Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość ciupciuś
Preparaty antykoncepcyjne mogą być przepisane po stwierdzeniu braku przeciwwskazań, co czasami wymaga wykonania badań dodatkowych oraz po wykonaniu badania cytologicznego. Jeżeli więć ma Pani aktualny wynik cytologii i podczas pierwszej wizyty lekarz nie stwierdzi obecności przeciwwskazań do stosowania antykoncepcji. Tak znalazłam kiedys na stronie jakiegos poradnika a wypowiadała się pani ginekolog więc informacja sprawdzona:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
smerfeta88 --- niektorzy chirurdzy podchodza do tego lekkomyslnie.Ze mna byla kiedys operowana dziewczyna,ktorej chirurg nie kazal odstawic tabletek,a anestezjolog jak sie o tym dowiedzial to zrobil dzika awantrure.I mial racje.Ja na zejciach w klinikach tez mialam okazje spotkac 'ofiary' lekkomyslnosci chirurgow.Odstaw tabletki,im szycbiej tym lepiej.A po zabiegu tak bedziesz dostawala hepryne rorzedzajaca krew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kukurydza_kukurydza
---------->cornelia1234 Ja przed przepisaniem tabletek miałam robioną cytologie, USG, próby wątrobowe. Wszystko chyba zależy od lekarza, jak się Tobą zajmie. Raczej powinno się robić badania zanim przepisze się tabletki antykoncepcyjne. Ale chyba mało który lekarz się tym przejmuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Przed zapisaniem tabletek nawjazniejsze sa badania krwi.Uklad krzepniecia i proby watrobowe.W dalszej kolejnosci cytologia i usg.Wskazane sa tez badania hormonalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no juz mam przepisane clexane:) mam nadzieje ze nic mi sie nie stanie jesli dzis odstawie...aha a lexane mam tylko na tydzien moze powinnam na dluzej?? bo po ostaniej artroskopii mialam na 20dni ??jak sadzoisz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
smerfeta88 --- ale chyba,nie masz brac tych zastrzykow przed zabiegiem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxxjxxx
hej dziewczyny pisze bo chce zaspokoic swoja ciekawosc(nie jestesm chora). Mam takie pytanie czy bulimiczka ktora przyjmuje tabletki antykoncepcyjne jest w pelni zabezpeiczona...? wiem ze tabletki whlaniaja sie do 4h, wiec jesli bulimiczka np wymiotuje po 7 godzinach to nie jest obnizona skutecznosc tabletek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciupciuś
powiedzcie jak myślicie... prosze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
smerfeta88 ---- jakas dziwna praktyke stosuja twoi lekarze.Generalnie przez zabiegiem nawet nie mozna aspiryny lyknac,zeby nie bylo duzego krwawienia,a co dopiero heparyna.Ale to juz ich problem.A co bedziesz miala robione? xxxjxxx --- skoro po 4 h nie bedzie tabletki w zoladku to jak myslisz? ciupciuś --- generalnie,okres z kazdym dniem sie bardziej rozkreca.Wiec dobrze zrobilas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxxjxxx
no ja mysle ze skutecznosc nie jest obnizona i ze spokojnie moze wspolzyc bo jest zabezpieczona...ale wolalam sie upewnic... hmm dziekuje za jasna odpowiec hehe;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiezadlo przednie i laktoka przysrodkowa do szycia... no pzre ostania artroskpia nie braam tych zastrzykow pzred zabiegiem ale teraz kazali;/ ale to dobzre moze nie dostane tego zatoru skoro bede brala cos na rozrzedzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
smerfeta88 ---- to dla chirurgow jest gorzej bo bardziej krwawisz.Ale jak im to nie przeszkadza ;-) Tez mialam wiezadlo robione i laktoke....Powodzenia Ci zycze i cierpliwosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mialas szyta lakotke?? udlao sie?? bo podobno to sie nie zawsze udaje..a za zszywki musze zaplacic spora kase:/ wiesz wczoraj bylam na wizyciei kazal mi wziasc ten claxane nowie chyba nie mam wyjscia;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Werooo
słuchajcie mam taki problem. biore Yasminelle już długo. ostatnio pomyliłam sie w tyg. zaczelam w niedz i strzalka prowadzi w dół do ostatniej linijki a ja sie pomylilam i wzielam w pon ze srodkowego rzedu. czy to ma jakies duzee znaczenie ? prosze o szybka odpowiedz :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzoanka
hej . dziewczyny czy tabletki ziolowe SILICA maja wplyw na dzialanie tbletek anty ? wiem ze nie wolno brac ani pic nic z dziurawcem, silica niby go nie zawiera ale glowe zaprzata mi mysl czy sklad ktory za chwile podam jest "bezpieczny": Skład: Witaminy: niacyna (witamina PP)10 mg (55,5% d.z.s.*), kwas p-aminobenzoesowy (PABA) 10 mg, kwas pantotenowy (witamina B5) 7,5 mg (125% d.z.s.*), biotyna (witamina H) 0,16 mg (106,6% d.z.s.*) Składniki mineralne: wapń 46 mg (5,75%d.z.s.*), fosfor 37 mg (4,6% d.z.s.*), krzem 5 mg, żelazo (II) 3 mg (21,4% d.z.s.*) Aminokwasy: L-lizyna 21 mg, L-metionina 10 mg Zioła: skrzyp polny 30 mg, pokrzywa zwyczajna 20 mg, workoliść członowaty 20 mg. Substancje dodatkowe: mikrokrystaliczna celuloza (sub.wypełniająca), szelak i talk (sub. do stosowania na powierzchnię). prosze o odpowiedz jesli znacie sie na temacie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
