Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

intima_30

JAKIE BYŁY U WAS PIERWSZE OBJAWY CIĄŻY c.d.

Polecane posty

masz na mysli taki spirytus rozcienczony z woda?? a jak dlugo twoja Alunia tak miala, nasz Kubus ma juz 8 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to w takim razie towja mala dlugo miala ten pepeuszek taki? czy tylko w okrsie jak sie goil?? bo malego pepek jest zagojony tylko ten kolor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahaja- moja miala ten pepuszek ok 2 tygodni. Po tygodniu odpadl kawalek a potem cala reszta i tez ten kolor byl ciemny a potem to juz byl rozowiutki sliczny takze kwestia czasu. Nie martw sie tym. Tymbardziej ze lekarz tez mowi zeby sie nie przejmowac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny mieszkajace za granica. Mam pytanko. Jak wam sie tam zyje? Czy tesknota jest wielka czy raczej jest super i nie przyjechalybysie tu wogole. Bo Chyba bedziemy musieli zmezem wyjechac do Holandii... Mamy tam znajomych i oni sa strasznie zadowoleni ale ja jakos mam straszne watpliwosci... Napiszcie wasze odczucia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alotus - kochana,ja bardzo tesknie za polska,szczegolnie teraz jak jest Tomus ciezko mi tak na odleglosc.Na poczatku bylo inaczej.jestem w uk juz 4 lata i juz od jakis 2 lat bardzo chce wracac do poslki ale nie moge jeszcze.pierwsze 2 lata byly super.nowe miejsce,mozliwsoc,nowi ludzi,wiara w to ze warto,wieksze checi. moze sprobuj.jesli macie znajomych i szanse na prace top szybciej zarobicie niz w polsce.kazdy ma inna osobowosc. a macie miec tam prace jakas zalatwiona?buziaczki! ahaja- moj Tomcio mial pepuszek jakis tydzien.przecieralam mu go wacikami LEKO nasaczonymi spirytusem.buuuzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maRRianna
JAKIE BYŁY U WAS PIERWSZE OBJAWY CIĄŻY c.d. ??? ja zrobiłam kupę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To się ciesz bo niektórzy mają z tym problem :) A jak macie jakieś pytanie lub wątpliwość to napiszcie. Dziewczyny chętnie odpowiedzą na posty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wzetko- to Ci sie udalo hehe!!! Dobre!:D Jakajaana- dzieki za odpowiedz. Dla meza bylaby praca nagrana a potem dla mnie jakbym dojechala, bo najpierw to musze prawo jazdy zrobic zeby ja miec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znowu jakies zbuntowane pomarancz sie unosza?? oj.... Kobietki,dostalam dzisiaj pierwsza @. Roniutko 4 miesiace po porodzie bo dzisiaj moj Tomcio wlasnie skonczyl 4 m. Dostalam rano,teraz nic nie leci,nic nie boli. powiedzcie jaki byl Wasz pierwszy okres op porodzi?normalny?taka jak zwykle?czy nieco inny niz pozniejsze?bo mi polecialo i ni leci teraz. Moze to glupie ale tak dla rozeznania pytam. Tak w ogole to czulam,kupilam co trzeba pare dni tmu w razie czego .jakos przeczulam,chociaz tyle moich kolezank miala wlasciwiespokoj z tym jeszcze z 8,9 kolejnych miesiecy to ja sie jedak tak nie pocieszylam dlugo jak one:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakajaana- mi sie wlasnie niedawno skonczyl. Mialam jak zwykle 5 dni. Tyle ze byl w zasadzie bezbolesny ale za to strasznie obfity. Mam nadzieje ze nastepne beda juz mniej obfite. To u Ciebie to chyba nie okres... bo jakis taki krotki chyba. No ale moze jeszcze wroci. Mi sie @zaczela jak skonczylam karmic piersia. Doslownie miesiac pozniej. Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JEdnakk to @.wyciagnelam pochopne wnioski. wszytsko idzie,a dokladnie moiac \"leci\" jak zwykle.coz,takie zycie.nic a nic nie boli i mam wieelka nadzieje ze tak juz zostanie. a Tomusiowi chyba zabki ida:/ Kaprysi bardzo i cale piastki do buzi kladzie i cisnie i co tylko..ahhh. pozd:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie dziewczyny eczoraj bylam na usg i dowiedzialam sie ze bede miala drugiego synka:) powiedzcie mi czy ktoras z was brala zastrzyki kaprogest i czy mozna stosowac razem z nimi nystatyne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malenstwo- a jednak synek:) Gratuluje!! Co do