Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Moniula84

Termin Listopad 2007

Polecane posty

Gość IVA25
Hura! udalo mi sie zrobic tabelke :):) * Bebolek20- spokojnie z tymi paranojkami (hehe) bo jeszcze malenstwo wystraszysz :). To normalne,ze dzidzia czasami w taki sposob sie ulozy,ze dla nas to jest ogromny szok.Sama przezylam cos takiego jakis czas temu,tyle,ze Marcel ulozyl mi sie na samym podbrzuszu i byla jedna wielka kulka a reszte brzucha plaski-tez sie przestraszylam i myslalam ze bede rodzic.W takich sytuacjach najlepiej sie uspokoic (madrala po szkodzie) i pochodzic po mieszkaniu,poglaskac brzuszek iduzo mowic do malenstwa-mi to pomoglo. Łozeczko,ktore kupilas fajne,z tego co slyszalam to fachowa nazwa to turystyczne. * beti26- uwierz mi,ze ja tez bardzo duzo narzekam.Nie ma dnia,zebym nie mowila ze cos mnie boli,bo kazdego dnia cos mi jest i to nie jedna rzecz tylko kilka.Zazdroszcze tym ciezarowkom,ktore super przechodza ciaze,ba! nawet lepiej sie w niej czuja niz przed.Takze glowka do gory,zreszta Ty jestes usprawiedliwiona bo nosisz dwa malenstwa.WSPOLCZUJE !!! * frania23- ja tez mam zgage :(.Wychodzac z domu juz nie zabieram butelki wody tylko mleka :) Jesli chodzi o pieluchy (bo ktoras pytala) to ja kupilam dzis pampresy od 3-6 kg dla noworodkow 98 sztuk za 48zl. Ciuszkow mam STRASZNIE DUZO,az za duzo!! pewnie polowe to nawet nie ubiore.Mam mnostwo: -spiochow -body z krotkimi rekawkami i nozkami -body z dlugimi rekawkami i bez nozek -pajacyki -3 sliczne grube kombinezony - kaftaniki -bluzeczki z dlugim rekawkiem grube i cienkie -bluzeczki z krotkim rekawkiem -spodenki -sweterki -czapeczki grube i cienkie -skarpetki -bluzy -komplety spodenki+sweterek lub bluzeczka Rozmiary mam rozne od 56 nawet do 70. Co do daty 1 listopada,mysle,ze nie ma czym sie martwic jesli w ten dzien dzidzi sie urodzi,poniewaz ja wychodze z zalozenia ze jedni sie rodza inni umieraja-taka kolej rzeczy :) Jedna z was pisala,ze kolezanka jej mowila,ze hardkor zacznie sie dopiero po porodzie.Hmmm czy faktycznie???przeciez doskonale wiemy,ze dziecko bedzie plakac i w dzien i w nocy,ze bedziemy niewyspane i zmeczone,ale na pewno damy rade! przeciez nie jestesmy same,zawsze ktos nam pomoze (maz lub mama lub ktos inny),w nocy zawsze mozemy malenstwo miec w swoim lozku aby oszczedzic sobie wstawania,poza tym noworodek ciagle albo spi albo je.DAMY RADE !!!! pozdrawiam i uciekam bo K. zaraz przyjezdza papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Dziś dzień załatwiania spraw typu poczta, administracja itp. Nałaziłam się jak nie wiem, w ogóle zauważyłam, że muszę chodzić dużo wolniej, bo inaczej mam zadyszkę. Zrobiłam obiadek i jestem. M pojechał z kolegą na strzelnicę, a ja postanowiłam troszkę posprzatać w domku ale jakoś nie mam siły i chęci. Dziewczynki kochane mnie takze czasem dopadają wątpliwości jak my sobie damy radę??? Ale będzie dobrze-musi być. Agnieszko nie zostawimy cię na topiku, wręcz przeciwnie bedziemy pisać o naszych maleństwach❤️ Papa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edzia870829
Agnieszka- a czemu cię w tabelce nie ma?? Na kiedy masz termin??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylka27H
Edzia870829 dzięki za spostrzegawczość, faktycznie popełniłam błąd, Bebolek20 tobie dziękuję za naniesienie poprawki, mój termin według ostatniej miesiaczki to 8 listopada, a nie grudnia. Beti26-czy jak spodziewasz się dwójki to nie będziesz miała ciąży rozwiązywanej prędzej, chyba w 36 tygodniu? Ostatnio podczas mojego pobytu w szpitalu leżała ze mną dziewczyna również w ciąży blizniaczej, brzuszek miała jak na blizniaki moi zdaniem nieduży, mówiła że najtrudniej jest kupić dla dwójki dwie takie same rzeczy, chciała mieć jednakowe pościele i był problem, wszystko na sklepie mieli w jednym komplecie. W 36 tygodniu miała mieć robioną cesarkę. To co ją samą zaskoczyło to fakt, że jedno maleństwo w brzuszku było wiercipiętą, a drugie było nadzwyczaj spokojne. Była ciekawa jakie dzieci będą po urodzeniu. Mimi1981 -ja teraz też nadzwyczaj dobrze śpię, a najlepiej śpi mi się rano tak od 06:30 do 10:00, jak mój mąż opuści wyro i pojedzie do pracy. W przesądy nigdy nie wierzyłam, ale w ciąży jestem bardzo rozważna i również mam wszystko pozamawiane, jak urodzę to mąż wózek i łożeczko dopiero odbierze. Asiorek2 - niedawno również miałam problemy ze swędzeniem ciała, najpierw swędziało mnie na boczkach, pózniej stopy i nadgarski się odezwały, jak i dłonie. Naczytałam się o cholestazie więc poszłam do lekarza, który kazał mi zrobić wyniki AST i ALT.W moim przypadku wyszły w normie, musiałam dostać jakiegoś uczulenia, podejrzewam, że od owoców i warzyw, które kupuję w marketach.Odstawiłam je i swędzenie ustało. Może jestem alergikiem a nie wiem o tym. W każdym razie powiadom o tych dolegliwosciach swojego lekarza, on na pewno również wyslę Cię na badania. Uciekam, zajrze do was pozniej, popularny też wasz topik, dużo do czytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aneta_71
