Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość żółty miś

ROGOWIEC DŁONI I STÓP

Polecane posty

Mozelka, po prostu pomagałam załatwiać orzeczenie mojemu tacie (dolegliwości sercowe, ma znaczny stopień niepełnosprawności i otrzymuje zasiłek pielęgnacyjny, a moja córka ma umiarkowany stopień niepełnosprawności i też ma zasiłek pielęgnacyjny, ale podobnie jak paulincia1212 miała orzeczenie przed ukończeniem 16 roku) i dlatego przy umiarkowanym stopniu nadal otrzymuje zasiłek) Sama jestem ciekawa jak to wygląda w naszej sytuacji, gdy wcześniej nie mieliśmy orzeczenia. Jednak są sytuacje, kiedy przydaje się posiadanie orzeczenia o niepełnosprawności, nawet jeśli nie posiadasz dodatku pielęgnacyjnego. Ostatnio przeczytałam w internecie, że nie ma obowiązku informowania pracodawcy o posiadaniu orzeczenia, http://wiadomosci.nf.pl/News/33266/Czy-pracownik-musi-przedstawic-orzeczenie-o-niepelnosprawnosci/niepelnosprawny-orzeczenie-przywileje-pracownicze/ powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam jeszcze jedno pytanie na temat rogowca. Chciałabym dowiedzieć się czy warto i czy w ogóle można wykonywać pedicure na rogowcu na stopach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) Pojawiam się tutaj ponieważ i mnie dotyczy problem rogowca, a dokładniej mojego syna który odziedziczył go po ojcu (u którego w rodzinie ma go matka i siostra). Pierwsze zmiany zaczęły się pojawiać w wieku ok 6 miesięcy no i oczywiście jest tak do dziś. Może macie jakieś pomysły na złagodzenie objawów rogowca? Albo z doświadczenia wiecie co szkodzi a co najbardziej pomaga. Oczywiście wiem, że na chwilę obecna nie ma na to lekarstwa, ale jestem dobrej myśli przecież wszystko tak szybko się rozwija :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A i mam jeszcze pytanie czy któraś z Was przyjmuje Vit A i Oeparol ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AnitaS, najlepiej udaj się z synem do dermatologa. Nie napisałaś w jakim wieku obecnie jest Twój syn (małe dzieci często wkładają rączki do buzi, więc potrzebują chyba innych maści niż dorośli) Ja nie przyjmuję Vit A ani Oeparolu. pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W takim razie juz opisuje nasza sytuacje bardziej dokładnie :) Syn ma 12 lat wiec spory z niego chłopak i juz niestety troche przykrosci rogowiec mu sprawił :( Mieszkamy w mieście grodzkim i u nas albo lekarze dermatolodzy pytali mnie co synowi dolega albo chcieli abym "pokazywała" syna kolegom po fachu co to jeszcze nie widzieli,a słyszeli więc moja cierpliwośc sie skonczyła i jeździmy teraz do Kliniki w Katowicach do pani doktor stąd pomysł na przyjmowanie tych leków ale ze to dopiero początek naszych wizyt u niej stąd moje pytania. Po ostaniej wizycie dostalismy maść robiona w aptece- wieczorem smarowanie, rękawiczki i skarpetki na całą noc. A pytam o leki bo myslałam że samo smarowanie wystarczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Czy wasz rogowiec na stopach po smarowaniu 20% maścią salicylową robi się po całej nocy taki aż biały, jakby odparzony? U mnie niestety to bardzo nieestetycznie wygląda, mam to prawie na całych piętach. Taka ładna pogoda a ja niestety nie mogę założyć butów bez pięty... No cóż taki już los ludzi z rogowcem i chyba muszę się już z tym pogodzić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
droga sniezko u mojego syna skóra po całonocnej kuracji jest bardzo nawilżona i miękka jedynie co ja zdradza to kolor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monaliza00