lekow to niestety nie pomoge Ci.:( Moze ktoras uzywala chodzika??? Ala jest strasznie ruchliwa a ja boje sie ze jej nie upilnuje. I zrobi sobie krzywde np stojac obok stolu, czy krzesla. A w kojcu nie lubi przebywac:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co, brzuch mam straszny po porodzie, bo jeszcze skora mi nie wsiakla, ale biust...to jakas porazka:( Wyc mi sie chce!!! Mam takie male wysuszone wyciagniete flaczki:( Wyglada fatalnie. Zawsze mialam maly ale to juz lekka przesada. Nie moge patrzec sie na siebie przed lustrem. Moze macie jakies sposoby sprawdzone na to zeby wrocil do stanu normalnego(choc troszke pojedrnial) Mam zamiar kupic herbatke na ujedrnienie z jakimis ziolami, co o tym myslicie?>???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alutos- wiesz jesli chodzi o wujazd z kraju to pwoiem ci, ze na pewno pod wzgl finansowym jest o wiele, wiele latwiej. poza tym, sa rozne dodatki rodzinne i na dzieci czego w naszej kochanej Polsce niesiety nie mozna nazwac dobrym wsparciem. ale jedno jrest pewne, straszna teskonta za bliskimi, my juz jestemy tu 3 lata i mam wielka nadzieje,ze w tym roku uda nam sie wrocic do Polski. niby na wszytsko starcza, czlowiek moze pozwolic moze sobie na wiele przyjemnosci ale brakuje znajmoych, rodziny, kawki niedzielnej w bliskim gronie. tu niby tez sa nowi znajomi ale wierz mi to nie to samo, na poczatku moze to wystarcza ale potem juz nie. ja nie umiem sie doczkeac dnia kiedy bedziemy mogli juz wrocic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje ahaja, ja tez mam mieszane uczucia i dlatego szukam bardzo intensywnie prscy w polsce, ale za mala placa niestety...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Laureczkaaaaaa
Witam serdecznie chciałam Wam opisać mój cykl: 2 stycznia 1 dzień miesiączki 10 przytulanko 13 przytulanko 16 przytulanko Cykle mam zazwyczaj 28 dniowe 15 stycznia miałam taki Sluż gęsty z żywą krwią ale tylko raz Od tamtej pory boli mnie podbrzusze tzn nie tyle boli co czuje dyskomfort najwięcej po prawej stronie aż promieniuje do pachwiny straciłam apetyt, piersi sie powiększyły, bolą i naokoło sutków tak ajaśniejsza obwódka sie pojawiła.... jak badałam szyjke macicy to jest bardzo nisko i na palcu zostaje mi troszkę śluzu gestego białego taki serek.... teraz jest mój 20dc nie wiem czy moge mieć jakieś nadzieje ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laureczkaaaaa nadzieję możesz mieć i to nawet konkretną ale proszę nie nakręcaj się i uzbrój w cierpliwość. najlepiej poczekać teraz do terminu spodziewanej @ i wtedy zrobić test a jak będzie pozytywny to wtedy szeroki uśmiech poproszę. I oczywiście daj nam znać jaki wynik. Trzymam kciuki za fasolkę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Laureczkaaaaaa
DZIĘKI WIELKIE :) OCZYWIŚCIE STARAM SIE NIE NAKRĘCAĆ :) HEH ALE TO SIŁA WYŻSZA CHYBA... NO ALE POCZEKAMY ZOBACZYMY:p BUŹKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laureczkaaaa- wszystko jest na dobrej drodze. Moze 15 mialas tzw implantacje zarodka:) No ale poczekamy zobaczymy...koniecznie napisz tutaj jak zrobisz test!!! Powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pustki pustki i to straszne. szkoda.... sama tu zagladam,przyznaje szczerze,tylko jakos tak na szybko i nie mam czasu napisac.prawie na necie mnie nie ma,ostatnie niecale 2 tyg w polsce i korzystam poki moge.jak pomysle o powrocie do anglii to az mnie czwepie.Tpmus rosnie bardzo szybko,ciagle ciuszki odkladam do szafki dla nastepnej dzidzi:) pozdr!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdecydowalam sie na poprawe skory na brzuchu poprzez masaz. myslicie ze to cos pomoze?:( Bo ja juz nie mam sily. A cycki lepiej nie mowic. Tzn nie s juz tak sflaczale jak wczesniej ale strasznie male sie zrobily. Bral ktos moze tbletki na powiekszenie biustu? Mowie calkiem powaznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. A u nas ząbkowanie. Koszmarnie jest. Cały dzien marudzi a w nocy budzi się co 30 minut :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a topik upada...
