Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Moniula84

Termin Listopad 2007

Polecane posty

Sylka27H-ja ciagle wieczorami jem kol.22 druga kolacja bo mam taki apetyt-tylko ze niewiem na co ---chodz teraz szukam przepisu jak sie robi jablka z ryzem czy makaronem dokladnie niepamietam bo ostatnio jadlam w szkole podstawowej na jadłodalni... ej może tu któras ma przepisik--wspomużcie mamuske

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beti to bardzo sie ciesze, że nie trafiłas na te \"groźnego\" Bebolku mnie też boli kośc łonowa. Najgorzej jak siedzę albo leże i usiłuje wstać. Czasami to przez chwile łaże w pół zgięta bo się wyprostować nie moge. Tylko ja mam tak od ok 2 tygodni :/ mimi super, że wyniki dobre :) Moja Zuźka też ostatnio codziennie ma czkawke, fajnie to wygląda :) kamilok- ja tez miałam dzisiaj robic ryz z jabłkami, ale jakoś mi sie odechciało. Robienia, bo zjeśc to bym zjadła :) Ja robie tak: gotuje ryż, jabłka ścieram na duzych oczkach. Pózniej do garnka ryż na to jabłka, cukier cynamon. Można jeszcze masełko na ryż poukładać. :) Potem kolejne warstwy tak samo, aż sie składniki skończą. na wierzchu zawsze zostawiam jabłka z dużą ilościa cukru i cynamonu- taka fajna skorupka sie robi. Jeszcze lepsze jak sie da zamiast zwykłego brązowy cukier. A jak mam swieże brzoskwinie to daje je zamiast jabłek i jeszcze lepsze. A potem to wszystko do piekarnika na ok 30 minut. Do tego oczywiście śmietana :) Kurcze i głodna sie zrobiłam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MALUTEK
Witam! Musialam nadrobic zaleglosci w czytaniu bo cos mi ostatnio internet szwankowal.I wogole na nic juz nie mam za bardzo sily.Podloga prosi sie o odkurzenie,pranie o wyprasowanie...A ja jak juz obiad zrobie i jakies zakupy to potem na nic nie mam sily...Piszecie ze bola was plecki a mnie dokucza bol z lewej strony pod piersia,jak sie brzuch na gorze zaczyna.Troche pomaga jak sie poloze. Dokupilam brakujace husteczki nawilzajace pampers,akurat byla promocja w tesco 2 paczki w cenie jednej.I plyn do kapieli johnsons,ale zwykly,jakos na razie nie jestem przekonana do tego bed time,moze pozniej sprobuje. Przedwczoraj moj 7miolatek zaliczyl pierwsza lekcje plywania na basenie.Ale mial frajde!Super ze go tam zapisalam,a zidzius w brzuchu jak brykal!Bo tam mozna na tej samej sali obserwowac swoje pociechy.Myslalam ze zaraz wyskoczy do tej wody. Wogole to chyba musimy zrobic zakaz poruszania tematu na tym forum JEDZENIE...Co chwila ktoras pisze o jakis smakolykach i pozniej rzeczywiscie jak to ktoras napisala:slina na klawiature kapie,he,he.Dzis tez wrocilam obladowana jakimis niezdrowymi rzeczami z polskiego sklepu,typu zageszczone mleczko,cukierasy...Ach nie byla zdrowa rzecz sucharki. Jutro ide z synkiem do dentysty,boli biedaka zabek.Nie wiem czy nie czeka go usuniecie... Witam nowe mamuski,piszcie czesto! Brzuchacz ale mialas wpadke z ta benzyna1My tez mamy diezla,ale jak sobie pomysle gdybym ja taki numer zrobila to maz chyba by mi wiecej auta nie dal... Migotka wspolcuje ci tesciowej i wiem co to znaczy jak sie wtraca.Na szczescie moja teraz jest daleko,daleko stad. Beti26 u mnie pepek juz dawno zrobil sie wystajacy,smiesznie to wyglada jak tak sterczy pod bluzka.Podobno szczuplym kobietkom czesciej sie to zdarza,ale z plcia to chyba nie ma zwiazku bo u mnie ma byc dziewczynka. Agnieszka wiadomo ze jest ci przykro z powodu reakcji rodzicow.Ja w pierwsza ciaze zaszlam bardzo wczesnie i tez nikt nie skakal z radosci,ja tez...Ojciec przez pewien czas sie do mnie nie odzywal...Ale juz po paru miesiacach wszystko sie uspokoilo.A teraz to jest ich najukochanszy i naiwspanialszy wnuk na ziemi,bo byl tez ich pierwszym wnukiem.Teraz maja jeszcze wnuczke brata ale mam wrazenie ze juz nie sa nia tak bardzo zaabsorbowani jak wnukiem.Takze glowa do gory i zobaczysz ze jeszcze beda wnusia rozpieszczac! Mimi ja takze uwazam ze przystawianie komorki do brzusia nie jest dobrym pomyslem. Asorek wracaj do nas szybciutko! Sylka ubranka najlepiej prac w proszku przeznaczonym dla dzieci lub dla alergikow w temp jak podaje metka.Tylko pieluchy tetrowe i biale wytrzymale rzeczy w 90 stopniach.I najlepiej wyplukac 2 razy.A plynow do plukania to podobno wogole na poczatku nie powinno sie uzywac.Ja tez mam bardzo wysuszony brzuszek,normalnie masakra,pomimo ze smaruje oliwka lub balsamem.A jesli chodzi o mojego chlopa to tez czasem polozy reke na brzuchu,pomoze w wyborze ubranek ito