Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
ika0011

usunięcie trzonu macicy

Polecane posty

Gość gość
Cześć Laski sory ale mnie nie było bo dopadło mnie i syna katarzysko koledzy mieli ze mnie ubaw że uszczelka mi poszła w nosie a przy okazji też leciało z oczu i ciągle słyszałam ''szalona nie płacz nikt ci krzywdy nie zrobi ha ha ha ''.Dziewczyny u mnie w ogrodzie pełen porządek chłopcy skosili trawę ja ogarnełam kwiaty a mam ich sporo około 100 tulipanów żonkili ok 50 kępek prymujle już przestałam liczyć do tego dochodzą krzewy jakieś 20 szt teraz kwitnie i wszystkie drzewa owocowe mówię wam jest cudowny widok a jak pachnie tylko pogody brakuje .Byłam u fryzjera obcięła włosy jakieś 20 cm pocieniowała ale nadal mogę je spiąć i oczywiście kupiłam 2 róże pnące [mam teraz 5 szt] mój mąż powiedział że już całkiem zwariowałam i miejsca już nie ma Ada nie masz powodu do niepokoju jeśli twoje plamienie będzie dłużej jak 3 dni to zadzwoń do gin ale myślę że nic złego się nie dzieje Lola ty już będziesz babcią nie dobijaj mnie wszystkie moje koleżanki są babciami albo będą a u mnie na nic się na razie nie zanosi jak pytam syna to zawsze odp mamuś jeszcze mam czas a jeszcze doktoratu nie obroniłem .Tracę koleżanki niestety bo one tylko temat wnuków a ja jak z kosmosu niczego nie rozumiem .Pozdrawiam was laseczki miłego dnia mimo brzydkiej pogody .Basia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Normalnie skleroza mnie dopada miałam napisać że każda z was po operacji powinna zrobić ogólne badanie moczu kosztuje jakieś 10 zł ale wiadomo że nie ma się żadnych bakterii w moczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny nagle dzisiaj od popoludnia pojawiło sie u mnie plamienie delikatne.Przyznaje,ze sie zmartwilam.Kurcze przeciez ja mam wszystko wyciete oprócz szyjki. Wczoraj zrobilam morfologie i jest ok ,ale hemoglobina do poprawienia. Zrobie sobie też wlasnie mocz. pa dziewczyny Jola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem dlaczego przy takim postepie medycyny jeszcze wykonuje sie takie operacje z powodu zmian lagodnych. Mi tez wydaje sie niewiarygodne to co pisze Neciak poniewaz mam kolezanke w jej wieku ktorej zaden lekarz nie zgodzil sie usunac macicy a ma miesniaki, bardzo mocne miesiaczki, orzerost endometrium i jeszczce inne problemy. Wszyscy lekarze mowili jej ze jest za mloda na taka operacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak jest szyjka to moga byc male miesiaczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Basia nie poganiaj syna on ma prawo do wlasnego zycia, nie musi chiec sie spieszyc do pieluch. Polki sie strasznie spiesza z dziecmi, szybko zostaja babciami i sa sa szybko stare. Za granica zyja zupelnie inaczej. Syn nie musii ulegac presji, ma prawo zalozyc rodzine kiedy sam bedzie chcial. Daj mu spokoj z tym nietaktownym naciskaniem i wtracaniem sie w jego zycie. To ze kolezanki sa babciami nie upowaznia cie do takiego traktowania syna,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lekarzom nawet nie wolno robic takich operacji mlodym kobietom tylko z powodu obfitych miesiaczek czy innych zmian lagodnych, sa przepisy nie pozwalajace na to. Mozna ich blagac a tego itak nie zrobia, w pewnym wieku nie wolno im, zabrania tego prawo. Poza tym jakby wszystkim kobietom w mlodym wieku uwuwac macice z powodu obfitych miesiaczek, to co najmniej 50% takich kobiet bylaby bez macicy. Neciak wymyslila cala histrorie albo zmienila swoj wiek. A jak nie to niech poda nazwisko lekarza, podam namiary do niego mojej kolezance ktora jest w wieku Neciak i ktorej nikt nie chce zrobic takiej operacji bo jest za mloda. Prosze o namiary, przekaze je kolezance.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ada43
