Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
ika0011

usunięcie trzonu macicy

Polecane posty

Gość gość
Basiu dziekuje za slowa otuchy,Ty zawsze umiesz mnie podnieść na duchu:) Ciekawam czy posiedziałaś na hustawce,albo wziełaś sie za ogród. Ja już tak sie troche kręcę w tym moim ogrodzie,ale mnie męczy ta ograniczona możliwość dzialania...hihihi Ta pogoda faktycznie daje popalić w tym roku,pamietasz z reguły maj był przepiękny,oprócz zimnej Zośki. Chiclam Cię zapyać,bo od wczoraj mam jakby bardziej obolały brzuch tzn.pod blizną to zgrubienie,czuje jak sie pochylam ze też jakby bardziej obolałe,takie uczucie jakby poparzone..... może za duzo chodzę ostatnio,jeżdże samochodem,ale chce już powoli wróćić do w miarę normalnej normalności....hhihi fajnie to określiłam. Może to jest normalne,bo słyszalam ,że tak już będzie. Pozdrawiam Basieńko i życzę Tobie fajnego,w słoneczku wypoczynku w Twoim "królestwie". Również udanego majowego weekendu moim dziewczynom życzę ,pozdrawiam papa buziaczki Jola(2,5miesiaca po)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Joluś twoja blizna jeszcze długo będzie dawała ci się we znaki jak za dużo sobie pozwolisz jak już pisałam mój pępek do dziś nie znosi wysokich spodni nie chcę cię martwić ale tak może być do roku czasu .Niestety nie posiedziałam na huśtawce [ADHD chyba mam] długo tyle co wypiłam kawę i zaraz poszłam posypać moim kwiatom nawozu i kosiłam trawę .obejrzałam drzewka i okazało się że straty są brzoskwinia zmarzła i kiwi też azalie też przymroziło ale jeszcze coś z nich będzie .Joluś musisz troszeczkę zwolnic przynajmniej na razie bo jak już będziesz BABCIĄ [kurcze jak to brzmi]to na nadmiar wolnego czasu nie będziesz narzekać a musisz być w formie żeby pomóc córci pozdrawiam serdecznie wszystkie dziewczyny miłego wypoczynku my wybieramy się do Inwałdu do parku miniatur pa Basia [10 mies po]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Usuwanie z powodu raka to zupelnie co innego. Nie rozumiem tej chorej mody na usuwanie macicy, pewnie kobiety mysla ze jak sobie wytna to i owo, macice, zebra, to beda szczuplejsze. A jest odwrotnie, po usunieciu macicy sie tyje. Z czasem, poczekajcie a się przekonacie. Przeraza mnie taka bezmyslnosc i ciecie bez potrzeby. Bo NIE MA POTZREBY JAK NIE MA RAKA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ciekawe ile jeszcze bedziecie tu pisac ciagle o tym samym. Normalnie ma sie operacje po czym sie o niej zapomina i zyje dalej. A wy ciagle piszecie o tej operacji, widocznie cos w tym jest. Kobiety x lat po takiej operacji nadal wchodza na takie fora wiec jednak cos w tym jest ze nie potrafia o tym zapomniec. Ile mozna pisac w kolko o operacji, widocznie to w was siedzi i same sie nawzajem na sile przekonujecie jaka to dobra decyzje podjelyscie. Jak jest super bo mozecie wloyc biale spodnie i nie macie miesiaczki...jak starsze panie. Dlaczego w pewnym wieku wiekszosc Polek musi miec wycieta macice , krotkie wlozy i balejaz? To typowy obraz Polki w pewnym wieku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przy dzisiejszym postepie medycyny nie ma potrzeby usuwania macicy jesli nie ma raka. Na miesniaki sa skuteczne sposoby. na endometrium tez, mozna je opanowac farmakologicznie. Jest tez zabieg usuniecia samego endometrium. Wyjatkiem kiedy usuniecie macicy jest zasadne oprocz raka. jest jej pekniecie np przy porodzie. Innych powodow do usuniecia nie ma. Usuwanie to wasze fanaberie. Dziwie sie ze lekarze sie na to godza. Bo to takie modne usunac sobie trzon i zrobic tipsy. I koniecznie krotkie wloski i balejaz. Obraz typowej Polki w pewnym wieku. Jesli usuwac macice to po 60 tce jesli macica np wypada. Ale chore jest jej usuwanie bo sa obfite miesiaczki albo miesniaki, skoro sa na to inne metody. Dla was to moda bo nawet nie znacie anatomii i nie wiecie jakbardzo wazne