Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość margaretde
godziny przyjęć tabletek muszą być zbliżone, więc ustaw sobie tak, by codziennie brać o tej samej porze. ja biore o 15:30. czasami mi się zapomni i np wezme dopiero przed spaniem, ale wiadomo wtedy jest ryzyko jakieś zajścia jeżeli się uprawiało seks. Nie muszą być brane co do minuty o tej samej porze, ale lepiej żeby zwracać uwage na czas:) po ZA tym " każdego dnia należy przyjąć jedną tabletkę Yasminelle, w razie potrzeby popijając wodą. WAŻNE JEST, ABY TABLETKI PRZYJMOWAĆ KAŻDEGO DNIA MNIEJ WIĘCEJ O TEJ SAMEJ PORZE" a to dlatego że gdy są pozmieniane pory przyjmowania tabletki mogą zawieść:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margaretde
godziny przyjęć tabletek muszą być zbliżone, więc ustaw sobie tak, by codziennie brać o tej samej porze. ja biore o 15:30. czasami mi się zapomni i np wezme dopiero przed spaniem, ale wiadomo wtedy jest ryzyko jakieś zajścia jeżeli się uprawiało seks. Nie muszą być brane co do minuty o tej samej porze, ale lepiej żeby zwracać uwage na czas:) po ZA tym " każdego dnia należy przyjąć jedną tabletkę Yasminelle, w razie potrzeby popijając wodą. WAŻNE JEST, ABY TABLETKI PRZYJMOWAĆ KAŻDEGO DNIA MNIEJ WIĘCEJ O TEJ SAMEJ PORZE" a to dlatego że gdy są pozmieniane pory przyjmowania tabletki mogą zawieść:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stokroteczka188
normalnie biorę o zbliżonych godzinach +/- godzina, ale akurat akurat byłam wyjątkowo wykończona i kładłam sie wcześniej niż zwykle ;) Dzięki za odpowiedź ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mari11
witam ja biorę yasminelle od 3 lat.zawsze bylam chudziutka jednak od pocztku brania tabletek zaczelam powoli tyc,oczywiscie nie zwracalam uwagi na to dopoki od pol roku nie wyskoczyl mi brzuch,przeszlam na diete bo nie widzialam powizania z tabletkami a jednak to przez nie!!!libido spadlo prawie do zera!!!teraz chce je odstawic na 3 miesiace zeby zobaczyc czy wroce do swojej wagi zobaczymy co z tego wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ladyyasminelle
Witajcie babeczki, Ponad rok temu zaczęłam pierwsze w życiu tabletki, dla uregulowania cyklu bardziej niż ze względów antykoncepcyjnych. Ginekolog przepisała mi Yaz, które początkowo, przez 3-5 miesięcy spowodowała taki trądzik, że wstyd się było gdziekolwiek pokazać bez makijażu i korektora. Potem skóra się unormowała, poza tym podczas rozpoczęcia tych tabletek nie towarzyszyły mi żadne objawy. Po ok 8 miesiącach przyjmowania zaczęły się dziać niespodzianki. Właściwie nie wiedziałąm kiedy i jak długo będę mieć "okres", tzn plamienia. Trwałuy nawet po 2 tygodnie i co 3 tygodnie. Poszłam do ginekologa, tym razem zalecił mi Yasminelle. Powiedział, że mają podobną intensywność działania, wymagają robienia przerw po 21 tabletkach. Zostały mi 2 do końca pierwszego blistra. Przyznam, że nigdy w życiu głowa mnie nie bolała, teraz odczuwam dość często, że ją mam lub taki dość silny ból w części czołowej głowy. Nie wiem, czy przypisać te bóle tabletkom, czy np jakimś dolegliwościom zatok. Byłam też u dermatologa, ponieważ zauważyłam jakieś sporadyczne pryszcze. Wprawdzie nie są to takie fioletowe krosty, bardzo głęboko pod skórą, jak to miało miejsce podczas przyjmowania na początku debiutanckich tabletek Yaz... ale dermatolog stwierdził, że często, jeśli jesteśmy w okresie świątecznym to zarówno osłabienie organizmu, duża ilość słodyczy i ogólnie zmiana tabletek może wpłynąć na zaburzenia wyglądu cery.... zobaczymy, jak długo to będzie trwało. Zauważyłam też, że już od 3-4 dni mam nie takie małe plamki ale takie jakby końcówki-początki krwawienia, jakie towarzyszy tym okresom bez tabletek antykoncepcyjnych... teraz czeka mnie 7 dniowa przerwa, tzn za ok 2 dni-2 tabletki... zobaczymy jaki wówczas będzie nastrój, cera, witalność.... dotychczas miałam te bóle głowy, biust bardzo mały nie urósł... szkoda, ale płaskość też ma jakieś tam mniej lub bardziej wątpliwe atuty.... Najważniejsze jest zdrowie i samopoczucie oraz skuteczność anty... mam nadzieję, że moje notatki będą uzyteczne.... a i jedna sugestia.... dziewczyny, jak macie nieregularne długie krwawienia i co krótki okres 2-3 tyg... nie zwlekajcie, jak ja to robiłam, lepiej wcześniej zareagować niż później żałować zbędnego zażywania tabletek nie do końca własciwie dobranych..... nieprzyjemne są czasami wizyty u ginekologa, ale w końcu taki lekarz.... codziennie widzi tyle pośladków i pozostałych elementów ciała kobiecego, że (ja sobie tak to tłumaczę) dla niego to kolejna pacjentka z listy "na dziś" do zbadania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margaretde
