Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

intima_30

JAKIE BYŁY U WAS PIERWSZE OBJAWY CIĄŻY c.d.

Polecane posty

Dziewczyny, jestem w pracy, przed chwila bylam w wc. I zobaczylam slomkowy uplaw, dziwny taki wystraszylam sie,ze to krew,ze troche on zakrwiony, ale chyb nie. Sprawdzalam chusteczkami w pochwie, ale nie ma krwi, ani brazowych uplawów. We wtorek ide do lekarza, ale moze powinnam pojechac do szpitala wczesniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MonteVerde- jak zwykle panikujesz:) Slomkowy to nie czerwony ani rozowy ani tez brazowy. Ja mam caly czas slomkowe, czasem biale czasem nie mam wogole. Kobieto jak bedziesz sie zadreczac takimi rzeczami to bedziesz w grupie ryzyka porodem przedwczesnym. Tak jak ja. Ja tez jestem panikara ale Ty mnie przebijasz:) Spokojnie, moim zdaniem to zwyczajny uplaw. Jesli zaobserwujesz inny kolor(brazowy czerwony lub rozowy) to wtedy mozesz myslec o szpitalu. Na poczatku ruchy dziecka czujesz tylko w dole. W miare jak macica zacznie sie powiekszac beda ruchy bardziej wyrazne i bedziesz je czula wyzej. ja juz czuje nad pepkiem bo macica jest na 4 palce nad pepkiem. Pozdrawiam i nie zadreczaj sie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Alutos, to nie bede jechac do szpitala, chyba ze pociemnieja uplawy, za 2,5 h bede w domku zaloze czyste majteczki i zaobserwuje. A tez maiałaś takie brudne zółte te uplawy- podchaodzące pod pomarańcz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pomaranczowe to one raczej nie byly. Pisalas ze slomkowe. Slomkowe tak nawet takie bardziej zoltawe(bo slomkowe sa jasniejsze). A nie przejmuje sie nimi dlatego bo bylam z nimi u gin i nawet nic nie powiedziala. Moim zdaniem to po prostu juz tak bedziesz miala bo w ciazy tak juz jest niestety ze te uplawy sa i to moze miec nawet zwiaek z jakas lekka infekcja ktorej np nie czujesz. Bo przeciez w ciazy nigdy nie ma sie do konca czystej pochwy, zawse cos tam jest. Moja gin mi mowila ze to nic groznego i nie warto sie tym przejmowac. Jesli Twoje uplawy zaczna Cie naprawde niepokoic to lepiej to sprawdzic ale poki co mysle ze nie ma sie czym przejmowac. Takie jest moje zdanie ale Ty oczywiscie zrob jak uwazasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uspokoilas mnie i tez tak uwazam. Czasem cos brudnego wyleci z tej pochwy. Al ejuz chyba panikowalam na ten temat, nie? I wtedy nic nie bylo. Moj asiostra mowila ginowi,z emam te uplawy a on nie kazal sie martwic. Moze to tez od nadrzerki jest nieczysto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boli mnie czasami w dole brzucha tak jak na okres. Co to może być??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga_w- moim zdaniem jest to wynik powiekszajacej sie macicy. Jeszcze chyba nie jestes w 9 miesiacu to przez miesiac beda Ci sie jeszcze rozciagaly więzadla macicy. Tak slyszalam. Ale jesli cie to niepokoi to lepiej zadzwon do lekarza. ja tez mialam takie lekkie pobolewania w dole brzucha przewaznienoca. Ale byly bardzo slabe. W kazdym razie przypominaly te miesiaczkowe. Jak na razie jest wszystko w porzadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga_w pisalas kiedys ze mialas takie dziwne klucia w pochwie jak wstawalas i chodzilas. Od czego to bylo? Bo ja tez to mam od jakiegos czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewwa33
