Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

intima_30

JAKIE BYŁY U WAS PIERWSZE OBJAWY CIĄŻY c.d.

Polecane posty

Gość ewwa33
alutos 80 wiesz masz racje z tym ,że zajdziesz w ciążę dopiero jak zwątpisz,ja zaszłam w pierwszym miesiącu jak się pogodziłam ,że bedziemy małżeństwem bezdzietnym,zaakceptowałam ten stan,co miesiac od 12 dnia cyklu nie piłam alkoholu ,żeby coś złego się nie stało na wypadek zajścia w ciąże ,a w tym miesiącu kiedy poczęłam wypiłam 2 kieliszki wódki,bo były przecież święta no i sylwester. Poluzowałam z tym wszystkim i.....mamy dzidzie ,jestem w 7 tyg..W piatek idę na dokładniejsze USG ,żeby zobaczyć czy już widać serduszko.Mdli mnie co jakiś czas prawie przez cały dzień,ale Bogu dziekuję ,bo to objaw ,ze dzidzi sie rozwija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry! To fakt. Ja co miesiac myślałam,ze jestem w ciązy. @ spozniala sie faktycznie, ale przychodzila. W listopadzie jednak, nawet w 1 procencie nie nastawialam sie na ciąże. Jeszcze sobie myslalam \"Boże tera zjak moj mężczyzna dostał znow prace za granicą to juz na pewno nie zajde w ciąze, bo rzadko bedzie w domku, co 2 miesiace i to na 2 tyg)\" a tu tak aniespodzianka, wyjechal i juz mi w brzuszku cos zostawil. A tylko raz albo 2 kochalismy sie przed wyjazdem w calym cyklu. Mi sie wydaje, ze o wszystkim decyduje Ten z Góry, nie my...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monte!masz racje! tak chyba wlasnie jest.moj kochany sie zdecydowal po baarzo dlugim czasie ale na krotko,i co/mimo jz odpuszcznia i skupienia sie glwnie na slbie weselu i nowej pracy @nie przyszla.wasnie w tym momencie. terz tyko kazda z nas dbac o maluszka.ja nieldugo umowie is en akolejne usg zeby zobaczyc czy wyztsko odbrze.w domku siedze i nic nie robie,wiec czuje sie lepiej.ae kazdy wysilek mi nie sprzyja.musze sie osczedzac:)Ale wsyztsko lda ruszyki mojej ukochanej,wymarznej,wyczekanej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziś zaczął sie 34 tydzień :) Maluszek buszuje i daje wiele szczęścia, choć jest w brzuchu. W poniedziałek mam wizyte i zobacze na usg, jestem ciekawa ile już waży. Czuje się jak słoniątko :) Czekam na ten dzień a jednocześnie sie go boję :( ale tłumaczę sobie ze tyle kobiet urodziło to ja też dam radę. Dbajcie o siebie mamusie i te, które sie starają też :) Alutos jak tam obwód brzucha? Ja mam dalej 110 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rybki kochane, a myslicie,ze dostane od doktora to zwolnienie? Ja juz nie wytrzymuje w pracy prz tym komputerze, ksero caly dzien. Co 5 minut rozmawiam przez komórke, bo klienci dzownia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mam pojecia Monte ale mysle ze dostaniesz!!!!Kochana bede 3mala kciuki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! w polsce to jest jednak lepiej...tutaj kretyni mi nie chca dac zwolnienia,nie wpsomne o jakims dokmencie ze ciaza zagrozona zeby w pracy pokazac.I tym sosobem trace prace bo nie bede sie narazac i trace macierzynskie i te wyztske zasilki.bo tu jest tak ze jsteli nie pracuje sie przez 26 tyg ciazy to nie nalzey sie nic.co za koszmar,porazka!!!! A wracajac do lekarzy,to jest logiczne ze ciaza zagrozona!nie dosc ze stracilam jedna ciaze,mam wade macicy-to juz o tym swiadczy,to jeszcze te pamienia krwawienia ktore trwaja juz ponad 2 tygodnie.Dziweczyny jestem taka wsciekla!!!!!!!!!!!!!!!!!kur.... no nie mam slow!nie wiem co robic.usg mowi ze wsyztsko ok i oni olewaja cala sprawe ale nie wiedza ze przez te plamienia nawet pare godzin po pozytywnym usg ciaza moze obumrzec!!!!bo tak mialam ostatnio!Debile!mowie im z enie moge nawet wysjc do sklpeu bo od razu wiecej ze mnie leci i zle sie czuje,a oni mi mowia z emoge isc do pracy??!!!Wiem ze ciaza to nie choroba,ale moja nie jest zwykla!!!!!!!zarycze sie!!!!!! Musialam sie wygadac!!!ja juz na nich nie mam sil!!1jestem zestresowana tylko:( #majcie sie kochane!!Monte 3mam kciuki!!daj znac Kochanie:* !