrawiam i mocno trzymam kciuki, zeby los nie splatal Ci niechcianej niespodzianki !!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Studentkaaaaa
A ja mam do Was takie pytanie: jak odstawiałyście te hormony (np. w celu zrobienia przerwy)? Jestem studentką medycyny (a właściwue stomatologii) i jakiś miesiąc temu miałam wykład na temat hormonów. Pan Profesor (sprawia wrażenie mądrego człowieka) twierdził i uczulał nas na to, że środków hormonalnych nie należy odstawiać z dnia na dzień. Wprowadzając hormon "z zewnątrz" wyłączamy pracę jajników, które w tym przypadku są odpowiedzialne za produkcję estrogenów. Po odstawieniu leku gruczoł dokrewny musi się z powrotem przestawić na produkcję i nie następuje to od razu. Przez jakiś czas hormon w ogóle nie jest produkowany. Może to mieć bardzo poważne skutki (chodzi nie tylko o hormony płciowe, ale głównie o steroidy, bo często podaje się je razem z terapią antybiotykową). Chcaiłam wiedzieć co Wasz ginekolog mówił na ten temat. No cóż, Pan Prof. jest laryngologiem... Ale podkreślał, że dotyczy to wszystkich hormonów, także ANTYKONCEPCJI. Ja jeszcze nie robiłam przerwy w braniu Yasminelle, ale jestem ciekawa jak Wy reagowałyście po odstawieniu. Pozdrawiam cieplutko!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość studentka-oligofreno
hej studentko ;) i i nne laseczki ;) ja bralam jaminelle przez 2 miesiace. po przerwie na okres przestalam je brac. tak z dnia na dzien, mialam straszne powiklania po nich;( bolala mnie glowa, nie moglam spac, ciagle wymiotowalam... mialam schizy ze jestem w ciazy chociaz dodatkowo zabazpieczalam sie gumkami... jak je odstawilam to od razu wszystko mi minelo. Nie mam pojecia dlaczego tak ostro zareagowal moj organizm na te tabletki. Dodam ze jestem bardzo szczupla,waze 45 kilo i mam 165 wzrostu. Przez te tabletki schudlam dodatkowo 5 kilo ;(, a tak mialam nadzieje ze dzieki nim przytyje ;(( bo mam wielki problem z przytyciem, a lekarstwa i inne wspomagacze mi nic nie daja, nawet lekarze powiedzieli ze bedzie mi ciezko przytyc ;( od kiedy je odstawilam nie poszlam jeszcze go ginekologa po inne tabletki.. bardzo mi zalezy na tej antykoncepcji ale boje sie ze skoro jasminelle-ktore maja najmniej chormonow-mi nie pasowaly to czy znajda sie inne ktore beda pasowac... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Genie
studentka-oligofreno --- moze dlatego zle sie czulas bo dawka hormonow byla za mala...Albo sklad nie ten.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość n90n
Hej :) Mam zapytanie. W piątek skończyłam pierwsze opakowanie Y, w ulotce pisze że krwawienie powinno wystąpić w drugim, 2 dniu po zakończeniu blistra. Dwa dni temu zaczęłam krwawić z tym ze bardzo skąpo i tak jakoś \'\'gęsto\'\' :/ Nie mówiąc już że podczas brania tych tabletem cały czas występowało plamienie :( Czy to normalne? Bo troche się martwie. Proszę o rade :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yasminelkaa
hej. biorę yasminelle około 4 mis. jestem również bardzo szczupłą osobą no i niestety muszę przyznać, że również schudłam około 3kg;/ lecz jeśli chodzi o samopoczucie to czuję sie bardzo dobrze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M-O-N-A
To wam zazdroszczeze schudlysie mi sie zwiekszyla apetyt...walcze z nim... mam 156cm i waze 49 kg i nie chce przytyc wrecz przeciwnie chce schudnac jeszcze z 2-3 kg :0 Moze znacie jakies srodki, ktore hamuja laknienie i mozna je stosowac razem z tabletkami anty? z gory dziekuje za odpowiedz:) Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mloda_23
Witam laseczki!!!Ja biorę już 3 blister i może schudłam 1 kg,natomiast biust mi sie powiększył,jest bardziej twardy i jędrny.Czuję się dobrze i polecam te tabsy:) Młoda Położna- co do torbieli...jestem po laparoskopii lewego jajnika, bo miałam wielką torbiel o wymiarach 15cmx12cm,częśc jajnika mam wyciętego...zabieg miałam jakieś 7 lat temu. Od zabiegu jest wszystko dobrze,tyle,że nie miałam miesiączek po kilka tygodni,i bardzo bolesne ...od 3 miesięcy biorę yasminelle, i mam nadzieje,że nie bede powstawały torbiele:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lillaa
mam pyt. jestam przy 2 blistrze i chciałabym nie robić przerwy gdyż wyjeżdżam pod namioty i niezbyt komfortowo mieć okres w tym czasie :/ Czy to aby nie za wcześnie motać przy 2 blistrze kiedy toorganizm się jeszcze nie przyzwyczaił ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie tez mam ciagle plamienia raz sa bardzo!! obfite raz mniej ale ogolenie cagle sa czy to ustapi pytalam juz oto kilka stron dalej i wyczytalam w ulotce, ze mija ale moze ktoras doswiadczona cos poradzi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tra la la
>>> studentka-oligofreno Sluchaj ja bralam yasminelle, juz nie pamietam ile, chyba 3 blistry, nie czulam sie po nich komfortowo, hustawki nastrojow, ciagle placze nie wiadomo dlaczego,wszystko mnie draznilo,niepokoilo,kazdy powod byl dobry do smutku...balam sie ze nic juz nie bedzie dla mnie..poszlam do lekarza...zapisal mi jeanine i czuje sie po nich dobrze ;) wiec nie martw sie, na pewno cos znajdziesz dla siebie ... powiedz co Ci jest ze nie odpowiadaja Ci /??? nie mozna wykluczyc bo mozliwe tez ze zle Twoj organizm toleruje tabletki ale nie mozna tego od razu stwierdzic i sie niepokoic ... glowa do gory, bedzie dobrze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mirkaaa