cze alutos 80 jak sie dziś czujesz?Duzo Ci zostało do końca ciązy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewwa33 czesc:) czuje sie juz o wiele lepiej niz ostatnio. Juz nie mam tych stawian brzucha tak czesto. Tylko te klucia ale szybko przechodza jak troszke odpoczne. Do konca zostalymi dwa miesiace...i caly czas prawie o tym mysle. Zasanawiam ie jak to bedzie. Bardzo sie boje. A co u Ciebie? Jak samopoczucie? zniknely mdlosci? Bo cos ostatnio na nie narzekalas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alutos - mi lekarz od razu dał duphaston i nospe, powiedział że szyjka już powoli sie skraca i wszystko tam na dole przygotowuje się do porodu ale u mnie o miesiac za wczesnie i stad te leki. Mam to dalej ale mniej już boli. Mam odpoczywać i odpoczywać. Aha, dzieki że napisałas o tych bólach, od wczoraj się to nie powtórzyło. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga_w wiesz tak sie zastanawiam nad tym kluciem. Mi sie skrocila szyjka do 2 cm ale na poczatku ciazy mialam tylko 2,5 wiec to chyba nie jets jeszcze tak zle. W kazdym razie juz mnie nie kluje. Tylko od czsu do czasu. Nie wiem czy panikowac czy poczekac do terminu wizyty. mam na 27 lutego. Czesto Ciebie klulo? Wiesz troche sie tym zmartwilam bo w koncu mam jeszcze dwa miesiace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do kłocia,niestety nie pomogea,ale wiecie z eja mialam kiedys takie cos,ale daaawno temu i z ciaza to nie mialo nic wspolnego.ale swojego czasu odczuwalam to dosyc czesto.dziwne.. Kochane,pochwalcie sie,kiedy zaczal ujawniac sie Wam brzusio?w ktorym tygodniu? Biziaczki!!!Mam nadzieje ze u Was tak smao piekna pogoda jak u mnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze mam jedno pytanko,czy z miesiecznym malenstwem mozna leciec samolotem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alutos - jesli normalnie czujesz ruchy dziecka i nie wystepuje u Ciebie nic niepokojącego to poczekaj na wizyte. Odpoczywaj jak najwięcej. Mnie boli od czasu do czasu, raz mocnej, raz słabiej. Wizyte mam w piątek i zobacze co mi lekarz powie. Myśle, że to normalne, poprostu nasz organizm przygotowuje się powoli do porodu. Jakajaana - mi brzuszek zaczął być widoczny w pażdzierniku, to był gdzieś 19 tydzień. Pozdrawiam Was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny!!! dawno, oj bardzo dawno mnie tu nie było!!! Madziorka, pamiętasz mnie jeszcze. Dużo gadałyśmy ale to było prawie rok temu!!! Wtedy najczęściej rozmawiałam też z Limetką, Intimą, Martą29. Była też Renik. No właśnie, co tam u Was??? Madziorka kochana doczytałam się, że w końcu się udało!!!! SUPER. Ja mam 3 miesięczną, cudowną córeczkę! Trzymam kciuki za wszystkie zielne staraczki, powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga_w moze faktycznie nic sie zlego nie dzieje. ruchy sa, brzuch coraz mniej sie stawia. A tego klucia juz nie odczuwam-dziwne. Moze to bylo od wysilku albo maly na cos nacisnal. No w kazdym razie zapytam lekarza na wizycie nastepnym razem. Aha, mierzylam dzisiaj brzuch, przybylo mi 1,5 cm w pasie. Mam 101,5:) jakajaana- mi brzuch wywalilo z tego co pamietam w 2 miesiacu. mialam juz taka mala pileczke. To byl chyba 9 tydzien:) A co do lotu samolotem z niemowlakiem to nie pomoge . Nie mam pojecia. pewnie lekarz Ci powie.A gdzies sie wybieracie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alutos - damy rade :) musimy. Wiesz, zmierzyłam obwód brzucha i mam już 113 :) 3 cm więcej. Aż miło :) Dziś w nocy miałam dziwne skurcze ale w udach no i to kłucie w pochwie. Do piątku dam rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga_w- no to masz calkiem spory ten brzuch . Jak na blizniaki:) Jetes pewna ze to ciaza pojedyncza:)? Ciekawe ile ja bede miala za miesiac. Na razie rosnie