dziewczyny... mam pytanie. W grudniu zaczęłam brać pierwszy blister Yasminelle, zmieniłam tabletki na Yasminelle ze względu trądziku, wcześniejsze powodowały takie zmiany skórne, jak przedstawiła przedmówczyni.. Jednak przejdę do rzeczy. 22 grudnia czyli jakoś 8 dni po rozpoczęciu blistra kochaliśmy się z chłopakiem bez zabezpieczenia. Fakt, odczuwam od dłuższego czasu ból piersi ale może przecież to być też spowodowane zmianą tabletek. lecz jakoś teraz na początku stycznia znów kochaliśmy się bez zabezpieczenia, jednak zapomniałam wtedy wziąć tabletki.. wzięłam ją dopiero po około 7 godzinach od normalnej godziny przyjmowania. ;/ Troche się boję że jestem w ciąży, bo moja temperatura wynosi 37, na piersiach powstały jakieś dziwne fioletowe lub różowe "rozstępy" czy kreski, i widać powiększone żyły na piersiach... dzisiaj powinnam dostać okres, poczekam zobaczę. jednak.. czy to może być ciąża?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Www1991
Kończe brać pierwszy blister (zostały 4 tabletki) czy zabezpieczenie przed ciażą jest maxymalne po całym blistrze? i czy w okresie 7 dniowej przerwy również dozwolony jest sex?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margaretde
ginekologiem nie jestem, ale z tego co wiem, antykoncepcja działa nawet podczas tej przerwy, nie wiem jak, ale działa. sex jest dozwolony, ale podczas tej przerwy powinien pojawić się okres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulana
Przeszło rok brałam yasminelle a teraz 2 opak. lesinelle- podobno to odpowiednik yasminelle tylko inny producent a co zatym idzie tanszy :) Poczytalam sobie troche wypowiedzi i jedno mnie łączy... to spadek libido?? CHoc w sumie nie moge tego powiedziec bo ochote mam spora tyle ze organizm nie reaguje w ten sam sposob co moje mysli. Po prostu mam wysuszony organizm pod tym względem :(:( A co do tycia to naprawde jestem jedyna osoba ktora biorac tabletki jest szczupla jak nigdy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulana
margaretde ja wiem ze fajnie sie jest tak gdzies wygadac czy poradzic ale nie sadzisz ze lepiej zrobic test ciazowy? Przeicez pytaniami na internecie nie zdobedziesz odpowiedzi. Trudno by ktos znal twoj organizm i cialo by wiedziec jakie powody twoich roznych reakcji. zrob test :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Mam taki problem, rozpoczęłam branie tabletek anty 6 dnia cyklu. Ostatniego dnia 7 dniowej przerwy odbyłam stosunek bez dodatkowego zabezpieczenia a następnego dnia przyjęłam planowo tabletkę. Jaka jest szansa, że mogło dojść do zapłodnienia? Wiem, że rozpoczynając stosowanie antykoncepcji później niż 5 dnia cyklu nie jest się chronionym, ale zastanawia mnie czy w moim wypadku mogło dojść do zapłodnienia. Będę wdzięczna za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elysiah
Witam. Kupię parę opakowań Yasminelle firmy Bayer, z racji tego, że dostać się do lekarza na NFZ nie dam rady, a prywatnie mnie nie stać. Najlepiej z odbiorem w Poznaniu. można pisać na: minawi@o2.pl pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiaaaaaaa19
Podczas tej 7-dniowej przerwie ma się pojawić plamienie. ale czy przy nastepnej przerwie i skończonym blistrze podczas tyhc 7 dniu ustatkuje się miesiączka? czy krwawienie bedzie zawsze przy 7 dniowej przerwie i poza tym jeszcze w miesiąciu jako okres?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulana
Dlaczego nie zadacie tych 100 pytań ginekologowi przy okazji wypisywania recepty? Krwawienie powinno wystapić z każdą 7 dniową przerwą. Będzie ono słabsze jeśli Kasia o to Ci chodziło bo reszty Twego zdania nie rozumiem:)...."poza tym w miesiącu jako okres?" Bierzesz tabletki później zaczyna się 7 dni przerwy. Około 3-go czy 4-go dnia przerwy pojawi się krwawienie które będzie trwało jeszcze pierwsze dni zaczęcia nowego blistra. That's all :) i wszystko od nowa. Więcej krwawień nie będzie a jeśli się coś takiego pojawi kilka razy porozmawiaj z lekarzem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulana
Dlaczego nie zadacie tych 100 pytań ginekologowi przy okazji wypisywania recepty? Krwawienie powinno wystapić z każdą 7 dniową przerwą. Będzie ono słabsze jeśli Kasia o to Ci chodziło bo reszty Twego zdania nie rozumiem:)...."poza tym w miesiącu jako okres?" Bierzesz tabletki później zaczyna się 7 dni przerwy. Około 3-go czy 4-go dnia przerwy pojawi się krwawienie które będzie trwało jeszcze pierwsze dni zaczęcia nowego blistra. That's all :) i wszystko od nowa. Więcej krwawień nie będzie a jeśli się coś takiego pojawi kilka razy porozmawiaj z lekarzem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiaaaaaaa19
dziękuje za odpowiedz :) bo się własnie zastanawiałam czy oprócz tego krawienia w 7 dniowej przerwie wystąpi jeszcze krawienie. bardzo mi pomogłaś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myo
hej dziewczyny!a ma ktoś awaryjnie odsprzedać jedno opakowanie yasminelle??bo żle sobie wszystko wyliczyłam i nie zdąże odwiedzić ginekologa przed kolejnym opakowaniem.czekam na jakies info pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiak08
americanos, ja brałam tabletki od czrewca 2010 do kwietnia 2011, zrobiłam przerwę i spowrotem zaczynam brać :) czekam na okres ;p jak już coś będę mogła powiedzieć to się odezwę;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elysiah
hej, PONAWIAM! Kupię parę opakowań Yasminelle firmy Bayer, z racji tego, że dostać się do lekarza na NFZ nie dam rady, a prywatnie mnie nie stać. Najlepiej z odbiorem w Poznaniu. można pisać na: minawi@o2.pl pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny ja tez biore yasminelle juz 3 opakowanie Martwie sie troche bo mam skape miesiaczki..nie wiem czy to normalne...Zawsze jakos tak 4 dnia przerwy dostaje krwawienie ale trwa to moze 3 dni i koniec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulana
Krowa123 o ile nie jesteś w ciąży to normalne że nie krwawisz jak zwykle spoko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmiikkeellina
Hej, sprzedam yasminelle . tanio :) nowe. anqua_1234@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lucia_6
Hej dziewczyny, szukam i szukam i niestety na żadnym forum nie mogę znaleźć odpowiedzi na moje pytanie, więc wnioskuję że jest to coś mega oczywistego, a mianowicie, z moich wyliczeń wychodzi, że mam mieć okres co 2 tygodnie?! przez 7 dni?! blagam niech mi ktos pomoze bo zgłupieje do reszty... niestety wyjechalam i nie mam jak skontaktować się z moim endokrynologiem w tej sprawie. Zacznę od tego, że jestem nowa w temacie tabletek antykoncepcyjnych. u mnie wygląda to tak: 11 styczeń -> dostałam okres, zaczynam brać tabletki przez kolejne 21 dni czyli do 31 stycznia, ( w tym jest tydzien okresu od 11 stycznia do 17 stycznia) więc jakim cudem mam odstawić te tabletki 1 lutego na 7 dni i znowu czekać na okres.... wychodzi ze co dwa tygodnie mam go mieć?? !! dżizas HELP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lucia_6
nie wiem czy się dodał mój post, więc piszę jeszcze raz pierwszy raz zaczynam brać tabletki antykoncepcyjne (niestety wyjechalam i nie mam jak skontaktowac sie z moim endokrynologiem) i mam pewien problem, z moich obliczeń wynika ze mam mieć okres co 2 tygodnie????;/ 11 stycznia -> dostałam okres, czyli zaczynam brać tabletki przez nastepne 21 dni 1 luty -> odstawiam tabletki i czekam znowu na okres?? przeciez mialam go niespełna 2 tygodnie temu ;/ (11 stycznia - 17 stycznia) pomóżcie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lucia_6
przepraszam, czyli jednak dodało się.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Indys
Tabletki bierzesz 21 dni, wiec okres dostajesz co 21 dni a nie co 2tyg... nie wiem jak to policzylas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość borys187
Cilest Diane-35 Evra Femoden Harmonet Jeanine Logest Mercilon Microgynon Novynette NuvaRing Regulon Rigevidon Sylvie 20 / Sylvie 30 Syndi-35 Yasmin Yasminelle Yaz SPRZEDAM !!! fleczer1@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lucia_6
Tak, przez 21 dni biorę tabletki, ale pierwszą tabletke wziełam jak zaczął mi się okres, czyli w tych 21 przez 7 dni miałam okres, czyli zostaja 2 tygodnie bez okresu, a jak miną to tabletki sie odstawia na tydzien i znowu czeka na okres, ktory powinien pojawić się w 2 lub 3 dniu.... czyli wychodzi ze normalnie co 2 tygodnie okres ! ktoś pomoże?? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liatana
Cześć dziewczyny Mam do odsprzedania 1 opakowanie Yasminelli. Nowe, w opakowaniu. Proszę pisać na pocztę liatana23@gmail.com.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. Mam do odsprzedania 1 opakowanie Yasminelli. Nowe, w opakowaniu, kupione w aptece. Proszę o kontakt na pocztę liatana23@gmail.com. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×