młoda położna- zrobiłam badanie krwi i jak to na przeciętnego człowieka nie rozumiem wyniku ;) i nie wiem czy brać tabletki wciąż czy nie, a wizytę mam dopiero 9 lipca. mam nadzieję, że mi pomożesz: Bilirubina całkowita wynik 0,1 jednostka mg/dl wartości referencyjne 0.2 do 1.2 Aminotransferaza asparginowa wynik 26 jedn. U/I wart. ref. 5 do 34 Aminotransferaza alaninowa wynik 13 jedn. U/I wart ref. poniżej 55 APTT wynik 37,6 jedn. sec wart. ref. 26.4 do 37.5 tyle widzę, że nie mieszczę się w 2 normach... poczytałam trochę w internecie i nie wszystkie normy się zgadzają, zgłupiałam. Mogę brać nadal??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mloda_23
Witam laseczki!!!Ja biorę już 3 blister i może schudłam 1 kg,natomiast biust mi sie powiększył,jest bardziej twardy i jędrny.Czuję się dobrze i polecam te tabsy Młoda Położna- co do torbieli...jestem po laparoskopii lewego jajnika, bo miałam wielką torbiel o wymiarach 15cmx12cm,częśc jajnika mam wyciętego...zabieg miałam jakieś 7 lat temu. Od zabiegu jest wszystko dobrze,tyle,że nie miałam miesiączek po kilka tygodni,i bardzo bolesne ...od 3 miesięcy biorę yasminelle, i mam nadzieje,że nie bede powstawały torbiele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapominalska
M-O-N-A--według mnie nie musisz sie odchudzac bo nie masz nadwagi ale jesli bardzo chcesz schudnac to odstaw słodkie zamien chleb na wase nie jedz makaronu a ziemniaki bez sosu..poza tym powinnas jesc chude miesko i to czego jest pełno czyli warzywa i owoce(byle nie banany winograna i arbuza bo mają od cholery cukru) ja polecam truskawki...nie zapominaj o tym zeby jesc czesto (5 malych posilkow dziennie)i pic wode zadnych słodkich gazowanych napojów bo działają tak jakbys jadła podwójny posiłek..no a tak poza tym dodaj do tego ruch na świezym powietrzu i w mniej niz miesiac zjedziesz przynajmniej 3 kilo...jeżeli chodzi o jakis preparat wspomagajacy odchudzanie to chyba taki najmniej szkodliwy to magnezytki (z tego co pamietam duzo błonnika zawierają pecznieją w żolądku i mają poprawiac perystaltyke jelit)...polecił mi je kiedy dietetyk ale ja uważam że najzdrowsze jest wolne chudnięcie bez dopalaczy bo jak sie za szybklo chudnie to skóra sie robi brzydka..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Mirkaaa--- wyniki sa ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wesoła....87
Czy można brać chrom z tabsami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lillaa
proszę o odp :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobitka 1603
młoda położna mam pytanie dotyczące troche wcześniejszego wątku.. napisałaś ze po zaprzestaniu brania tabletek jest zwiększone ryzyko zajscia w ciąze (do tego mnogą) dlaczego? jezeli muszę przerwać stosowanie juz po 7 pierwszych tabletkach ze względu na skutki uboczne to czy mnie tez to zwiększone ryzyko obejmuje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapominalska
a ja mam pytanie do mlodej położnej czy bakterie które są wykryte w moczu ( dodam ze nie mam żadnych objawów zapalenia pecharza ani dróg moczowych ale lekarz przepisal mi furagin) mogą powodowac zapalenie szyjki macicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
kobitka 1603 --- dlatego,ze jest 'nadprodukcja' jajeczek' i wtedy jest szansa na ciaze mnoga.Jak przestajesz brac tabletki i nie chcesz zajsc w ciaze to tak czy inaczej musisz sie jakos zabezpieczyc.Bez wzgledu na to kiedy przerywasz. zapominalska --- jak 'zawedruja' do pochwy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lillaa
młoda położna- widzę że każdy się zwraca do Ciebie z pyt. uważasz że bardzo jest nie wskazane nie zrobienie 7 dniowej przerwy między 2 a 3 blistrem?? kiedy to organizm się przyzwyczaja??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Lillaa --- jezeli sie dobrze czujesz, to czemu nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lillaa
no czuje się w pożądku... żadnych skutków ubocznych itd. dzięki za pomoc. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mirkaaa
ja również dziękuje Młodej Położnej. jak dobrze, że jest takie forum :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olenkaaa
plamienie trwało pare dni po zakonczeniu okresu. Jednak caly czas boliu mnie dół brzucia. Zostały mi 3 tabletki a teraz wystąpilo plamienie, ale takie jakiego jeszcze nie bylo.Cośjakby bardzio skąpy okres. o co chodzi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikko
młoda położna co znaczy jeśli przy lekarzu jest: II ginekolog, I ginekolog. domyślam się,że chodzi o specjalizacje..?? którego wybrać i czym się kierować??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiew
Dziewczyny doradzcie bo jestem w kropce...pisalam Wam ze mam takie bóle w nogach i że kłują strasznie, magnez poki co nie pomaga, zadzwonilam dzis do innego lekarza po rade bo mój na urlopie i powiedział zebym przerwała, a ja juz nie wiem teraz czy dokończyc to opakowanie czy nie... blagam co byście zrobily na moim miejscu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×