Hej Syrenki...moja "mini miesiączka" trwa..minimalnie jak to mini ale...tzn. mam nadzieję, ze to "miesiączka" ;). Powiem wam, ze faktycznie nie przeskoczę swojego organizmu..niby wszystko już mniej boli i lepiej funkcjonuję ale wczoraj przeszłam się kawałek- córki swojej na "bazach" szukałam i odczułam wieczorem :( Snuje się jak zombi pod domem a tak bym wskoczyła w szpilki i do auta..ach..poczekamy..Pozdrawiam cieplutko :) Ps. dziewczyny mam propozycję...podawajmy pod swoimi postami ile jesteśmy po zabiegu, jak coś piszecie co już robicie to wertuje wszystkie posty bo jak Bozie kocham nie pamiętam ile, która z was po jest ;) a to dla mnie balsam dla duszy, czytając co ewentualnie będę mogła i kiedy (oczywiście wiem, ze każda jest inna, każdy organizm i zabieg inny ale...) Ada - 2 i pół tygodnia po zabiegu ;))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gościu źle mnie zrozumiałeś takie gadanie o wnukach to raczej między koleżankami bywa że zapytam ale syn spokojnie udziela mi odpowiedzi nie wtrącam się w jego życie od kąt skończył 18 lat nawet jak pytał zawsze odpowiadałam tak ''ja zrobiła bym to tak a ty zrobisz jak zechcesz w końcu jesteś dorosły i to twoje decyzje i twoje życie Adka niestety niczego nie da się przyśpieszyć chociaż ja miałam inaczej już po 2 tyg nic mnie nie bolało ale trochę trudniej bo jak nic nie boli to chce się zaraz coś robić a wiadomo taki wariat jak ja od razu chciałam pielić kwiaty a tu żandarm w postaci syna mówi do mnie NIE WOLNO .Lola kurcze nie wiem czy twoje plamienie jest normalne też bym się denerwowała może zadzwoń do swojego gina ja bym tak zrobiła [10 mies po] Basia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiu dzisiaj juz jest czysto....uffff Wiesz ja wczoraj z racji,ze mnie bolał kręgoslup tak sie namordowalam zeby założyć adidasy ąz mnie brzuch rozbolał niesamowite.Nie wiem ,moglam te buty olać ale wiesz czlowiek czasami tak sie zachowuje kretyńsko,no i moze to bylo po tym. Ada widzisz ja tez czasami mysle,ze już moge wiele a tu klops:( Milka fajnie,ze u Ciebie ok:) Basieńko moją trawkę dzisiaj pokosili,pieknie to wszystko wygląda,te kwiaty. Wiesz ciesze sie z mojego ogrodu,ale wiem,ze jak bym to siama całkiem siama zrobila to było by poprostu po mojemu i satysfakcja bylaby 100% hihihi no ale czasami sie nie da hihihi Jutro ruszam w dalszą trasę odwiedzić znajomych(nie będę kierowcą,nawet bym sie nie odważyła) to pierwszy od dawna taki wyjazd,. Moje kochane dziewczyny milego wieczorku,pa dobranoc:) Jola(2miesiące i tydzień po operacji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość neciakowna
nooo :D laski a wiecie jaka to frajda zalozyc w koncu bardzo jasną, prawie bialą pościel ?? :D i biale przescieradlo, i plawic sie w tym? luksus jakiś... plamienia ustaly, to byla miesiaczka, terminowo sie zgadza. na razie walcze z wlosami i nie ustaje w rozmowach z brzuszkiem. jest lepiej, ale wciaz sie powstrzymuje. wywalilam wczoraj polowe szafy, z zalozeniem na nowy styl, ktory zawsze chcialam miec, kupilam trzeci namiot :P wymienilam plecaki w sklepie :P kupilam skarpetki z merino :P powiesilam budke dla pszczol na ogrodzie :P zrobilam warzywna teczowa pizze na ciescie od pierogow (bo zostalo no :P) a waga stoi jak stoi ehh... piekna ta wiosna dla nas jest dziewczyny, co nie? kazda z nas rozpoczyna drugie zycie :) rozkwitamy i to widac, slychac i czuuuuuc :D buziole syreny i nie stresowac sie, alarmowac tylko jesli krwawicie, brudno brazowe plamienia sa normalne. dbac o siebie tam, pic melisy, koperki i lezec****achniec :) i czulic sie do czlonkow rodziny, bo takie sytuacje buduja pozytywnie, no, ale klotnie tez wskazane, bo daja pozory normalnego zycia, za ktorym tak tesknimy... :) (necia, 3mce i tydzien po operacji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hejka Lola uf uf ja już myślałam że coś się dzieje ale ulga .Też tak miałam że wszystko siama ale trzeba było się nauczyć że tak nie jest .Powiem ci że do teraz jak chłopcy koszą trawę to nadzór mam bo tu krzak a tu kwiatki będą wychodzić a oni nie wiedzą co gdzie jest dopóki ich nie widać Neciakowa frajda to dopiero przed nami te białe spodnie czy nawet sukienka czekam bardzo nigdy nie miałam ich na sobie a nawet w szafie a już kupiłam zawsze zazdrościłam tym dziewczynom które mogły ubrać wszystko co chciały A co do wagi to u mnie jest od 20 lat taka sama i mam nadzieje że taka zostanie [50 na karku i zaczęła się meno] 10 mies po buziaczki Basia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ada43