Witam wszystkie kobitki... I znowu jak codzien wszystko przeczytalam ale smutno mi strasznie bo do mnie nikt ani slowa nie napisal. To pewnie dlatego ze nie pasuje do Was,,,,,,,,,jestem za stara. Pozdrawiam i znikam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edziu mnie nie ma w tabelce bo ja mam termin na maj 2008. Weszłam na ten topik z pytaniami do dziewczyn jeszcze jak nie wiedziałam ze jestem w ciazy. Dziewczyny tu sa kochane i bardzo mile i dlatego zostałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylka27H
Aneta_71-witaj, ja od wczoraj jestem z wami, nie znam was jeszcze wszystkich, a co do wieku to kobitko wszystkie niezależne od lat ile mamy już niedługo będziemy młodymi mamami i tego sie trzymajmy. Na dzisiaj kończę, lodówka mnie wzywa, a mała się wierci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MALUTEK
Hej! Aneta no co ty nie wyglupiaj sie i wracaj do nas.Wiadomo ze kazdej z nas jest milo jak ktoras do niej napisze,ale ostatnio tak duzo nas sie tu narobilo ze naprawde trudno kazdej napisac z osobna.Ja ledwo teraz znalazlam chwile zeby wogole sie odezwac ze zyje.Ale staram sie czytac w miare na biezaco.A co do wieku to dopiero po tym jak to napisalas zobaczylam ile masz lat,i wierz mi ze znalam starsze przyszle mamuski! Dzis znowu opiekowalam sie coreczka kolezanki tylko ze tym razem zaplacila mi i nwet nie chciala slyszec odmowy.No przynajmniej dorobie sobie troszke na koniec ciazy... Wczoraj mialam fatalne samopoczucie.Caly dzie czulam sie jakbym byla po jakiejs imprezie.Zaczelam gotowac obiad ale musial go juz skonczyc maz...Zasnac tez nie moglam.Dzisiaj juz toche lepiej.Ach jak fajnie tu sobie ponarzekac... Ogladalam staniki do karmienia i zdziwilam sie ze takie drogie!Ok 20-30 euro.No ale chyba trzeba bedzie zakupic...W koncu tez zrobilam sobie ta kawusie mrozona ktora tak zachwalalyscie,pycha!Teraz poluje na mleczko slodzone z tubki... IVA no rzeczywiscie masz tych ubranek ze ho ho!To teraz tylko za niedlugo o nastepne sie starac... Frania zazdroszcze pokoiku dla dzidzi,a z tym lozeczkiem wybrakowanym to niezle.J czekam na wozek z Polski i mam nadzieje ze wszystko bedzie ok... Sylka ,Edzia ,Cukierkowa witam,fajnie ze dolaczylyscie! Pa pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edzia870829
MALUTEK zgadzam sie z tobą, ciężko jest do każdej coś napisać, bo naprawde nas jest dużo hehe. Chociaz ja staram się cos tam zawsze naskrobać, ale pewnie nie do każdej mi się udaje. Anetko nie wygłupiaj się. Ja za to jestem tutaj najmłodsza z was :) Dobra! na dobranoc zarzuce wam moje kochane mamuśk jeszczei kawałem: Przychodzi mały Jasio do apteki i mówi do aptekarza: - Proszę mi dać cos do zapobiegania ciąży! Aptekarz ściszonym głosem zwraca Jasiowi uwagę: - Po pierwsze, to o takim czymś mówi się szeptem, a nie na cały głos. Po drugie - to nie jest dla dzieci. Po trzecie - niech ojciec sobie sam przyjdzie a po czwarte - są tego różne rozmiary. Na to Jasio: - Po pierwsze - w przedszkolu uczyli mnie, żeby mówić głośno i wyraźnie. Po drugie - to nie jest "nie dla dzieci", tylko przeciwko dzieciom. Po trzecie - to nie dla ojca, tylko dla mamy. A po czwarte - mama jedzie do sanatorium i potrzebuje wszystkie rozmiary... Dobranoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aneta_71
Jestescie kochane ......... Nie myslcie ze jestem kaprysna po prostu zlapalam dola. Nigdy nie komentowalam waszych wpisow ,,,tylko pare razy pisalam o amniopunkcji ,,, Ciezko mi komentowac wasze wypowiedzi czasem poniewaz ja zaczelam drugi zwiazek ,,, i niejedno juz w zyciu przeszlam . Jako mloda dziewczyna chcialam byc dobra zona i robilam WSZYSTKO,,,a ze mieszkalam z tesciowa to itak wciaz bylo ZLE,,,nie chce was zadreczac ale wiem dopiero teraz jak wyglada Milosc i szczescie,,,Jak jedna strona moze byc dla drugiej cudowna... I tylko mi czasem przykro jak czytam wypowiedzi niektorych z Was ,,,opisujaca Waszych mezczyzn,,,, Zycie jest takie krotkie i takie pogmatwane ze nie trzeba juz sobie go dodatkowo utrudniac... Sorki za te smutne refleksje ale jak widac nie zawsze moze byc wesolo... Znikam narazie po Manti bo mnie zgaga zrzera... Acha....i super dowcip....hi hi hi ,,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alesta sie rozpisaly dziouchy moje :) Zostawic Was na 1 dzien i juz sie ma taaakie zaleglosci :) Ale faktycznie ozyl ten nasz topik. Jeszcze pare tygodni i wtedy sie dopiero zacznie. A jak sie juz wszystkie \"rozpakujemy\", to bedziemy dzielic sie wrazeniami i poradami co do naszych maluszkow, wiec