Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Anka050991--- czyli wg niego lepiej jest brac tabletki anty,ktore i tak moga nie pomoc,a jak pomoga to brac je az do menopauzy? Jak ja sie ciesze, ze nie trafilam do takiego lekarza bo z bolu bym juz chyba umarla.Jezeli masz silne bole menstruacyjne to dobranie lekow p.bolowych to jest podstawa.Mnie tez ogolnodostepne leki nie pomagaja,dzialaja tylko wspomagajaco.Zeby zalagodzic bol biore leki na recepte,prz yasmienlle bralam leki dozylnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka050991
A jakie to np są, te leki przeciwbolowe na recepte?? Mam isc na kontrole za miesiac, to zapytam o konkretne. A co do anty. wszystko sie okaze jak zaczne brac, naszczescie nie jest to proces nieodwracalny. Aczkolwiek nie jestem przekonana do tego Yasminelle, znajoma bierze Cilest i jest bardzo zadowolona, a wyczytalam, ze Cilest ma jeszcze mniej hormonow. Czemu od razu dal mi Yasminelle? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anka050991 --- yasminelle maja najmniej estrogenow wsrod tabletek dostepnych na rynku.Jakie sa leko p.bolowe na recpte np.ketonal ( to co dostajesz w 'tylek' w szpitalu ) tylko,ze w tabletkach, paracetamol + kodeina, cataflan ,diclofenak i wiele,wiele innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Uprawiałam seks z chłopakiem w czasie okresu. Zawsze miałam cykle dłuższe niż 28 dni lub równe tyle Czy jest możliwe abym zaszła w ciążę? Okres spóźnia mi się 3 dni a zawsze już przecież był. Czy to wynik stresu? Pomóżcie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka050991
młoda położna --- Ok, jak zaczne brac tabletki i przejde sie do swojego lekarza wszystko sie okaze. Wtedy napisze, jakby jakies problemy byly ;) Dziekuje za pomoc ;***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość svfdfvdsfvsd
ja także dostałam tabletki anty z powodu baaardzo bolesnego okresu, właśnie yasminelle. Lekarz powiedział, że albo tabletki albo dziecko, bo już większość leków p.bólowych na mnie nie działa... Ostatnio w szpitalu dostałam 3dawki no-spy, pyralginum, katonal forte, 4dawki tramalu, a po tym wszystkim i tak wymiotowałam z bólu i straciłam przytomność. Teraz na 3 dni przed okresem mam jeść aulin. Mam nadzieję, że tabletki anty mi pomogą....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość svfdfvdsfvsd
jesli nie pomogą to zaczne starać się o dzidzie:) Męski materiał genetyczny mam już zaklepany więc nie powinno być problemów:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
svfdfvdsfvsd ---- to ja juz chyba wole te bole menstruacyjne ;-) Za duzo porodow sie zaogladalam ;-)A i tak nie ma gwarancji na to,ze przestanie bolec.Moja kuzynka dwojke urodzila i nic jej nie pomoglo....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość svfdfvdsfvsd
Podobno to jest rodzinne Mojej Mamie przeszły bóle po porodzie i ja się tego będę trzymać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Uprawiałam seks z chłopakiem w czasie okresu. Zawsze miałam cykle dłuższe niż 28 dni lub równe tyle Czy jest możliwe abym zaszła w ciążę? Okres spóźnia mi się 3 dni a zawsze już przecież był. Czy to wynik stresu? Pomóżcie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka050991
No to dla mnie nie ma juz zadnego kola ratunku, bo jak i moja mama tak i siostra, po porodzie dalej przy okresach umieraja z bolu ;) Cale zycie czeka mnie cierpienie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość svfdfvdsfvsd
marysia55555 okres to teoretycznie czas niepłodny przy 28dniowym cyklu. Przez stres krwawienie może się przesunąć kilka dni. Masz dwa wyjścia: czekać na okres albo leć po test ciążowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Acia88
Hej dziewcyny, ja tez cholernie cierpie podczas okresu. Zaden silny lek, typu ketonal nie jest w stanie mi pomoc. Po zastrzykach mdleje. Ogolnie podczas okresu mam biegunki, wymioty, totalna masakra. Yasminelle biore 2 miesiac. W pierwsym srednio mi pomogly podczas okresu, ale licze ze drugi bedzie juz lepszy. Wczesniej bralam Evre, pomagalo, ale byly skutki uboczne tak jak po harmonecie. Przeszlam na yasminelle, bo maja mniej hormonow. Zobaczymy. Teraz chociaz wiem, że nie jestem sama w tych cierpieniach Trzymajcie sie dziewczyny:) Mam nadzieje, ze wkoncu yasminelle okaze sie odpowiednim lekiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka050991