sa funkcje macicy na caly org anizm,tak samo jak tarczycy.Bez macicy cialo choruje, miesiaczka powinna ustac sama zgodnie z natura a nie sztucznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pseudo gościu nie znudzi ci się wypisywanie swoich mądrości my jesteśmy już po operaji i nic nam po twoich wypowiedziach sory mleko się rozlało i nie ma odwrotu i nie będę cię przekonywać do tego że można żyć normalnie po usunięciu bo i tak tego nie zrozumiesz a tak na marginesie miałam usuniętą tarczycę jakieś 30 lat temu nie miałam raka żyję normalnie i nie przytyłam a o tym że jej nie mam przypomina mi blizna na szyji .jak tak bardzo ci przeszkadza o tym co piszemy to jest jedna rada przestań czytać nikt na siłę cię tu nie trzyma i nie każe pisać komentarzy mimo wszystko życzę wszystkim miłego dnia krysia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To jestes medycznym ewenementem skoro mozesz normalnie funkcjonowac bez tarczycy ale pewnie nie mozesz bo musisz byc cale zycie na lekach. Faktycznie to jest "zdrowie". Dojda teraz leki htz,osteoporoza itp...Jestes okazem zdrowia. Wytnij sobie jeszcze nreke bo po co ci narzady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Odwrot jest bo to publiczne forum i moze jakies kobiety nie pojda na niepotrzebna operacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zyc mozna ale organizm jest juz rozwalony. To tak jakby odkrecic kolo samochodu i chciec nim jechac....Kazdy organ jest potrzebny jak jakiegos brakuje to caly organizm szwankuje. Wiekszosc kobiet ktore maja zawaly i udary jest po histerektomii, jakies 90%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zgadzam sie geny sa wazne. Ale z macica z reguly wyglada sie mlodziej bo po jej usunieciu sie tyje i zmienia sie sylwetka. Wszystkie kobiety po histerektomii jakie znam, sa biodrzaste i mowiac brzydko dupiaste. Sucha skora tez nie sprzyja mlodosci,a niestety po histerektomii skora jest u wiekszosci kobiet przesuszona. Geny genami ale jak im sie robi wbrew to i geny nie dadza rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak ginekolog moze mowic ze usuneicie macicy nie ma nic wspolnego z meno? Oczywiscie ze ma, jajniki bez macicy wygasaja. A jajniki z macica do konca zycia kobiety spelniaja jakies funkcje i wytwarzaja hormony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kobiety ktore maja macice najczesciej nie musza braz zadnej htz jak maja naturalna meno. Po menopauzie macica nadal spelnia wazna role a jajniki z zachowana macica wytwarzaja jakies hormony. Tego dowiodly aktualne badania. Natomiast u kobiet po histerektomii jajniki calkowicie wygasaja i dlatego tzreba sie wspomoc htz. W fawnych wiekach jak nie znano takich operacji, kobiety mialy naturalna meno i byly zdrowe do konca zycia. Naturalna meno to nie jest choroba i zadne leki nie sa potzrebne. HTZ jest dla pan po histrektomii. Czym z kolei rozwalaja sobie watrabe. Nie decydujcie sie drogie panie na histerektomie jesli nie macie raka. chce dla was dobrze tak wam radzac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dlaczego z uporem godnym maniaka wypisujesz bez przerwy te swoje uwagi? Moze zajmij sie dzieckiem, mezem, czy jakims hobby? Oby tylko nie medyczne, bo zaczniesz podwazac kolejne medyczne operacje.... Zaden lekarz i zadna kobieta, nie decyduje sie na radykalana operacje , bo sprawia jej radosc isc pod skalpel. W tych swoich wywodach, zupelnie zapominasz o tym, ze macica to organ do macierzynstwa. dodawanie macicy jakichs dodatkowych cudownych wlasciwosci , jest po prostu bzdura. Jezeli dla ciebie macica to kobiecosc, to znaczy , ze jestes w sredniowieczu myslowym. Oczywiscie, ze najlepiej by bylo, dozyc do 100 lat z macica, jajnikami, wszystkimi swoimi zębami itp. Niestety, organizm kazdego czlowieka sie starzeje. Kobiety z macica i jajnikami, czasami juz po 40 roku