bleeeeee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monte bardzo dobrze to znam i wspolczuje Ci. To dopiero poczatek. Zobaczysz pozniej. Moja ma ju7z 5 zebow i 6 idzie. Pomysl sobie ze bedziemy sie tak meczyly az wyjda wszystkie a to moze potrwac nawet poltora roku:( Ba, niektorym wychodza pierwsze zeby nawet w wieku 3 lat. Pozdrawiam i zycze4 duzo spokoju:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alutos, ja jeszcze karmie piersia, ale mysle zeby przestać. Musze wziac sie za siebie. Schudłam okropnie. A piersi to dwa małe flaki. KIedys miałam takie spoko, ładnie wyglądały a po ciazy sie zmniejszyły zamiast zwiększyc. Są malutkie i nieladne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anikó
Pierwsze symptomy wczesnej ciąży Zmiany zachodzące w organizmie kobiety od momentu zapłodnienia mogą być przyczyną wielu objawów, dzięki którym kobieta może podejrzewać, że jest w ciąży. Artykuł zawiera opis najczęściej spotykanych symptomów i objawów wczesnej ciąży, które mogą być zauważalne nawet przed terminem spodziewanej miesiączki.. Jakże często kobiety zastanawiają się nad tym czy nie są w ciąży. Myśl ta staje się szczególnie natarczywa w przypadku, kiedy z niecierpliwości oczekuje ona upragnionego dziecka, a także, jeżeli uważa, że czas na poczęcie nie jest najodpowiedniejszy. Poszukuje ona wówczas najmniejszych symptomów, które mogłyby sugerować istnienie ciąży. Czasami myśli o dziecku są tak uporczywe, że zbyt intensywnie wsłuchuje się ona w swój organizm, podświadomie przypisując ciąży wszelkie pojawiające się objawy mogące odpowiadać objawom ciążowym. Należy jednak zdać sobie sprawę z tego, iż istnieje wiele różnych czynników mogących wywoływać objawy podobne do ciążowych, a nie mających z ciążą nic wspólnego. Bardzo trudno wówczas dokładnie ocenić, jakie mają one podłoże. Objawy ciąży dzielą się na prawdopodobne oraz pewne. Pewnymi objawami ciąży, które nie dają już jakichkolwiek wątpliwości, że w macicy rozwija się nowe życie, jest obecność pęcherzyka ciążowego oraz zarysu płodu uwidocznione podczas badania ultrasonograficznego. Pewność daje również wysłuchanie tętna płodu czy też ruchy płodu odczuwane przez samą ciężarną. Istnienie ciąży potwierdza także dodatni wynik testu ciążowego wykonanego z moczu lub też obecność gonadotropiny kosmówkowej (hcg) we krwi. Są to jednak badania dodatkowe służące do rozpoznania wczesnej ciąży. Niestety, wszystkie objawy pojawiające się we wczesnej ciąży są objawami, na podstawie których kobieta może jedynie podejrzewać, że doszło do zapłodnienia oraz implantacji zarodka. Są one wyłącznie wskazówkami, na które należy zwrócić uwagę, nie dając całkowitego rozpoznania. Stąd też nazywane są one objawami prawdopodobnymi. Czasami są one jednak tak subtelne, że niezauważalne lub mylone z dolegliwościami innego pochodzenia. Należą do nich między innymi: zatrzymanie miesiączki, poranne nudności i wymioty, zmiany w piersiach, nadwrażliwość i huśtawka emocjonalna. Tuż po zapłodnieniu w organizmie kobiety zachodzi wiele zmian, przede wszystkim hormonalnych, które wpływają w znacznym stopniu na jej samopoczucie. Rozwijające się łożysko produkuje gonadotropinę kosmówkową (hcg), ciałko