wszystko.Ale uwierz mi ze to sie calkiem zmieni jak dzidzius przyjdzie na swiat. IVA pisz czesciej co u ciebie. Bebolek mnie tez boli krocze,moje narzady rodne sa takie obolale...I biodra bola tez. Ale sie rozpisalam,juz ledwo siedze.Trzymajcie sie kobitki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello :) Wiesc dnia i jednoczesnie odp.na \"zaczepki\" Bebolka :) : moj Junior tez sie juz obnizyl. Dzis polozna wyraznie to wyczula i wpisala pozycje w karcie. Glowka jest juz nizej (dala mi wyczuc, tak samo jak poczulam dzis jak maly kopie mi w nozka w dlon), wg niej jeszcze 4 tygodnie i po sprawie. Dobre strony: nie mam juz zgagi i porannych nudnosci. Troche gorsze: te ostatnie tygodnie to bedzie czas wiekszego ucisku na pecherz i drogi rodne. Juz bola mnie wszystkie kosci TAM na dole, a ma byc jeszcze gorzej. No coz... Na szczescie cala reszta i ze mna i z nim jest w porzadku :) Nastepna wizyta za 2 tyg. Sylka- co mi tu robisz ochote na placki ziemniaczane, co?! :) Dzis tu w Szw.jest dzien tzw.kanelbulli, czyli buleczki z cynamonem. Porwalam sie na domowe pieczenie, ale: a)ciasto mi nie chcialo wyrosnac b)zalepilam pol kuchni c)jak juz pieklam ta breje (bo buleczek nie dalo sie uformowac), to spalilam 2 foremki d)spalil sie tylko spod i wierzch, wiec ciasto do wyrzucenia. Wrrr!!! Co do chlopow, to jeszcze mi sie przypomnialo. Jak mam swoje humory i strzele jakiegos focha (najczesciej o jakies tam pierduly),, to potem mam wyrzuty sumienia, ze tak go potraktowalam. Widze przeciez ze sie stara jak moze. Dla niego to tez nowosc, pierwszy raz zostanie ojcem. Wiec obiecuje sobie, ze opieki nad malym bedziemy sie uczyc razem. Nie bede na niego krzyczec, ze np.nie potrafi zmienic pieluchy, bo szczerze mowiac ja tez nie mam pojecia. Takie mam przynajmniej zalozenie :) Moze sie tak dzis uwrazliwilam, bo wlasnie dzisiaj urwalam mezowi wewnetrzna klamke od samochodu. Nie pytajcie jak to sie stalo. Sama nie mam pojecia :) Tylko tak mi sie przykro potem zrobilo i do tej pory o tym mysle. Mimo, ze dzwonil juz do warsztatu i zamowil nowa... I nawet mnie nie skrzyczal...Kochany jest....A ja mu czasami takie numery strzelam... Ach, te moje chlopaki. Co ja bym bez nich zrobila? :) Dobra, dziewczynki! Wzruszylam sie nad sama soba a to znak, ze czas konczyc. Trzymajcie sie i do jutra. Migotka idzie sie wtulic w swojego Muminka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Und tabellen :) NICK-------WIEK---OST@----T.PORODU----TC-----KG------PL EC/IM IE-------MIASTO Migotka--------21-------25.01------1.11----------36--- ---+9,5-----Alexander--------Szwecja Bebolek20-----21-------26.01------2.11------------36---- --+2-----niespodzaianka--Kilcock Fufcia----------29-------25.01------25.10/3.11-----33--- ---+18----synek-------------Siedlce Bunia_77------30-------27.01------26.10/3.11-----34----- -+9------Dominik---------Cork Amelka77-----30-------30.01------22.10/6.11-----35-----+ 13-----Alan-------------Wrocław Carlaa----------30-------01.02------04.11/8.11-----34--- --+8,5----synalek-----------MülheimR Malutek--------25-------27.01------03.11-----------34--- --+16-----Aleksandra------Cork Asiorek2 ------26-------28.01------04.11-----------34------+9------Ol usia ----------Jaworzno Brzuchacz-----29-------28.01------04.11-----------36---- --+18-----Zuzia----------------------- Edzia87--------20-------30.01------05.11-----------36--- ---+9------Kevin------------Polska Shenen---------31-------05.02------5/11.11---------34--- ---+6------Magdalena-----Chełm Wzetka---------31-------31.01------07.11-----------36--- --+14-----Wiktoria--------Rzeszów Martulka82 D-25-------31.01------07.11-----------34------+11-----Elias ------------Essen Sylka27H------27-------01.02------08.11-----------35---- --+11,4---córka------------Wolsztyn IVA25----------25-------4.02-------11.11------------34-- ----+12-----Marcel----------Toruń Konkaa---------24-------26.01-----15.11------------33--- ---+12-----Agatka----------Calw Basik74--------32-------21.02------19.11.-----------32-- ----+10,5----Karolinka-------Katowice Aneta 312---------32------12.02-----19.11----------33---------+8-- --Oliwka i Julcia ------ Chełm Ilonka32-------32-------15.02-------21.11-----------32-- ----+15-----Filipek-------Bielsko-Biala Elizka77-------30-------15.02------ 22.11-----------30-------+10-----Natalka---------Szczecin Beti26----------26-------17.02------24.11----------33------ -+14----Natalia i Kacper---Bydgoszcz Kamilok26----26-------11.02-------24.11-----------33---- ---+4------Emilia-----------Hamm Mimi1981-----26-------20.02-------27.11-----------32---- --+11------Natalia----------Warszawa Misiaki---------32------27.02-------30.11-----------31-- -----+15-----Natka i Alek----Szczecin Frania23-------23-------23.02------30.11-----------31--- ----+8,5-----synek/Colin---Oosterhout Aneta_71------36-------23.02------30.11------------29--- ----+9------Amelia----------Warszawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basik74
