Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość kaska3232
pomocy!!!! moj problem polega na tym ze biore Yasminelki od marca po czterech miesiacach przyjmowania konczylam opakowanie w poniedzialek i dostawalam miesiaczke w czwartek ale w zeszlym miesiacu skonczylam w poniedzialek ale dostalam w srode!! ale problem mam teraz bo w poniedzialek koncze a dostalam juz dzisiaj miesiaczke?? co sie dzieje?? co mam robic?? pomozcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Genie
kaska3232 i o co ta panika? Policz do 10,powoili, moze jakis kubelek zimnej wody? Krwawienie pojawilo sie dzis? Zdarza sie,jak jeszcze raz dostaniesz wczesniej to powiedz o tym lekarzowi,bo to by znaczylo,ze yasminelle przestaly trzymac Ci cykl i trzeba bedzie zmienic tabletki.Tylko tyle....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaska3232
czy moze ktos jeszcze odpowiedziec??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anty_myszka
kaska3232--- przecież ci odpowiedzieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bianek
Cześć ja biorę Yasminelle od dwóch tygodni,zaczełam brać pierwszego dnia miesiączki - zgodnie z instrukcją, z reguły okres trawa mi około 4-5 dni czesem dłużej, minął tydzień a ja nadal mam krawawienia, dzień w dzień - nie tak obfite jak w czasie okresu ale sa plamienia,. Czy to normalne, biore tabletki pierwzszy raz. Napiszcze cos prosze.Pozdrawiam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaska3232
mloda polozno odpowiedz jak bedziesz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak to jest jesli
biore od pewnwego czasu tabletki, ale musialam dlugo czekac na recepte i zamiast rozpoczac kolejny blister w poniedzialek, zaczelam go w piatek. Bralam wszystkie 21 tabletek. Czy w przerwie 7 dni jestem bezpieczna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak to jest jesli ----- wzielas 5 dni pozniej i sie martwisz o zabezpieczenie? Ty sie lepiej martw o Swoja gospodarke homrmonalna bo to co zrobilas nie bylo madre.Lepiej bys zrobila gdybys nie zaczynala nowego blistra.To nie sa cukierki, odpowiedzialne tylko za zabezpieczenie przed ciaza. W tym cyklu tabletki na pewno nie beda Cie zabezpieczaly.Owulacje juz pewnie mialas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anty_myszka
Bianek--- a ulotkę czytałaś??? kaska3232--- nie panikuj, odpowiedziała ci już jakaś dziewczyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dame
Witam Was kobietki :) Ja właśnie w czwartek byłam u ginekologa i zaczęłam brać Yasminelle i narazie czuję się dobrze :) zobaczymy jak będzie później. Są to moje pierwsze tabletki anty:) Fajnie, że są tu takie osoby na tym forum, które pomagają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dame
Ja właśnie zaczęłam brać Yasminelle w czwartek. To moje pierwsze tabletki i na razie czuję się dobrze :) Zobaczymy co będzie później:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka050991
Hej, to znowu ja ;) Zaczelam w koncu brac yasminelle, biore juz drugi tydzien. Troche mnie zaskoczyly, oczywiscie pozytywnie, bo ani nie przytylam, ani nie schudlam :( ;) troche rozdrazniona jestem, ale w sumie to chyba wina nie tyle tabletek co trybu zycia:) Zastanawia mnie tylko, jak jest z alkoholem i papierosami. Mozna z ograniczeniami czy wcale nie mozna?? Z gory dzieki za odp :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Genie
Anka050991 Jezeli nie boisz sie zakrzepicy to pal. A miedzy alkoholem a tabletka trzeba zrobic ok godziny przerwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaska3232
tzn. ze mam od poniedzialku zrobic normalnie przerwe do wtorku i wziasc normalnie tabletke!! LICZYLAM NA ODPOWIEDZ MLODEJ POLOZNEJ ZAWSZE JEJ ODPOWIEDZ SIE SPRAWDZALA !! POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaska3232
liczylam na odpowiedz mlodej poloznej poniewaz zawsze mi dobrze pomogla!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do młodej położnej
a ja się nie zgodzę z tobą, też miałam niedobory estrogenów i progesteronu, piersi mi powiększyły się o dwa rozmiary i nosze ten rozmiar już od dwóch lat a tabletek już nie biorę od tego czasu....i co ty na to? zaczęły mi się rozwijać, bo widocznie w okresie dojrzewania nie pracowało mi wszystko jak należy. Jak to skomentujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmrroowwaa
Bianek--> nie martw sie tymi plamieniami, ja mialam je przez caly pierwszy miesiac do rozpoczecia drugiego bistra i pozniej jak ręka odjął

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inka00