żółte duże ilości progesteronu, a jajniki estrogeny. Ta burza hormonalna ma na celu wytworzenie odpowiednich warunków niezbędnych do prawidłowego przebiegu ciąży i rozwoju płodu, stając się jednocześnie przyczyną wielu uciążliwych dla kobiety dolegliwości. Bywa również tak, iż pomimo ciąży kobieta nie odczuwa żadnych dolegliwości. Najczęściej, pierwszym objawem nasuwającym przypuszczenia istnienia ciąży jest zatrzymanie krwawienia miesiączkowego. Istnieje jednak wiele czynników jak np. silny stres, zmiana klimatu, nadmierny wysiłek fizyczny i inne, które w znacznym stopniu wpływają na zaburzenia funkcjonowania układu hormonalnego, co może stać się przyczyną opóźnienia lub zatrzymanie miesiączki. Większość objawów wczesnej ciąży można zauważyć wraz z zatrzymaniem miesiączki. Od tego momentu stają się one bardziej nasilone, a tym samym lepiej zauważalne przez kobietę i kojarzone z ciążą. Można wyróżnić grupę kobiet, które potrafią wychwycić pierwsze, nawet najsubtelniejsze symptomy sugerujące ciążę, pojawiające się przed spodziewanym terminem miesiączki. Należą do niej najczęściej te kobiety, które na podstawie długotrwałej, dokładnej obserwacji cyklu miesiączkowego znają go tak perfekcyjnie, że potrafią zauważyć nawet najmniejsze zmiany w jego przebiegu. Już w kilka dni po zapłodnieniu i przebyciu zapłodnionej komórki jajowej z jajowodu do macicy, niektóre kobiety mogą zaobserwować niewielkie plamienie lub krwawienie z dróg rodnych. Jest to wynik zagnieżdżenia się zarodka w błonie śluzowej macicy. Nazywane jest ono plamieniem lub krwawieniem implantacyjnym, jednak należy zaznaczyć, iż nie u każdej kobiety ono występuje. Od tego momentu mogą pojawiać się delikatne pobolewania dołem brzucha przypominające te odczuwane tuż przed zbliżającą się miesiączką. Wiele kobiet odczuwa również wyraźne „kłucie” w okolicy jednego z jajników. Najprawdopodobniej jest to wynik nieznacznego powiększenia się w tym czasie ciałka żółtego, które nie zanika tak jak podczas cyklu, w którym do zapłodnienia nie doszło, lecz rozpoczyna intensywną produkcję hormonów (progesteronu i estrogenów) niezbędnych do utrzymania ciąży. Pod wpływem zmian hormonalnych często dochodzi do zmiany ph pochwy na zasadowe oraz do pobudzenia wydzielania gruczołów znajdujących się w pochwie i szyjce macicy. Pojawić się wówczas może większa niż zazwyczaj ilość wydzieliny pochwowej, zawierającej śluz szyjkowy oraz złuszczone komórki nabłonka. Jest ona zazwyczaj bezwonna o zabarwieniu przeźroczystym lub białawym. Od momentu implantacji zarodka w błonie śluzowej macicy, można odczuć objawy ze strony gruczołów piersiowych. Sutki pod wpływem zmian hormonalnych stają się nieco powiększone, obrzęknięte, bolesne oraz wrażliwe na dotyk. Czasami pojawia się uczucie mrowienia lub bolesne stają się tylko brodawki sutkowe. Tuż pod skórą można także zauważyć poszerzoną sieć naczyń żylnych. Wraz ze wzrostem ciąży objawy te ulegają nasileniu, piersi przygotowują się bowiem do procesu laktacji. Brodawki stają się większe a zabarwienie ich otoczki ciemniejsze. Działanie produkowanego przez ciałko żółte progesteronu, którego stężenie w ciąży znacznie wzrasta, powoduje wiele charakterystycznych