witam wszystkich! ja mam rogowca od urodzenia, po moim ojcu, on ma po swojej matce. Dla mnie jest to katastrofa! Mam 22 lata i nie moge byc w zwiazku dluzej niz do lata , kiedy mam zalozyc szpilki lub nie uzywac skarpet... Jestem załamana. Teraz jestem w nowym związku od 3 miesięcy i niebawem czeka mnie zalozenie odkrytych butów i już się boję. A nie wspomnę o powiedzeniu prawdy, kiedy będę chciała założyć rodzinę.... Jak sobie z tym radzicie?? Wstydzę sie strasznie swoich stóp i dłoni... Stopy szoruję pumeksem i dlonie rowniez ale to nic nie daje.. dalej twarde i zółte! Myślałam, że tylko ja i moje rodzeństwo mamy ten problem, ale 'cieszę się' ze jest nas wiecej, mozemy sie wspierac ;-) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paulincia1212 napisałaś, że masz orzeczenie o stopniu niepełnosprawności z Twojego wpisu wnioskuję, że masz umiarkowany stopień niepełnosprawności. Jeśli możesz napisz jaki masz symbol przyczyny niepełnosprawności, ciekawa jestem i pewnie nie tylko ja do jakiej "grupy chorób" został zakwalifikowany rogowiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pati1911
Świetnie Cię rozumiem! Mam to samo, wstydzę się swojej przypadłości, a najbardziej obawiam się tego, że moje dzieci mogą go po mnie odziedziczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :-) Byłam u drugiego dermatologa. - nie dowiedziałam się niczego na temat naszej choroby - zalecenia: moczenie stóp i dłoni w roztworze nadmanganianu potasu (wystarczy jeden kryształek) moczymy nogi przez 10 minut, następnie smarujemy stopy maścią z wit A zawijamy folią na trzy godziny (nie na całą noc, bo stopy mogą się odparzyć), nakładamy skarpetki - najlepiej przed snem. Według pani doktor lepiej zmiękczać niż złuszczać (bo to co usuniemy i tak odrośnie) - co do orzeczenia o niepełnosprawności to raczej nie, może gdybym miała popękane pięty co utrudniałoby mi chodzenie. W tym miejscu przytoczę fragment listu, o którym wcześniej wspominałam: "Jednocześnie Biuro Pełnomocnika pragnie podkreślić, iż ocena stanu zdrowia nie jest jedynym wyznacznikiem niepełnosprawności, bowiem orzecznictwo o niepełnosprawności uwzględnia zarówno fizyczne, psychiczne jak i społeczne aspekty funkcjonowania człowieka. Przyjęte zasady orzekania oznaczają, iż orzekanie o niepełnosprawności ma charakter kompleksowy" :-) sniezkaa - według mnie możesz śmiało wykonywać pedicure. :-) monaliza00 - nie da się w nieskończoność ukrywać choroby. Jeśli chłopak naprawdę Cię kocha to nie będzie mu to przeszkadzało, wiem łatwo się mówi. Sama mam z tym trudności, ale teraz gdy wiem, że to jest choroba jest mi odrobinkę łatwiej. pozdrawiam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marek_WWA
Witam, czy ktoś mógłby polecić jakiegoś kumatego dermatologa oraz kosmetyczkę w Warszawie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek_WWA, Lidia Rudnicka jest współautorką poniższej pracy poglądowej, i jest kierownikiem Kliniki Dermatologii w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSW w Warszawie, ul. Wołoska 137. tel. do kliniki 225081481 rejestracja 225081552 https://docs.google.com/viewer?a=v&q=cache:JloTZr8Rtm0J:cornetis.pl/pliki/DK/2005/4/DK_2005_4_221.pdf+&hl=pl&gl=pl&pid=bl&srcid=ADGEEShS-DOFZXROo1mtEGFALE7jcP0zCLys9haOmrJEOwT2n4g1x1XJAQxidwvI0SQwSG6xkepbMqv8taggrXVnCWwyFL_9V38JNUPQOYKqMP_A8fwQ8zNisM1htqkT-xxdje53VVDW&sig=AHIEtbT4XBVJI4WuFxSTVg4vBScWE3fgww Jeśli nie otworzy się ta strona, to artykuł znajdziesz wpisując w google Rogowiec dłoni i stóp - doświadczenia własne i przegląd literatury pozdrawiam ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przeczytałam opis wszystkich typów rogowca,ale nigdzie nie ma dokładnie takiego opisu objawów jak u mnie,tzn suche popękane dłonie i stopy,ale skóra nie jest aż tak bardzo zółta i wogóle nie poci się,wręcz przeciwnie ,sucha jak ziemia na pustyni,no i choroba zaczyna się w wieku dojrzewania,opisu takiego rogowca nie ma.Czyli jeszcze nie wszytko zbadali i opisali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mlodaWŚRÓDznajomych