zycia wchodza w klimakterum i nie pomoze im macica w tym, ze ich skora sie starzej, nie sa juz szczuplymi dziewczynami, ze stosunki zaczynaja byc bardziej suche. chyba nie masz zielonego pojecia o przekwitaniu kobiet, skoro wypisujesz ciągle te same argumenty. Dlaczego po operacji usuniecia macicy robi sie badanie histopatologiczne? Bo nigdy nie wiadomo, czy jednak nie bylo w mięsniakach komorek raka. Wiesz jak przebiega choroba nowotworowa trzonu macicy. jakie daje objawy, kiedy jest wykrywana?Albo rak jajnika? Krore kobiety sa na nie narazone, w jakim przedziale wiekowym najczesciej sie choruje? Wedlug ciebie, najlepiej zostawic miesniakowata macice, miec 3-tygodniowe krwawienia, bole, ktore nie pozwalaja na normalne zycie , bo...to nie zagraza zyciu??? Jestes niezwykle ograniczona osoba. Ciekawe po co trolujesz na tym temacie? Napisz do Angeliny Jolie, pewnie bedzie zachwycona twoja wiedza i argumentami i strasznie zla, ze nie widziala twoich wpisow w Kafe. :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Macica to nie jest organ tylko do macierzynstwa, ten organ ma wiele innych bardzo waznych funkcji. Angelina Jolie nie usunela macicy tylko jajniki. A usunela je dlatego ze miala wadliwy gen i duze ryzyko raka jajnika. Nie widze zwiazku z poruszanym tematem jakim jest usuwanie zdrowej macicy- czyli macicy bez komorek rakowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kobiety po histerektomii znacznie szybciej sie starzeja, ten proces jest przyspieszony. I maja zdecydowanie gorsze sylwetki od kobiet ktore macice maja. Do badania histopatologicznego daje sie wszystko co sie usuwa bo takie sa procedury. Nawet wycietego piega :P Nie ma raka w zdrowej macicy jesli powdem operacji byly miesniaki badz wieksze endometrium. Wedle twojego rozumowania, kazda kobieta powinna usuwac sobie macice bo a nuz ma raka i potzrebna histopatologia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miesniakowata macica to po prostu taka budowa macicy, macica ogolnie jest zbudowana z miesni. A na krawawienia jest leczenie, endometrium mozna unormowac lekami. Nie jest to zbyt trudne. Poza tym okres i tak sam sie koncyz jak jest menopauza, a miesniaki przestaja sprawiac problemy bo sie obkurczaja i zasuszaja. Nie ma porownania miedzy menopauza naturalna a menopauza u kobiet po histerektomii. W tym drugim przypadku jej skutki sa zdecydowanie gorsze. Kobiety po histerektomii starzeja sie znacznie szybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem przeciwniczka profilaktycznego usuwania narzadow jesli ktos nie ma wadliwego genu. Jesli ma to sprawa jest calkiem inna. Decyzja jest wtedy trudna ale bardziej uzasadniona. Dlatego przyklad Angeliny jest nietrafiony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nikt nie usuwa "profilaktycznie " macicy, wiec twoje argumenty sa nietrafione. Poza tym, co ty tutaj robisz na tym watku? Pytalam o to...nie otrzymalam odpowiedzi. Skoro masz wieksza wiedze od lekarzy, znasz sie na przekwitaniu, na klimakterium , na anatomii kobiety i jej biodrach , cisnieniu wewnetrzym , męsniakach , nawet nad zdrowiem i zakresem operacji aktorki, to powinnas wystapic w tv.Bardzo bylabym ciekawa tej twarzy i argumentow mowionych pwrost a nie pisanych anonimowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Macica jest nieparzystym narządem, o kształcie zbliżonym do spłaszczonej gruszki, służącym do przyjęcia zapłodnionego jaja oraz rozwoju płodu i wydalenia go poza ustrój matczyny po zakończeniu rozwoju. Wymiary macicy u kobiety, która nie rodziła, są następujące: długość około 7 cm, największa szerokość około 4 cm i grubość około 2,5 cm, przy wadze 50-60g." W definicji medycznej macicy nie ma okreslonych funkcji macicy, do ktorej maniakalnie wracasz. A. Joli usunęła jajniki, bo one odpowiadaja za cala gospodarke hormonalna kobiety. To czy usunęła je