Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość żółty miś

ROGOWIEC DŁONI I STÓP

Polecane posty

Gość niki7
Fajnie, że ktoś napisał :) Jeśli chodzi o te skarpetki, to szału nie robią, tak samo jak xerial. Owszem cos tam zluszcza, ale no cóż ,nie tak jakbyśmy sobie tego zyczyły :( Zazdroszczę Ci tego, że się przełamałas i korzystasz z atrakcji wodnych :) Kiepsko tez z doborem kremu. Jeśli chodzi o sterydy, to chyba szkoda zdrowia. Daj znać jak będzie sz po wizycie u dermatologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mimoza68
Witam :-) Ja też od dłuższego czasu używam kremów z mocznikiem, które kupuję w drogeriach. Rewelacji nie ma, ale nie było tragicznie. Ostatnio niestety porobiły mi się na dłoniach pęcherze tak jakby z podwójnej warstwy naskórka, oczywiście skubię. Dawno tak już nie miałam, zastanawiam się czy mogło to być spowodowane tym, że jakiś czas temu pracowałam przy porządkach po remoncie, cały dzień miałam na rękach rękawice gumowe i skrobałam szpachelką farbę. W dodatku są dni kiedy dłonie mam bardzo suche i nie mogę ich nawilżyć. Do tego szukam pracy i moje samopoczucie jest :-( Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia w znalezieniu medykamentu na naszą dolegliwość Odnośnie leczenia sterydami, to czytałam kiedyś że jest to możliwe, ale efekty utrzymują się tylko w czasie przyjmowania sterydów a po odstawieniu wszystko wraca do normy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majala
Też mam w tej chwili okres "linienia". Skóra z dłoni złazi mi fragmentami, wygląda to niezbyt apetycznie, ale nie ma rady - trzeba przeżyć. Już to pisałam, ale powtórzę jeszcze raz: wypróbujcie maść do ciała holenderskiej firmy Hegron (biała nakrętka), przynajmniej na noc, chociaż ja czasami stosuję ją w dzień zwłaszcza gdy włączą centralne i wysuszenie skóry jest ekstremalne. Wg. mnie na co dzień najlepsza jest zwykła nivejka,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niki7
majala gdybyś mogła wstawic tu linka tej maści, bo jest kilka typów i raczej jako krem do ciała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Byłam parę dni temu u tego dermatologa i mi kazała smarować dłonie kremem CERKODERM 30 jest to krem z 30% mocznikiem z AHA i jest dostępny bez recepty widzę delikatną różnicę ale jakiegoś szału nie ma , ale używam go dopiero od paru dni, ale cudu się nie spodziewam. A na stopy mi przepisała krem który się wyrabia na receptę w aptece jest to krem bardzo tłusty, ale stopy faktycznie wyglądają lepiej. O skarpetkach złuszczających się pytałam powiedziała że na moim miejscu nie ryzykowała by. Mam do was pytanie , bolą was stopy podczas chodzenia , dłuższych odległości ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam 15 lat.Od kiedy zacząłem chodzić pojawiły się zgrubienia w niektórych miejscach na stopach. Zdiagnozowano rogowca stóp,od trzeciego roku życia grałem w piłkę nożną do teraz. Na dzień dzisiejszy nie jestem w stanie grać w piłkę nożną przez bardzo duży ból.Nikt nie jest w stanie mi pomóc. Chodzimy do podologa ale na zmianę pogody nie mogę wstać z łóżka. Proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Adrian ja rowniez podobnie jak ty mam problemy z chodzeniem. Mam 20 lat i bylam juz u dermatologow, ortopedy a nawet u neurologa z tym problemem. Dermatolog wypisywal mi rozne masci. Ortopeda zdiagnozowal u mnie plaskostopie i zalecil abym uzywala wkladki. I powiem ci ze pomoglo troche, uzywalam od dziecka bardzo duzej ilosci wkladek pozadnych firm a te zadzialaly u mnie najlepiej. Zakupisz je w kazdym sklepie medycznym za ok 20 zl. I dla mnie istotna rzecza byla zmiana butow nie moge nosic jakiegos chinskiego gowna. I radze skorzystac z pumeksu i tarki do stop a nastepnie nasmarowac jakims kremem ktory ci poleci twoj dermatolog. Mojej babci powiedziano aby nastepnie po zastosowaniu kremu zalozyc bawelniane skarpetki na stopy, ale to bardzo dawno temu pewna pani doktor jej powiedziala. Ja mam do was jedno pytanie czy koslawicie stopy? Ja mam buty na pol sezonu, bardzo mnie to meczy. Kiedys chodzilam na rehabilitacje, teraz po prostu nie mam na to czasu. I zastanawiam sie czy istnieje sposob na pozbycie sie tego uciazliwego problemu. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GieniaChoreStopy