Hej. Też wczoraj patrzyłam na trawę i...najchętniej wzięłabym kosiarkę i ruszyła no ale..syna doprosić się nie mogę..a jak już...krok w krok będę chodzić z nim ;))) Ale uczę się cierpliwości- zwłaszcza jak córcia podłogi mi myje hahahah- cała ta sytuacja to szkoła cierpliwości :) Basiu dlaczego wcześniej nie nosiłaś sukienek, białych spodni itp.? Ja sukienkowo-spódnicowa z racji pracy jestem- chodź w domu najwygodniej w adidasach i powyciąganych koszulkach. Ps. Wczoraj pierwszy raz od operacji spędziłam super wieczór i poczułam się "normalnie", były koleżanki i było winko nawet. Pozdrawiam w ten deszczowy dzień :) (2 tyg i 5 dni po )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ada nie nosiłam nic jasnego z racji tego że nigdy nie wiedziałam kiedy dostanę okres to po pierwsze a jak już miałam to był nawet 3 tyg bywało że 3 dni przerwy i następny i w każdej chwili mogło mnie zalać często było tak że do pracy brałam 2 pary majtek i zapasowe spodnie i nawet to nie pomagało .Wyobraź sobie że do pracy jechałam 15 min a jak dojechałam to zaraz byłam w łazience żeby się umyć i przebrać bo mnie zalało .Dlatego teraz nadrobię stracony czas i szaleję z zakupami nareszcie ubiorę jasną sukienkę może białą sobie kupię bo spodni mam już 5 par od białych po musztardowych pozdrawiam Basia[ 10 mies po]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ada43
O wow Basiu, faktycznie męka i spore ograniczenia. Teraz Twój czas- nadrabiaj :))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ada43 uwierz mi że gdybym miała jakieś inne wyjście z tej sytuacji to na pewno bym spróbowała jak mój gin powiedział że już nie ma pomysłu na to żeby zachować macicę to mnie ścieło z nóg ale teraz nie żałuję teraz wiem jak można żyć beż stresu czasem zastanawiam się nad tym że może za długo walczyłam o zachowanie macicy że trzeba było 10 lat wcześniej się zdecydować ale to już przeszłość teraz cieszę się życiem .Mój katar oddałam koledze w pracy on dziś kichał cały dzień i wyzywał na mnie a my mieliśmy ubaw ''Edziu nie płacz jesteś twardym facetem przecież ''hihihi .Pogodę mamy beznadziejną pada na zmianę to śnieg tak tak śnieg to deszcz mieszkam na granicy woj dolnoślązkiego pozdrawiam Basia [10 mies po]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przestancie pisac ile po bo jest to irytujace. B ez miesiaczki czuje sie jak stara kobieta, skora n a dloniach,twarzy i szyi zrobila sie jakas cienka, tyje mimo ze nie mam apetytu...zobaczymy co bedziecie mowic jak bedziecie p o op tyle co ja. POCHWA JEST SUCHA, NAWET UYPLAWOW NIE MA, ciagle pieczenie, ja przestalam byc kobieta dlatego nie oszukujcie innych kobiet ze jest tak super bo mozecie wlozyc biale spodnie i oszczedzic na podpaskach... wielka oszczednosc haha skoro zele nawilzajace to wiekszy wydatek, bez nich nie da sie fun kcjonowac, moglam nie operowac sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