Acia88 --- skoro bierzesz Yasminelle, tak jak ja zamierzam, to mozesz mi doradzic? ;) Czy mam go zaczac brac zgodnie z ulotka, w 1 dzien cyklu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka050991
Glownym celem, w jakim zamierzam brac yasminelle, jest zapobieganie wlasnie tym wrednym bolom;/ a nie antykoncepcja(to tylko przy okazji :D) wiec wlasnie mam dylemat, kiedy to zaczac brac, bo piewszy dzien cyklu mam dopiero za 27 dni :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Acia88
Tak, ja przy pierwszych tabletkach anty tez zaczelam brac pierwszego dnia menstruacji. Tak powinno sie po prostu je brac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Acia88
Ja tez bym ich nie brala gdyby nie te cholerne bole, w sumie prezerwatywa spokojnie starcza:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka050991
Acia88 --- no i nie ma obaw przed zadnymi skutkami ubocznymi :) A pigulki to jednak chemia jest :( Ale trudno nie ma rady, nie bede co miesiac biegac do szpitala, w ktorym robia mi łaske jesli w ogole zapytaja o co chodzi :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Acia88
Anka050991--> Ech my to sie mamy, ale licze, ze te tabletki chociaz nam pomogą. Troche sie obawiam, że mogą mieć jakieś przyszłościowe skutki uboczne, ale cierpieć co miesiąc nie sposob, bo to po prostu totalnie przeszkadza w zyciu, burzy cały rytm:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka050991
Acia88 --- no ale trzeba probowac na wszystkie sposoby:) Choc, jesli mam byc szczera, watpie, ze Yasminelle mi pomoze... ;| Ale zobaczymy. Narazie pozostaje mi czekac na 1 dzien i zazycie tableteczki. I zobaczymy co to sie bedzie dzialo. mam nadzieje, ze nie jakies cuda :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka sobie amatorka
Co to znaczy, że Yasminelle ma najnizsza dawke estrogenow na rynku...Jaki ma to wplywa na organizm? Czym bedzie sie roznila taka pigulka od tej z wysoka dawka estrogenow?... Czy to oznacza, ze moze slabiej zabezpieczac? Kiedys jakas dziewczyna wpdla po Harmonecie i podobno to przez zbyt niska jak dla niej dawke hormonow? Czy to przez estrogen wlasnie?... a przeciez Harmonet ma 0,5mg podczas gdy Yasminelle 0,2mg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taka sobie amatorka --- moze daruj sobie jednak tabletki skoro tak doszukujesz sie problemow? Wszystkie tabletki maja ten sam procent bezpieczenstwa.Przy wszystkich tabletkach jakas kobieta wpadla.Medycyna jeszcze nie wymyslila takiej formy antykoncepcji,ktora by zabezpieczala w 100%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka050991
Taka sobie amatorka --- zawsze mozna tez skorzystac z tabletek+prezerwatywy :P ale jesli jest komus wpisane wpasc, to wpadnie ;) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka050991
To chyba zestaw dla tych naprawde przestraszonych :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tutaj nie brakuje takich ;-) Nie wiem,moze ja jestem jakas dziwna,ale tabletki + prezerwatywa to sie nie trzyma kupy...Dziewczyna bierze tabletki ale boi sie,ze one jej nie zabezpiecza wiec stosuje prezerwatywy.Ale jak gumka,pieknie albo sie zsunie to ma isc po prostinor? Bo skoro tabletki jej nie zabezpiecza to peknieta gumka tym bardziej...Ale jak dziewczyna pomysli,ze nic sie nie stalo bo przezciez jeszcze bierze tabletki wiec jednak wierzy,ze ja zabezpiecza wiec pytanie po co w takim razie stosuje jeszcze prezerwatywy? Ja tego nie rozumiem.Wytlumaczy mi to ktos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka050991
ja uwazam, ze jak dziewczyna jest zakochana, to wszystko jej jedno:) A jesli sie wszystkiego boi, to oznacza, ze decyzja o zastosowaniu tabletek jest kompletnie niedojrzala. Podejmujac decyzje o wspolzyciu trzeba sie liczyc z konsekwencjami. Dlatego nie sypia sie z kazdym nowo poznanym facetem :) Ale co kto lubi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×