Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość Isabelle_000
anulekk ----- a te Twoje krwawienie to jest to z odstawienia ? tak sie zaczelo i skonczyc nie chce ? czy jak ? w przerwie tabletek sie zaczelo ? bo nie czytalam wszystkich TWoich postow i nie do konca wiem. 3maj sie mocniutko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wertyu
Biorę Yasminelle już 2 tydzień. Na początku miałam nudności i byłam senna,ale potem wszystko minęło. Najmniej przyjemne jest jednak plamienie. Moja przyjaciółka miała to przez cały okres brania pierwszego blistra. Mało komfortowe zarówno dla mnie jak i dla partnera. Kiedy krwawienie powinno się skończyć? po którym blistrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczyny.. od jakiegos czasu czytam to forum i powiem,ze to fajna sprawa miec wsparcie wsrod innych kobiet. znalazlam je,kiedy moj ginekolog przepisal mi \"yasminelle\". troche sie obawialam brac te tabletki,bo to sa moje pierwsze. czytam duzo o skutkach ubocznych i rzeczywiscie organizm kazdej z nas inaczej to \"przezywa\". tabletki biore wieczorem i nie zdarzylo mi sie,by bylo mi jakos slabo itp. cere mam gladka,jak mialam. jedynym skutkiem ubocznym,ktory sie pojawil, to plamienie w przyjmowaniu pierwszego blistra. Najlepsze z czego sie ciesze, to zmniejszone bole miesiaczkowe,bo glownie ze wzgledu na nie zaczelam brac yasminelle. podczas okresu mdlalam,zwijalam sie z bolu i czasem nawet ketonal nie pomagal,a to przeciez bardzo silny lek, a teraz wystarczy mi zwykly apap,czy ibuprom jeden raz dziennie. naprawde dla mnie niesamowita poprawa na lepsze! polecam!!! i pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anulekk
Isabelle_000, lekarz przepisał mi tabletki w celu wyregulowania cyklu, tak mi wyregulował ze do stała silnego krwawienia, które trwało bardzo długo, lekarz kazał mi odstawić natychmiast tabletki i powiedział ze jesli w ciągu 3 dni po odstawieniu nic sie nie poprawi, to bedę łyżeczkowana, i właśnie jutro mam termin tego zabiegu, a nadal krwawię, więc na pewno trafię na zabieg, i oto moja historia, jestem przerażona i bardzo sie boję:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anulekk
Isabelle_000, lekarz przepisał mi tabletki w celu wyregulowania cyklu, tak mi wyregulował ze do stała silnego krwawienia, które trwało bardzo długo, lekarz kazał mi odstawić natychmiast tabletki i powiedział ze jesli w ciągu 3 dni po odstawieniu nic sie nie poprawi, to bedę łyżeczkowana, i właśnie jutro mam termin tego zabiegu, a nadal krwawię, więc na pewno trafię na zabieg, i oto moja historia, jestem przerażona i bardzo sie boję:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anulekk
Isabelle_000, lekarz przepisał mi tabletki w celu wyregulowania cyklu, tak mi wyregulował ze do stała silnego krwawienia, które trwało bardzo długo, lekarz kazał mi odstawić natychmiast tabletki i powiedział ze jesli w ciągu 3 dni po odstawieniu nic sie nie poprawi, to bedę łyżeczkowana, i właśnie jutro mam termin tego zabiegu, a nadal krwawię, więc na pewno trafię na zabieg, i oto moja historia, jestem przerażona i bardzo sie boję:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anulekk
Isabelle_000, lekarz przepisał mi tabletki w celu wyregulowania cyklu, tak mi wyregulował ze do stała silnego krwawienia, które trwało bardzo długo, lekarz kazał mi odstawić natychmiast tabletki i powiedział ze jesli w ciągu 3 dni po odstawieniu nic sie nie poprawi, to bedę łyżeczkowana, i właśnie jutro mam termin tego zabiegu, a nadal krwawię, więc na pewno trafię na zabieg, i oto moja historia, jestem przerażona i bardzo sie boję:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ela8
wszystko ladnie, tylko 1/3 tych pozytywnych wypowiedzi, to wpisy pracownikow dzialu marketingu firmy Shering, a polowa negatywnych to wpisy konkurencji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ela8
wszystko ladnie, tylko 1/3 tych pozytywnych wypowiedzi, to wpisy pracownikow dzialu marketingu firmy Shering, a polowa negatywnych to wpisy konkurencji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
anulekk --- nic a nic nie jest lepiej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Isabelle_000