Agnieszka- na pewno bedzie jeszcze co poczytac :) Witam wszystkie nowe Listopadowki! Lepiej pozno niz wcale. Fajnie, ze nas znalazlyscie :) Ja jutro jade do kardiologa. Mialam kiedys klopoty z serduchem, a ze teraz wymyslilam sobie porod w wodzie, to wole skonsultowac z lekarzem, czy w ogole bede mogla, albo jakie znieczulenie bedzie bezpieczne. Potem mam szczytny zamiar zaciagnac mojego chlopa :) na zakupy. Zrobilismy liste i zaczynamy od srodkow pielegnacyjnych :) W srode za to jade na duuuze handlowanie z kuzynka meza. Miala z nami jeszcze jechac szwagierka, ale raz, ze mieszka 80km stad, dwa-ma male dzieciaki, wiec pojedziemy sobie we dwie. Pociechy kuzynki chodza juz co prawda do szkoly, ale licze na jej pomoc przy wybieraniu ubranek. I tak na pewno zna sie lepiej niz moj G. :) Lozeczko wrocilo do domu. Niestety, nie da sie go przemalowac, wiec chyba je tylko podlakierujemy i bedzie gotowe. Edzia-dowcip jak zawsze swietny :) Trzymajcie sie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Mamusie🖐️ Ja tylko na chwilke, Amelka zasnela. W pracy bardzo fajnie:-) tylko zajec duzo, zwlaszcza po ponad tygodniowej nieobecnosci, duzo do nadrobienia;-) Anetko, witaj🌻 Pisz z nami jak najczesciej, ostatnio zrobilo sie bardzo gwarnie, fajniutko jest:-) Tylko ze czasem nie da sie odpisac do wszystkich Dziewczyn...❤️ dla Ciebie i Dzidziusia. Agnieszko, super ze Brzusio juz powolutku rosnie;-) Iva, ale masz duzo ubranek! Jestes w pelni przygotowana. Ubieraj Dzidziusia we wszystko;-) Mimi, damy sobie rade:-) Musimy:-) A jak nie...to bedziemy miec malego doleczka, zjemy czekoladke (albo wypijemy mrozona kawusie;-) i znowu bedzie OK:-) Malutku, milo ze strony Twojej znajomej. Ale w koncu to Twoj czas...A Twoja znajoma pewnie jest bardzo zadowolona z tego jak opiekujesz sie Jej Corcia. Uwazaj na siebie Malutku i nie przemeczaj sie. Bym zapominiala, ja zawsze kupowalam mleczko kondensowane z Nestle, w TESCO. Polewalam nim lody, bylo pychotka;-) Edzia, super ze jestes! Bardzo skutecznie poprawiasz humorek:-) 🌻🌻🌻 dla Ciebie;-) Migotko, trzymaj sie Skarbie i daj prosze jutro znac po wizycie u kardiologa! Uciekam Kochane do wyrka. Dobrej nocki i kolorowych snow❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczynki! Myślałam że jak mam zarwaną nc to chociaż dzisiaj sobie pośpię a tu niestety. Misiaki całą noc baraszkowały ale to dlatego, że mamusia zjadła ogromną Napoleonkę na kolację :-) Iva, p[oprawiłam tabelkę i jesteś zgodnie z terminem porodu. Frania i Aneta, niby macie takie same daty ostatniej @ a różnica między TC jest 2 tygodnie? Dzisiaj nie najlepiej się czuję więc zmykam do łóżeczka i was pozdrawiam. 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i jeszcze tabeleczka, ciekawe czy się nie rozjedzie?!!! NICK-------WIEK---OST@----T.PORODU----TC-----KG------PL EC/IM IE-------MIASTO Migotka--------21-------25.01------1.11------------35------+9-----Alexander--------Szwecja Bebolek20-----21-------26.01------2.11------------35------+2-----niespodzaianka--Kilcock Fufcia----------29-------25.01------25.10/3.11-----33------+18----synek-------------Siedlce Bunia_77------30-------27.01------26.10/3.11-----34------+9------Dominik---------Cork Amelka77-----30-------30.01------22.10/6.11-----35-----+ 13-----Alan-------------Wrocław Carlaa----------30-------01.02------04.11/8.11-----34-----+8,5----synalek-----------MülheimR Malutek--------25-------27.01------03.11-----------34-----+16-----Aleksandra------Cork Asiorek2 ------26-------28.01------04.11-----------34------+9------Ol usia ----------Jaworzno Brzuchacz-----29-------28.01------04.11-----------35------+18-----Zuzia----------------------- Edzia87--------20-------30.01------05.11-----------36------+9------Kevin------------Polska Shenen---------31-------05.02------5/11.11---------34------+6------Magdalena-----Chełm Wzetka---------31-------31.01------07.11-----------35--- --+11-----Wiktoria--------Rzeszów Martulka82 D-25-------31.01------07.11-----------34------+11-----Elias ------------Essen Sylka27H------27-------01.02------08.11-----------35------+11,4---córka------------Wolsztyn IVA25----------25-------4.02-------11.11------------34------+12-----Marcel----------Toruń Konkaa---------24-------26.01-----15.11------------33------+12-----Agatka----------Calw Basik74--------32-------21.02------19.11.-----------30------+10-----Karolinka-------Katowice Ilonka32-------32-------15.02-------21.11-----------32------+15-----Filipek-------Bielsko-Biala Elizka77-------30-------15.02------ 22.11-----------30-------+10-----Natalka---------Szczecin Beti26----------26-------17.02------24.11-----------33-------+14-----Natalia i Kacper---Bydgoszcz Kamilok26----26-------11.02-------24.11-----------32-------+3------Emilia-----------Hamm Mimi1981-----26-------20.02-------27.11-----------32------+11------Natalia----------Warszawa Misiaki---------32------27.02-------30.11-----------31-------+15-----Natka i Alek----Szczecin Frania23-------23-------23.02------30.11-----------31-------+8,5-----synek/Colin-----Oosterhout Aneta_71------36-------23.02------30.11------------29-------+9------Amelia----------Warszawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ilonka32