profilaktycznie i ze poddala sie rowniez usunięciu piersi, jest wlasnie odpowiedni argumentem na to, ze w pewnych okolicznosciach naleze zapobiegac , a nie leczyc ( z roznym skutkiem). "Nie jest łatwo podejmować takie decyzje, ale możliwe jest przejęcie kontroli i otwarta walka z problemami zdrowotnymi. Można szukać porad, dowiadywać się o możliwościach leczenia i podejmować wybory najwłaściwsze dla nas samych. Wiedza to potęga" - zakończyła A. J. Przeczytaj ze zrozumieniem posty wszystkich kobiet, ktore poddaly sie operacji i nie zasmiecaj watku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
PSEUDO gościu nie rozumiem po co wypisujesz swoje mądrosci skoro wiesz wszystko lepiej od lekarzy to zrób studia i lecz .A tak na marginesie nikt mi nie usunął tarczycy i macicy bo taką miałam fanaberie czy to takie modne jak napisałeś tylko człowiek ograniczony może napisać że operacja usunięcia czegokolwiek jest w modzie .Gdybym zaszła taka potrzeba że nasz syn potrzebował by nerki ani sekundy nie zastanawiałabym się nad decyzją tylko bym oddała [odpowiadając na twój wpis usuń sobie nerkę] a jestem pewna że ty tak byś nie zrobił bo kochasz tylko siebie i nikogo więcej .odnoszę wrażenie że twoje wpisy są sponsorowane przez kogoś i z tego żyjesz bo nie masz pojęcia o chorobach tylko wypisujesz teksty wybrane z czasopism Krysia [może pamiętasz że nasz syn ma usuniętą nerkę ale szczerze w to wątpię ]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Angelina usunela jajniki poniewaz miala wadliwy gen BRCA. A kobiety z tego forum usunely sobie trzon macicy bo mialy albo miesniaki albo obfite meisiaczki. Nie widzisz roznicy? Pozatym badania wykazaly ze macica ma mnostwo funkcji oprocz rozrodczych, produkuje hormony i jest odpowiedzialna za cala gospodarke hormonalna kobiety, chroni przed chorobami serca i udarami, osteoporoza itp. Macia ma normalna wielkosc w relacji do innych narzadow miednicy, po jej usunieciu zmienia sie calkowicie anatomia, macica tworzy poduszke dla jelit i jest wsparciem anaomicznym dla pecherza. Kiedys myslano ze macica sluzy tylko do rozrodczosci ale teraz juz wiadomo ze tak nie jest, ten organ ma mnostwo innych bardzo waznych funkcji. Uwazam ze powinno sie ja uwuac tylko- w wypadku raka, w wypadku jak peknie np przy porodzie i istnieje zagrozenie zycia, u starszych kobiet kolo 80 tki jak np wypada. Ale w przypadku miesniakow czy obfitych meisiaczek nie ma takiej koneicznosci. Wiekszosc kobiet ma usunieta macice z powodu miesniakow, nie rozumiem po co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niestety kobiety z forum poddaly sie operacji z powodu miesniakow i obfitych miesiaczek. Dlatego tego nie rozumiem, bo miesniaki i obfite miesiaczki ma conajmniej 50% kobiet i to nie jest powod do operacji. To mozna skutecznie inaczej leczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1980
Cześć dziewczyny jestem właśnie w 6 dobie po usunięciu trzonu i szyjki macicy oraz jajowodów Ból jak do tej pory jest duży ponieważ miałam do tego cięcie brzucha a dodatkowo bolą mnie strasznie plecy bo miałam znieczulenie w kręgosłup masakraaaaa mam nadzieje że z dnia na dzień będzie coraz lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość neciakowna
bleblebleble. no dobra, wybaczcie dziewczyny, zycie mnie zapedzilo niezle, przeprowadzke mam na horyzoncie, a zem sama to sama musze wszystko ogarniac i w dodatku nie wiem czy polece do Polski w piatek i zalicze kontrolna wizyte u gina. Nie wiem... Nie nadazam za tym wszystkim, ale daje rade, inni mi sporo pomagaja. Jako ze przeprowadzka i nowe mieszkanie na drugim pietrze tu juz masakra i konsternacja, bo nie wiem ile juz moge dzwigac... Mam wynajetych chlopasi do pomocy, no ale, bezuzyteczna tez juz nie moge myc, bo ile mozna sie cackac ze soba a cwiczyc trzeba. No co do cwiczen, na silowni bylam tylko dwa