lepiej napiszcie co bylo powodem u was bo zawsze latwiej operowac niz leczyc, bylam glupia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gosciu już dawno napisałam co było powodem mojej operacji [czytaj uważniej i dużo wstecz] dlaczego mam pisać że jest źle skoro tak nie jest suchej pochwy nie mam więc żelu nie używam nie czuję się staro i tego nikt nie widzi żebym była stara to dlaczego miałabym nie cieszyć się życiem skoro nic mnie nie boli mam bardzo dużo energii i figurę taką samą od 20 lat nie widzę przeszkód żebym nie mogła włożyć białych spodni[wcześniej był powód ] .Nie mówię że każda kobieta po operacji czuje się tak jak ja bywa tak jak u ciebie że jest niezbyt dobrze .Nigdy nie napisałam że oszczędzam na podpaskach [chodziło o przyzwyczajenia] Nikogo nie oszukuję byłam kobietą jestem i zawsze będę czy ci się to podoba czy nie a ty nie musisz czytać naszych wypowiedzi [10 mies po ] Basia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dlaczego ty gościu oczekujesz od nas informacji o powód operacji skoro nic o swoich powodach nie napisałeś i ile jesteś po

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ada43
Do kobiety- gościa. Widać, z Twoich wypowiedzi, że strasznie sfrustrowana jesteś, zła na cały świat, ale nie tędy droga. Te forum jest dla nas, żebyśmy mogły się wypłakać, wyżalić, wesprzeć, podzielić sukcesami i przede wszystkim dodawać sobie otuchy. To, że Ty teraz cierpisz, nie znaczy, że możesz nas obrażać, zarzucać kłamstwa i straszyć. Sądzę, że każda z nas, gdybyś tego potrzebowała, spokojnie by wysłuchała i porozmawiała. Zastanów się, po co tu jesteś i czego oczekujesz. Ja osobiście, bardzo się ciesze, że znalazłam się tutaj, bardzo mi to pomaga i chętnie dzielić się będę sukcesami i porażkami. (dziś dokładnie 3 tygodnie po )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milka1plus1
Gościu z 13.46 i 13.51 zamiast nas straszyć i dołować bo pocieszające to raczej nie jest napisz kiedy pojawiły się te powikłania :( Ile jesteś po? My tutaj w większości jesteśmy już po i dyskusja czy to było słuszne czy nie nie ma najmniejszego sensu , póki co nie ma przeszczepu macicy i tyle;) Jeśli chcesz nam pomóc to napisz co i w jakim czasie może nas spotkać , po jakim czasie twój organizm tak zareagował wtedy ma to sens jeśli oczywiście chcesz ...a chcesz??? My tutaj nie płaczemy nad rozlanym mlekiem- mleko się już rozlało i kropka. Dziewczynki buzi buzi buzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam dusznosci od op, np budze sie w nocy i nie moge zlapac powietrza czy ktos z was tez tak ma? ja uwazam ze nie bylo warto skutki po sa duzo gorsze niz dolegliwosci przed. poza tym mam problemy z pamiecia zapominam slow...mam tez wrazenie ze w srodku mi sie wszystko obnizylo, mam pytanie czy macie normalnie wilgotno tam czy musicie uzywac zeli? ja nie mam nawet odrobiny sluzu jak jest z tym u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Brawo Basiu dobrze napisałaś tej kobiecie. Myślę że to znów pseudogość bo przecież byłby chory gdyby nam nie dokuczał. Pseudogosciu jak Ci się nie podoba nasze forum i sposób pisania to po prostu nie czytaj!!! Z wiekiem człowiek się starzeje i na to nie ma rady a geny też tutaj mają swoją rolę. Sama z siebie robisz cierpiętnice i tak wyglądasz jak się czujesz. A jaką masz pewność że młodziej Byś wyglądała z macicą? Moja znajoma miała usunietą macice i jajniki w wieku 44 lat i wygląda młodziej I lepiej niż te co mają macice i jest szczupła. A młode dziewczyny też mają usuwaną macice podczas komplikacji poporodowych a czasami i jajniki np. Z powodu raka i nie wygladaja jak staruszki. Podejście jest najważniejsze jeśli będziesz sobie wmawiać że jesteś staruszka to też tak się czujesz. Doceniaj to co masz bo możesz stracić więcej a wtedy macica okaże się małym szczegółem. 15 mies po

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do gościa wczoraj 17 34 nie potrafię ci pomóc bo nie mam żadnych dolegliwości przez ciebie opisanych .Moim zdaniem powinnaś iść do swojego gina lub endokrynologa być może że twoje dolegliwości to sprawa hormonów .Ja od 2 tyg budziłam się w nocy cała spocona byłam u swojego gina dał mi skierowanie na badania hormonów ale powiedział że to na 99 procent że to meno .Jak zapytałam czy to ma coś wspólnego z usunięciem macicy uśmiechnął się i powiedział ''PROSZĘ PANI KAŻDA KOBIETA PRZECHODZI MENO PRĘDZEJ CZY PÓŹNIEJ I NIE MA TO NIC WSPÓLNEGO Z OPERACJĄ ''i chyba ma rację bo moja młodsza siostra o2 lata od 4 lat bierze htz .Dziewczyny co u was chyba wszystko jest ok bo nie widać was tutaj byłam u gina dostałam plastry ale na efekt trzeba poczekać na wyniki też i obowiązkowo wieczorem meliska .Znów mam powód do deprechy bo meno i chyba jestem stara hihihi ale wiecie co mam to w głebokim poważaniu biorę swojego psia i idę na dłuuuuuuuuugi spacerek buziaczki .Basia [10mies po]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ada43