bardzo wolno. Ale wcale nie zalezymi na duzym brzuchu, i tak juz mi ciezko z takim. Tobie wspolczuje, musisz sie strasznie meczyc. A ile mialas w pasie przed ciaza? Ile Ci od poczatku uroslo? Ja mialam jakies 65cm. Wiec przybylo mi jakies 36 cm. Ale mam taki dziwny ten brzuch. Bo wyraznie widze ze z lewej strony jest zaokraglony wystaje do przodu a z prawej strony jest zupelnie plaski. Bardzo dziwny:) Jest taki dlugi i prosty jak ogorek:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alutos ale mnie pocieszyłaś :) ogólnie w ciąży przytyłam gdzieś 15 kg i wszystko idzie mi w brzuch no i po buzi widać, bo zrobiłam sie papuśna. A wygladam jakbym połknęła ogromną piłkę, na szczęście brzuch mi opadł w dół i jest mi lżej ale uwierz 113 cm w pasie to dużo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga_w no to Ci zazdroszcze. Ja przytylam do tej pory jakies 14 kg:( to co to bedzie za dwa miesiace! I niestety nie poszlo mi tylko w brzuch. Moje uda i tylek stracily swoj smukly ksztalt. :( Na buzi tez jestem papusna:) ale z tego sie akurat ciesze. Wszystkim sie dookola to podoba. Mam nadzieje ze wroce do figury z przed ciazy. Chociaz piersi mogly by zostac takie jakie sa:) jedyne z czego sie ciesze to z nich. Zawsze bylam deska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jak bylo z wami napoczatku ciazy? Ja w ogole nie tyje. Od poczatku ciązy przytylam 2,5 kilo. Jestem w 18 tc. zaczal sie wlasnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja przytyłam 3 kg,liczac od Wigilii,bo wtedy ostatni rz sie warzylam,a bylam juz w ciazy choco tym nie wiedizlama hehe.Ale nie wiem czy ta wage spowpdowana caza cyz po prostu zimowym wiekszym apetytem i ograniczona ruchliwoscia.teraz staram sie nie jesc\"za dwoje\",tylko normalnie,bo inaczej skoncze jak Słon hehe.tzn nie odmawiam sobie jedznka,nie pozwalam na meke z glodem,ale nie widze wiekszego zwiekszenia apetytu.objadam sie mnostwem owocow,jogutow i zup bo na to mam najwieksza ochote.za to odtsiwlam wiekszosc dan glownych bo moj maluszek jak narazie takich rzezcy sobie nie zyczy:) A co do samoltu.tak pytam bo po porodze,miesiac,moze dwa chcemy leciec do polski.na swoje wesele no i na Swieta zostac hehe:)niom Aga,Alotus,jak Wam dobrze ze Wy jz tak blisko!!! ja sie odczekac nie moge,a przede mnia jeszcz taki kawal drogi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MonteVerde- jeszcze zdazysz przytyc. Patrze na karte ciazy i widze ze w 18 tygodniu mialam 58 kilo czyli przytylam 7 kg. a od tamtej pory kolejne 7. I uwierz mi wcale nie czuje sie z tymm dobrze. Ciesz sie ze tak malo tyjesz. Moze jestes ta szczesciara ktora przytyje przepisowo 11-12 kg. Boje sie ze nie pozbede sie cellulitu z tylnej czesci ud:( Nigdy go nie mialam a teraz mi wyskoczyl. Pewnie hormony szaleja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakajaana- zobaczysz jak szybko zleci:) Ja nie mge sie nadziwic ze to juz za dwa miesiace. Tak niedawno dowiedzialam sie ze jestem w ciazy a tu juz zaawansowana ciaza. Uiwerz mi zleci szybciej niz myslisz. :) tez chcialabym miec to juz za soba bo sie bardzo boje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakajaana- a jak tam Twoje samopoczucie? Dalej na zwolnieniu czy chodzisz do pracy? No i co z tymi plamieniami. Mam nadzieje ze ustapily.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do piersi to wcale nie mam dużych, tzn. nigdy nie miałam, myśłałam ze jak bede w ciąży a tu nic. Moj brzuch w proporcji do piersi to olbrzym a piersi marniutkie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×