Hej dziewczynki :) dziś ja cierpię na bezsenność :( zaczęło się od godziny 24 kiedy to mój Mateuszek zaczął narzekać na ból brzuszka potem wymioty więc była jazda do 3 nad ranem wywaliłam spać tylko mojego męża bo biedny rano do pracy byłby nieprzytomny a jadąc samochodem brrrr mogłoby być mało ciekawie ...trochę był na mnie zły, że nie pozwalam sobie pomóc ale bez sensu jest skoro ja mam L4 i mogę potem odespać, żebyśmy we dwójkę stali nad jednym 4 latkiem ..zresztą mój maz pracuje w branży budowlanej i od maja 2006 do maja 2007 bylismy z Mattem sami bo on był na kontrakcie przyjeżdżał do domu na kilka dni co 6 tygodni i takie sytuacje jak ta dziś w nocy są dla mnie normalne bo musiałam nauczyć się radzić sobie ze wszystkim sama a on wpada w panikę i jeszcze niepotrzebnie stresuje małego ech ale i tak jest kochany :) ...zasnęlismy potem a ja od 5 znowu na nogach :( wyglądam jak zoombie a dziś USG ale dopiero o 16 i już się doczekać nie mogę bo chcę wiedzieć czy wszystko jest ok i w ogóle... Buziaki mamuśki i kliknę coś potem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień doberek Co to jest kolka niemowlęca? - Przypomnienie dla młodych rodziców, aby stosowali środki antykoncepcyjne. Poruszyłyście temat partnerów. Ja nie mogę narzekać, mój od początku głaszcze i całuje brzuszek, przemawia do niego :) . Codziennie rano musi się przywitać z naszą maleńką a wieczorem zawsze całuje ją na dobranoc. Nawet w nocy jak się obudzę to często trzyma rękę na moim brzuchu. I uwielbia jak mała go kopie. W kwestii uczestnictwa w porodzie to on od razu powiedział że chce być na sali i tylko potrzeba cc może go trzymać z dala od sali. A w ogóle to już się nie może doczekać, liczy dni i ma nadzieję że urodzi się wcześniej :D :D :D . Co do opieki po porodzie to też się nie martwię bo zapowiedział że nie da się odstawić na drugi plan on też chce mieć w tym udział więc na pewno kąpiel ma należeć do niego ❤️ .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edzia870829
Ojoj ile wpisów od wczoraj... nie sposób za wami nadążyć. Ja wczoraj troszke zabiegana byłam... dokańczałam zakupy, wydałam 300zł a i tak wszystkiego nie kupiłam... Najważniejsze że mam śpiworek dla małego. Taki fajny z dziura na pas od fotelika samochodowego :) matko! ile te rzeczy dla dzieci kosztują... ale cóż trzeba się liczyć że dzidziuś to duuuuuuuuży wydatek. Myślę co mi jeszcze brakuje... Chciałam was zapytać o opinię na temat pieluszek. Jakie będziecie kupować na początek? A może będziecie zakładac tetrowe? Czy warto kupować "Pampersy" czy raczej jakieś tańsze, jeżeli dzieci i tak zużywają ok 13 pieluch dziennie. ja narazie kupiłam paczke "Pampersów Active Baby" 96 sztuk i dałam 46zł I jakie macie pierwsze ubranka dla dzidzi? Ja kupiłam wszystko w rozmiarze 62 bo pomyślałam że nie ma sensu kupować mniejszych jak i tak dojdze do tego jeszcze pielucha i 56 byłyby za małe. Nie wiem czy dobrze myśle... Potem może sie okazać że nie mam w co ubrać dzidziusia bo wszystko za duże :P Pozdrawiam i czekam na opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edzia jeśli chodzi o ubranka to ja sie nie wypowiadam bo my dostaliśmy 3 wory ubranek od szwagra i w zasadzie nic nie musimy kupować oprócz pieluch, pościeli i innych drobiazgów. A pieluchy to na początek też pampers bo najmniej uczula i tetra dla odmiany a potem jak już się dupka przyzwyczai to przejdziemy na tańsze jednorazówki. Tylko że my kupiliśmy pampersy New Born (1) one są od 2 do 5 kg i mają specjalne wycięcie na pępek i New Baby (2) od 3 do 6 kg. Te Active Baby są dla dzieci starszych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edzia870829
