Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

intima_30

JAKIE BYŁY U WAS PIERWSZE OBJAWY CIĄŻY c.d.

Polecane posty

tygrysiczko- gratulacje:)))) super wiadomosc:))) widzisz nie ma to jak u mezusia;)) jakajana w kt tyg ciazy lecialas ost raz samolotem???bo sie zastanwiam czy nie rodzic jednak w polsce mam 29 tyg i nie wiem czy jeszcze mozna. nawet jak lekarz mnie zbada i powie ze ok i tak nie wiem czy sie odwaze leciec juz w tak wysokiej ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tygrysiczka10
Kobietki a orientujecie jak jest z prawem dla kobiet w ciazy.Ja zmieniłam prace i od dzis mama umowe o prace na 2 lata na pełny etat.prace mam lekka bo pracuje w zakladach bukmacherskich wiec tylko siedze.ale musze ciąze ukryć do ktorego miesiaca?Kobietki kochane wierzcie mi z pierwszym dzieckiem nie bylam tak przejeta jak jestem w tej ciazy.Boje o wszystko.Nawet sexu mezowi odmawiam bo sie boje o maluszka.Ale akcja.Ale jestem taka szczesliwa.Mój mąz jedzie w niedziele do pracy do holandii*(Pozdrawiam was.Prosze jak coś wiecie o tym prawie pracy napiszcie mi bo sie sterasuje*D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tygrysiczka gratulacje :) A czemu chcesz ukrywac cuiaze? Pracodawca nie ma prawa Cie zwolnic juz od pierwszych dni. Tak wiec nie masz sie o co martwic. Etat tu nie ma nic do rzeczy. Chyba tylko umowa zlecenia upowaznia dopiero po 3 miesiacu. W kazdym badz razie jak chcesz byc na 100% pewna to poczekaj do trzeciego miesiaca, albo zadzwon do PIP i tam udziela Ci dokladnej info, ob te chore przepisy co o raz sie zmieniaja. alutos, fajnie, ze juz jestes :) \\Jakajaana biedulko, to sie naprzezywalas. dobrze, ze juz po wszystkim. Dziewczyny, mam pytanie do mamus, ktore juz szczepily. Waham sie straszliwie, czy zaszczepic mala przeciw rotawiruysowi. Naczytalam sie od cholery artykulow, ze szczepionki wiecej zla wyrzadzaja niz dobra, ze ot przemysl farmaceutyczny napedza sobie dochody. I nie wiem co mam robic. Na[piszcie czy Wy szczepilyscie przeciw rota. z gory dizeki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahaja - kochna zalezy ktora inia chcesz leciec.mimo opini lekarza kazda linia ma wyznaczona gorna granice jesli chodzi o kobiety ciezare.polozna mi mowila ze do 6 meisaca max powinno sie laatac,na stronie danej lini lotniczej tez bedzie napisane do ilu tyg zabiora ciezarna,i prawdpodobnie beda chcieli tez cos od lekarza jesli ciaza jest wysoka.zrobicsz jak uwazasz ale ja bym napewno nie wolala rodzic w polsce!!!pomysl jeszcze i pytaj mnie o co chcesz to postaram sie pomoc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakajana- no naczytalam sie ze do 32 tyg mozna leciec ale juz oczyscie za zgoda lekarza i za wypisaniem przez niego zaswiadczenia. ale wiesz nawet jak powie ze moge leciec i tak bede miala fefra jak nie wiem co. pwowiedz czemu nie chcialabys i tak rodzic w polsce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahaja - a po c w polsce?tutaj jest swietna opieka,masz dostepne wsyztskie znieczulenia za darmo,nie siedzisz dlugo w spzitalu po porodzie,pozniej odwiedza Cie polozna,wszytsko jest jak nalezy.z opini rodzacych w polsce,nacinanych i narazonych na chamstwo kobiet i to lezenie w pisztalu poziej wnioskuje ze duuzo kepoiej jest tutaj.a powiedz czego sie boisz?czmeu chcesz do polski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakajana- nie smiej sie ze mnie, boje sie ze tu umre albo cos, wiesz ta moja tarczyca....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mnie juz pewnie nikt nie pamieta bylam na wczesniejszym topiku a ktos potem go usunal znam te kobitki z tych pierwszych stron tego topiku, moze ktoras sie odezwie. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tygrysiczko- moje wielkie gratulacje!!!:) wierze ze jestes mocno podekscytowana. co do pracy to nic Ci nie mogą zrobić. Takze spokojnie:) moZesz juz swiecic brzuszkiem..ale podejrzewam ze jeszcze nic nie widac:) duzo zdrowka Ci zycze! Sbitara- no i gdzie ta Twoja stronka na dzieciaczku? czekam z niecierpliwoscia, zeby tam cos naskrobac, a swoja droga to zapraszam do wpisu na moja stronke:) Co do szczepien to nie mam pojecia bo nie szczepilam a tez sie zastanawialam...kurcze bede to musiala przemyslec skoro to takie podejrzane... ahaja- mysle ze nie ma obawy, bardziej balabym sie ze w polsce umre albo cos. Mysle ze w irlandii dostaniesz najepsza opieke. Kochana glowa do gory bedzie wszystko dobrze. To lekarze, mysle ze nie dadza zrobic Ci krzywdy. Ale zrobisz jak zechcesz. pozdrawiam:) jakajaana jak zyjesz kobieto? Jak tam Tomeczek? M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj renik, witamy na topiku. Mam nadzieje ze dolaczysz do nas. Porozmawialabym dluzej ale niestety moja corcia wola cycka:) Musze ja nakarmic. Napisz co u Ciebie- staraczka czy juz szczesliwa mamusia???Przepraszam ze pytam ale nie pamietam, chyba nie mialysmy przyjemnosci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahaja - kochaiutka,ale ja sie z Ciebie w ogole nie smieje!!!!naprawde!!!!kazda kbitka ma obawy co do porodu:) nie boj sie ze umrzesz,cos Ty!! tak jak alotus pisze bardziej balabym sie tego w polsce!chyba ze bardzo kiepsko u Ciebie z angielksim i moze dlatego sie boisz?zawsze moze byc z Toba mezus przy porodzie,czy mam czy ktos,moga byc 2 osoby. nie martw sie kochana!jeszcze sobe przemysl i jeslifaktycznie bedziesz czula sie bardziej komfortoqo w polsce to wracaj b poczucie bespieczenstwa jest bardzo wazne pdczas porodu:)buziaczki! alotus - kochana u nas wszystko dobrze.ide zaraz Tomusiem na pacerek.Tomus czuje sie dobrzem,tylko mastka mu sie zebrala a siusiaczku,tak sie wystraszylam jak to zobaczylam ale przeczytalam ze dzidzie tak maja.rumianek w rch i juz:)mam nadzieje ze przejdzie.dziekuje za komentarze alutosku:) lece sie szykowac renik - n wiataj!ja Cie pamietam!!udalo sie zafasolkowac czy jezcze nie??ze starych forumowiczek juz nikogo nie ma .od czaus d czssu zaglada limetka.a co u Ciebie?pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakajaana -balam sie tu zajzec. Ale do odwaznych swiat nalezy niestety nadal staraczka ale mielismy dluga przerwe od tego miesiaca znow zaczelismy i czekam na @ ma byc dzis ale gin powiedzial ze sie spoznij bo owulacje mialam dopiero w okolo 17 dc do 19dc i czekamy z objawow mam tylko bol piersi ale sie nie nakrecilam bo nic innego nie czuje. skonczylam studia, pracuje i jakos zyje dzien za dniem ucieka, zima sie robi i brzydko na dworze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakajana- no moj angielski wola o pomste do nieba, ale bedzie przy mnie tlumacz czyli moja siostra i moj maz, tazke jakos to chyba tak to bedzie:))ale wam fajnie ze juz sobie jezdzicie na spacerki z maluchami.... a wczoraj tak mnie cos klulo wieczorem ze nie wiem,ale przeszlo na szczescie, a maluch rozrabia i ropycha sie w brzuszku, uwielbiam to:))) ide gotowac obiadek:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renik - trzymam mocno kciuki za Ciebie!!!dawaj znac co i jak:):) ahaja - szczerze mowiac ten angielski na niewiele sie zda podczas porodu.w trakcie tylko upewnia sie jakie i czy w gle chcesz znieczulenie a potem juz tylko uslyszysz\"ddychaj gleboko,oddychaj\"a pozniej \"przyj,przyj.......