Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

intima_30

JAKIE BYŁY U WAS PIERWSZE OBJAWY CIĄŻY c.d.

Polecane posty

Antoś, jedni obracają to w żart i się śmieją, a inni chyba nie bardzo łapią o co chodzi i patrzą na mnie jak szczerbaty na suchary :D Ja też robię knedle z truskawkami. Ostatnio zrobiłam z 10 średnich ziemniaków. I robię to tak: gotuję ziemniaki, ugotowane przeciskam przez praskę i daję je do miski i uklepuję tak, żeby było równo. Dzielę to w misce na 4 części i jedną wyciągam. W to miejsce wrzucam mąkę (z małym czubkiem) i ze 3 jajka. Wszystko to mieszam tak, żeby wyszła mi gładka masa. Biorę truskawki (ok. 3 na jedną kluskę), wkładam je do środka i zaklejam. Ja te knedle robię dość duże i takie owalne, więc normalny człowiek jest w stanie zjeść ze 3 i koniec :D Acha, mogą być też truskawki mrożone. Od wypłynięcia gotuje się ok. 10 minut. Trza zobaczyć jak będą wyglądać :) Ostatnio z tych 10 ziemniaków wyszło mi 6 takich knedli i chyba 11 klusek śląskich na obiad na następny dzień. :) Można robić oczywiście mniejsze, ale tak robiła moja babcia i ja podtrzymuję rodzinną tradycję. :) Pyszne są jak polekesz je śmietaną i posypiesz cukrem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień doberek :-) Klempa, pozwolisz że podkradnę ten tekst od Ciebie ;-) mam nadzieję, że prawa autorskie nie są zastrzeżone :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście podkradaj :D Zobaczysz jak ludzie fajnie reagują na niego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klempa dzięki za przepisa, na pewno wykorzystam. Tym bardziej, że można kluski śląskie też z niego zrobić, a mój mąż uwielbia :) Intima hej Ty nie podkradaj, tylko się do \"roboty\" bierz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proszę bardzo. No właśnie to jest fajne, bo za jedną robotą masz dwa dania i to jakie dobre :) Oczywiście te knedle mniejsze możesz sobie zrobić, ja tak jak już pisałam robię większe z przyzwyczajenia :) Kurde, idę coś porobić twórczego, bo Chłopa dziś w pracy, a ja się obijam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam dzis egzamin :o ostatni :D mam nadzieję, ze pójdzie gładko. Trzymajcie kciuki, ostatnio pomogły :D 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli jesteś w tych 8% którym się nie sprawdza. U mnie też z tabelki wychodzi dziewczynka. Poczekamy, zobaczymy. W połowie lipca będę miała kolejne usg to może wtedy zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny. Antos, to kiedy te knedle robisz? Bo ja mam w planie jutro, juz truskaweczki kupilam. Powiedzialam mojemu, ze jutro zrobie cos dobrego na obiad z truskawkami, a on na to: \"co? mieso z truskawkami?\", a ja:\"ale kto tu mowil o miesie, to bedzie obiad na slodko!!!\". Nie rozumiem, czemu tym facetom obiad kojarzy sie tylko z miesem. Jeszcze musze jutro dokupic jajka i kwasna smietanke...mniam...juz mi slinka leci...Ale ta Owulka (i Klempa) narobila reklamy tym knedlom!!! Owulka - ja tez trzymam kciuki za twoj egzamin. Na pewno wszystko pojdzie spoko...(tak jak poprzednio). Kurcze, jeszcze tylko 9 godzin pracy przede mna i weekend!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mam pojęcia co z resztą. Ja dziś też z doskoku. Wzięło mnie na porządki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piątek - dziewczyny żyją wizją weekendu i nie chce im się pisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, a probowalyscie kiedys lody waniliowe z goracymi malinami??? PYCHA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewuszki, jestem strasznie zmeczona, poszlam spac o 2 w nocy:( i nie wyspana, usypiam przy biurku. a i jeszcze czas mi sie straaaasznie dluzy. brzuch mnie boli, tak klujaco, troche tak jakby mnie cos uwieralo i z lewej strony tak jakbym miala jajniki powiekszone. u mnie wlasnie tak sie rozpadalo, jakny wiadra wody z nieba lecialy, strasznie troche to wyglada. czyli wniosek weekendowa pogoda pod psem:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobra-wróżka
JESTEŚ W CIĄŻY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wide ze ktos sie podsmiewuje, a nawet przeciez nie wspomnialam slowem o tym ze mysle ze moge byc w ciazy!!! jeszcze z poltorej godzinki i przerwa:) na prawde ostatnio nie mam co robic w pracy, wogole nie jestem zzajeta, troche to nudne, bo tak to sie czas dluzy. ojcowie sa, chyba jutro im powiemy rano, jak pojada sobie nasi koledzy ktorzy przyjechali tez na 1 noc, bo to ich samochod itp itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobra-wróżka
SZKODA, ŻE ODEBRAŁYŚCIE MÓJ WPIS JAKO COŚ ZŁEGO :-( NO TO WYPADAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to dopiero moj 23dc. a tak poza tym to nic innego sie nie dzieje. troche kosc ogonowa mnei boli i plecy ale moze dlatego ze malo spalam dzis. ale czasem brzuch tak dzienie boli jakbym kolke miala, tak klujaco chwilke i przestaj. moze to po prostu na zbilzajacy sie okres

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No zobaczymy Arvenko... A dzis moj 17 dc, a lekko boli mnie podbrzusze tak jakbym miala dostac @, chociaz na @ to jeszcze za wczesnie, bo cykle mam 27-28-29 dniowe.Tak mysle, ze owu mialal 11 dnia, wiec nie wiem co mi sie tam popindolilo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzdiewczyny pisza o roznych objawach, ja niestety nie mam nic takiego, troche brzuch boli i pachwiny, uplawy mam takei jak w dni nieplodne, a cykl mam 27dc. mi sie wydaje ze moze czasem po jajeczkowaniu boli tak podbrzusze bo cos tam sie dzieje i nie koniecznie trzeba byc w ciazy, chociaz wcalebym sie nie obrazila. ja sobie mierze temp tez, i nie tylko dlatego zeby wiedziec kiey plodna czy nieplodna tylko po prostu chce poznac swoj cykl i jak to wszystko dziala:) juz uspokoilam sie totalnie z tym staraniem. zobaczymy jak to bedzie =, ja trzymam za ciebie bardzo kciuki:) moze sie uda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fg
arvena ----> jak dludo sie starasz?? i czy robilas juz jakies badania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pod jezykiem:) troche dziwnie bym sie czula jak bym sobie wkladala term do pochwy, bo moze potem go ktos tez chciec urzyc:):):):) codziennie rano sobie mierze, czasem po poludniu sobie sprawdzam, no i podobno po jajeckzkowaniu utrzymuje sie lekko podwy zszona temp, az do @, jak spadnie w poblizu term spodziewanej@ to znaczy ze nici. ale jeszcze sie tego ucze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mierzylam tempke przez pare cykli, ale w tym cyklu przestalam - odechcialo mi sie juz!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staram sie jakies 4-5 miesiecy. za pierwszym razem nam sie udalo ale w piatym albo na poczatku 6 tygonia stracilam ciaze. no i staramy sie dalej:) moze to krotko w porownaniu z innymi, ale kazdy przezywa to inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×