Przepraszam pomyliłam się zamiast New Baby to napisałam Active Baby. Kupiłam New Baby (2)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hEJ KOCHANE... oj jak mnie wszytko boli:( wiem ze im dłużej dzidzia w brzuchu tym lepirj ale powie wam ze chciałabym zeby już było po wszystkim:( plecy mnie wykoncza... maly spacer wywołuje u mnie straszliwe bóle:( Edziu ja ubranka kupowalam tez na 62. w polsce a tu kupowałąm wszytko od 0-3 miesiecy. odnośnie pampersów.... to ja treż kupiłam newborn 2-5kg... 54sztyki a nastepne juz kupie new baby 3-6kg Ja an poczatku bde jechac na pampersach.. niewiem czy bede zmieniac firme.. tu w irlandi sa podobno pieluszki tesko ale wyprodukowane przez pampersa..wiecv ich napewno spróbuje i porównam... kochane ja wczoraj o 23 robiłam te \"wasze\" placki ziemniaczane!!! taka mnie ochota naszła ze sszok!! dobra ucirkam bo zaniedługo jedziemy po reszte zakupów..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylka27H
Witam, ja kupiłam na początek Pampersy New Baby (2-5 kg). Kupiłam też 10 sztuk tetrowych, bo jeszcze nie wiem czy będę używać tetrowych czy tylko jednorazówek. Tetrowe przydadzą się też do kąpieli dzidzi. Na pewno pózniej pampersy zastąpie jakimiś innymi tańszymi. Smoczki wybrałam z firmy NUKA, a kosmetyki dla niemowlaka z firmy NIVEA, proszek do prania tak jak wcześniej pisałam "Dzidziuś" i gdy prałam ubranka nie stosowałam płynu, podwójnie płukałam i poprasowałam (chociaż nie wiem czy pozniej będzie mi się chciało prasować). Chciałabym zapytać się was mamusie, czy macie juz wybraną położną środowiskową, czy wybiera się ją przed czy po porodzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A Migotka dzis wziela sie za pranie, bo tu u nas 17 stopni i sloneczko swieci, wiec sie potem na dworku troche wysuszy. Od rana ciagne juz 3 serie. Czy te ubranka, posciele i reczniczki nigdy sie nie skoncza? :) Nadal nie moge odlupac wczorajszego ciasta od foremki. Antytalent normalnie ze mnie jakis. :) Poza tym wystraszylam sie troche tym obnizajacym sie brzuchem i spakowalam juz mniej wiecej torbe do szpitala. Co do pieluch, to my kupilismy na razie Libero Baby Soft 3-6kg, 90 sztuk. Nie straszcie mnie, ze przy malym dziecku idzie ponad 10 pieluch dziennie. To ten \"zapas\" ma nam tylko na tydzien wystarczyc? :) :) Pampers New Born 2-5 kg mamy 20 szt.z tego gratisowego pakietu dla przyszlych rodzicow :) Moze na szpital wystarczy, bo z tego co wiem, tu trzeba miec swoje pieluchy dla dzidzi. Przegladalam przed praniem kombinezoniki, ktore dostalam od szwagierki. Na jednym na metce pisalo Made in Poland. Normalnie sie wzruszylam, haha :) A tak na serio, to mama obiecala, ze przywiezie troche ciuszkow dla Malego z Pl., bo tutaj ubranka dla dzieci mozna kupic raczej tylko w KappAhl, HM czy Lindexie (wiadomo jakie sa ceny w markowych sklepach). A w niedziele IKEA i ostatnie zakupy na wyposazenie kata dla Juniora. Lozeczko stanie w naszej sypialni i juz wiemy, ze z przewijakiem i fotelem do tego bedzie dosc ciasno. Ale pokoiku osobnego na razie nie bedzie. A ja mam dzis chetke na pierogi....hmm, pora obiadku sie zbliza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IVA25
Hejka! mimi1981-super,ze wyniki wyszly dobre.Moj Marcelek tez ma bardzo czesto czkawke,na poczatku myslalam,ze to serduszko,bo polozna mnie zmylila mowiac ze to mozliwe abym to bylo wlasnie serce :/ Sylka27H- hehe,takie sa uroki ciazy,ze nawet w nocy ma sie zachcianki czy wilczy apetyt.ja na szczescie nie mialam tak ani razu,wogole od dluzszego czasu nie czuje glodu na kolacje,duze sniadanie i obiad+owoce i coisik slodkiego malego wystarczaja.Czasami zjem kolacje ale zadko i to nie z glodu tylko tak po prostu. Pozlona srodowiskowa mam wybrano bo ostatnio w moim miescie trzeba bylo wybrac na nowo lekarzy,m.in polozna i moja mama (bo ja wtedy nie mialam pojecia o poloznych-jeszczenie bylam w ciazy) wybrala tą do ktorej sama chodzila z moja mlodsza siostra,mowi ze jest bardzo dobra i mila. Ja tez chcialabym,zeby ta ciaza sie juz skonczyla.Marze o chwili kiedy bede wychodzic z malenstwem na rekach ze szpitala i wszyscy w domu bedziemy siedziec-nie ma nocy ani dnia abym o tym nie marzyla.Z dolegliwosci ciazowych mam: -zgage-bol krocza,bioder,kosci ogonowej gdy troszke dluzej siedze i brzucha szczegolnie w nocy ,no i kiedy maly sie rozkopuje zycze milego wekeendu buzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie mamusie! Dzisiejszy dzionek również spędzony w łóżku i w piżamie, na nic nie mam energii... Co prawda w nocy nie spałam bo męczyła mnie straszna zgaga i nie mogłam się ułożyć. Zasnęłam około 2 i budziłam się co godzinę. O 5 musiałam zjeść śniadanie bo napadł mnie straszny głód. Natalka spokojna dziś, pewnie też śpi:) Migotko czyli już bliziutko skoro brzuszek