Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość czeko18

dieta owsiana- ktos ja stosowal?

Polecane posty

każda monodieta jest zła. Lepiej zacznij więcej się ruszać, uprawiaj sporty i waga sama zacznie spadać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dieta z owsianką cudowna i obiecująca ale i tak zdarzają się kryzysy. Ja zaczęłam z wagi 93 kg i cały czas powolutku chudnę.niestety to trwa Pozdrawiam wszystkie dziewczyny lubiące owsiankę!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość igrekka

Ja bardzo lubię płatki z pełnego ziarna czy ryżowe lubella są z dodatkiem owoców, smakują mi z jogurtem naturalnym , czasami dodaje odrobinę miodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bella

Hej 🙂 ja jem płatki owsiane z twarozkiem woda miodem, można z dżemem i owocami 🙂 zamiast pieczywa te płatki są zdrowe i nie trzeba jesc bułek, chleba można właśnie na śniadanie wypić w formie koktajlu. Doskonale wpływają na cerę samopoczucie bo to duża bomba kaloryczna.. Jem. Paczkę na pół dziennie plus rano z twarozkiem. I jem też w tym białko.. Nic się nie stanie można w różnej formie pić jeść bez ograniczeń ja jem tylko to w 2tyg na samej owsiance pijąc i twarogu 13,5kg mniej. I wyniki bdb. Pozdrawiam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mońka

Witajcie dieta owsiankowa cud miód jem co lubię jestem najedzona i tracę kg 🙂 2 dzień i ok 1.5 kg mniej....wiem.wiem to woda ....jestem uparta więc kończę ten tydzień i wskakuje na fazę 2 na 30 dni 🙄😋 muszę wkońcu ważyć 58 kg !!! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim. Widzę, że odgrzebuję stary wątek ale jestem naprawdę zdesperowana. Nie podobam się sobie i uważam, że powinnam schudnąć co najmniej 5 kg by czuć się ze sobą lepiej. Mam 168 cm wzrostu i ważę 63,4 kg. Zawsze byłam szczupła a na studiach teraz się zapuściłam i doszły też epizody kompulsywnego objadania się. Dzisiaj zaczynam swoją dietę owsianą - owsianka 4/5 razy dzienne, czasem same płatki na wodzie, a czasem z siemieniem lnianym lub jabłkiem czy ćwiartką grapefruita czy marchewką/burakiem surowym dla przegryzki, by dostarczyć organizmowi jakiś witamin i by poprawić cerę, która też znacząco się pogorszyła. Piszę to na forum by mieć większą motywację - jednak to publiczne przyznanie się do przeprowadzenia diety, to potem głupio się poddać.

Dziś start - 63.4 kg na liczniku, zobaczymy co będzie jutro...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, jeśli szukasz pomocy dietetyka, zapraszam na www.paysteer.com , gdzie możesz porozmawiać z doświadczonymi dietetykami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czołem - po pierwszym dniu z 63,4 na 62,5 -> spadek wagi o 0,9 kg. Tak, wiem - to woda i resztki pokarmowe ale mimo wszystko to budujące w końcu zobaczyć pozytywną zmianę wagi. Na owsiance planuję pociągnąć do niedzieli na razie czyli 5 dni na początek - zobaczę jak będę się czuła i czy waga będzie dalej spadała. Docelowo planuję zrobić minimum 7 dni ale wiecie mniejsze cele łatwiej zrealizować i bardziej motywują. Wczoraj nic nie ćwiczyłam, ale dzisiaj zrobię w domu trochę porządków a i może na skakance chociaż z 10 minut poskaczę? Dam znać wieczorem.

Dzień 0 - 63,4 kg

Dzień 1 -> 62,5 kg (-0,9 kg)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hejka w drugim dniu zawiodłam bo były urodziny brata i nawet się nie zważyłam, nie chciałam sobie psuć nastroju...

Wczoraj zaczęłam od początku. Dziś waga 62,1 kg czyli mimo dnia odstępstwa spadek wagi o 0,4 kg. Nie tak źle. Tym razem zamierzam dietować na owsiance do środy, potem się zobaczy. Wczoraj też trochę poćwiczyłam i czuję dzisiaj zadek, dzisiaj też trochę poćwiczę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś waga 62,6 kg, czyli przytyłam. Może to przez ćwiczenia? Zrobiłam wczoraj 8 minut cardio, 2 tabaty (czyli kolejne 8 minut) i ćwiczenia na pośladki - przysiady z obciążeniem (ciężki plecak z książkami), martwy ciąg i zakroki. Dzisiaj czuję zadek tak bardziej. Zapowiada się ładna pogoda to pójdę na spacer. I oczywiście dalej owsianka, może tym razem zrobię ją w formie zupki z buraczkiem? Zobaczymy! Do chudego! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś waga 62,8 kg. Znowu wzrost... NIe wiem czy to przez zbliżający się okres, ćwiczenia interwałowe czy ja po prostu robię coś nie tak. Zobaczę może jutro będzie lepiej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś waga wskazuje 61,9 kg czyli postęp jest. Też ćwiczę więc spoko. 

Minął już tydzień odkąd owsiankuje ale przyznam, że jadłam nie tylko płatki owsiane - wpadały też warzywa i owoce. Raz zjadłam jednego cukierka a innego dnia kawałek ciasta. Jednak owsianka stanowiła podstawę mojej diety.