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey hey dziewczyny : skoro wasi lekarze nie chca dac wam zwolnienia wtedy kiedy zle sie czujecie to albo idzcie do innego albo sklamcie cos. Dobry patent to : bóle kręgosłupa na samym dole takie ze nie możecie siedziec ( przyczyna: obniżanie miednicy - oczywiscie nie mowić tego) boli na dole nie da sie siedziec możesz tylko chodzić lub leżec - to w szczególności dla kobitek pracujących przy kompie. Ból promieniuje do nóg. Nie można tego zdiagnozowac u kobiety w ciąży, zdjęcia rtg zakazane. Ja tak mam zwolnienie od 4 miesiaca ciąży z tym ze ja naprawde nie moge siedziec. Buziaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akl 24
witam. mam pytanie czy któraś z was miała podobne objawy? pierwszym jest to ze okres mi sie spóźnia o 5 dni a nigdy sie nie zdarzało żeby sie spóźniał.po drugie wczoraj okrutnie bolały mnie plecy a raczej krzyż.brzuch tez mnie bolał ale dzisiaj już nic nie czuje. mam dziwne upławy-geste, półprzezroczyste, wręcz mleczne.aha no i piersi mnie bolą-wczoraj mnie kuły-jak nigdy choć miałam podobnie przed okresem.nie wiem co jest grane.aha jeszcze mam jakieś problemy jelitowe a dokładnie ,,gazy\'\'-koszmar mówię wam.mój chłopak mówi ze to nie możliwe, że nie mogę być w ciąży, bo zawsze uważał i zawsze robiliśmy to w gumce i on jest pewien ze nie.ale ja nie mam pewności ze,, nie\'\' bo jakoś inaczej sie czuje.jak myślicie czy mogę być w ciąży?czy wam tez zdarzyło sie coś podobnego?dodam że chciałabym być w ciąży ale to nie jest najlepszy moment, choć jeśli się okaże że jestem będę najszczęśliwszą kobietą na świecie. proszę o odpowiedź. bardzo wam dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki mi juz nawet nie zalezy na tych wszystkich zasilkach, maciezynskich, tylko ja juz naprawde nie daje rady. Dzis zaslablam w autobusie. A ten ból krzyza tez mam. Siedze w biurze na poł leżąco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I tak macierzynskiego nie dostane, bo mam umowe na czas okreslony. Kolu du*** mi juz lata ta praca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akl24 jeli zawsze w prezerwatywie uprawialiscie seks i nie bylo ani jednego razu bez, a gumki nie byly uszkodzone to nie ma szans na ciaze., moze spadla, moze cos sie wylalo? Prezerwatywy zawieraja srodek plemnikobojczy wiec tez nie powinno byc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny. Opuscilam kilka dni ale juz wszystko nadobilam. Bylam od poniedzialku w szpitalu. Wypuscili mnie dzisiaj. Dostalam jakichs skurczy i sie strasznie przestrasylam. Na szczescie podali mi kroplowke i cos na wyciszenie brzucha i juz jest ok. Ale caly czas mam napiety brzch i zle mi sie chodzi a nawet siedzi. lekarz uspokaja ze to macica sie rozszerza puszczaja wiazadla i dlatego tak sie czuje,. Musze w to wierzyc. Aga_w- ponoc w 9 miesiacu juz nie rosnie brzuch. U mnie wybila stowka:) metr w pasie-smiesznie z tym wygladam to dopiero 