niżej:) Basik biedny ten twój synek, życzę mu dużo zdrówka. Dzielna z ciebie kobietka, ja pewnie postawiłabym cały dom na nogi. Edzia to prawda, że rzeczy dla dzieci są bardzo drogie, ale jak miło się wydaje pieniążki na te wszystkie drobiazgi:) Ja śpiworek zamierzam kupić na allegro bo są dużo tańsze niż w sklepie. Co do pieluch to kupiłam pampers. Ubranka mam różne ale przeważają te na 62 cm. Bebolku ja też mam czasem dosyć ale już niedługo i będziemy trzymać nasze dzieciątka w ramionach! IVA ja też czasem myslę że to serduszko:) Kobitki kochane chciałabym żebyście mi doradziły w sprawie położnej. Otóż bardzo mi przypadła do gustu położna, która prowadzi zajęcia w szkole rodzenia, ale za to żeby to właśnie ona była przy poradzie trzeba jej zapłacić 500 zł. W sumie to możemy sobie na to pozwolić, ale cały czas się zastanawiam czy to ma sens? Jak myślicie opłacać położną? Podobno w tym szpitalu wszystkie położne są miłe, ale tą znam już i wiem jaka jest. Mam dylemat, czekam na wasze opinie. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc kochane mamuśki....dobrze że piszecie o tych pieluszkach bo też niewiedziałam jakie kupić ,no wiadomo że najmniejsze ale ktora firma i tez zaczne od pampersów a pozniej tansze.... Brzuchacz-skorzystałam z przepisiku i hmmm.....pyszka...:)DZIĘKI jutro męczarnia bo u cioci na urodzinach a w niedz.obiadek i cala rodzinka juz się przygotowywuje psychicznie-,,ale brzuszek, no i nie zgrubłaś, a kiedy termin....."-w kołko to samo zwariować można :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edzia870829
Coś dzisiaj słabiutko ze wpisami... Nie wiem co się z wami dzieje mamuśki... Chyba zabiegane jesteście, ale cóż... został nam ostatni miesiąc. I będziemy tulić nasze skarby :) Co do położnej to ja nie mam wybranej i nawet nie wiem jak to się robi :/ mimi1981 ja też miałam straszną noc i budziłam się co jakis czas... Ehh I naprawdę fajnie się wydaje pieniążki na dzidziusia hehe to jest prawda Co do obniżenia się brzucha to ja wiem coś o tym , bo leżałam na podtrzymaniu i jestem teraz ciekawa kiedy urodzę bo juz nie biorę fenoterolu Dobra nie marudzę. Piszcie coś bo pusto tu się robi na naszym topiku. Mało wpisów z dzisiejszego dnia!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylka27H
NICK-------WIEK---OST@----T.PORODU----TC-----KG------PL EC/IM IE-------MIASTO Migotka--------21-------25.01------1.11----------36--- ---+9,5-----Alexander--------Szwecja Bebolek20-----21-------26.01------2.11------------36---- --+2-----niespodzaianka--Kilcock Fufcia----------29-------25.01------25.10/3.11-----33--- ---+18----synek-------------Siedlce Bunia_77------30-------27.01------26.10/3.11-----34----- -+9------Dominik---------Cork Amelka77-----30-------30.01------22.10/6.11-----35-----+ 13-----Alan-------------Wrocław Carlaa----------30-------01.02------04.11/8.11-----34--- --+8,5----synalek-----------MülheimR Malutek--------25-------27.01------03.11-----------34--- --+16-----Aleksandra------Cork Asiorek2 ------26-------28.01------04.11-----------34------+9------Ol usia ----------Jaworzno Brzuchacz-----29-------28.01------04.11-----------36---- --+18-----Zuzia----------------------- Edzia87--------20-------30.01------05.11-----------36--- ---+9------Kevin------------Polska Shenen---------31-------05.02------5/11.11---------34--- ---+6------Magdalena-----Chełm Wzetka---------31-------31.01------07.11-----------36--- --+14-----Wiktoria--------Rzeszów Martulka82 D-25-------31.01------07.11-----------34------+11-----Elias ------------Essen Sylka27H------27-------01.02------08.11-----------36---- --+12---Ola------------Wolsztyn IVA25----------25-------4.02-------11.11------------34-- ----+12-----Marcel----------Toruń Konkaa---------24-------26.01-----15.11------------33--- ---+12-----Agatka----------Calw Basik74--------32-------21.02------19.11.-----------32-- ----+10,5----Karolinka-------Katowice Aneta 312---------32------12.02-----19.11----------33---------+8-- --Oliwka i Julcia ------ Chełm Ilonka32-------32-------15.02-------21.11-----------32-- ----+15-----Filipek-------Bielsko-Biala Elizka77-------30-------15.02------ 22.11-----------30-------+10-----Natalka---------Szczecin Beti26----------26-------17.02------24.11----------33------ -+14----Natalia i Kacper---Bydgoszcz Kamilok26----26-------11.02-------24.11-----------33---- ---+4------Emilia-----------Hamm Mimi1981-----26-------20.02-------27.11-----------32---- --+11------Natalia----------Warszawa Misiaki---------32------27.02-------30.11-----------31-- -----+15-----Natka i Alek----Szczecin Frania23-------23-------23.02------30.11-----------31--- ----+8,5-----synek/Colin---Oosterhout Aneta_71------36-------23.02------30.11------------29--- ----+9------Amelia----------Warszawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylka27H