Podsumowujące ten tydzień - startowałam z wagą 63,4 kg a dziś waga wskazuje 61,9 kg. Spadek - 1,5 kg.  Dzisiaj jeszcze pewnie pociągnę na owsiance ale może dodam jakieś jajko czy coś białkowego. Będę tu zaglądać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lubię owsiankę, zwłaszcza z ciemnym kakao decomorreno i pomarańczą. Ale żeby tak cała dietę owsianą stosować to nie wiem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odgrzebuje stary wątek ale widząc po efektach dziewczyn to może warto. Od dzisiaj startuje z dieta owsiana przez tydzień - waga początkowa to 58.7 kg, chciałabym zejść przez ten tydzień do 57 kg, by czuć się lekko na święta. Prócz owsiankowania będę starała się wykonywać ok 20-30 minut aktywności fizycznej (bieganie/ćwiczenia w domu - dywaniki krótkie np mel by czy rabaty/spacer). Zobaczę co waga wskaże jutro ☺️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hejka. Dzisiaj zaczynam 2 dzień owsiankowania, do tej pory wleciały już dzisiaj dwie porcje owsianeczki. Waga dzisiaj rano wskazała 57.4 kg. Zatem jest postęp. Na minusie całe 1.3 kg, ciekawa jestem czy jutro będzie chociaż jakiś mały spadek wagi. Wczoraj była też pobiegać - wleciało szybkie 6 km. Dzisiaj może uda mi się wyskoczyć na spacer, ale nie wiem bo mam sporo nauki na studiach i rozmowę w pracy. Do jutra!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hejo, wczoraj nie miałam kiedy napisać ale dalej owsiankuje, nie poddałam się. Wczoraj waga pokazała 56.8 kg a dzisiaj już 56.2 kg. Jak dla mnie to duży spadek zwłaszcza, że nie mam nadwagi. Trochę też ćwiczę więc to pewnie też pomaga. Wczoraj zrobiłam mel b pośladki i 3 tabaty a dzisiaj poszłam pobiegać i wyszło 6 km, w pracy też dużo chodzę, kucam i wstaje. Może jeszcze przed świętami zobaczę dwie piątki z przodu 🙂 do jutra 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej , Cześć 🙂Próbowałam od lat schudnąć, wiele diet itp, ale nic mi nie pomagało.... jakieś pół roku temu trafiłam na tego bloga: 

dietalux.wordpress.com

na wyżej wymienionej stronie znalazłam dosyć tanie tabletki, korzystałam z nich i udało mi się schudnąć 15 kg bez efektu jojo, może komuś też pomogą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Część, dzisiaj dzień 5 owsiankowania. Waga wskazuje dziś 56.3 kg więc jest wzrost o 0.1 kg ale nie przejmuje się przy tym co i tak że mnie zeszło to nic, no i może jutro będzie lepiej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hejka, wczoraj znowu nie napisałam bo załatany dzień ale trzymam się dalej owsianki. Wczoraj waga pokazała 55.8 kg i dzisiaj się utrzymała. Dzisiaj jest już 7 dzień mojego owsiankowania czyli ostatni, jutro będzie podsumowanie. Dzisiaj wybieram się na bieganie, chociaż nie wiem ile przebiegnie bo zaczynam odczuwać spadek energii. Do napisania!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hejka, skończyłam tydzień na owsiane. Nie było czasem lekko, momentami doskwierał mi głód ale dałam radę. Zaczynałam z wagą 58.7 a dzisiaj na wadze 55.8 kg. Zatem w tydzień na diecie owsiankowej schudłam 2.9 kg. Jak dla mnie to bardzo dobry wynik, zwłaszcza, że nie jestem osobą otyłą. Myślę co dalej, bo nie chciałabym teraz odzyskać tych prawie 3 kg a jeszcze troszkę schudnąć. Dziewczyny w tym wątku pisały o II fazie diety owsianej, ale nie wiem czy się podejmę. Póki co zostawiam owsiankę na pewno na śniadanie i może na kolację, a obiad będzie normalny z dużą ilością warzyw. Odezwę się niebawem jak mi idzie dalej. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od jutra też startuję! A co tam do końca diety owsiankowej chcę zejść poniżej 60 kg i zobaczyć swoją wymażoną 5 z przodu. Ważę ponad 60 kg. Ile dokładnię napiszę jutro gdy się zważę jutro rano. Będę owsiankować ale trochę to zmodyfikuję bo będę dorzucać warzywa jako przekąski - czsem może jabłko, grapefruit lub pomarańczę/mandarynkę. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Zamierzam tak owsiankować conajmniej 5 dni. Bo na weekend jadę do chłopaka a nie chcę mu tam wybrzydzać - ale będzie MŻ - mniej żreć. Do przeczytania jutro!

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ważyłam się wczoraj - waga startowa przed przystąpieniem do diety to 61,3 kg. To dla mnie za dużo. Mam założenie że do świąt zejdę do 58 kg - mam na to nieco ponad 5 tygodni. Cel realny ale wiadomo czy więcej zrzucę tym lepiej. Będę owsiankować do piątku aż do popołudnia bo na 90 % jadę do chłopaka a tam kolacja i pewnie śniadanie 😉

Dzisiaj po pierwszym dniu owsiankowym waga pokazała 59.7 kg. Jestem taka dumna. Więc że to że spaleniem tłuszczu dużo nie ma ale coś na pewno. Straciłam w pierwszym dniu 1,6 kg. Wczoraj ćwiczyłam troszke - Mel B pośladki plus 6 minut ćwiczeń na plecy poprzedzone rozgrzewka - łącznie około 25 minut ćwiczeń. 

Dziś będę kontynuować dietę. Oby jutro było chociaż 100 g spadku. 

Do jutra!

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×