Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

mloda_23 --- cieszę się, że nie jesteś w ciąży i w razie czego jesteś gotowa na dziecko, ale to nie znaczy, że masz oskarżać kamile1987 o kłamstwo... zauważ też, że jej ton nie sensacyjny, stwierdziła tylko fakt, że jest w ciąży... I nie pisz głupot, że biorąc tabletki nie można zajść w ciąże... Owszem, blokują one owulacje, ale może się zdażyć, że nie zadziałają... a 100% antykoncepcji daje tylko sterylizacja albo szklanka wody zamiast.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mloda_23
Tigre!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1 Jeśli mam być szczera, to nie znam przypadku (wśród moich koleżanek),aby którakolwiek zaszła w ciążę,raczej po zakończeniu stosowania pigułek antykoncepcyjnych nie mogły zajść w ciążę.Oczywiście może być tak,że 1 z nas na 100 zajdzie w ciążę.Ale tu na tym forum były już takie co to pisały,że są w ciąży mimo punktualnego brania yasminelle a w efekcie końcowym okazywało się,że robiły sobie żarty i chciały wystraszyć forumowiczki.Nie ma metody 100% ...ale tabsy sa najskuteczniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skąd wiesz, że robiły sobie żarty? I nie wiem, czy taka informacja \"straszy\" forumowiczki... bo każda z nas powinna wiedzieć, że tabletki owszem, są najskuteczniejszą metodą anty, ale zawsze jest ta jedna na 100 czy na 1000 która może w tę ciążę zajsc...grunt, zeby bylo takich jak najmniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny:) mam do was pytanko. W przyszłym tyg kończę pierwsze opakowanie yasminelle i ogólnie to od czasu jak biorę tabletki jestem na diecie ,bo właśnie bałam się ,że będę tyć i takie tam i właśnie nie wiem czy traktować to jako skutek uboczny, bo od tego czasu jak jestem na diecie do wydaje mi się ,że moje ręcę stały się jakieś takie grubsze i ogólnie raczej nie widać ,żebym zaczęła tracić na wadze a do tego mam strasznie suchą skórę na nogach. Smaruje kremem,ale za chwilę jest to samo. Czy to moga być skutki uboczne? pozdr:) i dzięki jeśli się ktoś tym zainteresuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Xiona
anka_1789 Mnie tez na poczatku brania Yasminelle strasznie sie skora przesuszała. Moze dlatego że ciągle latam do kibelka za potrzeba i się trochę wtedy odwodniłam. Teraz piję nawet po trzy litry wody dziennie, używam balsamów i jest dużo lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yvona
RATUNKU! BYLAM DZISIAJ U GINEKOLOGA I PRZEPISAL MI YASMINELLE. NIE CHCE JUZ DO NIEGO PO STOKROC WYDZWANIAC WIEC ZAPYTAM SIE DOSWIADCZONYCH POSIADACZEK. I NAJWYZEJ POZNIEJ DO NIEGO ZADZWONIE... NALEZY PIERWSZA TABLETKE POLKNAC PODCZAS 1 DNIA KRWAWIENIA. JA KRWAWIENIE MIALAM 7 DNI TEMU. CZY MOGE ZACZAC BRAC TABLETKI OD ZARAZ I PO NP TYGODNIU MIEC PEWNOSC ZE NIE ZAJDE W CIAZE CZY MUSZE CZEKAC MIESIAC I STRESOWAC SIE Z PREZERWATYWA? PROSZE O PODPOWIEDZ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odpowiedź znajdziesz w ulotce... # Jeżeli nie stosowano preparatu antykoncepcyjnego zawierającego hormony w poprzednim miesiącu. Przyjmowanie Yasminelle należy rozpocząć w pierwszym dniu cyklu (to znaczy w pierwszym dniu menstruacji). Jeżeli pacjentka zacznie przyjmować Yasminelle w pierwszym dniu menstruacji, jest natychmiast chroniona przed ciążą. Można też rozpocząć w dniach 2-5 cyklu, ale wtedy trzeba stosować dodatkowe środki ochronne (na przykład prezerwatywy) przez pierwsze 7 dni. Wniosek się nasuwa prosty - jeśli chcesz być zabezpieczona, zacznij od pierwszego dnia następnej miesiączki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yvona
SPOZNILAM SIE TYLKO 2 DNI. MUSZE MIEC 100% PEWNOSC ZA DWA TYGODNIE WIEC... PRZECZYTALAM TO CO ZAWARTE W ULOTCE, ALE CHCE SIE DOWIEDZIEC CZY TAKI SPOSOB TEZ JEST MOZLIWY, BO NIC O NIM NIE PISZĄ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stosujacayasminelle
bardzo niepoważnie podchodzisz do brania tabletek..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stosujacayasminelle
a 100% pewności nigdy mieć nie będziesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yvona