to znowu ja, mimi1981 - w sprawie położnej do porodu, to jeżeli wybór tej którą znasz sprawi, że w tej wielkiej chwili będziesz lepiej się czuć, a wydatek 500 zł nie jest dla was dużym wydatkiem, to czemu nie. Ja podczas swoich pobytów w szpitalu poznałam parę i nie wiem, która mi się trafi, ale dla mnie to nie jest istotne. Dla mnie ważne jest, aby mój mąż był przy mnie, bo przy nim czuję się bezpiecznie i jestem odważniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj sylka! No właśnie też się zastanawiam, że przecież będzie przy mnie mój mąż. A te pieniądze szczerze to wolałabym przeznaczyć na małą. Tylko boję się, że trafię na jakąś zołzę, ale przecież z drugiej strony jest mąż, który czuwa nad wszystkim. Pomyślę o tym i bardzo dziękuję za radę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basik74
Hej dziewczynki :) dopiero teraz mam chwilkę, żeby skrobnąć :) Byliśmy dziś na USG i ... Mała waży 2300 a jeszcze 6 tygodni przed nami więc ciałka nabierze hihi , serduszko jak najbardziej w normie i wszystkie inne części ciała wewnątrz i na zewnątrz są ok :) wg obliczeń wychodzi że powinnam być w 34 tygodniu ciązy a nie 32 :) bo jest taka wielka hihi :) ogólnie już odetchnęłam aaaaa i ma taki fajny zadarty nosek i super marszczy czólko :) więc dziś to powinnam spać twardym snem i nie stresować się już niczym :) Ściskam Was mocno i do jutra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MALUTEK
Hej! Dowiedzialam sie ze w poniedzialek wyslano do mnie wozek ktory zamowilam,wiec w przyszlym tyg juz powinien byc!Juz nie moge sie doczekac. Bylam dzis z synkiem u dentysty,niestety za dwa tyg nie obedzie sie bez wyrywanka...A na razie musi brac antybiotyk.Na szczescie nie mial jak do tej pory zadnych przykrych doswiadczen w gabinecie wiec sie nie boi.Zobaczymy... Ja pieluszek jeszcze nie kupilam ale zamierzam kupic pampers newborn.A ubranka to wiekszosc mam tych malutkich,bo dzidzius chyba nie bedzie za wielki,zreszta synek tez nie byl zbyt duzy,wazyl ok 3kg.I ubranka 56cm wcale nie byly na niego za duze z tego co pamietam. Buniu jaki kremik na pupke najlepiej tu zakupic?Widzialam w tesco Sudocream,czy lepiej jakis z apteki? Trzymajcie sie,pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylka27H
mimi1981 - chciałabym jeszcze dodać, że moja siostra, mama dwójki dzieci, pierwszy raz rodziła sama, drugi raz z mężem. Ona miała taką sytuację, że przy pierwszym porodzie trafiła na niemiłą położną, nie będę pisać co jej mówiła bo to nieistotne, ale z jej powodu przykro wspominała pierwszy poród. Przy drugim towarzyszył jej mąż i mówiła, że wszyscy byli dla niej przez cały poród mili, nikt przy mężu (nawet jakaś zołza) nie odważyliby się jej sprawiać przykrość. Dlatego też mi tak bardzo zależy na obecności męża, a jeżeli mąż nie będzie chciał to siostra obiecała, że może być przy mnie. Pamiętam, że jak siostra była w pierwszej ciąży to dręczyłam ją pytaniami, czy nie boi się porodu? Wtedy razem z nią wszystko przeżywałam. Teraz może to dziwne, ale do rozwiązania zostało mi około miesiąca i nie boję się. Wychodzę z założenia, że jak już się zacznie, to dobrze bo bedzie to znaczyło, że niedługo będę trzymać w ramionach moją i męża małą "kopię". Jakbym mogła sobie czegoś życzyć, to tylko tego iż chciałabym naturalnie rodzić, a nie przez cc, ale tego do końca nie można przewidzieć. Podczas ostatniego badania usg okazało sie, że mała jej ułożona główką w dól, ale poprzecznie. Mój gin narazie się nie wypowiada co do porodu. Dzisiaj chyba szybko nie zasne, więc pewnie jutro znowu będę kimać do południa. Dobrej nocy wszystkim mamusią :-) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aneta_71
