Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość żółty miś

ROGOWIEC DŁONI I STÓP

Polecane posty

Kochani bardzo się cieszę, że ten wątek o rogowcu pomógł wielu osobom :) Sama z ciekawością czytam i dowiaduję się różnych ciekawych rzeczy zwaszcza jeśli chodzi o pielęgnacje, bo z tym najwiecej zachodu. Ja się już dawno oswoiłam z tym że go mam i tyle. Bardziej przeżywałam że przekazałam "go" córciom i pamiętam, że troszke panikowałam zanim starsza poszła pierwszy raz do przedszkola jak odbiorą ja dzieci, czy jej nie będą dokuczac, wyśmiewac, odtrącac przy zabawie itd... Niestety ja wspominam przedszkole pod tym względem źle :( tylko, że to było ok 26 lat temu, niestety często było tak, że dzieci mnie odtracały, nie chciały stac, ze mną w parze kiedy trzeba było się trzyma za ręce, bo "masz szorstkie ręce". Do dzisiaj troche to boli jak wspominam, ale niestety kiedyś nie było takiego wyboru kosmetyków, tarek jaki dziś oferuje nam rynek. Póżniej już nie miałam raczej przykrości z tego powodu. W każdym bądź razie nie odczułam juz tak tego jak w przedszkolu. Pozdrawiam Was wszystkich cieplutko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słuchajcie czy Wam też w okresie wiosennym lub np.jesiennym schodzi z dłoni stara warstwa naskórka? My z siostrą tak mamy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
żółty miś, ja u siebie czegoś takiego nie zaobserwowałam, ale zimą częściej smaruję dłonie kremem nawilżającym. mozelka, chyba jednak nie rezygnuj tak szybko ze swojego lekarza, daj mu szansę i tak masz dużo lepiej od nas, my w większości nie dostaliśmy skierowań na badania. pozdrawiam serdecznie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luk90
U mnie dłonie zimą stają się twardsze, bardziej woskowate i bledsze, nie muszę ich też tak często smarować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
żółty misiu - mi też tak schodzi skóra, ale nie z całych dłoni tylko na palcach zaraz przy paznokciach /u stóp to samo/ mimoza- tak całkiem to nie wiem, czy mam lepiej od was :) za te badania to musiałam dużo zapłacić... wizyty u lekarza też płatne /120 zł./ i dojechać też tam trzeba... no ale cóż, zdrowie najważniejsze mam jeszcze pytanie - używa ktoś z was frezarki do stóp/pięt? mam zamiar kupić, bo tarka i pumeks nie pomagają, a wizyty w gabinecie też tanie nie są. Pomyślałam więc, że kupię frezarkę i sama w domu będę usuwać ten naskórek...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ktos na tym forum pisał o urządzeniu do zdzierania pięt i bardzo sobie to chwalil,tylko wadą była cena,kosztowało to chyba 1000 zł. Jeżeli chodzi o skórę na całym ciele,to mam bardzo delikatną,bez problemów.Chociaż,nie mam tez bielactwo,w mało widocznych miejscach ale mam,wiec nie narzekajcie,macie tylko rogowca:) marzena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co tu tak cicho sie zrobiło na tym forum?:)Piszcie cos nawet nie na temat:) Paznokcie dziś pomalowałam,niech patrzą wszyscy na paznokcie nie na ręce;)gorzej z facetami,my kobiety zawsze cos wymyslimy zeby zatuszować braki, albo nadwyżki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich serdecznie. Piszecie o kwasie omega3, więc polecam broszurkę o oleju lnianym budwigowym nieoczyszczonym. Broszurki do wzięcia w aptekach. pozdrawiam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Janinka27