DZIEKUJE ZA RADE... WIDZE MUSZE ZADZWONIC JEDNAK DO LEKARZA..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stosujacayasminelle
nic innego Ci nie powie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Genie
Yvona Jakby to bylo mozliwe to by o tym wspomieli w ulotce.Nie mozna rozpoczynac brania tabletek w trakcie cyklu.Cukierki kupilas czy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wilczyca01
Witajcie. Ja również biorę Yasminelle, teraz jestem w połowie 3 opakowania. Zostały mi przepisane po dokładnych badaniach hormonalnych (działanie antykoncepcyjne było tu na drugim planie, na pierwszym stało wyciszenie jajników) i naprawdę szczegółowym wywiadzie. To moje pierwsze tabletki, wczesniej nie brałam żadnych hormonów. Teraz od dwóch tygodni martwi mnie jedna rzecz. Mianowicie na moim ciele zaczęły być widoczne żyły. Najbardziej nad kolanami po wewnętrznej stronie ud, trochę na klatce piersiowej i przedramionach. Nie ma ich w ogóle na łydkach. Nie są wystające ani wyczuwalne pod palcami, po prostu widać je jako ciemnoniebieskie linie. To też nie "pajączki". Brzydko wyglądają, ale pomijam kwestię wyglądu - bardziej martwi mnie, że może to być zapowiedź żylaków. Obciążona genetycznie chyba nie jestem, żylaki u mnie w rodzinie miała jedynie babcia. Co może powodować, że żyły są widoczne przez skórę? Czy to oznaka, że tabletki mi nie służą? A może, że brakuje witamin, jestem odwodniona (zawsze mało piję, a jednak Yasminelle powodują, że czesto muszę do toalety)? Co robić? Czy to sygnał, że trzeba zmienić tabletki na inne? Nie chciałabym zmieniać tych tabletek, mają one najmniejszą dawkę hormonów, boję się, że inne tabletki mogą spowodować większe problemy: tycie, odkładanie wody, łysienie, złe samopoczucie, etc... Proszę o konkretne odpowiedzi, chciałabym się dowiedzieć czy te żyły to coś poważnego (zanim pójdę do mojego lekarza i znowu wydam niezłą kwotę za prywatną wizytę...). Do tego od drugiego opakowania Yasminelle bolą mnie piersi (jak przed okresem, są tkliwe i obrzmiałe). W przerwie między opakowaniami mnie nie bolą. Podczas tego 3 opakowania bolą trochę mniej, ale jednak. Czy może organizm się jeszcze przyzwyczai?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapytanko7890
czy polopiryna i rutinoskorbin, mają wpływ na tabletki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilczyca--->mialam podobnie do tego doszlo tak jakby pieczenie zyl..moja pani ginekolog kazala natychmiast odstawic tabletki i nie moge uzywac zadnych chormonow kobiecych..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yvona pierwszy dzien miesiaczki zaczynasz opakowanie. Ulotka, lekarz i kazda dziewczyna stosujaca tabletki czy tez inne hormony powie ci to samo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gwiazdka21
hey..mam pytanie,,czy jak dzisiaj w nocy dostalam okresu..i o 9 rano wzielam tabletke to jestem zabezpieczona?? prosze o odpowiedz!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maryl
Witam wszystkie dziewczyny!! Właśnie skończyłam pierwsze opakowanie Y... Przez całe 21 dni miałam plamienie a przez ostatnie 4 dni ból brzucha i jakby normalny okres.Czytam forum, piszecie, że to plamienie jest normalne ale trochę się tym martwie? Teraz 7 dni przerwy-zobaczymy dalej i nie wiem może skład hormonów jest dla mnie za niski?Mam już 2 dzieci i 34 lata,nie palę,waga w normie. I jeszce pytanie do "młodej położnej"-piszesz o środkach moczopędnych-a konkretnie co polecasz? Pozdrowienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gwiazdka21
?????????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gunia23
Witam Was kobietki! biore tabletki Yasminelle od 9 dni , mój prywatny lekarz mi je przepisał poniewaz wcześniej (pół roku temu przez 3 miesiące)brałam Logest( które podobno zawierają taka sama niska ilość hormonów) i nic nie czułam podczas stosunku z męźczyzną(cos okropnego). Teraz jak biore Yasminelle mam to samo juz po 6 tabletce miałam ten objaw, przestało mi sie podobać i nie mam ochoty na seks, nic mi nie sprawia przyjemności. Czy macie takie objawy?? O co chodzi? Lekarz mówił ze te tabletki mają najmniej hormonów a Ja i tak czuję sie źle, jestem nerwowa cały czas poddenerwowana no i ten seks z moim męźczyzna -zanim zaczęłam brać Yasminelle było super, cudownie a teraz nic nie czuję:( kompletna znieczulica :(( Czy ktos mial podobne objawy? Jestem załamana wole nie brac tabletek i sie nie kochać niz kochac i nic nie czuć:(( Prosze o jakieś wsparcie, poradę... Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PANNY