Aneta_71 - mamy wiele wspolnego! 1.hihiii- ja też jestem STARA;-) 2. jestem w drugim związku.... dopiero teraz poznałam co to znaczy jak ktoś mnie kocha i dba o mnie i moją córeczkę. 3. łapie potworne doły i nawet jak mi jest dobrze to sobie wyszukuje jakiś problem;-) Topik jest kwitnący i trudno mi nadążyć z czytaniem- dlatego się nie gniewaj....do tego ja to chyba trochę taką egoistką jestem- jak piszę to przeważnie o sobie. Wstyd mi trochę potem jak czytam drugi raz moje posty. postaram sie poprawić. piękny dzień! dzisiaj dzien piękności;-) mam plan uzyć wszystkich kosmetyków z szfki, jestem umówiona do fryzjera ;-) Cudownie jest być samej w domu!hihih nie sądziłam ze to powiem! jutro pewnie mi sie znudzi! ide do wanienki!~ papapapapap

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edzia870829
Nio ja już po śniadanku i po porannej dawce leków... Uff jutro wizyta, może mi je odstawi. A z rana byłam na podbieraniu krwi i moczu. O 14 wyniki. Faktycznie jak tutaj sie nie napisze 1 dzień to potem takie zaległości w czytaniu... Ale ja śledze topik dzień w dzień. Z tą tabelką jakoś dziwnie, bo tylko ja mam napisane 36 tydz, a są dziewczyny które maja termin wcześniej ode mnie :/ No nic, zmykam bo te plecy są nie do zniesienia. Nie wyrabiam jak siedze.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry kangurki :) Mój mężus pojechał dzisiaj na szkolenie i wraca jutro. Dziś przyjeżdżają do mnie rodzice na kolka dni bardzo się cieszę bo nie widziałam ich już ponad 2 miesiące. Dziś zabieram się za ranie pierwszej partii ubranek. Powolutku muszę już wszystko szykować. Bubiu super, że można pić mleko bo ja uwielbiam mleko każdego dnia wypijam około litra:) Franiu super, że wyniki idealne :D pokoik na pewno jst sliczny :) Iva ja też mam strasznie duuużo ciuszków, bardzo duzo dostałam od siostry i od szwagierki jeszcze koleżanka mi dała po swojej córci no i ja nie mogłam sobie odmówić by kilka nie kupic :) Sylka tez mam przepisane te badania mam wczoraj zrobiłam mam nadzieję, że wyniki wyjdą dobre. Choć wszystko cały czas m,nie swedzi najgorzej jest na wieczór. Powiedz mi a jak Cie tak swędziało to smarowałaś czymś bo ja nie mogę już wytrzymać, jedynie smaruję żelem chłodzącym ale to nie wiele daje no i wapno pije. Aneta 71 głuptasku jak możesz tak pisać !!! no co ty jak możesz uważać, że nie pasujesz do nas. Że niby co jestes za stara? Jak mówi mój tata stary to jest koń :D pewnie że pasujesz, wszystkie pasujemy do siebie przecież mimo każda z nas jest ona łączy nas jedna głowna cecha będziemy mieć dzieciaki :D pamięta że czasem trudno jest napisac do każdej po kolei niektóre z nas nie SA wstanie długo siedzieć przed kompem. Edzia no jestes pierwsza klasa skąd ty takie kawały znasz :D oj biedne to moje maleństwo, Ola cały czas jest podrzucana przez ten mój atak śmiechu :D :D :D Ilonka no proszę fajny pomysł, ja tez planuje sobie od dłuższego czasu dzien piękności ale kończy się na jednej nałozonej maseczce i tyle, zadnego relaksu, robienia paznokci nic. No ale ty zrób się na bóstwo ;) Zmykam kangurki jak zwykle na kawke mrozoną :) Buziaki dla brzusiów🌼 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry Mamusie🖐️ U nas dzis mgliscie i deszczowo, przespacerowalam sie do pracy, ale fajnie:-) Od razu mam lepszy humor:-) Tylko moj maz nie jest zadowolony bo chcialby zebym wypoczywala...Kochany jest...mowi ze wie ze ja nie lubie siedziec na tylku;-) ale ze on sie denerwuje gdy ja tak biegam. No i spakowalam torbe do szpitala bo juz bardzo marudzil ze gdbyby sie COS zaczelo nagle dziac to on tego wszystkiego nie spakuje, tym bardziej ze trzeba bedzie zadzwonic po opiekunke dla Amelki, a z tym tez nie wiadomo, bo wszyscy nasi znajomi pracuja wiec wszystko zalezy od tego kto bedzie "dostepny";-) Misiaki, przykro mi ze sie nie wyspalas...ale Misiakom napoleonka musiala bardzo smakowac skoro tak brykaly:-) Wypoczywaj dzis i mam nadzieje ze Twoje Skarby dadza Ci troche odsapnac🌻 Ilonka, kurcze, tez musze sie przejsc do fryzjera bo juz niezle zaroslam;-) Milego dnia w salonie pieknosci. Edziu, mobilizujesz do aktualizacji danych w tabelce, zaraz sie poprawie:-) czekam na kolejna porcje humorku, mi brzusio twardnieje od smiechu...ale to chyba na zdrowie?;-) Asiorku, ale fajnie ze przyjezdzaja do Ciebie Rodzice! Ja moich Rodzicow ostatni raz widzialam w