Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Anka050991 ---- juz Cie lubie :-) Ja tez uwazam,ze jak ktos jest na tyle dorosly zeby uprawiac sex to musi liczyc sie z konsekwencjami,a jak nie to szklanka wody zamiast.Nikt nie jest gotowy na dziecko,ale skoro ma to byc dla nas tragedia nie do przeskoczenia to nie uprawiajmy sexu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka050991
;) Pisze co mysle :) Przeraza mnie niemilosiernie wzrastajacy procent nieletnich (mam na mysli 14-15 lat) uprawiajacych seks :/ brak mi slow, a najgorsze, ze wszedzie takich pelno. Nawet na takich forach jak ten. Ciezko jest gdziekolwiek znalezc porade, skoro "radzą" ci nie rzadko takie malolaty. I pisza posty w stylu "biore tabletki, ale on i tak go wyciaga i spuszcza sioe na chusteczke" Raaany!! :( Zastanawia mnie, jakim prawem lekarze im takie tablety przepisuja!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka050991
A potem dzieci mają dzieci :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość svfdfvdsfvsd
jak brałam swoje pierwsze tabletki (miałam 18lat) to bardzo bałam się wpadki... do tego stopnia, że mój narzeczony powiedział, że zrezygnujemy z seksu na jakiś czas:) teraz (23lata) byłabym gotowa na dziecko, tzn jakby sie przytrafiło to byłabym szczęśliwa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka050991
Tez bym chciala bejbika, ale jestem troszke za mloda :D:D:D Ale niestety brak ODPOWIEDNIEGO dawcy, mozliwosci ,a na dodatek przepisano mi teraz te tabletki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja biorę tabsy już od około 2 lat.. zaczęłam brać je dopiero po porodzie... Yasminelle biorę jakieś pól roku... również śmieszy mnie fakt że ktoś dodatkowo się zabezpiecza.. Nie po to sie faszeruje chemia by nie korzystac z przyjemności do końca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość svfdfvdsfvsd
a dla tych co się boją to: tabletki, prezerwatywa, globulki i metody naturalne:P albo szklanka wody zamiast....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytaniepomocy
Hej wszystkim mam pytanie od czwartku jestem przeziębiona i biorę scorbolamid dwa razy dziennie i pije herbaty z duuuużą ilością cytryny tabletki Y biorę normalnie. I mam takie pytanie od środę robię pierwszą przerwę bo kończy mi się pierwsze opakowanie i chciałam się zapytać czy po tych tabletkach na przeziębienie powinnam się jeszcze dodatkowo zabezpieczać czy to nie wpłynęło na tabletki anty.???? proszę o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość svfdfvdsfvsd
hmmm ja też pije herbatke z cytrynką... pytanie tylko ile witaminy c jest w całej cytrynie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość svfdfvdsfvsd
znalazlam cos takiego: Słyszałam, że witamina C wpływa na skuteczność tabletek antykoncepcyjnych. Czy to prawda? Witamina C może podnieść poziom estrogenu - składnika tabletek antykoncepcyjnych co oczywiście wzmocni działanie tych tabletek. Jednak należy brać pod uwagę ewentualne nasilenie działań ubocznych estrogenów czyli m.in. dolegliwości ze strony pęcherzyka żółciowego, grzybicze infekcje pochwy, powiększenie i tkliwość piersi, zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego, wypadanie włosów, migreny, depresje. Dane te dotyczą stosowania 1000mg dawki witaminy C.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nawet nie uzywaj slowa \'wzmacnia\' bo zaraz niektorzy zaczna faszerowac sie vit.C zeby tabletki lepiej dzialaly ;-) Co to reszty to szczera prawda.Witamina C przyjeta jednorazowo w duzej dawce podnosi poziom estrogenow co poteguje skutki uboczne.Tak samo z jest z paracetamolem po przedwawkowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młoda położna ------ czyli witamina C zle skutkuje na te tabletki ? jestem teraz choraz .... biore duzo rutinoscorbinow duzo pije cytryny no i Ferwex :P a on tez cytrynowy. Ogolem jestem przyzwyczajona ze do herbaty wciskam duzo cytryny nawet zdarza mi sie cala połówke mo ze to by przyczyna mojego wypadania włosów (tabl.+ duzo cytryny itp) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Isabelle_000 ----- nie wplywa zle na tabletki, tylko podnosi poziom estrogenow.Jednorazowa dwaka powyzej 1000mg.Byc moze mialo to wplyuw na wypadanie wlosow.Zdecydowanie za duzo tej cytryny stosujesz.Jak masz w ferwexie wit.C to juz nie musisz jej brac w tabletkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malwina9099
Mloda polozna swoje pytanie kieruje do Ciebie mianowicie czy zawroty głowy to skutki uboczne yasminelli?? wykluczam caze poniewaz test wyszedl negtywny. Pol roku temu bralam yasminelle 3 miesiace jednak musialam przerwac ze wzgledu na chorobe po pol roku ponownie ginekolog przepisal mi Y. dwa opakowania przeszlam bez problemowo oprocz krwawienia przy trzecim zaczely sie w 4 tabletce zawroty glowy i trwaja do dzisiaj. czy to moze miec zwiazek z tabletkami dopochwowymi ktore mi przepisal lekarz? jest to Nystatyna i Clotrimazolum (tabletki dopochwowe) i krem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malwina9099