Dziewczyny przedwczoraj o 15 wzielam tabletke... pozniej, o 20:40 wymiotowalam... minelo ponad 5 i pol godziny wiec chyba nie musze sie tak bardzo martwic prawda?? Bo w ulotce pisze ze 3-4 godzin to nie dobrze... PROSZE O ODPOWIEDZ!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gunia23
Odpowiedź dla Gwiazdki, jesli dostałas w nocy okres i rano o 9 wzięłaś tabletkę to zrobiłaś właściwie tak jak zalecają lekarze, ale ja wolałabym poczekać ok tygodnia (zarzyć 7 tabletek) i wtedy normalnie się kochac z mężczyzną, tak na wszelki wypadek :) pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocobybylogdyby
wilczyca01 - miałam to samo i zmieniłam tabletki na cilest (3 generacja, lepsza dla układu krązenia). najlepiej zgłoś się do lekarza i powiedz mu o swoim problemie. zapytanko7890 - nie. gwiazdka21 - jesteś. Maryl - plamienia mogę sie utrzymywać do 3 miesięcy, jezeli beda trwały dalej, wtedy udaj sie do ginekologa bo zmiane na silniejsze. co do środków moczopędnych - aqua femin, brany przez 14 dni po połowie opakowania. gunia23 - niektóre kobiety po tabletkach mają zwiekszone libido, innym ono spada. jeżeli bierzesz Y. 9 dni, to może daj im szanse, odczekaj te 3 miesiace az organizm sie przyzwyczai i wtedy zobacz czy problem bedzie sie utrzymywać. a co do ilosci hormonów - mniej nie znaczy lepiej. niektóre kobiety potrzebuja silniejszych tabletek, żeby czuć sie dobrze, dlatego przed ich przepisaniem nalze wykonac badania hormonalne, zbey okreslic typ hormonalny. PANNY - tabletka już dawno zdążyła się wchłonąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gwiazdka21
to super..dzieki za odp.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ellle
mam pytanie jak zaczynalyscie brac yasminelle , po innych tabletkach? w ktorym dniu? bez przerwy? po 7 dniach czy w trakcie 7 dniowej przerwy w pierwszym dniu krwawienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wilczyca01
"wilczyca01 - miałam to samo i zmieniłam tabletki na cilest (3 generacja, lepsza dla układu krązenia). najlepiej zgłoś się do lekarza i powiedz mu o swoim problemie. " Czym się różnią te generacje? Słyszałam o róznych generacjach tabletek, ale nie wiem, co to oznacza. I po zmianie na Cilest Ci przeszło? Nie masz już tego problemu? Od paru dni obserwuję te żyły dokładniej i wydaje mi się, że późno wieczorem są bardziej widoczne. Tabletki biorę koło godziny 22, a parę godzin później (chodzę spać bardzo późno ;) ) te żyły są bardzo widoczne. Cały czas myślę, czy nie zadzwonić do mojej ginekolog, dała mi numer swojej komórki i mówiła, żeby dzownić, jeśli coś nie tak. Trochę wstydzę się zadzwonić (bo to jej prywatny nr, a i nie wiem, czy mi coś przez telefon doradzi), a nie chcę wydawać ponad 100zł za to, że powie mi, iż to nic groźnego lub żeby jeszcze poczekać, bo może samo przejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wilczyca01
Jakies tabletki hormonalne i tak będę musiała brać, moje jajniki szaleją, niektóre hormony miałam bardzo rozchwiane, jeden nawet trzykrotnie przekraczał normę! :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka laseczki ja z pytankiem- może nietypowym, wiecie co zrobiłam wczoraj wizełam dwie pigułki rano jedną wieczorem drugą - jestem tak ostatnio rozkojazona że zapomniałam iż wziełam jedną rano o stałej porze - co teraz ? to mój 3 tydzień pierwszego opakowania yasminell we wtorek ywbieram sie do gina ale chciałabym wiedzieć czy coś mozecie mi na ten temat poradzić - haha ja to mam podwójna anytkoncepcja jednego dnia ;) mam nadzieje że to nic poważengo - czekam na odpowiedź pozdrawiam buziaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×