ela8 ----- nie wydaje mi sie ze pracownikom dzialu badz konkurencji chcialoby sie latac po forum Kafeterii (predzej na stornie Y.. jest pełno opini pozytywnych)... o ile tez sie orientuje to widze tez froum poswiecone tabl.Cilest i innym wiekszosc ludzi nie siedzi tutaj i nie wypisuje LUDZIE KUPUEJCIE TE TABLETKI SA SWIETNE tylko zwraca sie z konkretnymi problemami ktore wystepuja podczas brania Y.. po co kogos namawiac na cos jezeli juz to bral i wie ze zle na to reaguje ;] moze w pewnym stopniu jest to reklama ale reklame robi sam ginekolog ktory nigdy nie powie Ci czy ma podpisana umowe z "owymi tabletkami" ale bedzie tylko na kazdej wizycie Ci o nich wspominal Sama tez sie zwróćilam tutaj w celu porady a nie reklamy ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Isabelle_000
ela8 ----- nie wydaje mi sie ze pracownikom dzialu badz konkurencji chcialoby sie latac po forum Kafeterii (predzej na stornie Y.. jest pełno opini pozytywnych)... o ile tez sie orientuje to widze tez froum poswiecone tabl.Cilest i innym wiekszosc ludzi nie siedzi tutaj i nie wypisuje LUDZIE KUPUEJCIE TE TABLETKI SA SWIETNE tylko zwraca sie z konkretnymi problemami ktore wystepuja podczas brania Y.. po co kogos namawiac na cos jezeli juz to bral i wie ze zle na to reaguje ;] moze w pewnym stopniu jest to reklama ale reklame robi sam ginekolog ktory nigdy nie powie Ci czy ma podpisana umowe z "owymi tabletkami" ale bedzie tylko na kazdej wizycie Ci o nich wspominal Sama tez sie zwróćilam tutaj w celu porady a nie reklamy ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anulekk
młoda położna - raczej nie odczuwam róznicy:( leci i już:( nie wiem co robić, moze nie iść jutro tylko zaczekać jeszcze ze dwa dni????? moze panikara ze mnie, ale bardzo się boję tego zabiegu, nic mnie nie cieszy:((((( doradzcie cos! proszę! zrobiłam sobie usg i tam nic nie wyszło, tylko bardzo cienka 1 mm szerokość endometrium, może samo się złuszczy i nie trzeba robić tego zabiegu, czuję się jak w potrzasku:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
anulekk --- a masz mozliwosc skonsultowania sie jeszcze z innym ginekologiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ala POMOCY
Witam, troche odbiegne od tematu ale mam pewne pytanie. Zaczelam brac tabletki yasminelle (nigdy wczesniej nic nie brałam) No wiec jak napisali w ksiazeczce w pierwszym dniu okresu lyknelam tabletke(Sobota), po kilku godzinach mialam biegunke. Nastepnie przyjmowalam tabletki przez kolejne dni po czym w kolejny piatek wspolzylam z chlopakiem. Jestem straszna panikara(ciaza) i po prostu nie wiem co ze soba zrobic, slyszalam ze pierwsza tabletka jest najwazniejsza. P.S I jeszcze jedno: zawsze bierzecie tabletki o tych samych godzinach. JAKIE JEST RYZYKO, POMCY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ala POMOCY
Witam, troche odbiegne od tematu ale mam pewne pytanie. Zaczelam brac tabletki yasminelle (nigdy wczesniej nic nie brałam) No wiec jak napisali w ksiazeczce w pierwszym dniu okresu lyknelam tabletke(Sobota), po kilku godzinach mialam biegunke. Nastepnie przyjmowalam tabletki przez kolejne dni po czym w kolejny piatek wspolzylam z chlopakiem. Jestem straszna panikara(ciaza) i po prostu nie wiem co ze soba zrobic, slyszalam ze pierwsza tabletka jest najwazniejsza. P.S I jeszcze jedno: zawsze bierzecie tabletki o tych samych godzinach. JAKIE JEST RYZYKO, POMCY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anulekk
młoda położna - spróbuję jutro dostać się do jakiegoś gin. prywatnie, ale pewnie będzie ciężko bo większość urlopuje:( nigdy nie bałam się bardziej:( nie wiem co robić isc czy nie, mam się zgłosić na 7:30 rano na zabieg:( głowa mi puchnie od myślenia:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anulekk
młoda położna - spróbuję jutro dostać się do jakiegoś gin. prywatnie, ale pewnie będzie ciężko bo większość urlopuje:( nigdy nie bałam się bardziej:( nie wiem co robić isc czy nie, mam się zgłosić na 7:30 rano na zabieg:( głowa mi puchnie od myślenia:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniqua
Witam, yasminelle to moje pierwsze tabletki i tak jakoś niepewnie się czuję. Wzięłam pierwszą jakieś 14h po tym jak zaczął mi się okres (moja ginekolog powiedziała, że można do 24h po rozpoczęciu krwawienia brać bez problemu). Nie miałam zadnych skutków ubocznych poza leciutkimi mdłościami (możliwe, że wymyślonymi bo szukałam jakichś skutków ubocznych) ale 14. dnia brania tabletek mój śluz zrobił się bladoróżowy/bladobrązowy. Trwało to 2 dni i dzisiaj już tego nie zaobserwowałam ale boli mnie dół brzucha w okolicach jajników (podobnie jak przy owulacji) i tempreratura mi podskoczyła o 0.4 stC i tak się zastanawiam czy te tabletki wogóle działają i czy jestem zabezpieczona. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniqua
Witam, yasminelle to moje pierwsze tabletki i tak jakoś niepewnie się czuję. Wzięłam pierwszą jakieś 14h po tym jak zaczął mi się okres (moja ginekolog powiedziała, że można do 24h po rozpoczęciu krwawienia brać bez problemu). Nie miałam zadnych skutków ubocznych poza leciutkimi mdłościami (możliwe, że wymyślonymi bo szukałam jakichś skutków ubocznych) ale 14. dnia brania tabletek mój śluz zrobił się bladoróżowy/bladobrązowy. Trwało to 2 dni i dzisiaj już tego nie zaobserwowałam ale boli mnie dół brzucha w okolicach jajników (podobnie jak przy owulacji) i tempreratura mi podskoczyła o 0.4 stC i tak się zastanawiam czy te tabletki wogóle działają i czy jestem zabezpieczona. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jasminka-jasminka
Zapomniałam i wzielam tabletke mniej wiecej w 13 godzinie od stałej pory,była to przedostatnia tabletka z drugiego tygodnia czyli postepując zgodnie z ulotką nie musze sie dodatkowo zabezpieczac?...hmm sama nie wiem,bo teraz mam pewne obawy,jak myslicie?moze któraś z was miała podobną sytuacje...Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tik takL.
nie martw sie jasminka... ja mialam podobnie ... najgorzej jest nie wziasc taabletki z pierwszego tygodnia bo wtedy organizm sie przestawia... a drugi tydzien to juz luzik... nie musisz sie o nic martwic:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
anulekk ---- zgłos sie jutro do szpitala, nie zobowiazuje to do niczego.Porozmawiaj z lekarzem o swoich obawach,o tym czy ten zabieg jest rzeczywscie pilny czy mozna jeszcze poczekac pare dni.Pokaz wynik USG,powiedz czy te krwawienia przypadkiem nie maja wplywu na Twoje samopoczucie, czy czujesz sie oslabiona.Byc moze lekarz zgodzi sie poczekac,a jezeli z wywiadu i wyniku morfologii bedzie wynikalo,ze jednak te krwawienia nie sa bez wplywu na Twoj organizm to mysle,ze zabieg bedzie rozsadnym rozwiazaniem.Mieszkasz moze w wawie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia281
Młoda Położna,biore Yasminelle,zostala mi ostatnia tabletka do konca,czuje sie po nich dobrze ale zaczelo sie juz plamienie,narazie taka ciemniejsza krew?w zwiazku z tym mam pytanie.Czy jak potem pojawi sie normalne krwawienie skroci sie ta siedmiodniowa przerwa i po zakonczeniu krwawienia od razu mam przyjac tabletke z nowego opakowania,czy poczekac pelne 7 dni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lena87
aniqua...wszystko jest jak w najlepszym porządku...jesteś zabezpieczona. Najczęstszym objawem są plamienia, więc nie ma się czym stresować mogą one występować nawet do 3 blistra, więc głowa do góry ;) Ala POMOCY...to zależy co rozumiesz pod słowem biegunka? jeśli to nie był tylko zwykły rozmiękczony stolec to powinnaś po tym zażyć kolejną tabletkę by być całkowicie zabezpieczoną-przestudiuj jeszcze raz ulotkę tam jest wszystko wyjaśnione jak się zachować w takiej sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Ala POMOCY --- tylko ciezka biegunka MOZE zaburzyc wchlanianie tabletek.Ciezka to taka ,ktora trwa pare dni i/lub prowadzi do odwodnienia. Gosia281 ----- postepujesz tak jak jest napisane w ulotce.Czyli rozpoczynasz nowy blister 8 dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Ala POMOCY --- tylko ciezka biegunka MOZE zaburzyc wchlanianie tabletek.Ciezka to taka ,ktora trwa pare dni i/lub prowadzi do odwodnienia. Gosia281 ----- postepujesz tak jak jest napisane w ulotce.Czyli rozpoczynasz nowy blister 8 dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia281
Lena87 nawet plamienia normalne przy 6 opakowaniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia281
Lena87 wczesniej nigdy nie mialam,teraz pojawilo sie przy przedostatniej tabletce?Potem przyjmowac je dalej po 7 dniowej przerwie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia281
Mloda Polozna dzieki!To juz wiem co i jak...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×