Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

szczuplak1

Kto nie pracuje, a chętnie i często po sieci buszuje.- c.d.

Polecane posty

może Ty podeślij swój nick na emaila :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dostałam emaila ale gdzie tam skype? ja się na tym nie znam :( niby jest zainstalowany ale nie działa, nawet z siostrą pogadac nie mogę bo to ustrojstwo nie chodzi, wrrrrrrr, podobno mam za słaby net, obejrzałam komedie i idę spać, a i żeby nie było skończyłam córci sweterek ;) Kania wrzucaj foty co dziergasz, albo wysyłaj mi na emaila, chętnie popatrzę bo to wiesz u mnie już nałóg ;) dobrej nocki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Landri ----> Ze zmeczeniem po pracy to racja, jak czlowiek sie narobi, to lepiej sie odpoczywa, a jak sie baki zbija ;-) nie ma satysfakcji z pracy, a odpoczynek nieraz nijaki, bo np.zasnac nie mozna. Napisalam do Ciebie maila :-) a wysylanie z pracy na @ prywatne moze nieraz pracodawca zakodowac - moze dlatego nie dostalam maila. Mala -----> jak tam kijki wypalily? Bling ----> ja to raczej ciuchy dla siebie w Polsce kupuje z 2-och pwodow w zasadzie, 1.bo taniej, a 2.bo sa inne niz tutaj, mniejsza szansa, ze spotkam kogos w takim samym ubraniu. A jaki ten serniczek robisz? no i zdrowka i pomyslnosci i wszystkiego naj, naj z okazji urodzin :-) 🌼 no koniecznie musisz mowic, ze masz 25, bo jak sie juz ma z przodu 3, to to juz z gorki ;-) ;-) ;-) Kania ----> milo, ze sie podoba moje dziecie :-) ;-) dziergasz juz cos nowego? no i efekty dziergania ja tez chce zobaczyc na fotkach :-) Ja wlasnie robie domowy twarog. Jutro przez ponczoche przecedze i bede robila kluski z sera bialego posypane cynamonem i cukrem :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znowu nie śpię .... ;) już tak od 6 się snuję. Może któraś wie co zrobić jak mi krzyczy, że nie może mnie zalogować na kb24, bo przeglądarka ma złe ustawienia. Siedzę na mozilli, a teraz też ściągnęłam sobie operę i nic z tego. Chciałam zrobić przelew i dupa z tego. Dziewczyny efekty mojej pracy to nie wcześniej niż kolo lata. Ja strasznie długo dłubie na tych drutach. Pisałam, że zaczęłam jakieś 3 lata temu. :D Jak chcecie, to wam podeślę moje obrazki krzyżykowe, bo mam na kompie. Landrynka już je widziałaś. 🌼🌼🌼🌼🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kania witaj Ja snuje się od 5 podeślij mi obrazki, też kiedyś krzyżykowałam. co do sprawy o której piszesz nie pomoge Ci. Landrynka, Mrówka, Olajda,Sylwi,Bling,Tak, tak witajcie. na kijkach było bosko, listu nie przeczytałam Wiosne widać już wszędzie, dzzisiaj też po południu , chyba ,że mi się kto zwali do domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie KAnia ------> komputerowe sprawy to ja nie za bardzo, wiec Ci nie pomoge, a krzyzyki slij do mnie tez :-) Mala ---> u mnie o wiosnie nie ma co jeszcze marzyc, ale ja bede miala wiosne w Polsce za 10 dni :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie do drutkujacych dziewczyn, czy jest trudno zrobic na drutach serwetke? (oczywiscie jakis prosty wzor)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olajada Mam nadzieje ,że pogoda w Polsce CI dopisze. Trafisz akurat gdy wszystko będzie się budzić do życia. Wiosna to chyba najładniejsza pora roku. Uwielbiam jak wszystko się zieleni , zmiany zachodzą dosłownie z godz. na godzine. Koło domu już kwitną przebiśniegi, wychodzą krokusy i tulipany. Czego nie cierpie to psich kupek na trawnikach. U nas chyba ludzie nie nauczą się sprzątać po swoich czworonogach. Wiosną to widać najbardziej. Nigdy nie robiłam serwetek na drutach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja owsze i moge powiedzieć że łatwo, ale dawno posiałam opisy do tych serwetek, jakoś nie mam czasu ostatnio n aserwety, a szkoda, ale mozesz poszukać na forum u maranty, chyba tam widziałam nie mam pojecia co wy macie z tym spaniem :P ja rano nie mogę otworzyć oczu, jakby małe nie właziło i mnie nie budziło to pewnie bym jeszcze spała teraz podaję kawusię a jak was poczytałam to i mnie naszła ochota na twaróg Ola tak normalnie jak już ugotujesz to posypujesz te kluchy cynamonem i cukrem czy jak? dzis ambitnie mam w planach wynieść się z domu z jakąś wizytą, hmmm