kwietniu...Owocnego prania ubranek. A kawusia mrozona ... no ja na pewno bede pic gdy bede karmic piersia. Dzidzius bardzo ja lubi:-) Jeszcze tableka: NICK-------WIEK---OST@----T.PORODU----TC-----KG-------PLEC/IMIE--------MIASTO Migotka--------21-------25.01------1.11------------35--- ---+9-----Alexander--------Szwecja Bebolek20-----21-------26.01------2.11------------35---- --+2-----niespodzaianka--Kilcock Fufcia----------29-------25.01------25.10/3.11-----33--- ---+18----synek-------------Siedlce Bunia_77------30-------27.01------26.10/3.11-----35----- -+9------Dominik---------Cork Amelka77-----30-------30.01------22.10/6.11-----35-----+ 13-----Alan-------------Wrocław Carlaa----------30-------01.02------04.11/8.11-----34--- --+8,5----synalek-----------MülheimR Malutek--------25-------27.01------03.11-----------34--- --+16-----Aleksandra------Cork Asiorek2 ------26-------28.01------04.11-----------34------+9------Ol usia ----------Jaworzno Brzuchacz-----29-------28.01------04.11-----------35---- --+18-----Zuzia----------------------- Edzia87--------20-------30.01------05.11-----------36--- ---+9------Kevin------------Polska Shenen---------31-------05.02------5/11.11---------34--- ---+6------Magdalena-----Chełm Wzetka---------31-------31.01------07.11-----------35--- --+11-----Wiktoria--------Rzeszów Martulka82 D-25-------31.01------07.11-----------34------+11-----Elias ------------Essen Sylka27H------27-------01.02------08.11-----------35---- --+11,4---córka------------Wolsztyn IVA25----------25-------4.02-------11.11------------34-- ----+12-----Marcel----------Toruń Konkaa---------24-------26.01-----15.11------------33--- ---+12-----Agatka----------Calw Basik74--------32-------21.02------19.11.-----------30-- ----+10-----Karolinka-------Katowice Ilonka32-------32-------15.02-------21.11-----------32-- ----+15-----Filipek-------Bielsko-Biala Elizka77-------30-------15.02------ 22.11-----------30-------+10-----Natalka---------Szczecin Beti26----------26-------17.02------24.11-----------33------ -+14-----Natalia i Kacper---Bydgoszcz Kamilok26----26-------11.02-------24.11-----------32---- ---+3------Emilia-----------Hamm Mimi1981-----26-------20.02-------27.11-----------32---- --+11------Natalia----------Warszawa Misiaki---------32------27.02-------30.11-----------31-- -----+15-----Natka i Alek----Szczecin Frania23-------23-------23.02------30.11-----------31--- ----+8,5-----synek/Colin-----Oosterhout Aneta_71------36-------23.02------30.11------------29--- ----+9------Amelia----------Warszawa Milego dnia Mamunie i stos buziakow😘 dla Waszych Brzuszkow🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczyny na poczatku ciazy troszke tutaj pisałam ale potem jakos wypadłam z rytmu. teraz od czasu do czasu was podczytuje :) i postanowilam wrócic. u mnie 32 tc termin mam na 23 listopada wiec jeszcze troszeczke czasu mamy .... lokatorem w moim brzuszku jest dziewuszka Majeczka :) ostatnie usg miałysmy w 29 tc jednak lekarz nie podawał mi ani wagi ani wymairow malutkiej on tylko sprawdza po kolei głowke brzuszek i nózki czy sie z tygodniami zgadza. tak wiec główka i brzuszek byly na 28 tc a kosc udowa na 30 i powiedział mi ze malenka jest dluga ale szczupla ale jest w porzadku. szkoda ze nie wiem ile wazy chociaz tak z ciekawosci bo jak czasem czytam jakie sa rozbieznosc w tym co mowi lekarz a jakie sie maluchy rodza to az tak bardzo w ta wage nie wierze. Jesli chodzi o moj brzusio to wszyscy mi mowia ze jest malusi. i ze w zyciu by nie pomysleli ze to 8 miesiac. czasem przykro sie tak slucha... a prawda jest taka ze obwód na wysokosci pepka mam 104 cm wiec ja wiem ze mała ma sporo miejsca i wiem ze rosnie proporcjonalnie do wieku ciazy, a to ze mojeo brzuszka tak nie widac to wina mojej sylwetki jestem grubej kosci i raczej szeroka i mała chyba miesci sie w midnicy i nie potrzebuje tak brzusia wypychac. chyba powierce ginowi w czwartek dziure w brzuchu czy ten moj brzuch jest normalny. o tyle na moj temat. postaram sie czesto wpadac :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kochane:) wklejam link jaki bede miała wózek:) http://www.argos.ie/webapp/wcs/stores/servlet/ProductDisplay?storeId=30001&langId=-1&catalogId=1500000701&productId=1500097381&clickfrom=name tylko do niego musze dokupić nosidlo.. montuje sie je i jest wtedy jak głęboki:) moge w koncu oznajmić ze pokój dla mojej kruszynki jest gotowy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! w piątek jedziemy po reszte rzezcy dla dzidzi typu nożyczki , gruszka pappersy husteczki... i wanienaka!!! oj już sie niemoge doczekac!!!!!!! Aneta-71 przestan!!! tak jak ci dziewczyny napisały wiek niejest ważny liczy sie wspólny temat!!!! i wcale niejestes stara!!!! A co do przejsc.. to powiem ci ze ja też mimo