I tak trzymaj Basiu :)))) Cóż natura to natura, z macica czy bez starość każdego dopadnie, dlatego trzeba cieszyć się każdym szalonym dniem ;)))) to tak..optymistycznie z rana. A ja cóż, wczoraj musiałam zajechać do pracy na chwilę (sama nie prowadziłam) posiedziałam trochę przy biurku i odczułam wieczorem. W środku nadal czuje przy niektórych *****ch ból. Zawłaszcza jak przez dłuższy czas jestem w jednej pozycji. Powoli się goi. Dziś leżę i odpoczywam i czekam na pogodę, żeby na spokojny spacerek wyjść. Dziewczyny mam pytanie..mam taka wrażliwą skórę wokół blizny, każdy dotyk i muśniecie odczuwam drażniąco. Czy też tak miałyście. Pozdrawiam gorąco w deszczowy dzień (3 i pół tyg po)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fasolaola
Hej laseczki. No ja wracam do pracy już 4 maja i dobrze bo takim stałam się leniuchem, że wow. Ada co do blizny to ja tak miałam i nawet mam cały czas tylko, że już mniej to odczuwam. Na brzuchu mogę spać dopiero od jakiś 3 tygodni. Po operacji jestem 3 m-ce i 2 dni :) Czas przynosi ukojenie. Pozdrawiam wszystkie kobitki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witajcie dziewczyny Ada ja do dziś mam wrażliwy pępek [tylko jeden szew był w nim] jak ubiorę wysokie spodnie to mi przeszkadza nawet guzik ale gin powiedział że nawet do roku tak będzie .Żartowałam z tą deprechą jestem nie poprawną optymistką i nic tego nie zmieni moje motto na życie to ''NIGDY NIE JEST TAK ŹLE ŻEBY NIE MOGŁO BYĆ GORZEJ''czyli że inni mają gorzej .Fasolola witam cię w towarzystwie ludzi pracujących tylko nie szalej zaraz w pierwszy dzięń bo możesz odchorować wiesz twoje ciało musi się nauczyć na nowo pracować Dziś pogoda trochę lepsza słonko świeci ale temp tylko10 stopni kurcze muszę spadać bo za chwilę mój starszy brat wpada z wizytą przyleciał z Islandii nie widzieliśmy się 3 lata pa trzymajcie się cieplutko Basia [10 mies po]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ada ja mam w dalszym ciagu wrażliwe to miejsce blizny. Nawet jak dotykam to takie tkliwe miejse,w dodatku jeszcze mnie boli szczegolnie wieczorem. Jesli chodzi o kondycje to idzie ku dobremu :)z dnia na dzień coraz lepiej.Chociaz tak jak pisalam wieczorami jeszcze to odczuwam. Basiu jak ogród? moj choć skromniejszy w tym roku ale cieszy mnie każda roślinka:) Moja córka już ostatni miesiąc przed porodem.Jestem tak przejęta,moje dolegliwosci zeszły na dalszy plan teraz ona jest dla mnie najważniejsza i maleństwo:) Tak się martwie.....ciąża zagrożona bo córka przewlekle choruje.....ale musi być dobrze.... Kochane pozdrawiam Was cieplutko i śle buziaczki:) Mam nadzieje,ze pogoda wkońcu się poprawi. ps.Necia odezwij sie proszę,nic nie piszesz:) pa dobranoc Jola (2,5 miesiąca po)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jola co to za pesymistyczne myśli krążą ci po głowie oczywiście że wszystko będzie dobrze nie ma piep......ej możliwości żeby było inaczej i tego się trzymaj .Mój ogród trochę sie martwiłam jak były u nas minusowe temperatury nawet minus6 było że zmrozi mi tulipany i lilie ale dały sobie rady nic im się nie stało uf .Właśnie robię sobie kawę i spadam na huśtawkę bo jest całkiem przyjemnie słonko świeci 16 st to mogę posiedzieć [hehe ja posiedzieć sama nie wierze w to co napisałam] trzymajcie się dziewczyny pogody ducha uśmiechu wam życzę pa [10 mies po] Basia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×