\":) Takzew nic sie nie martw:) bede trzymala kciumi za ciebie!!!a da ulatwienia sobie i tym ktorzy beda odbierac porod,w swojej ksiazce ciazy(tej ktora zawsze bierzesz na wizyty) wypelnij ta strone i planie porodu!tam masz napisac jakie znieczulenie,kto bedzie przy porodzie,czy dzidzusia chcesz od razu na raczki czy najpierw go maja umyc,czy chcesz zeby mu podaa witamine K itp...to zaoszczedzi zbednych pytan:) Spacerek zaliczony,krociutki ale zawze cos,jutro bedzie troche dluzszy.zimno juz jak diabli..brrrrrrrrrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahaja- dziekuje za komentarz:) Mam nadzieje ze jak urodzisz to tez zalozysz stronke tam swojej kruszynce zebym mogla sie zrewanzowac:) jakajaana- u nas tez ziab straszny a do tego jeszce deszc i taka plucha, a jeszce do teo te spadajace liscie z drzew -prawdziwa(ale nie zlota niestety) jesien. Chce zaczac wprowadzac nowe pokartmy dla mojej coreczki bo za trzy tyg do roboty i tak sie zastanawiam jak powinnam jej to wprowadzac od czego zaczac i w jakich ilosciach zeby nie przesadzic zreszta dalej chce karmic piersia a tylko lekko dokarmiac zeby przyzwyczaila si do smakow nowych. Moze ktos podobnie jak ja musial zrobic, to poprosze o rady. Dziekuje z gory!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tygrysiczka10
Kobietki powiedzcie mi czy przez 1 3 miesiace moge miec plamienia.paz sa lekko rozowe a potem przerwa czasem brazowe.dopiero w poniedzialek pojde do lekarza bo mam wolne.biore narazie kwas foliowy i falwit na poczatek.ale sie martwie.ostanio w pracy mialam stres moze to od tego.jej kobiety tak sie ciesze i mam nadzieje ze urodze swoja upragnoiona corcie bo synka juz mamy .Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tygrysiczka10
Alotus ja mojemu synkowi od 3 miesiaca wprowadzilam jabuszko.najpierw dawałam po 2 łyzeczki przez 2 dni a potem stopniowo zwiekszałam chwile po jabuszku dalam marchewke i tez stopnowo.a jak miał moj wiktor 5 miesiecy kolezanka nakarmila mi go rosołem.ja małego karmilam 9 miesiecy ale byl taki zarloczny ze musialam go dokarmiac mlekiem nie duzo ale na noc zawsze mu dawalam.pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tygrysiczka- nie bagatelizowalabym tych plamien.Co prawda najgorsze sa gdy ich kolor jest czerwony ale brazowych tez nie powinno byc, pierwsze trzy miesiace sa najwazniejsze. Stres to najgorszy wrog ciazy. Dlatego ja od poczatku bylam na zwolnieniu. Mala urodzila sie zdrowa i teraz jest taka grzeczna ze wszyscy mi mowia ze takie dziecko jak aniolek.Spokojna ciaza to spokojne dziecko. A prace tez mam stresujaca, bo siedze na kasie w banku. Na pewno bedzie wszystko dobrze. Daj znac co powiedzial lekarz i staraj sie nie stresowac. Dziekuje za rady dotyczace karmienia. Dzisiaj dalam jej troszke mleka modyfikowanego, na szczesciue pije bez problemu. Jutro dam troszke jabluszka a potem zupki jarzynowej ze dwie lyzeczki i zobacze jaka bedzie reakcja. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane Mamcie! powstał portal specjalnie dla rodziców mojmalec.pl ogromnie polecam bo można wrzucać fotki naszych pociech za darmo bez limitu, dodawać ogłoszenia i najfajniejsze - stworzyć pamiętnik naszych skarbów:) zalogujcie się i chwalcie się swoimi szczęściami!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie mam nadzieje ze ktos mnie jeszcze pamieta dlugo mnie nie bylo.ja dalej staraczka:(jakos sie nie udaje. remik jakajana alutos witajcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alenstwo - jasne ze pamietamy!! napewno w konc sie uda!!nie poddawaj sie kochana!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ja dzisiaj umieram,biegunke mam orkopna:( ledwo zyje.Do tego Tomus dzisiaj spac nie chce,i nawet nie mam kiedy sie soba zajac,n ale takie uroki.dobrze ze jego biegunka nie dopadla.buziaczki dla wyztskich!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malenstwo witaj!:) Faktycznie dlugo nie zagladalas. No ale dobrze ze ze jednak zajrzalas. Co do staran to zycze wytrwalosci bo tak to juz jest ze niektorzy fasoluja od razu a niektore czekaja latami. Ale prawda jest taka ze w koncu wtedy gdy sie tego najmniej spodziewamy przychodzi ta upragniona chwila. Ja jestem dobrej mysli co do Ciebie i wiedz ze tym razem na pewno sie uda, tylko musisz czesciej tutajn zagladac, bo ten topik przynosi szczescie. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czyzby...