28 tydzien a czuje sie jak slon. jest mi ciezko. Nawet po schodach nie moge wejsc na 1 pietro a dzidzius w brzuchu wiecznie sie wierci. Czasami to wydaje mi sie ze on wogole nie sypia:) akl24- z gumka tez mozna wpasc. Moje dwie kolezanki tak zaszly w ciaze. jedna znajoma ze szpitala jest z 5 dzieckiem w ciazy-po pierwszym dziecku zawsze sie zabezpieczala. Jak nie gumki to tabletki, i nic to jej nie dalo. Zreszta zaden srodk nie daje 100 % gwarancji, aczkolwiek rzadko sie zdarza zeby tak wlasnie zajsc w ciaze. no ale jednak. radze Ci zrob test, Bo Twoje objawy rownie dobrze moga wskazywac na @, ale jesli nigdy Ci sie nie spoznila to moze byc fasolina:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alutos ale mi stracha napędziłas! Dzięki Bogu że wszystko dobrze. Odpoczywaj kochana. Bede Ci relacjonowac o wielkosci mojego brzucha, ciekawa jestem czy urosnie i ile jeszcze :) Buziaki dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akl 24
dzięki dziewczynki. dziś 6 dzień i na razie nic.mam napuchnięte ,,wargi'' są mięciutkie i aksamitne.pewnie okres mi się zbliża-ale brzuch w ogóle mnie nie boli...jeszcze czekam chwilę-chyba zrobię test.i jeszcze mam tak, ze czuję nadwrażliwość skóry-że zwykły dotyk -boli dziwnie.trudno to opisać.tzn zawsze robiliśmy w gumie choć z kilka razy był petting.co Wy na to?ja naprawdę nie mogę sobie szczegółów przypomnieć-ale to nie jest możliwe bym była w ciąży-guma nigdy nie pękła ani się nie zsunęła, mój chłopak ,,kończył'' na zewnątrz.Wiec to nie możliwe?prawda?czy mimo wszystko mogły się jakoś dostać do środka?mam mentlik...nie boje się ale jestem trochę w stresie-dziwnie się ogólnie czuję...dzięki za wsparcie i odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o matko następna
akl, jeszcze napisz, że kochałaś się w jeansach, zażywasz tabsy, a wtedy zastosowałaś globulkę i na mur beton bedziesz w ciąży. A swoją drogą, to które \"wargi\" masz na myśli? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akl 24
bardzo śmieszne hahahhaha ale sie uśmiałam.rozumiem-jestem psychiczna ;)).dzięki uświadomiłaś biedna zatroskana dusze;).idę do psycha zrobić sobie badania:P.jej ja naprawdę dziwacznie sie czuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uspokujcie sie! Zrob test i bedzie jasne. Nie mozliwe jest to abys byla w ciązy. A moze nei pamietasz wyszystkiego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny prosze powiedzcie mi, czy ktoras w ciazy miala takie cos ze wlasciwie caly czas ciazyl jej brzuch tak ze nawet miala problemy z chodzeniem? lkarze mnie uspokajaja ze to nie skurcze a ja od tygodnia po prostu caly czas wlasciwie leze bo tak ciezko mi sie poruszac. Brzuch mam jak glaz taki ciezki i nie puszcza:( Nie wiem juz co o tym myslec. Nie chche wyjsc na panikare-tak mnie potraktowali w szpitalu na koncu. Stwierdzili ze nie ma skurczy , jak leze to brzuch miekki. Ale jak tylko wstaje, chodze i siedze to strasznie jest napiety, ciezki i obolaly. Czekam na wasze opinie. Bo troche jestem przerazona:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze nikogo tu dzisiaj nie bylo???szok.Alotus kochana! a u ilu lekazry bylas?jesli to opinia nie tylko jednego to napewno wyztsko odbrze!to moze taki okres kiedy Ci brzszek przeszkadza!!!to aewno nic zlego.a moze znajdziesz cos w internecie lub u innego lekazra?bo ja niestety nic takiego nigdy nie przezylam.teraz mam szanse zeby brzusio mi rosl dopiero.choc juz chyba trszke zaczyna... Daj znac jak cos sie zmieni! a ogolnie wsyztsko odbrze?dobrze sie czjesz?caluski!