razy, brak czasu no i okres mnie dopadl w zeszlym tygodniu, dluuuugi strasznie, wolalam lezec i marudzic niz sie ruszac w ogole. No, ale wieczorami przed snem zawsze kilka minut rozciagajacych zrobie, I niby wiecej nie dodaje aktywnosci zadnych, ale kluje mnie czesto przy bliznie od wewnatrz. Niby juz 15 tygodni po, ale cialo dalej sie domaga limitow. Yh. Nic to, trza sluchac ciala, bo jak Ada mowi - pewnych rzeczy sie nie przeskoczy... Trzymajcie sie dziewczyny, nie wiem kiedy sie odezwe znow, ale zyje, mam sie swietnie i jestem szczesliwa. I jeszcze dowale dodatkowo - DOPIERO TERAZ czuję, że jestem KOBIETĄ (sukienki, seksi bielizna, dbanie o siebie, aktywnosc, zwiekszona adoracja ze strony otoczenia). I to zrozumieja tylko kobiety, ktore przeszly swoje. I zaden gosciu tego nastawienia nie zmieni. Amen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość 2016.05.01 Angelina usunela jajniki poniewaz miala wadliwy gen BRCA. A kobiety z tego forum usunely sobie trzon macicy bo mialy albo miesniaki albo obfite meisiaczki. Nie widzisz roznicy? Pozatym badania wykazaly ze macica ma mnostwo funkcji oprocz rozrodczych, produkuje hormony i jest odpowiedzialna za cala gospodarke hormonalna kobiety, chroni przed chorobami serca i udarami, osteoporoza itp. Macia ma normalna wielkosc w relacji do innych narzadow miednicy, po jej usunieciu zmienia sie calkowicie anatomia, macica tworzy poduszke dla jelit i jest wsparciem anaomicznym dla pecherza. Kiedys myslano ze macica sluzy tylko do rozrodczosci ale teraz juz wiadomo ze tak nie jest, ten organ ma mnostwo innych bardzo waznych funkcji. Uwazam ze powinno sie ja uwuac tylko- w wypadku raka, w wypadku jak peknie np przy porodzie i istnieje zagrozenie zycia, u starszych kobiet kolo 80 tki jak np wypada. Ale w przypadku miesniakow czy obfitych meisiaczek nie ma takiej koneicznosci. Wiekszosc kobiet ma usunieta macice z powodu miesniakow, nie rozumiem po co. xxxx A. Joli usunela jajniki bo miala wadliwy gen- no wlasnie! Nie byla chora na raka jajnika, tylko byla zagrozona ta choroba, a jednak wolala usunąc. Widzisz roznice?Przeciez wedlug ciebie tylko rak jest wskazaniem za usunieciem tego narzadu.Cos kiepsko z twoja logika. :-( Jakie badania wykazaly, ze w macicy sa hormony?Cos bredzisz gosciu. Oczywiscie, ze macica jest jednym z narzadow, ktore 'korzystaja" z dobrodziejstw hormonalnych, ale za produkcje estrogenu i progesteronu odpowiadaja jajniki. Dlatego majac zachowana macice, jajniki pracuja tyle ile im bozia daje- niektore kobiety po 40-tce juz wchodza w okres menopauzy, a inne miesiaczkuja do 60-tki. Obecne operacje usuniecia narzadow rozrodczych, czesto sa oszczedzajace- zachowuje sie jajniki wlasnie dlatego, ze one nadal produkuja hormony, mimo usuniecia macicy.Podaje sie htz , aby wlasnie chronic przed osteoperoza, chorobami serca itp. Znow myslisz skutki z przyczynami. Kazda kobieta po klimakterium ( z macica czy bez) starzeje sie .W skrajnych przypadkach macica sie obniza, wypada pochwa, bo miesnie sa zwiotczale. Nie ma to nic wspolnego z twoja "zmiana anatomii". Masz rowniez trudnosci ze zrozumieniem podstawowej sprawy: kobietom, ktore nie rodzily, ktore sa w okresie rozrodczym, zaden lekarz nie zleci usuniecia macicy, bo ma ona krwotoczne miesiaczki czy bole owulacyjne. Miesniaki u takiej kobiety , moga powodowac, ze nie moze ona zajsc w ciąze....u starszych kobiet, przed menopauza, lekarz zleca obserwacje miesniakow. Przez 10 lat zylam z miesniakami i nikt mnie nie namawial na operacje. menopauza nie spowodowala ich zmiejszenia, a wprost przeciwnie. Na co mialam czekac?az z miesniaka stworzy sie miesak? Po operacji nie poszerzyly mi sie biodra, nie wypada mi pochwa , nie mam wiecej smarszczek, nie wygladam na 20 lat starzej. Ewenement, co? Dla ciebie pewnie kobieta bez macicy, to juz nie kobieta...? Ale to juz twoj problem, a nie tych kobiet, ktore po latach walki o zdrowie, nareszcie moga sie cieszyc zyciem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
* zmarszczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Neciakowna nareszcie się odezwałaś....juz się martwiłam.Cieszę się,ze u ciebie ok i dajesz radę z tą przeprowadzką. Pamiętaj my kobiety jestesmy silne:) wiele możemy. Ja naprawdę przeszłam wiele w swoim życiu i sobie poradziłam dzielnie. Ja też wrócilam w miarę do normalności,jedynie ból pod blizną mi dokucza jak przesadzę;) Chcialabym już na rower wsiąść i choć gin mi nie pozwoliła,to w czwartek spróbuje hihihi Wiesz Necia ja słucham w dalszym ciągu swojego ciała i na wiele sobie już pozwalam,bo czuje że dam radę. Basieńko właśnie staram się nabierać formy,bo juz wkrótce zostanę babcią i zaczyna to do mnie docierać.Wiesz przestalam już sie nad sobą rozczulać,bo teraz córka i maleństwo są najważniejsze:) Do gościa 1980.....witam serdecznie na naszym forum. Przeszłam to samo co Ty......musisz być cierpliwa i pomalutku do przodu:)pytaj o wszystko a ja chętnie odpowiem.Trzymam mocno kciuki buziaczki Milka,Ada,Fasolaola(jutro pierwszy dzień w pracy też trzymam kciuki),Krysia i pozostałe dziewczyny też pozdrawiam buziaczki majowe papa Jola 2,5 miesiace po

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ada43
Hej dziewczyny..pozdrawiam Majówkowo, witam nowa koleżankę- gość 1980- ja tez jeszcze można powiedzieć świeżynka ;) Więcej chodzę dziewczyny ale tak jak mówicie, wiem kiedy trzeba się wyłożyć na kanapie i...regenerować. 9 kończy mi się zwolnienie, ale chce zostać jeszcze miesiąc w domu, nie czuje się na siłach. Boli pod blizna i jak zakuje czasem...ale na bokach śpię już normalnie, czekam aż przewrócę się na brzuch :). Lola, jak ja bym wsiadła na rower- zwłaszcza, że taka piękna pogoda ale...czekam na wizytę kontrolną. Pozdrawiam gorąco dziewczyny (dokładnie 4 tygodnie po )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość neciakowna
Lola :)) no sprobuj siasc na tym rowerze, ale dam palec uciac, ze nie dasz rady i cialo sie ostro zbuntuje :D no, ale trzeba probowac po kolei, tak samo jak zrobilam planka zanim skonczyly mi sie 3mce. teraz to nawet o tym nie mysle i pewnie samo mi przyjdzie do glowy kiedy cialo orzeknie, ze chce. i trzymam kciuki za powrot do pracy, zawsze to jakas namiastka normalnosci. Ada a Ty bierz zwolnienie jak najdluzej, bo potem to nie bedziesz miala kiedy przymusowo odpoczac, bedziesz tak zaaobsorbowana nowym pieknym zyciem, ze nie bedziesz miala czasu odpoczywac, no bo szkoda zycia i w ogole. A tak serio laski, zwlaszcza Basia, jak z tym bieganiem? Moge chociaz isc na squasha, takiego wolnego, sama se tempo dostosuje, biegac nie musze, ale schylania i przysiadow bedzie duzo... z buziolami necia (15tygodni po czyli 3mce i 3 tygodnie po)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej dziewczyny nie było mnie 2 dni i masakra znów ten pseudo gość ale do rzeczy w Inwałdzie było zajefajnie mimo nie ciekawej pogody super uczucie stanąć obok muru Berlińskiego i być dużo większym jak on czy obok Big Bena .Necia super że jesteś i wiem że dasz radę to wszystko ogarnąć a blizna jeszcze długo będzie albo boleć albo dziwne kłucie albo ciągnięcie to normalka.Lola myślę że z tym rowerem to nie dasz rady ale próbuj .Ada ty dziewczyno jeszcze ze wszystkim musisz poczekać te twoje 4 tyg to za mało na powrót do rzeczywistości .Necia ze squasha to radzę zrezygnuj najpierw zacznij biegać. Może bieganie na przemian z przysiadami jak to pokonasz to dasz rady ze squashem .Witam też dziewczynę gość 1980 trzymaj się i nie pozwól żeby pseudo-gość namieszał ci w głowie tak jak napisała Krysia ten gość jest opłacany żeby pisał te swoje madrości pozdrawiam mimo brzydkiej pogody miłego dnia Basia [10 mies po]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×