cześć laski. od jakiegos czasu czytam to form. mam problem BIAŁE OBRZEŻA PIĘT PO ZAMOCZENIU W WODZIE I TO DOSŁAWNIE 3 MIN. nie da sie tego usunac ani pumeksem ani niczym podobnym co sluzy wlasnie w tych celach. wystraszylam sie ze to jest to rogowacenie... i poo krotszej analizie przypomnialam sobie ze moj tata to ma ale on ciezko pracuje, nogi ma ciagle w pelnych butach a poza tym srednio dba o higiene stop a jakby tego bylo malo a grzybice, sama czesto chodze na boso wiec moglam sie zarazic... myslalam i myslalam az przypomnialam sobie ze mam w domu puder PEVERYL 1%. wczoraj posypalam nim piety i zalozylam skarpetki na noc, dzisiaj rano wzielam miche z woda +sól do kapieli i wymoczylam nogi, biala napeczniala skora wokol piety byla ale nie tak straszna jak przed posypaniem pudrem a wiec wymoczylam starlam tarka i znow wymoczylam ponownie starlam miejsca ktory byly jeszcze biale i posypalam pudrem. mam nadzieje ze to pomoze widzac to co stalo sie przez jedna noc ;) polecam puder i napisze jutro badz po jutrze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAJCIE!!! DŁUGO BYŁAM NIE OBECNA , ALE WRÓCIŁAM!!! I NADAL PODTRZYMUJE ŻE OD DOŚĆ DAWNA UŻYWAM "PILARIX" I MNIE POMAGA SUPER-DŁONIE SĄ NAWILOŻONE PO PARU SEKUNDACH ---POLECAM NIEDROGI TYLKO 23ZŁ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WRonka123
Witam. Sledze to forum juz od bardzo dawna i dzieki Waszym postom dowiedzialam sie wiele na temat pielegnacji rogowca.Dziekuje. Wyprobowalam kilka kremow, w tym slynny juz Xerial i widze poprawe.Skora nie narasta tak szybko jak kiedys.Mam 25 lat. Rogowiec pojawil sie w okresie dojrzewania. Tak jak wszyscy zadawalam sobie pytanie 'dlaczego ja?', ale raczej nigdy nie otrzymam odpowiedzi na to pytanie.Poprostu tak juz jest. Marze o tym zeby zalozyc rodzine, zostac matka, ale podobnie jak inne forumowiczki obawiam sie, ze moje dziecko mogloby odziedziczyc ta chorobe. Ja juz pogodzilam sie z faktem, ze 'to' mam, ale nie chce aby moje ewentualne potomsto sie z tym borykalo. Nie mam obecnie nawet chlopaka, a co dopiero mowic o potencjanym kandydacie na meza. Wstydze sie przyznac do swojej choroby i pokazac moje stopy (dlonie sa w miare).Boje sie reackji faceta. Wiekszosc ludzi w dzisiejszych czasach jest strasznie plytka, patrzy tylko na wyglad (jeszcze na dokladke ten fetysz ze stopami :( ). Nie wiem, czy znajde odpowiednia osobe, ktorej bede mogla zaufac, ale w dalszym ciagu bede zyc tak jak zyje, dazyc do wyznaczonych sobie celow. Mam tylko jedno zycie i chce z niego wycisnac jak najwiecej. Pozdrawiam wszyskich zrogowacialych. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O wreszcie jakaś osoba która ma rogowca od okresu dojrzewania:)ja też tak mam,masz spękane stopy? Masz grubszą płytkę paznokciową,jak tipsy? Może to tez jest jakiś typ rogowca,jeszcze nie zbadany. Przeczytałam tez ,ze przy jednym z rodzajów rogowca żedną włosy,mam żadsze z wiekiem,haha,chyba popadam z paranoje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WRonka123, jeśli masz jakieś wątpliwości to możesz zadać pytanie do eksperta na Pastylka.pl tu na pewno otrzymasz odpowiedź na swoje pytania. pozdrawiam wakacyjnie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WRonka123
Witam dziewczyny. Dziekuje za szybki odzew :) Marzena, co do moich stop to skora nie peka, zreszta na dloniach tez nie. Jednak wyglada strasznie nieestetycznie, narasta w ekspresowym tempie, jest niesamowicie szorstka. Ma czerwonawo-woskowy kolor, a jak jest mi zimno to robi sie strasznie sina, wychodzi to cholerstwo sporo poza obszar podeszwy. Tak jak wiekszosc nigdy nie pozwolilam sobie na buty z odkryta pieta. Co do paznokci to uwazam,ze nie roznia sie one struktura od paznokci zdrowych ludzi :(. Tak samo sie lamia. Ale z wlosami mam rzeczywiscie problem, zmienily strukture, sa matowe,lamliwe i cienkie, a jak bylam mala to mialam strasznie bujna czupryne. Cos musi byc na rzeczy :(. Mimoza68, dziekuje za ta stronke. Napewno skorzystam. Pozdrawiam Was cieplutko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :-)) Piszecie o problemie z włosami warto wspomnieć o tym dermatologowi przy kolejnej wizycie, nie musi to być spowodowane rogowcem. Czytam właśnie książkę pt. "Gdy masz problemy ze skórą" autorstwa; - Prof.dr Fritz Gschnait (specjalista chorób skóry i naczyń) - Prof. dr Wolfgang Exel (lekarz