słuchajcie,ostatnią tabletke yasminelle wzięłam w niedzielę tydzień temu,czy następna biorę dzisiaj w niedziele czy jutro w poniedziałek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do młodej położnej ---- hormony syntetyczne nie wplywaja zbytnio w nasz uklad hormonalny.Tylko go oszukuja. Nie moga uzupelniac brakow hormonalnych.Jezeli maly biust nie wynikiem niedoborow estrogenow to hormony syntetyczne nie uzupelnia fizycznie tych brakow.Biust powieksza sie tymczsowo, bo na czas brania pigulek organizm posiada wieksza ilosc estrogenow.Firmy farmaceutyczne daza do tego aby hormony syntetyczne nie ingerowaly zbytnio w nasz oragnzim,dlatego staraja sie zmniejszyc dawke estrogenow. Dlatego nie wierze w powiekszanie biustu tabletkami .ALE....np Estrogeny zawarte w Estravie sa zblizone do hormonow ludzkich i wplywaja na gospodarke hormonalna i pobudzaja jej procesy. Diane 35 moga powodowac CZASAEM stale powiekszenie piersi poniewaz maja bardzo duza dawke gestagenow ( dlatego Diane jest traktowana jako srodek lecziczy) o dzialaniu antyandrogennym. Androgeny sa antagonistami estrogenow - jezeli w organizmie nastepuje ich zmiejszenie to wzrasta ich prdukcja.Nawet na tyle aby spowodwac wzrost biustu.Yasmienlle tez maja hormon o dzialaniu antyandrogennym,ale dawka jest nieporownywalnie mniejsza i raczej nie osiagnie sie takich efektow jak przy diane. Nie wiem jakie tabletki bralas, na jakim poziomie kszaltowaly sie Twoje niedobory w jakim bylas wieku.Jezeli bralas Diane to jestem sklonna uwierzyc.Jezeli nie to bedzie mi ciezko( jezeli wzrost nastapil tylko i wylacznie przez tabletki)..Ale caly czas sie ucze i nie wykluczone,ze zmienie zdanie. Wiem tez ,ze nasz biust zmienia sie przez cale zycie.Ja tez mam inne piersi niz dwa lata temu.Glownie w wyniku odpowiednich stanikow,pielegnacji, diety i przede wszystkim cwiczen.Piersi sie zmieniaja razem z nami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inka00
chodzi mi o nowe opakowanie,zaczynam dziś czy jutro?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dame
Jutro w poniedziałek kochana :) muszą być 7dni przerwy a więc jutro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość orkus
Hey! Chciałam wrócić do tematu aqua femin, czytałam gdzieś kilkadzesiat stron wcześniej. Chcę zapytać, czy nie zaryzykuje biorąc aqua femin przy yasminelle??? co prawda nie zawiera dziurawca, ale chcicłabym poznać wasze opinie, zdania:) Bo generalnie czuje sie dobrze po yasminelle, ale wode zatrzymałam przy poprzednich pigułkach (rigevidon) i nie zeszlo ze mnie:( prosze o pomoc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dame
Jutro :) Coś się dzieje nie tak z tym forum;p jakieś błędy z wysyłaniem odpowiedzi a potem co do czego to jest ich kilka zapisanych juz ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LuLaBy
za tydzień kończę pierwsze opakowanie Yasminell, lekarz zapisał mi je tak na oślep, powiedział, że będziemy próbować czuję się po nich dobrze nie zauważyłam nic dziwnego raz miałam niewielkie plamienie, jedyne co mnie martwi to bolące twarde krostki na twarzy i tyłku wyskakujące w dziwnych miejscach jak na pryszcze bo np mam 2 na powiekach, mam 22 lata i problemy z cerą ale te krostki są inne niż standardowe pryszcze. Tabletki biorę ponieważ miałam bardzo bolesne miesiączki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniqua
a ja zauważyłam u siebie coś dziwnego, a mianowicie: Borę czwarte opakowanie yasminelle, zaczęłam włansie drugi tydzien (dzisiaj była 9. tabletka) i zwsze wszystko było w porządku aż tu nagle wczoraj rano (dzień 8. blistra) miałam coś jak początek okresu, potem lekkie plamienie i gdzieś ok 14:00-15:00 znikło. To samo potórzyło się dzisiaj. Tabletki biorę o 9:00 rano. Czy to znak, że nie trzymają mi cyklu i trzeba zmienić? Czy to może też być coś innego? Do gina wybieram się z tym w środę, ale tak się chciałam wcześniej dowiedzieć czego się spodziewać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skiejcik
mam pytanie do naszej specjalistki-młodej położnej- otóż jak wiadomo Y. jak i inne tabletki anty zagęszczają krew... kiedyś już pisałam o widocznych żyłach na rękach, nogach, bokach brzucha... może to być skutkiem zagęszczenia krwi,albo może za mało piję i się trochę odwadniam? zastanawiam się, czy nie brać od czasu do czasu profilaktycznie aspiryny? ona podobno rozrzedza trochę krew. chcę o to zapytać swojego gina, ale wizytę mam dopiero za 2 tyg. i chciałam się już tutaj upewnić, czy to dobry pomysł? z góry dziękuję za radę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mloda_23
Młoda położna!!! Dawno tu nie zaglądałam,bo widzę,że są poruszane te same tematy...ale ja jednak mam pytanie innego rodzaju.Byłam ostatnio u ginekologa,po raz pierwszy zrobił mi usg piersi,jak sie okazało mam torbiel o wymiarach 1cmX07mm,teoretycznie nie jest to duża torbiel,jednak ja mam pewne wątpliwości,bo mój gin.powiedział,żeby się niczym nie przejmować i żebym nadal brała yasminelle, do kontroli mam przyjść za pól rokuprawda? Mało tego, prosiłam o skierowanie na badania:testy wątrobowe, krzepliwość krwi itp.on natomiast stwierdził,że to nie jest potrzebne...Młoda położna Co robić???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×