witam...uzupelniNICK-------WIEK---OST@----T.PORODU----TC-----KG------PL EC/IM IE-------MIASTO Migotka--------21-------25.01------1.11------------35--- ---+9-----Alexander--------Szwecja Bebolek20-----21-------26.01------2.11------------36---- --+2-----niespodzaianka--Kilcock Fufcia----------29-------25.01------25.10/3.11-----33--- ---+18----synek-------------Siedlce Bunia_77------30-------27.01------26.10/3.11-----34----- -+9------Dominik---------Cork Amelka77-----30-------30.01------22.10/6.11-----35-----+ 13-----Alan-------------Wrocław Carlaa----------30-------01.02------04.11/8.11-----34--- --+8,5----synalek-----------MülheimR Malutek--------25-------27.01------03.11-----------34--- --+16-----Aleksandra------Cork Asiorek2 ------26-------28.01------04.11-----------34------+9------Ol usia ----------Jaworzno Brzuchacz-----29-------28.01------04.11-----------36---- --+18-----Zuzia----------------------- Edzia87--------20-------30.01------05.11-----------36--- ---+9------Kevin------------Polska Shenen---------31-------05.02------5/11.11---------34--- ---+6------Magdalena-----Chełm Wzetka---------31-------31.01------07.11-----------36--- --+14-----Wiktoria--------Rzeszów Martulka82 D-25-------31.01------07.11-----------34------+11-----Elias ------------Essen Sylka27H------27-------01.02------08.11-----------35---- --+11,4---córka------------Wolsztyn IVA25----------25-------4.02-------11.11------------34-- ----+12-----Marcel----------Toruń Konkaa---------24-------26.01-----15.11------------33--- ---+12-----Agatka----------Calw Basik74--------32-------21.02------19.11.-----------32-- ----+10,5----Karolinka-------Katowice Aneta 312---------32------12.02-----19.11----------33---------+8-- --Oliwka i Julcia ------ Chełm Ilonka32-------32-------15.02-------21.11-----------32-- ----+15-----Filipek-------Bielsko-Biala Elizka77-------30-------15.02------ 22.11-----------30-------+10-----Natalka---------Szczecin Beti26----------26-------17.02------24.11----------33------ -+14----Natalia i Kacper---Bydgoszcz Kamilok26----26-------11.02-------24.11-----------33---- ---+4------Emilia-----------Hamm Mimi1981-----26-------20.02-------27.11-----------32---- --+11------Natalia----------Warszawa Misiaki---------32------27.02-------30.11-----------31-- -----+15-----Natka i Alek----Szczecin Frania23-------23-------23.02------30.11-----------31--- ----+8,5-----synek/Colin---Oosterhout Aneta_71------36-------23.02------30.11------------32--- ----+9------Amelia----------Warszawa am tabelke bo dawno tego nie robilam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aneta_71
witam ponownie i pozdrawiam wszystkie kolezanki. U mnie samopoczucie coraz gorsze,,,szczegolnie po jedzeniu-boli mnie brzuch i zoladek chyba...Jest mi wtedy niewygodnie i nie wiem jaka pozycje obrac by choc troche sobie ulzyc. Jesli chodzi o pieluszki to ja na poczatki nastawiam sie na tetre bo dzidzia ""robi"" co chwilke i nie ma sensu zakladac pampersow- chyba ze do wyjscia.Zreszta dzidzie trzeba grubo pieluchowac ze wzgledu na stawy biodrowe.Powiedzcie dziewczynki jak to jest u Was z pokarmem,,,tzn z piersiami,,,bo mi nic nie wycieka z piersi jeszcze a to juz pozno.Acha i napiszcie co sadzicie o podusi dla dzidzi.Jak ja rodzilam swoje corki to zalecali zupelnie na plasko klasc dziecko a teraz sa rozne poduszki ,,,bylam ostatnio u kolezanki (ma bobo 2 m-ce)i tam dzidzia ma normalna poduszke...Ja mysle ze ew, taka plasciutka jakie teraz sa dla noworodkow. Czy bedziecie nadawaly drugie imie dziecku ??????????????????? uciekam juz spac .....DOBRANOC..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczynki! Dzisiaj w nocy nie wstawałam ani razu ale połóżyłam się spać o 00.30! No ale przespałam 6 godzin :-) Co do porodu z mężem podzielam zdanie, że w obecności tatusiów cały personel traktuje kobietę jak człowieka a nie kłopot. Natomiast co do obecności położnej dodatkowo to w momencie kiedy mąż byłby przy mnie to raczej nie decydowałabym się na to. No ale trzeba pamiętać, że jak zmuszona będziesz do cc to męża na salę nie wpuszczą i wtedy taka położna jak zbawienie. Aneta 71 mi też z piersi nic nie wycieka i nawet nie próbuje ich miętosić bo boję się wywołać poród. Spokojnie, po porodzie wszystko samo zacznie działać a nasza rola żeby mimo bólu nie pozwolić żeby się zastopowało. Co do pieluch tetrowych to i tak musisz utrzymywać higienę noworodka tak jak przy pampersach a pieluchować szeroko można przecież na pampersie. Ja w tetrę nie wchodzę, wydaje mi się mało higieniczne. No ale przecież nasze mamy chowały nas na tetrze i przeżuyły także co kto woli. Pampersy mam też new born i biorę do szpitala 3x44szt. Resztę przywiozę a wątpię że Misie moje tak szybko urosną 🌼 Wczoraj odkryłam olbrzymiaste rozstępy na brzuchu. Z jednej strony to trochę smutno mi się zrobiło, bo wygląda to oktopnie a z drugiej to się cieszę, że Maluchy moje rosną. Kurcze, niech chociaż