smerfeta88 --- jasne ,ze wiez.Skoro kazali to jakis cel w tym maja. U mnie sie udalo zeszyc,pomeczyli sie troche ale sie udalo.Nawet ostatnio znowu udalo mi zerwac wiezadlo,tym razem boczne (na szczescie zrasta sie samo) i zerwalam aparat ,na ktorym jest umijescowiona lakotka i nawet udalo mi sie jej nie uszkodzic.Lakotka byla obrzeknieta,ale wytrzymala.Juz sie zagoila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kukurydza_kukurydza
---------->Werooo Każda z tych tabletek ma dokładnie taki sam skład. Nie ma znaczenia z którego rzędu weźmiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mila 88
Werooo---> jeśli chodzi o zabezpieczenie to nie ma to znaczenia. Musisz tylko teraz uważać, żeby się teraz nie pogubić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jess xD
Witam. Mam pytanie. Mam angine i przepisane antybiotyki, które osłabiaja działanie tabletek. Biore już tydzień yasminelle, antybiotyków jeszcze nie brałam. Zamierzam od jutra. I czy np jak współżyłam dzisiaj, a jutro wezme antybiotyk to jest jeszcze szansa zajścia w ciąże?? Wiem może to absurdalne pytanie, ale nie mam pewności i wole tutaj napisać. A i czy przy braniu i yasminelle i antybiotyków lepiej żebym stosowała jeszcze inna metode antykoncepcji czy lepiej w ogóle nie współżyć ?? Proszę o jak najszybszą odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jess xD
Witam. Mam pytanie. Mam angine i przepisane antybiotyki, które osłabiaja działanie tabletek. Biore już tydzień yasminelle, antybiotyków jeszcze nie brałam. Zamierzam od jutra. I czy np jak współżyłam dzisiaj, a jutro wezme antybiotyk to jest jeszcze szansa zajścia w ciąże?? Wiem może to absurdalne pytanie, ale nie mam pewności i wole tutaj napisać. A i czy przy braniu i yasminelle i antybiotyków lepiej żebym stosowała jeszcze inna metode antykoncepcji czy lepiej w ogóle nie współżyć ?? Proszę o jak najszybszą odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Werooo
dzieki wielkie dziewczyny :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chocolate lovely
dziewczyny, prosze pomozcie! od 10 dni biore Yasminelle, nad ktora moja doktor piala z zachwytu, i mam takie hustawki nastrojow, ze bania mala! chyba nigdy, nigdy w zyciu nie mialam takich zjazdow, nawet w tak ciezkich sytuacjach, jak choroba bardzo bliskiej osoby... pms przy tym to jest maly pikus. rycze kilka razy dziennie o byle co, reaguje alergicznie, gdy ktos krzywo na mnie spojrzy, jestem cala rozedrgana i niestabilna, jakbym miala w sobie tykajaca bombe. wszystko wyglada zle, sesja jest nie do przejscia (a przeciez zaliczylam takich pare i to calkiem niezle). przedtem przez miesiac bralam mini-pigulke i bylam oaza spokoju (ale kazano mi ja odstawic). teraz czuje sie jak psychopatka. powiedzcie, czy to przejsciowy skutek uboczny - organizm przyzwyczaja sie po prostu do nowych hormonow, czy to tak juz zawsze bedzie? bo jak tak ma wygladac moja przygoda z Yasminelle, to ja juz chyba nawet wole bez seksu... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maleńkaaa20
chocotate lovely----- ja miałam takie same objawy gdy brałam Rigevidon... Co dzień nie miałam w ogóle chęci do życia a brałam je tylko 10 dni... odstawiłam sama bo już myślałam, że wykorkuje...:( potem nie brałam żadnych tabletek, przedwczoraj byłam u ginekologa, bo dostałam nieregularne miesiączki i przepisał mi Yasminelle...Jeszcze ich nie brałam, czekam na okres... Myślę, że jeśli czujesz się tak źle ( a ja miałam podobnie) to powinnaś się zgłosić do lekarza po zmiane tabletek.pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziurka20
----> chocolate lovely........ hej nie martf sie ja biore yasminelle juz ok roku na poczatku tez miałam jakies chore fazy, ale teraz jest juz wszystko ok:) rada: jesli bedzie to trwało dłuzej niz 3 miesiace nim organizm przyzwyczai sie do wiekszej dawki hormonów, to radziłabym poprosic lekarza o zmiane tabletek. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziurka20
---> dzoanka... też brałam te tabletki Silica przez 2 miesiace razem z yasminelle i nigdy sie nie zastanawaiłm nawet nad tym ze moga miec jakis wpływ na antykoncepcje ale nie jestem w ciazy wiec chyba wszystko jest ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maleńkaaa20
dziewczyny mam pytanie...czy po Yasminelle i w ogóle innych tabletkach anty zwiększa się ochota na seks?jeszcze nie zaczęłam brać a chciałabym wiedzieć bo obecnie z tym moim libido jest cienko:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chocolate lovely
mi jak na razie ochota na seks spadla (a wierz mi, temperamencik to ja mialam). ale to moze byc kwestia ogolnego fatalnego samopoczucia... poza tym, ze czuje sie fatalnie psychicznie, to na dodatek mam klopoty zoladkowe, bole brzucha, krwawienia i mdlosci... :( dzis zwrocilam cale sniadanie... :( ogolnie wszystko do d... a mialo byc tak pieknie... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maleńkaaa20
chocolate lovely------ ja w ogóle mam problemy z jelitami i żołądkieb po operacji usuniecia wyrostka:( jeszcze nie brałam Yasminelle ale nie chciałąbym aby mi sie jescze pogorszyło:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×