swojego młodego wieku przeszłam już niejedno myslałam ze nigdy sobie nieułoże zycia bo niezaufam zadnemu facetowi( mój ex tak zwanie znecał sie nademna) ale jakoś dałam rade i razem z moim męzem to przeszliśmy razem bo on bardzo mi pomógł sie podnieść... ALE TO BYŁO KIEDYŚ!!! patrz na to ze teraz jestes szczesliwa , jestes i czujesz sie kochana.. niewracaj do przeszłości choćsama wiem ze to czasem niemozliwe i nigdy w życiu nieobwiniaj sioebie za to co było!!! Bo to najgorsze.... Jestem pewna ze twój były maz moze tylko załowac ze starcił taka osobe jak ty... i wiesz co?? ON napewno jest maminsynkiem dla którego najważniejesze jest słowo mamusi i choćby niewiadomo co zawszew mamusia bedzie dla niego na pierwszym miejscu!!! Ciesz sie ze sie z tego wyrwałaś i ciesz sie życiem u boku osoby przez ciebie kochanej z wzajaemnościa dla której to ty jestes ważna!!!!! OJ.. moje plecki...:( napisze jeszcze uzniej!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylka27H
Witam dziewczyny, ja dzisiaj kiepsko spałam, malutka wierciła się w brzuchu i pierwszy raz odkąd jestem w ciąży czułam taki ucisk w dole i delikatny ból, tak sobie myślałam, że to mała głowką mnie uciska i to dlatego. Czy u was też cos się dzieję, macie już jakieś skurcze i boleści (oprócz plecków)? migotka86 - ja również myślę o porodzie w wodzie, ale nie takim do końca, bo u nas tu blisko jeszcze nigdzie nie praktykują tego, ale gdy rozwarcie ma 4 albo 5 cm można wtedy poleżeć w wannie z wodą, do całkowitego rozwarcia, wtedy cię wyjmują na stół i rodzisz na sucho. Mój kolega rodził z żoną dwa razy, pierwszy raz rodziła całkowicie na sucho, drugi raz skorzystała z tej kąpieli i on i jego żona gorąco mi polecają taki poród, podobno o 30% łagodzi ból i go przyspiesza. Ale jeżeli masz jakieś kłopoty z serduchem to faktycznie lepiej poradzić się lekarza, czy możesz w ten sposób rodzić, bo wiem że są przeciwskazania. Ja od mojego jeszcze nie dostałam odpowiedzi, zaznaczył mi na karcie ciąży H2O i czekam co to będzie. asiorek2 - mnie też swędziało najmocniej wieczorem, gdy wchodziłam pod ciepłą kołderkę lub po kąpieli. Smarowałam się od 4 m-ca ciąży różnymi kremami na rozstępy lub balsamami nawilżającymi, ale przy swędzeniu ulgę przyniosła mi zwykła oliwka dla dzieci. Masowałam te miejsca gdzie swędzi najmocniej i starałam się nie drapać, bo jak zaczniesz to nie ma końca, można się zadrapać aż do brzydkich bóli. Zmykam będę tutaj pózniej....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Ciężaróweczki :D Ja dziś też zacznę od dowcipu: W parku na ławce siedzi kobieta w ciąży. Po chwili przysiada się do niej mały chłopczyk. Wierci się, wierci, w końcu nie wytrzymuje i pyta, pokazując na jej brzuszek: - Co tam pani ma? - Dzidziusia. - A kocha go pani? - Oczywiście. - To dlaczego go pani zjadła? :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Ja juz dzisiaj po zakupkach i mam straszna ochote na golabeczki, wiec bede dzisiaj golabki robic pierwszy raz hehe... Oczywiscie jak mi sil starczy, bo jakas slabiutenka dzisiaj jestem, prawie zedlalam w skepie:( To pewnie wina tej nijakiej pogody. Niby cieplo, ale pochmnurno i duszno:( Moj maly wczoraj tak baraszkowal wieczorem, ze myslam, ze wyskoczy mi zaraz z brzuszka. On chyba tez ma lepsze i gorsze dni, bo czasem jest taki spokojny, a czasem to jakby sobie zabawy urzadzal w moim wnetrzu. Malutek trzymam kciuki za wozior, bo z wozkiem tez mielismy problemy. Najpierw mielismy miesiac na niego czekac a po dwoch miesiacach zdzwoni facet, ze cos nie tak z kolorem. Okazalo sie ze z kolorem wszystko ok, ale wozka jeszcze nie bylo. Czekalismy totalnie 3 miesiace na wozek. To chyba tylko ja mam takiego pecha:( U ciebie napewo bedzie wszystko ok. Ja kupilam staniki do karmienia za 10 euro i taki juz super nawet sexy ;) za 15 euro, wiec moze sa tansze ? Edzia fajowy dowcip :) Ja to nigdy nie moge dowcipow zapamietac :( Aneta_71 Widziesz mamy wicej wspolnego z soba niz sobie to wyobrazasz, bo oprocz tego, ze wszystkie czekamy na nasze dzieciaczki to ja tez lapie doly :) hehe No i jeszcze ten sam termin porodu mamy ;) Wiec bedziemy sie razem telepatycznie wspieraly :)Wcale nie jestes stara. Mam starsze kolezanki, z ktorymi sie dobrze rozumiemy, wiec wiek jak to mowia nie zna granic ;) A z chlopami tak to juz jest, raz chwalimy raz narzekamy. Poprostu trzeba sie wygadac :) Misiaki ja mysle, ze Aneta nie poprawila tabelki :) Widze, ze u Ciebie tez samopoczucie nie bardzo. Odpocznij sobie [kwiat} niuuusia wiataj 🌻 nie martw sie brzusiem to sprawa indywidualna. Mnie polozna mowila, ze mam duzy inna znowu, ze normalny, wiec juz sama nie wiem. A ja tez jestem jak to mowisz grubej kosci i brzuchol duzy, wiec to chyba roznie jest. Ja tez nie wiem ile moj niunis juz wazy a tak mnie