objawów. Jednym z nich jest nadmierna senność i zmęczenie. Objaw ten jest najlepiej zauważalny na początku ciąży, gdyż stężenie progesteronu jest wówczas największe. Kolejnym objawem wywołanym dużą ilości krążącego w organizmie progesteronu jest częstsze niż zwykle oddawanie moczu. Pod wpływem tego hormonu dochodzi do zwiotczenia mięśniówki pęcherza moczowego, w wyniku czego, konieczność korzystania z toalety pojawia się częściej niż dotychczas. Pod wpływem wzrostu poziomu progesteronu, po owulacji następuje również nieznaczny wzrost podstawowej temperatury ciała o około 0,2-0,5 C. Tuż przed miesiączką temperatura spada, jeżeli jednak utrzymuje się na równym poziomie, można podejrzewać, że doszło do ciąży. Podwyższona temperatura utrzymuje się do około 4 m-ca ciąży. Bardzo charakterystyczne dla wczesnej ciąży są zmiany powonienia oraz smaku, jak również nadmierny lub osłabiony apetyt, którym często towarzyszą poranne nudności i wymioty. Odczuwają je często kobiety palące papierosy, które mogą zauważyć nagłą niechęć do palenia, jak również silnie drażniące działanie dymu tytoniowego. Może pojawić się także wzmożone wydzielanie śliny oraz niechęć do spożywania niektórych pokarmów i napojów. Często takim napojem jest kawa a pokarmem mięso i przetwory mięsne. We wczesnej ciąży mogą zacząć pojawiać się zmiany skórne, którymi najczęściej są rozstępy ciążowe lub przebarwienia. Rozstępy są to czerwone lub sinoczerwone linie najczęściej pojawiające się na piersiach, brzuchu oraz na biodrach, pośladkach czy też udach. Są one wynikiem zbyt szybkiego przyrostu masy ciała. Tzw linia biała, czyli linia przebiegająca od pępka do spojenia łonowego pod wpływem zmiany pigmentacji w ciąży staje się bardziej widoczna i przybiera kolor brązowy. Najszybciej objaw ten można zauważyć u brunetek o ciemniej karnacji. Ciemniejsze stają się także otoczki brodawek sutkowych. Istnieją objawy wczesnej ciąży, które możliwe są do rozpoznania wyłącznie podczas badania ginekologicznego. Należą do nich między innymi rozpulchnienie i powiększenie macicy, zmiana konsystencji szyjki macicy, zasinienie pochwy i przedsionka pochwy. Bywa również tak, iż pomimo braku ciąży kobieta odczuwa powyższe dolegliwości. Najczęściej wywołane są one czynnikiem psychicznym w sytuacjach ogromnej chęci posiadania potomstwa lub też strachu przed niechcianą ciążą. Większość opisanych objawów, szczególnie, jeżeli występują pojedynczo, jest bardzo trudna do odróżnienia ich od objawów innych schorzeń. Tylko dokładna obserwacja cyklu miesiączkowego przy jednoczesnym współżyciu seksualnym bez zabezpieczenia może ułatwić wychwycenie wczesnych objawów ciąży oraz powiązanie ich z jej istnieniem. Jeżeli wraz z objawami mogącymi sugerować ciążę pojawi się zatrzymanie miesiączki lub też bardzo obfite krwawienie należy wykonać test ciążowy oraz zgłosić się do lekarza. Konieczne jest przeprowadzenie badania i stwierdzenie czy dolegliwości związane są z wczesną ciążą czy też z innymi zaburzeniami funkcjonowania organizmu. Tylko wyniki badań diagnostycznych jak np. testy ciążowe połączone z badaniem lekarskim umożliwiają pewne potwierdzenie istnienia ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×