Witam! Ze względu na moja pracę (laborantka) ma styczność z wieloma czynnikami chemicznymi, to dla moich rąk jest katastrofalne. Ręce i stopy to mój ukryty kompleks:) Szorstkie, twarda skóra, skórki wokól paznokci, wygląda tak jakbym wogóle zapomniałam o higienie i pielęgnacji. Jeżeli chodzi o przykre wspomnienia z dzieciństwa, to było ich kilka. Zawsze tragicznie czułam sie na gimnastyce, gdzie trzeba było ćwiczyć bez skarpetek, gdy chodziłam na basen, tez nie chcieli mnie trzymac za ręke jak miałam iśc w parze... Uważam że mając taka wadę skóry trzeba pokazać dziecku (mój synek ma to po mnie, ma 3,5 roku) że najwazniejsze jest jego charakter, jego dobre serduszko, usmiech i pewnośc siebie w trudnych momentach.Np jeśli ktos nie chce podać ci rączki tylko dlatego bo masz ją szorstką, to znaczy że nie jest wart twojej uwagi. Czasami jak komuś podaje rekę, to słysze tekst: Jakie masz spracowane ręce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No niestey jest tak jak mówisz,spracowane ręce...moja mama (mam po niej rogowca) tańczyła na zabawie zakładowej z przełożonym mojego ojca i po tańcu ten pan upomniał mojego ojca,ze ma bardziej oszczędzać żonę,bo ma takie spracowane ręce,haha.Mamę to rozbawiło,ojca w sumie chyba też ...takiego podejścia życzę Wam i sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiedyś "jacs" zadał pytanie czy na naszą chorobę można starać się o rentę lub refundację do leków. Zebrałam się na odwagę i sama wysłałam zapytanie drogą elektroniczną do Biura Pełnomocnika Rządu...... odnośnie orzeczenia o niepełnosprawności. Przytoczę tylko kawałek odpowiedzi: "Reasumując, orzekanie o niepełnosprawności nie jest oceną stanu zdrowia osoby orzekanej, ale oceną ograniczeń w możliwości jej funkcjonowania w życiu społecznym i zawodowym - będących następstwem naruszenia sprawności organizmu. Mając na uwadze powyższe, decyzja o złożeniu przedmiotowego wniosku należy do Pani" pozdrawiam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jaga 60
Witam, Dawno mnie tu nie było ale miło faktycznie znaleźć się w takim doborowym klubie, cieszę się, że jesteście. Kiedyś wspomniałam, że rogowca mam od kilkudziesięciu lat i niestety nie mogę go zaakceptować. Oczywiście przez całe lata sama dbałam o swoje dłonie i stopy ale w tym roku poznałam przesympatyczną kosmetyczkę i odważyłam sie do niej pójść i poprostu świetnie się z tym czuję, nie dość,że przełamałam się pokazać to obcej osobie to jeszcze zrobiła kawał dobrej roboty, teraz chodzę do niej systematycznie . Kremów używam różnych bo muszę skóra szybko wysycha. Gdzie mogę sprawdzić czy na nasze schorzenie można otrzymać rentę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilia2601
Witajcie, Ja również cierpię na tą chorobę. Mam 26 lat, chciałabym mieć dzieci, mnóstwo dzieci w przyszłosci ale jedyne co wywołuje u mnie paraliż to mozliwość odziedziczenia tego schorzenia. U mnie w rodzinie wyglada to tak ma to moja babcia, jej siostra, druga siostra nie ma siostra nr 1 ma dwoje dzieci, z czego jedno ma rogowca, drugie nie natomiast dzieci mojej babci chorują wszystkie, jak również wszystke wnuki mojej babci - 6 osób. Przeraza mnie to, niby dziedziczenie jest 50/50 ale patrząc na członków rodziny od strony babci to mają to wszyscy, czyli moje dzieci pewnie też. Jedyne pocieszenie, to to iż moj rogowiec jest jakby lżejszy, tj widac go, mam żółtą skórę, ale nie tak grubą jak np mama czy kuzyni. Nie mam też problemu z potliwością. Obecnie stosuje maść Hasceral. Do nawilżania balsam z neutrogeny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaga 60, jeśli nie masz innych schorzeń, to uzyskanie renty na rogowca, będzie raczej niemożliwe. Poniżej przekopiowałam fragment odpowiedzi z innego forum. "Należy więc zwrócić się do lekarza rodzinnego o wystawienie stosownego zaświadczenia o stanie zdrowia, oraz złożyć wniosek o przyznanie renty. Przy lekkim stopniu niepełnosprawności szanse na rentę są nikłe" Posiadanie orzeczenia o niepełnosprawności nie jest warunkiem do otrzymania renty, A czy w ogóle jesteś pod opieką lekarza