to mozliwe ze przez ( w sumie) 5 opkowan nic mi sie nie dzialo a przy 6 zaczelam miec zawroty glowy? opakowanie koncze za 8 dni wezme je do konca przed okresem zglosze sie do ginekologa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malwina9099
jeszcze jedno czy przy tych tabletkach dopochwowych nalezy sie zabezpieczac mechanicznie? czy to nie ma zwiazku?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mozliwe, tym bardziej tzreba sie tym zainteresowac,skoro pojawiaja sie pozno.Czy zabezpeczac sie mechanicznie? Z jakiego powodu chyba bierzesz te leki prawda? Wiec prezerwatywa jest jak najbardziej wskazna,bedziesz tak sie zakazac w nieskonczonosc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malwina9099
dziekuje bardzo za odpowiedz napisze co mi powiedzial lekarz i jezeli bedzie to przez yasminelle napisze o moim skutku ubocznym. pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ooolaaaa
jak się ma skład harmonetu i yasmin do yasminelle??? brałam przez ok 2 lata harmonet i yasmin i z powodu wielu skutków ubocznych przerwałam. teraz po roku przerwy chciałabym wrocic do tabletek. juz nie licze ze ginekolog bedzie wiedzial co dobre, wiec moze wy podpowiecie?? a moze jezeli mialam skutki uboczne po tamtych tabletkach, to juz przy wszystkich tabsach bede je miała?? prosze baardzo o odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ooolaaaa ---- zbadaj poziom estradiolu i progesteronu a bedziesz wiedziala jakie mniej wiecej tabletki brac.Inne tabletki sa dla kobiet z przewaga estradiolu a inne dla kobiet z przewaga progesteronu.moze dla Ciebie lepsze beda tabletki z wieksza iloscia progesteronu.Okreslenie profilu hormonalnego kobiety ulatwia dobranie tabletek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ooolaaaa
dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młoda położna ----- czyli jak nie jestem chora i stosuje sama cytryne do herbaty bez zadnych tabletek itp to poziom bedzie w normie ? CZyli jezeli za duzo VIT.C to moglabym zajsc w ciążę bo to obnizy dzialanie tabletek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Isabelle_000 --- przeczytaj uwaznie.VIt C w duzych dawkach podnosi poziom estrogenow a nie obniza, wiec jakim cudem moglo to oslabic dzialanie tabletek? Tak na logike....Bierz witamine tylko w umiarze.W calej cytrynie jest podobno 30 mg vit.C .Zobacz ile jest w fervexie i bedziesz wiedziala ile mozesz jeszcze brac w tabletkach.Do podniesienia poziomu estrogenu potrzebne jest 1000mg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jasminka-jasminka
witam!mam pytanie dotyczace tabletek Luteina50-czy mogą one być przepisane na wywołanie miesiaczki?w ulotce napisane jest,że na wyregulowanie,czyli rozumiem że najpierw miesiaczka musi być tylko trzeba ja wyregulowac.I moje drugie pytanie:Czy to,że nie mam miesiaczki przez 2 miesiace może byc spowodowane odstawieniem tabletek anty(akurat nie yasminelle)...tak sie zlozylo,ze wlasnie od tego momentu nie dostaalm jeszce okresu.Czy mam po prostu poczekac na okres,czy zaczac cos robic by go przyspieszyc.Prosze Was bardzo dziewczyny o porade.Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kitula*Aga19*
Witam kobietki :) Mam pytanie :) po 2 letniej przerwie moja gin. przepisała mi znów Luteine 50 a później gdy zaczne krwawić mam brać Yasminelle... tam jest 21 tabsów od dnia wzięcia, a moje pytanie do tego brzmi: Czy następne opakowanie Yasminelle mam zacząć brać po 7 dniowej przerwie czy dopiero wtedy kiedy po 1 blisterku dostane okres następny ? Proszę o odp :) Pozdrawiam Aga19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasminka-jasminka ---- a skad masz luteine? Bo skoro przepisal Ci ja lekarz to chyba wiesz jak masz ja stosowac? A jak znalazlas w szafce i okresu nie masz od 2 miesiacy to chyba najwzyszy czas na konslutacje z lekarzem? Kitula*Aga19* --- po 7 dniowej przerwie, tak jak jest napisane w ULOTCE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jasminka-jasminka
No tak,luteine przepisal mi ja ginekolog-ale po wizycie u niego jakos nie mialam do niego pelnego zaufania;/mowilam mu o tym wlasnie ze odkad odstawilam tabletki anty nie mam okresu,ale pwoiedzial ze one nie maja na to wplywu....sama nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Veroniś
Dziewczyny mam do was pytanie:) Y zaczelam stosowac min, bo mialam straszne bole menstrucayjne i rzeczywiscie pomoglo :) teraz moge miec okres co miesiac, nic nie boli:) tylko okres trwa raz 2 dni a raz 4, zawsze zaczyna sie tego smaego dnia, ale roznie konczy i obfitosc jest inna. Czy to jest normalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×