Witam! Czy ktoś może ma rogowca skóry w postaci nabytej nie dziedzicznej? U mnie zaczęło to występować 2,5 miesiąca temu. Mam 32 lata. Zaczęło się od dużych palców u stóp. Oba nagle pękły wzdłuż linii papilarnych na czubki po bieganiu. Poszłam do dermatologa, który nic nie powiedział tylko tyle, że mam albo problemy hormonalne albo że to dziedziczne i na pewno ktoś w rodzinie to miał. Po wywiadzie jednak okazało się, że nikt na to nie chorował. Choroba znacznie postępuje. Jest na piętach i prawie całym spodzie stopy. Stoduję Xerial50. Łagodzi znacznie objawy ale jednak skóra cały czas pęka. Troszkę pojawiło się to również na dłoniach. Leczę się już drugi miesiąc ziołami chińskimi u Dr Omi w Warszawie ale nie widać żadnych efektów. W internecie znalazłam jednak informacje, że nabyta postać rogowca pojawia się przy klimakterium oraz nowotworach wewnętrznych. Byłam już u internistów i innego dermatologa. Rogowiec został tylko potwierdzony ale nikt nie skierował mnie na żadne badania. Martwi mnie to bardzo. W ostatnim roku schudłam prawie 10 kg mimo braku diet (ważę 57 kilo przy 170 wzrostu). Nie wiem do kogo mam się udać. Boję się, że rogowiec jest tylko jednym z objawów właśnie czegoś gorszego :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam pytanie odnośnie rogowca. Mam rogowca tylko na stopach praktycznie od urodzenia, moja mama zobaczyła go już jak miałam 3 miesiące. chodziłam po różnych lekarzach ale to wszystko było na nic. Przeszło to na mnie i na brata po mojej mamie . Czy da się coś zrobić żeby moje dzieci tego nie odziedziczyły ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 88bielszczanin
Witam. Mam 26 lat. Ostatni raz pisałem 4 lata temu. Posiadam rogowca od zawsze. U mnie wygląda on trochę hardcorowo. https://postimg.org/image/ouzdwerdd/ Mimo to przełamałem się i postanowiłem zmienić swoje życie o 180°. Zacznę od pielęgnacji. Codziennie 20 min rano po wstaniu i wieczorem przed spaniem idę do wanny, chwilę mocze skórę, następnie ścieram tarką naskórek na dłoniach i stopach. Takre można kupić w rossmanie za 27zl. Kupuje nową średnio co miesiąc. Po wyjściu z wanny smaruje maścią robioną lub czasem inna kupiona typu cekoderm. Takie codzienne zabiegi i zaparcie pozwala mi chodzić na siłownię, basen, grać w siatkę, piłkę nożna i ogólnie normalnie Funkcjonować. Pracuję na produkcji po 8h dziennie i mimo że rogowiec przeszkadza to można z nim walczyć. Po każdym myciu dłoni lub stóp w ciągu dnia zawsze smaruje jakimś kremem np. Nivea lub cekoderm. Po bieganiu gdy nogi są spocone a naskórek biały i wilgotny, wchodze pod prysznic i scieram 10 min, potem maść i jest igła. Jak się chce to się da. Pozdrawiam i wnoszę o zorganizowanie spodkania rogowców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamme
Córka ma rogowca od urodzenia, mimo szybkiej diagnozy choroba coraz bardziej dokucza, obecnie ma 20 lat i jest gorzej,stosowanie maści kremów,tabletek łącznie z Acitrenem poprawy nie ma,tej choroby nie da się wyleczyć, trzeba nauczyć się z nią żyć to bardzo trudne jak nie możesz dojść nawet do pracy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ten krem to prawdziwy cud, 5 lat walczyłam z tradzikiem od liceum do teraz,masakra kasa na lekarzy dermatologów i kosmetyki z rosmana i nic aż do teraz kiedy znajoma poleciła mi krem pilarix i po 5 dniach nic, poprostu wszystko wyszło nawet moje rany sie zagoiły od wyciskania polecam kupujcie ze strony producenta tu: http://pilarix.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annamariazuch
Jeśli dostępne bez recepty preparaty nie działają to radziłabym wybrać się z tym do specjalisty. Co do problemu ze stopami to mogę z własnego doświadczenia polecić Centrum Podologiczne w Tarnowie. Miły oraz profesjonalny personel, który pomoże poradzić sobie z takim problemem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMallwyna
Ja na dłonie stosuję maseczki złuszczające epiltouch byolie, sprawdzają się świetnie. 20minut na dłoniach potem dokładne mycie i pocieranie jednej o drugą dłoń i wszystko super schodzi. Co do stóp to frezarka może być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć, hmm może nie powinnam umieszczać tego pytania tutaj, ale kto lepiej jak nie osoby dotknięte tą samą chorobą, potrafi coś podpowiedzieć z własnego doświadczenia czy udzielic po prostu rady :) Chodzi o życie, relacje damsko-męskie....nasza choroba jest dość krępująca, przynajmniej dla mnie. Czy uważacie, że na samym początku znajomości powinno się poinformować takiego delikwenta, czy czekać aż sam spyta....jak ty wyglądało u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powinnaś powiedzieć partnerowi o swojej chorobie . Wiadomo że nie na pierwszym spotkaniu ale przy dłuższej znajomości , sama wyczujesz tą chwile . Zaznacz tylko że to jest choroba dziedziczna i nie można się nią zarazić bo ludzie często się tego obawiają . Ja mojemu mężowi powiedziałam po kilku miesiącach znajomości i nie zmieniło to jego uczuć do mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka

Polecam wam drogęrię Ezebra. ja tam od dawna już zamawiam kremy do twarzy i ciała za na prawdę spoko ceny 😉 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kosteczka

Witam, dopiero niedawno natknęłam się na to forum. Cierpię na rogowiec dłoni i stóp od urodzenia, moi rodzice, dziadkowie ani pradziadkowie nie mieli tej choroby, trójka mojego starszego rodzeństwa również. Obecnie mam córeczkę, która niedługo skończy 5 miesięcy i szczerze mówiąc już się cieszyłam że na szczęście nie odziedziczyła po mnie rogowca jednak czytając to forum załamałam się i o niczym innym nie potrafię myśleć 😞 od 2 dni delikatnie łuszczy jej się skóra na opuszkach palców dłoni. Może ktoś z grupowiczów opisać dokładnie od czego zaczęła się choroba u waszych maluchów? Wiem, że jeśli jest chora to nic z tym nie zrobię jednak nie wiem jak się z tym pogodzić jeśli to okaże się prawdą 😞 mój mąż bardzo mnie wspiera, mówi oczywiście że da się z tym żyć, itp jednak ja wiem jakie dzieci są okrutne i jakie męczarnie przechodziłam w szkole podstawowej... Mam nadzieję że jeszcze ktoś tutaj zagląda i poratuje mnie swoim doświadczeniem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Witaj, łuszczenie naskórka na palcach niekoniecznie może świadczyć o rogowcu, ale u mojego dziecka niestety tak było, choć dużo wcześniej. Właściwie w okolicach 2 miesiąca skóra z palców zaczęła już schodzić. Co było dalej wiadomo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgoś

Witam. Czy ktoś z Was stosował terapię retinoidami? Ponoć pomaga ale skutki uboczne są niestety spore. Druga sprawa to światłoterapia jest to tzw PUVAbath. Czy ktoś coś o tym słyszał, stosował??? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgoś
Dnia 9.01.2013 o 23:54, Gość sami_1988 napisał:

ja mam podobnie jak marzena choc u mnie wystapila ta choroba jak bylam mlodsza wyleczylam ja i powrocila dopiero w wieku 23 lat i niestety zaobserwowalam ze u mojej corki juz sie zaczyna ten sam koszmar, na poczatku myslalam ze odparzyla sobie troche stopy, skonsultowalam sie z moim lekarzem ktory powiedzial ze u niektorych moze tak sie zaczynac rogowiec, male pecherzyki lekko schodzaca skora a pozniej moze zaczac sie zmieniac, teraz juz skora stwardniala zrobila sie sucha szorstka i nieprzyjemna 😞 plus jest taki ze wiem co to jest i jak leczyc 🙂 p.s. jakbym wiedziala jak dodac zdjecia to tez bym dodala 😜

A jak leczysz? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam od kilku lat zdiagnozowanego przez dermatologa chorobę stóp o dłoni o nazwie rogowiec.Byłem u kilku dermatologów ale ostatnio skutecznym sposobem na zrogowacenia na dłoniach jest maść Diprosalic ( stosuje ją na noc zakładając dodatkowo foliowe rękawiczki) oraz na dzień maść Advantan najlepiej oryginalną Bayera). Co do stóp to niestety zrogowacenia mam tak duże, że maść Diprosalicu starcza mi na kilka razy, w miarę skuteczna ( choć nie leczy) jest lanolina farmaceutyczna, można niedrogo ją nabyć na allegro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×