dermatologa. Jeśli nie to warto wybrać się do niego, ponieważ lekarz rodzinny może mieć problem ze zdiagnozowaniem choroby. Jeśli będziesz miała już postawioną diagnozę to wtedy możesz zapytać lekarza. Wnioski o rentę pobiera się w ZUS. Można też spróbować starać się o orzeczenie o stopniu niepełnosprawności, wtedy są też różne przywileje, oczywiście dzieci , młodzież i studenci mają tych przywilejów znacznie więcej. Student niepełnosprawny może ubiegać się o stypendium specjalne (w tym jednym przypadku nie są brane pod uwagę dochody rodziny- wystarczy wniosek i orzeczenie) Moja córka ma orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym,pobiera zasiłek pielęgnacyjny, ale gdy skończyła osiemnaście lat złożyłyśmy wniosek do ZUS o przyznanie renty socjalnej - wniosek rozpatrzono odmownie. (nie ma rogowca) Spróbować zawsze można. pozdrawiam :-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jaga 60
Mimoza 68 bardzo dziękuje za odpowiedź na moje pytanie, może faktycznie pójdę do dermatologa i zacznę coś z tym robić. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaga 60, cieszę się, że mogłam pomóc. Dermatolog często przepisuje recepturę na maść z mocznikiem, maść zawierająca mniejszą ilość mocznika działa zmiękczająco a z większą złuszczająco. Ja często zaglądam na niemiecki odpowiednik kafeterii o rogowcu; www.verhornung.de korzystam z Google Tłumacz, niektórych rzeczy trzeba się domyślać, ale nie jest tak źle. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=de&u=http://www.verhornung.de/was-ist-ppk&ei=N14TTsCuL8yd-wa21eDzAQ&sa=X&oi=translate&ct=result&resnum=2&ved=0CCkQ7gEwAQ&prev=/search%3Fq%3Dwas%2Bist%2Bppk%26hl%3Dpl%26lr%3D%26client%3Dfirefox-a%26hs%3DQ3q%26sa%3DG%26rls%3Dorg.mozilla:pl:official%26channel%3Ds%26prmd%3Divns Nie wiem dlaczego skopiował mi się za krótki adres, próbuje jeszcze raz. Jak mogę usunąć poprzedni wpis? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość the44sen
posmarowac miejsca zmian sokiem z chrzanu i po problemie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Weż sobie chrzanem ten głupi łeb wysmaruj. Co za idiota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luk90
Znacie może jakichś kumatych dermatologów w Krk??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luk90, spróbuj poszukać dermatologa wpisując w wyszukiwarce: znany lekarz, znajdziesz tam lekarzy i opinie pacjentów. Jak już dokonasz wyboru to możesz zadzwonić do wybranego lekarza i zapytać czy ma doświadczenie w łagodzeniu objawów rogowca. Ja szukając lekarza specjalisty wybieram takiego, który przyjmuje w przychodni przyszpitalnej. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulincia1212
witam wszyskich zrogowaciałych:)ja zmierzam sie z ta choroba od 5roku zycia pamietam jak dzieci mnie wysmiewaly w szkole nikt nie chhcial łapac mnie za raczke..j wtedy plakalam i zalilam sie mamie,mama bardzo mnie wspierala i wspiera do tej pory.teraz mam23lata mam meza i synka 3letniego nie zauwazylam u niego tej choroby na szczescie.ja tez mam masci robione i bardzo pomagaja,pobieram rowniez zasilek pielegnacyjny na ta chorobe od16roku zycia 150zł miesiecznie zawsze to cos...3majcie sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam jestem nowa na tym forum i chciałabym podzielić się moją historia tej choroby, choć nie jest przekonana czy to jest to. Także chciałabym uzyskać od was kilka porad bo już nie wiem co robić:( Od ponad roku mam zrogowaciałą skórę, a właściwie okrągłe place na piętach. Właściwie na początku były tylko na jednej stopie i to bardzo małe, prawie nie widoczne. Ale teraz wyglądają okropnie, mam przez nie kompleksy i nie wiem czy się przełamię i założę latem sandały, a o pójściu na plażę nawet nie