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alutos- moja kolezanka jest w 7 miesiacu i mowila mi,ze tez ją boli. Ze czuje te napinania macicy, jak sie rozciaga i męczy ją to, czuje się ociążała, ale wszystko jest w porzadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny!!!! Pozdrawiam was wszystkie serdecznie :) Monte Verde - tak po krótce czytałam co pisałaś i chodzi mo głównie o macierzyńskie. Pisałaś że, cytuję twoje slowa: \"i tak macierzyńskiego nie dostanę bo mam umowe na czas określony\". Kochana z tego co ja sie orientuje to macierzyński sie każdej kobiecie należy nie zależnie od tego czy ma sie umowe na czas określiony czy na czas nieokreślony. Wiem to z mojego przypadku bo ja też mam umowę na czas określony i macierzyński mi sie należał. http://www.prawopracy.fr.pl/artykul.php?artnum=32 przeczytaj sobie to co jest tutaj napisane o urlopie macierzyńskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje dziewczyny za odpowiedz. Jakajaana- samopoczucie mam fatalne, na poczatku bylo super ale teraz niestety od jakiegos czasu doskwiera mi ten brzuch. mam wrazenie ze skora mi sie konczy a macica wciaz rosnie. MonteVerde troszke mnie uspokoilas. Bo naprawde zaczelam sie juz tym wszystkim martwic. Ale skoro nie tylko ja tak mam -bo wlasnie dobrze to ujelas. jestem strasznie ociezala i bardzo mnie to meczy. Czli moze po prostu brzuch sie rozciaga i daje sie we znaki. Jeszcze raz dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez caly czas mam bole brzucha, a jest ok. Dziewczyny pisza \"brzuch w ciazy ne powinien bolec\"- chyba mowily im to ich mamy, ktore w ciazybyly 30 lat temu i juz nie pamietaja. Jak rozmawiam z młodymi dziewczynami, to wszystkie mowia,ze cos ich tam czasem pobolewa. Wiadomo nie moga to byc bóle,ze nie możesz sie podniesc, ale rozciaganie macicy wydaje mi sie,ze mozna czuc i to chyba zalezy od tego jak bardzo wsluchujesz sie w swój organizm. Mnie w nocy boli, jakbym miala za chwilke dostac @. Tłumacze to sobie tak, ze wlasnie w nocy organizm pracuje, rosnie, regeneruje sie. A moj gin powiedzial mi,ze macica może sie napinac i ze mam sie tym nie martwic, kazal brac magnez i nie martwie sie. Martwie sie tym,ze mam maly brzuch, taki jak mialam zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
P.S. moja siostra wziela do gina moj wynik (chodzimy do tego samego) i powiedziala mu,ze mam te uplawy. Powiedzial: "Niech nie panikuje- wiedzialem juz przy wizycie ze wynik wyjdzie nieciakawy, przepisałem lek i wszystko na pewno sie ustabilizuje. Nic sie zlego nie stanie" Jestem Happy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Niestety Limetko to nie jest tak do konca jak piszesz,,, Fakt macierzyńskie przysługuje osobie zatrudnionej na czas określony - jednak w takiej sytuacji liczy sie to kiedy tak naprawde zaszłas w ciąże. Jeżeli data rozwiązania tywojej umowy wypada przed ukonczeniem przez ciebie 3 miesiaca to juz nie masz macieżynskiego, np: zaszłam w ciąże około 20 maja umowe podpisałam w lutym na okres jednego roku do dnia 31 stycznia 2008 - przysługuje mi macieżynskie. ale jeżeli zachodze w ciąże w grudniu a umowa konczy mi sie w styczniu z tego co wiem maciezynskie nie przysluguje. zwolnic cie nie moga z tego co wiem musza przedluzyc umowe do dnia porodu ale macierzynskiego nie zaplaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×