zajmujący się głównie medycyną profilaktyczną) Na pocieszenie przytoczę Wam fragment "Wbrew powszechnej opinii kobiety łysieją prawie tak samo często jak mężczyźni...." "Rokowanie w łysieniu kobiet jest ogólnie lepsze" Oczywiście w książce nie ma nic na temat rogowca, ale i tak warto do niej zajrzeć. Wronka123, ja też wstydziłam się przyznać do swojej choroby a już nie mówiąc o podawaniu ręki na powitanie. Ja noszę buty z odkrytą piętą do spodni. W książce jest świetna rada, którą mam zamiar wprowadzić w moje życie, oczywiście przerobie ja na mój użytek a więc autor poleca, żeby napisać sobie zdania na kartce i przyczepić sobie do lustra, nosić przy sobie, trzymać najpierw w głowie a potem w sercu (ponieważ rady dotyczą ludzi chorych na łuszczycę, więc przerobię je na własne potrzeby) i tak to będzie wyglądało - jestem chora, lecz nikogo nie zarażę -jestem chora, lecz ludziom, którym jestem obojętna obojętna jest też moja choroba - mam rogowca, lecz ludzie, którzy mnie kochają, kochają mnie również z rogowcem -wiem, że inni nie wiedzą tak dużo na temat rogowca jak. Dlatego nie biorę do siebie głupich i wścibskich uwag (z tym mam jeszcze problem :-) ) - Moja osobowość nie leży na skórze, lecz głębiej we mnie, jako osobie. Jestem dobra, miła, uprzejma...... Dlatego z rogowcem czy bez niego jestem wartościowym człowiekiem. pozdrawiam :-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _marzena_
Mimoza68 w tych kilku punktach podsumowałaś całe 17 stron naszych rozterek na tym forum. Nic dodać nic ująć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zapomniałam dodać, że rogowcem dziedzicznym nie tylko nikogo nie zarażę ale mogę być dawcą krwi lub szpiku kostnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :-) WRonka123, niestety Pastylka.pl od niedawna nie udziela już bezpłatnych porad medycznych, jeszcze niedawno odwiedziłam tą stronę i porady były darmowe. Teraz wnieśli opłaty za porady w wysokości 30zł. pozdrawiam:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hubcio
moja przypadłość to poękające pięty a ostatnio przesunęłło się toi wkierunku palców i też pęka ale tylko pod spodem. Pękają mi też dłonie od wewnątrznej strony. Szczególnie pękają opuszki palców. Zaróno stopy jak i dłonie są suche ( żadne kremy nic nie dają) po chwili suche i jakby bez czucia. Czy to może być rogowieć???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hubcio
bardzo swędzą mnie dłonie i stopy zwłaszcza gdy rano nakładam kremy. Generalnie to bardzo swędzi. Czy Wy też to odczuwacie przy rogowcu???????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maja2571
Krem na bazie mocznika, najlepszy z 50% mocznikiem. Do kupienia w aptece, można też zamówić maść na bazie mocznika. Najlepeij nakładac go,a potem owinąć stopy folią. Doskonale działa też Colostridum N

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubcio ,ja też miałam przeboje z pękaniem i swędzeniem,polepszyło mi się po Xerialu(już tyle razy pisałam o Xerialu na tym forum ,ze pomyślicie,ze jestem nienormalna:) ),miałam też maść na swędzenie,oddałam wszystko mamie,bo ona teraz ma takie problemy,mi się polepszyło,w ogóle nie swędzi,a jeżeli chodzi o pękanie,to czasami mam lepiej czasami gorzej,ale nigdy nie jest idealnie.Uważam,ze masz rogowca,ale oczywiście najlepiej udać się do dermatologa,kremy typu Nivea owszem ,ale jak jest nie za mocno,wazeliny itp tylko wnikają w popękaną skórę i brudzą,nie wygląda to dobrze i nic nie pomaga. czyli dermatolog i specjalne kremy które zmiękczają i złuszczają stary naskórek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szlemo
Cześć Wszystkim! W związku z tą chorobą mam ogromny problem z nadpotliwością stóp. Czy ktoś z Was mógłby mi doradzić jakiś dobry preparat, który będzie skuteczny w tym schorzeniu, bo dermatolodzy nie mają zbyt konkretnych koncepcji w tym zakresie- przynajmniej ci, u których byłem? Z góry wielkie dzięki. Pozdrawiam. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×