tointeresuje dla porownania z Waszymi bobaskami. Pozdrawiam 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze tylko tabelkę poprawię NICK-------WIEK---OST@----T.PORODU----TC-----KG-------PLEC /IMIE--------MIASTO Migotka--------21-------25.01------1.11------------35--- ---+9-----Alexander--------Szwecja Bebolek20-----21-------26.01------2.11------------35---- --+2-----niespodzaianka--Kilcock Fufcia----------29-------25.01------25.10/3.11-----33--- ---+18----synek-------------Siedlce Bunia_77------30-------27.01------26.10/3.11-----35----- -+9------Dominik---------Cork Amelka77-----30-------30.01------22.10/6.11-----35-----+ 13-----Alan-------------Wrocław Carlaa----------30-------01.02------04.11/8.11-----34--- --+8,5----synalek-----------MülheimR Malutek--------25-------27.01------03.11-----------34--- --+16-----Aleksandra------Cork Asiorek2 ------26-------28.01------04.11-----------34------+9------Ol usia ----------Jaworzno Brzuchacz-----29-------28.01------04.11-----------35---- --+18-----Zuzia----------------------- Edzia87--------20-------30.01------05.11-----------36--- ---+9------Kevin------------Polska Shenen---------31-------05.02------5/11.11---------34--- ---+6------Magdalena-----Chełm Wzetka---------31-------31.01------07.11-----------36--- --+11-----Wiktoria--------Rzeszów Martulka82 D-25-------31.01------07.11-----------34------+11-----Elias ------------Essen Sylka27H------27-------01.02------08.11-----------35---- --+11,4---córka------------Wolsztyn IVA25----------25-------4.02-------11.11------------34-- ----+12-----Marcel----------Toruń Konkaa---------24-------26.01-----15.11------------33--- ---+12-----Agatka----------Calw Basik74--------32-------21.02------19.11.-----------30-- ----+10-----Karolinka-------Katowice Ilonka32-------32-------15.02-------21.11-----------32-- ----+15-----Filipek-------Bielsko-Biala Elizka77-------30-------15.02------ 22.11-----------30-------+10-----Natalka---------Szczecin Beti26----------26-------17.02------24.11-----------33------ -+14-----Natalia i Kacper---Bydgoszcz Kamilok26----26-------11.02-------24.11-----------32---- ---+3------Emilia-----------Hamm Mimi1981-----26-------20.02-------27.11-----------32---- --+11------Natalia----------Warszawa Misiaki---------32------27.02-------30.11-----------31-- -----+15-----Natka i Alek----Szczecin Frania23------23------23.02------30.11-----------31--- ----+8,5-----synek/Colin---Oosterhout Aneta_71------36-------23.02------30.11------------29--- ----+9------Amelia----------Warszawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Niuuusiu🖐️ ale fajniutko ze do nas wrocilas:-) Ostatnio rzeczywiscie zaczelo sie robic weselej na topiku i ciezko nadrobic 1-dniowe zaleglosci. Gratulacje Coreczki! Niuuusiu, nie przejmuj sie tymi wszystkimi wymiarami, itp. Teraz to chyba ja zaczne sie denerwowac bo moj obwod brzusia to 101cm, czyli mniej niz u Ciebie, a termin mam na poczatek listopada! Mi z kolei mowia ze mam brzuszek ogromniasty...i przodujacy;-) Nawet ostatnio pani w sklepie siedzaca przy kasie powiedziala "o, najpierw idzie brzuszek, potem reszta"...mozna sie zalamac;-) Kazda z nas ma chyba inna budowe i wyglada troszke inaczej, a wymiary to rzecz wzgledna. Majeczka sobie zdrowo rosnie. Odwiedzaj nas czesto Niuuusiu!🌻 Bebolku, wozio bardzo ladny. Super ze macie juz gotowy pokoik dla Dzidziusia! Sylka, wspolczuje nieprzespanej nocki. U mnie podobnie, czuje ucisk w dole brzucha, czasem bardzo boli, budze sie w nocy i pije herbatke albo gorace mleko. Marzy mi sie porod w wodzie, ale niestety tutaj nie ma takiej mozliwosci bo nie mamy przeszkolonego personelu. Zobacze jak bedzie tym razem, bede pluskac sie w wannie w domku...tylko nie wiem jak dlugo bede w stanie;-) Cmoczki😘 i do pozniej🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jejku, rzeczywiscie duzo piszemy! Przegapilam kilka postow!!! Wzetko, :-D:-D:-D:-D:-D Fajny dowcip:-) 🌻 dla Ciebie. Franiu, oj golabeczki...mniam-mniam...moja Tesciowa zawsze robi je specjalnie dla mnie, sa pychotka...No dzis sobie na pewno golabkow nie zrobie, smaka mi narobilas i tyle;-) Zmykam🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuję za ciepłe przyjęcie. a z tym brzuszkiem to juz jestem spokojniejsza ale mialam swego czasu takie schizy ze hej.... az zaczelam szukac po necie jaki obwód mniej wiecej jest w tym okresie ciąży. no i jak mi wyszlo ze srednia to 100 cm to stwierdzilam ze nie jest zle :) pozwolicie ze sie do tabelki dopisze :) NICK-------WIEK---OST@----T.PORODU----TC-----KG-------PL EC /IMIE--------MIASTO Migotka--------21-------25.01------1.11------------35--- ---+9-----Alexander--------Szwecja Bebolek20-----21-------26.01------2.11------------35---- --+2-----niespodzaianka--Kilcock