do 2,5kg dorosną. Beti, no mój pępek już tak optymistycznie nie wygląda i powoli zaczynam mieć tak jak Ty. We wtorek minie 32tc, jeszcze miesiąc wytrzymać i będę spokojna. Uciekam na razie ale na pewno będę zaglądać, jestem sama na weekend. :-( Wczoraj najadłam się śliwek w czekoladzie i rafaello chociaż za słodyczami nie przepadam, ale mi smakowało!!! Miłej soboty, Kochaniutkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie.. ja już druga noc mam bezsenna:( tragedia... potem chodze jak zmnora po mieszkanku:( bol bioder i kosci łonowej nieustepuje:( wrecz sie nasila.... no cóż dla dzidki musze wytrwac. Anetko71 Ja drugie imie bede nadawac.. u mnie w rodzinei i u meza wszycy mieli to nasza niunia tez bedzie miałą drugie imie. Oowiem ze z chcecia sama używałabym pieluch tetrowych ale niemam w domku na to warunków.. niemam podwurka a mieszkamy w kawalerce i niemaiałabym ich gdzie suszyc:( niewyrobiłabym sie :( Odnosnie poduszeczki mi wszyscyod poczatku mówia zadnych poduszek in kołderek!!! moja mama twierdzi ze jak dzidiza sama podnosi już sprawnie główke to włożyć wielka ksiazke pod materacyk np. encyklopedie. poduszeczki tez calkiem proste używałą dopiero jak kazde z nas skonczyło roczek. wiec ja postąpie ak samo. Uciekam kochane zjesc jakies sniadanko.. pozdrawiam was wszytkie jeszcze puzniej zajrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześc dziewczyny Ja dzisiaj od rana chodze wkurzona. Promotorka mi w końcu odpisała i oczywiście do poprawy. Według niej 20 stron wyników badań to za mało ;( Juz nie wiem co tam moge jeszcze dopisać. Normalnie załamka. A termin obrony na 16 i wygląda na to, że nie zdąże ;( basik duża ta Twoja dziewczynka :) Aneta ja kupiłm papmers new born i cyba tetrówek wogóle nie bede używać. Wydaje mi sieże w pampersie nawet jak dziecko co chwile sika to i tak ma sucho a w terze jednak przez jakiś czas skóra dziecka ma kontakt z moczem. No i ja wygodna jestem ;) Drugiego imienia nie bedziemy dawac. Jak dla mnie to same problemy. Już pare razy zdarzyło mi się nie wpisać w jakis waznych dokumentach i potem biegania pełno. A zjednym to każdy wie jak sie nazywa. Hehe pamietam jak kiedyś na rozdaniu świadectw dyr wyczytywał nas na środek. A ja nie wyszłam bo jakoś zapomniałam, że mam drugie imię i to o mnie chodzi ;) Misiaki kup dobry krem na rozstępy i masuj ;) Najważniejsze, ze dzieciątka rosną :) Lece meczyć ta moją nieszczęsna prace :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylka27H
Witam, a jednak wygramoliłam się z tego wyra, ale nockę miałam straszną, trzecia w nocy a ja jeszcze zasnąć nie mogłam. Spałam okropnie, mam nadzieję że dzisiaj będzie lepiej. Aneta_71 - u mnie też nic się narazie nie dzieję z pokarmem, ale czytałam w necie, że niektórym kobietką dopiero po porodzie pokarm się ujawnia. Moja mama i siostra twierdzą, że nie będę karmić piersią dziecka, bo i one nie karmiły. Ja jestem uparta i nastawiona, że będę. Na pewno nie poddam się szybko. Natomiast co do kładzenia dziecka, to wiem tylko tyle, że na początku kładzie się dziecko na płasko (bez podusi), ja nawet jeszcze jej nie zakupiłam :-) . Ale zamierzam o wszystko pytać w szpitalu, przecież i tak będą nas tam trzymać około 3 dni, a jak trafi sie fajne towarzystwo to nie ma jak opinia innej mamy ;-). Zmykam muszę pomysleć co byśmy z małą sobie dzisiaj zjadły na obiadek. Misiaki - ja też odkryłam rozstępy, ale teraz się tym nie martwie, będę z nimi walczyć po porodzie, na tyle ile się da. Na nie po prostu nie ma rady ( mimo, że stosowałam od czwartego m-ca krem na rozstępy). Tak się pocieszam, że skoro mój mąż przez okres mojej ciąży dorobił się małego brzuszka a ja nadal go kocham, to on też z tymi rozstępami po porodzie będzie mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Spałam fatalnie:( Położyłam się o 24 zasnęłam o 2 i budziłam się co godzina. Boli mnie dosłownie wszystko, nie mogę leżeć, siedzieć, chodzić. Nie wiem jak wytrzymam jeszcze dwa miesiące. Aneta 71 mi siara pojawiła się około 20 tc i jest cały czas, czasem to aż bluzkę mam mokrą jak jestem bez stanika. Co do poduszek i kołderek to na początek nie można ich używać. Nie zamierzam nadawać dwóch imion, bo potem to tylko kłopot. Misiaki super, że chociaż ty się wyspałaś. Brzuchacz współczuję tych poprawek, wiem co to znaczy bo jak pisałam pracę magisterską to miałam okropnego promotora i ciągle musiałam coś poprawiać. Uciekam miłego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×