myślę. Na początku myślałam, że to tylko stwardniała skóra, która da się zetrzeć tarką. Po pewnym czasie zaczęła się robić biała, zwłaszcza podczas kąpieli, pobytu na basenie i ogólnie dłuższego kontaktu z wodą. W lutym tego roku udałam się do dermatologa, który stwierdził, że to rogowiec i przepisał robioną maść salicylową oraz krem Pilarix. Na początku marca byłam na kontroli i dermatolog uznał, że jest poprawa. Jednak niestety ja ostatnio zauważyłam, że to się powiększa. Czy to aby na pewno rogowiec? Z tego co o tej chorobie czytałam jest ona dziedziczna i pojawia się nie tylko na stopach, ale także na rękach. Proszę o pomoc albo chociaż jakieś rady czy podzielenie się podobnymi doświadczeniami, jeśli ktoś takie posiada:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paulincia 1212 - napisz proszę w jaki sposób postarałaś się i otrzymałaś ten zasiłek pielęgnacyjny :) przydałyby się te pieniążki - leki i pielęgnacja przecież kosztują...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marzycielka_____123
Witam wszystkich ! sniezkaa na początku chciałam napisać że rogowiec nie jest tylko dziedziczny a i nabyty , ale po przeczytaniu Twojej treści wątpię że to rogowiec , rogowacenie objawia się żółtą skórą dłoni i stóp , przynajmniej tak jest w dziedzicznym rogowcu ;/ Może idź do innego dermatologa ? Ja ostatnio przeczytałam że są różnego typu ścinacze rogowca , w których znajduje się żyletka , boję się tego zastosować , ale nie jest drogie ok 25 zł , może to coś pomoże , wiem że ta skóra będzie coraz szybciej odrastała , no ale jestem w stanie zaryzykować. I jeszcze co mnie głęboko zastanawia da się wyleczyć ponoć całkowicie , tą skórę braniem sterydów , ale nie jest warto Sobie całkowicie zdrowia psuć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ponownie! marzycielka_____123 dziękuję za odpowiedź. To jest żółte tylko po każdym moczeniu czy wyciągnięciu stóp z butów robi się białe;/ Byłam dzisiaj u kontroli i pani doktor przepisała mi tym razem mocniejsze maści salicylowe robione, bo wcześniej od 2 miesięcy smarowałam 10%. Teraz dała mi 20% i 30% zobaczymy jak to zadziała. Za miesiąc ponowna kontrola. Pytałam ją czy to da się na stałe wyleczyć i od razu mi powiedziała, że będą zawsze jakieś nawroty. Poleciła mi też na dzień Xerial 50 zamiast Pilarixa który stosuję obecnie, jednak ten pierwszy jest drogi a akurat do Pilarixa ja nie mam zastrzeżeń. Co wy myslicie o Xerial 50? Wart swojej ceny? Gdzieś czytałam, że Pilarix to po prostu zamiennik Xerial, ale już sama nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mozelka, zanim otrzymasz odpowiedź od paulinci1212, wejdź na tą stronę; http://zasilki.wieszjak.pl/zasilek-pielegnacyjny/86235,Kto-ma-prawo-do-zasilku-pielegnacyjnego.html aby ubiegać się o orzeczenie o niepełnosprawności musisz mieć zaświadczenie lekarskie i wniosek o wydanie orzeczenia o niepełnosprawności, druki dostaniesz w Powiatowym Zespole d/s Orzekania o niepełnosprawności. Druki te możesz pobrać z internetu wpisując w wyszukiwarce: zaświadczenie lekarskie o stanie zdrowia wydane dla potrzeb Zespołu d/s Orzekania o Niepełnosprawności wniosek o wydanie orzeczenia o stopniu niepełnosprawności (powyżej 16 roku życia) Z drukiem zaświadczenia lekarskiego udajesz się do lekarza dermatologa, jeżeli rogowiec jest Twoją zasadniczą chorobą. Następnie wniosek z zaświadczeniem lekarskim składasz w Powiatowym Zespole d/s Orzekania o Niepełnosprawności. Jeśli masz jakieś pytania to napisz do mnie na stokroteczka68@o2.pl pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mimoza - jesteś nieocenioną pomocą w tym wątku, bardzo Ci dziękuję za wszystkie pomocne rady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×