Fufcia----------29-------25.01------25.10/3.11-----33--- ---+18----synek-------------Siedlce Bunia_77------30-------27.01------26.10/3.11-----35----- -+9------Dominik---------Cork Amelka77-----30-------30.01------22.10/6.11-----35-----+ 13-----Alan-------------Wrocław Carlaa----------30-------01.02------04.11/8.11-----34--- --+8,5----synalek-----------MülheimR Malutek--------25-------27.01------03.11-----------34--- --+16-----Aleksandra------Cork Asiorek2 ------26-------28.01------04.11-----------34------+9------Ol usia ----------Jaworzno Brzuchacz-----29-------28.01------04.11-----------35---- --+18-----Zuzia----------------------- Edzia87--------20-------30.01------05.11-----------36--- ---+9------Kevin------------Polska Shenen---------31-------05.02------5/11.11---------34--- ---+6------Magdalena-----Chełm Wzetka---------31-------31.01------07.11-----------36--- --+11-----Wiktoria--------Rzeszów Martulka82 D-25-------31.01------07.11-----------34------+11-----Elias ------------Essen Sylka27H------27-------01.02------08.11-----------35---- --+11,4---córka------------Wolsztyn IVA25----------25-------4.02-------11.11------------34-- ----+12-----Marcel----------Toruń Konkaa---------24-------26.01-----15.11------------33--- ---+12-----Agatka----------Calw Basik74--------32-------21.02------19.11.-----------30-- ----+10-----Karolinka-------Katowice Ilonka32-------32-------15.02-------21.11-----------32-- ----+15-----Filipek-------Bielsko-Biala Elizka77-------30-------15.02------ 22.11-----------30-------+10-----Natalka---------Szczecin Beti26----------26-------17.02------24.11-----------33------ -+14-----Natalia i Kacper---Bydgoszcz Niuuusia........22...16.02..........23.11.........32........+10.....Maja..Częstochowa Kamilok26----26-------11.02-------24.11-----------32---- ---+3------Emilia-----------Hamm Mimi1981-----26-------20.02-------27.11-----------32---- --+11------Natalia----------Warszawa Misiaki---------32------27.02-------30.11-----------31-- -----+15-----Natka i Alek----Szczecin Frania23------23------23.02------30.11-----------31--- ----+8,5-----synek/Colin---Oosterhout Aneta_71------36-------23.02------30.11------------29--- ----+9------Amelia----------Warszawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj mamusie jaki pech :( mężus pojechał a ja ładnie chciałam mieszkanko wysprzątać na przyjazd rodziców i odkurzam a tu trzymając szczotke od odkurzacza w rece odwracam się i uderzam nią w szafę w przedpokoju. I ładne lustro które jest na drzwiach przesuwnych pękło :( i powstała wielka rysa – pęknięcie. Katastrofa :( nie wiedziałam co zrobic płakac mi się chciało. Biore telefon i dzwonie do męża a on – no jestem w szoku – Asiu nic się nie stało, kupimy nowe i wymienimy. Moja normalna reakcja to byłoby wielkie darcie a on nie przejmuj się a ja że kasy nie mamy a takie lustro będzie sobe kosztować a on poradzimy sobie nic się nie stało. Prawda, że jest kochany ? przez całą ciąże jestem potwornie niezdarna co chwilę albo coś zepsuje, tu szklankę rozbije a jak jem to je zawsze ze mną cała moja bluzka. Wy tez tak macie? Bubiu oj dawno nie widziałaś rodziców, to moje dwa miesiące jest nic przy Tobie. Niusia super, że wracasz do nas :) pisz teraz częściej. Super, że z dzidzią wszystko w porządku. Jeśli chodzi o brzuszek to ja przy pępku mam 97 cm. Także tez nie duzo. Bebolek wózek super :D bardzo mi się podoba :) pokój na pewno śliczny, ja tez nie mogę się doczekać, aż my też przygotujemy pokoik :) Sylka spróbuję z tą oliwką, co prawda oliwką się smaruję na rozstępy ale zaczne smarować sobie również te swędzące miejsca, może pomoże. Choć ostatnim razem posmarowałam się balsamem i nie pomogło ale warto spróbować. Wzetka super dowcip :D Franiu gołąbki mniam mniam, nie masz serca nawet nie wiesz jak mi ślinka leci. Dziewczyny nie wiem czy wy tez tak macie, że rano wstajecie takie obolałe? Mnie od 2 dni potwornie bolą dłonie. Czuje, że są takie napuchnięte i co chwile mam straszne mrowienia. Dziś tak potwornie mnie bolał palec serdeczny – w taki sposób jakby był wybity nie mogłam nim ruszyć. Teraz już lepiej ale nadal nie mogę zgiąć w pięść bo potwornie boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edzia870829
ja mam w pasie 90cm także już całkiem mało a jestem w 36tc.tylko że ja jestem szczuplutka... i jedyne co u mnie widać to właśnie ten brzuszek, taka piłeczka... A jeśli chodzi o dowcipy to ja wcale ich nie zapamiętuję tylko szukam na internecie... Jak cos jeszcze ciekawego znajdę to zaraz napiszę, ale cos mało dowcipów o ciąży jest w internecie. Może któraś z was cos fajnego jeszcze znajdzie?? asiorek2 ja tez jestem straszna niezdara w ciąży, cały czas mi coś z rąk wylatuje albo potykam się... także nie martw się :) Pozdrawiam :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×