O matko, dlugo mnie nie bylo... czy ktos mnie jeszcze pamieta ??? Wczoraj zaczal sie 16ty tydz, robie sie gruba :) Nadal czekam na usg (Irlandia...) i zastanawiam sie czy bede miala szczescie spotkac jakiegos prawdziwego lekarza, choc w tym samym szpitalu mojemu mezowi uratowali zycie po wypadku, wiec ufam,ze nie zrobia mi krzywdy. Czuje sie dobrze, rozpieranie w dole brzucha przeszlo, ale ciagle jestem spiaca i boje sie, ze to nie przejdzie. Jakaana, jak Malenstwo, oj zestresowalas sie na pewno... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sbitara ja szczepiłam Wikusię przeciwko rotawirusowi i teraz nie żałuję. Właśnie go złapała a tylko dzięki szczepionce ma łagodny przebieg i dziecko mi się nie odwodniło i nie musiało leżeć w szpitalu. Dwoje dzieci w rodzinie mojej i mojego męża nie było zaszczepione i jak złapały rotawirusa to leżały przez tydzień w szpitalu i były nawadniane kroplówkami (jedno było w tak poważnym stanie że obawiali się czy przeżyje). A wystarczyło zaszczepić. Wiem że szczepionka jest droga ale powiem ci że nie żałuję tych 660 złotych wydanych na 2 dawki szczepionki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renik witaj. Nie wiem czy mnie pamiętasz ale jak dołączyłam do topiku to jeszcze byłaś :) Alutos u ciebie to chyba już za późno na szczepienie bo z tego co mi lekarka mówiła przeciwko rotawirusowi należy dziecko zaszczepić do 6 miesiąca życia a najlepiej do 5. To jest szczepionka doustna i potem ma negatywny wpływ na jelita. Może są jeszcze jakieś inne rodzaje szczepionek. Nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malnstwo - brdzo sie cieszymy ze wrocilas!bedziemy Ci tu duchowo wspierac hehe:) czyzby - jasne ze pamietamy,ale w szoku jestem ze to juz 16 tc u Ciebie!!ale ten czas leci!! a moj syns cudny,po prostu taaaaki kochaniutki!!! jestem bardzo szczesliwa i mimo pobdek w ncy nie czuje sie wyczerpana tym macierzynstwem,czuje sie wspaniale!!!! mozesz zajrzec na http://tomeks.dzieciaczek.pl/16514-1 to zobaczysz mojego Tomcia. co do lekarzy na wyspach... raczej go nie zobaczysz,ale nic sie nie martw:) jelsi cos bedzie Cie trapilo to mow poloznej a ona skieruje Cie do lekarza jesli taka bedzie potrzeba lub jesli tego bedziesz bardzo chciala!!!obys dalej czula sie dobrze!nie przejmuj sie sennoscia,takie to juz uroki!poglaskaj brzusio od nas! wzetka - kope lat!!! c u Ciebie?? co do szczyponek,strasze to pieniadze.takie rzevzy powiny byc za darmo,tutaj sa.dobrz ze wspomnialas ze te szczepienia mozna robic do 5 miesiaca bo 3 i 4 miesiac mojego Tomsuia spedzimy w polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny mam pytanie czy jak jestem podziebiona czy jak zrobie test to wyjdzie prawidlowo?przeziebienie ma tu jakies znaczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malenstwo- wydaje mi sie ze przeziebienie nie ma tu nic do rzeczy. Mysle ze mozesz smialo robic test. Trzymam kciuki z calych sil!!!:) Jakajaana- wstaw sobie w stopke stronke Tomeczka to zawsze bedzie widoczna dla nas. Macierzynstwo to wspaniala rzecz ale mowiac szczerze nieprzespane noce daja mi sie we znaki i wolalabym zeby Alunia przesypiala juz do rana:) Czyzby- pamietamy , pamietamy! Zagladaj czesciej. Duzo zdrowka zycze. Jak czujesz, ze co bedzie??? Chlopczyk czy dziewczynka? Wzetko- no widzisz, to juz nie zrobie Ali tych szczepien, trudno, ale mam nadzieje ze nie beda one potrzebne i ze nie zlapie mojej corci zaden wirus. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ku przestrodze- nie kupujcie nigdy plynu do mycia top to toe johnsons baby. Ja kupilam i zaluje, bo tani nie byl ale za to jak szczypie w oczy!!!! Alunia wchlapala sobie raczka podczas kapieli doslownie kapeczke tego specyfiku do oczka i nie moglam jej uspokoic przez pol godziny. Tak plakala:( A niby no more tears...rece opadaja, naprawde. Co za oszusci. Za to teraz kupuje z rossmanna i rewelacja. Alunie nic nie szczypie i jest super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×