Landrynka, śnił mi się ogromny byk i wielkimi białymi rogami, a do tego z koleżąną w lesie zbierałam jagody, tylko niegdzie tych jagód nie było miałam strasznie malutko w garści no i jak wracałyśmy przez ogromnie zielone łąki to nas tam ten byk dopadł może to jakaś kasiorka ;) ale na zwrot podatku to za szybko :( a może co innego - a i jeszcze w miedzyczasie ta koleżanka wieszała pranie na sznurku wam się też takie głupoty śnią? amoże ja powinnam wstawać o piątej tak jak Mala i problem z głowy :) miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Laski 🖐️ ;) Oj Mróweczko uśmialam sie na dzien dobry przez ten swoj sen. Z tego co pamietam to nie pierwszy raz snią Ci się byki :P Sprawdze co to wszystko oznacza, ale z tego co pamietam to cos zwiazane z przygodami erotycznymi :P :P :D Kania myśle, ze chodzi o akceptowanie \"ciasteczek\" czyli cockies . Powinnas chyba ustawic, zeby Twoja przegladarka je akceptowała . Sprobuj moze to pomoze ;) Ola moj pracodawaca nie ma wgladu na maila firmowego:P Zarządzajaca jestem ja , tylko i wylacznie.Widocznie coś bylo nie tak, ze mi poczta nie wychodzila. Moze to wina serwera:O ;) Zalozylam sobie konto na fotosiku i nawet wstawialm tam swoja fotkę :P . Moze poxniej powrzucam swoje hafty i inne prace, chociaz jest tego nie za duzo :O . Musze jeszcze troche się rozeznac co i jak , bo cos nie kumata jestem za bardzo ostatnimi czasy :( AAAaaa i OLus mam jeszcze pyatnie odnosnie tego facebooka . A moze i inne dziewczyny tam zalogowane beda wiedziec ....mam w powiadomieniach coś o Tobie z takim czerwonym serduszkiem , i tam jest zaakceptuj lub nie, co to jest i czy mam to zaakceptowac ? Mala u mnie tez juz czuc wiossne, jak wyszłam rano na balkon to az sobie gleboko nabralam powietrza , takie bylo swieze i wiosenne:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kania i Mala widze ze poranne ptaszyny z was,no ja w sobote tez juz o tej godzince nie spalam,ale sie zmuszalam zeby jeszcze polezec. Dziekuje za zyczonka Tez czesto jak mam wolny weekend internet dziala mi jak na zlosc jakos powolnie. Albo ciagle sie wylacza Ja mam skype nazwa uzytkownika ta sama co w mailu na o2 Landri do mnie tez mozesz sie odezwac i reszta oczywiscie. Troszke tam miesz namieszane bo dopoki dwie osoby nie beda dostepne w tym samym czasie to nie widac prosby o akceptacje Mroweczko ja tez mam slaby necik,ale jednak mi chodzi,nawet do mamy i do siostry ostatnio dzwonilam. Moja mama kiedys tez dziergala, pamietam z kolezanka z podworka siadaly latem na laweczce przed domem,kawusia ,ciasto i druty. Ta jej kolezanka to robila nam sweterki z motywami, mialam kiedys taka pare mloda ,pani miala sukienke z angorki,pan we fraku. Byly sweterki w pingwiny itp. Na dzieciakach fajnie to nawet wygladalo,no i kiedy to bylo hihi Ola ,ja to jakos juz w Polsce nei umiem robic zakupow. Jakos nic mi nie wpada w oko. Wydawalo mi sie ze to wlasnie tam,co druga osoba chodzi w tym samym hihi. No ale jesli przyjedziesz tu to nikt tego miec nie bedzie. I na odwrot ,w Polsce tez moze ktos nie miec szmatek jak w Norge. Chociaz ja zauwazylam ze tu i tam wiekszosc mlodziezy chodzi podobnie ubrana. Latem rzuca sie to bardzo w oczy. Tu tez mozna zcasem cos kupic baaaardzo pzrecenionego,tylko trzeba wiedziec kiedy i gdzie szukac. Ja w zeszlym roku kupilam kozaki z 2 tys na 100 koron,niezle co? A serniczek,taki najprostrzy. Mial byc na biszkoptach,ale Adrian kupil wczesniej spody ,2 rozne galaretki i serek waniliowy na zelatynie. Poprzekladalam i jest ciacho. Troszke mialam problemy z galaretka ,wystawilam na dwor, zapatrzylam sie w film i za mocno sie sciagnela hihi Nastepny juz bedzie z produktow z Polski,bo Adrian obiecal ze porobi zakupy. Kania ja mialam problem na starym kompie z zalogowaniem sie do banku, nie mielismy jawy i nie chciala sie instalowac. przez mozille nam szlo. Teraz mam EXPLORER no i wczoraj filmiki mi z plytek nie slzy. Tez do konca sie na tym nie znam i juz mi sie nie chce po raz kolejny instalowac nowego programu Mala widze ze ciezko ci sie przelamac z listem. Jak bedziesz miala czas to wyslij mi maila, u dziewczyn powinien byc moj adres. Wlasnie wiosna to u nas przyjdzie raczej dopiero w kwietniu. Moj wlasnie walczy z lodem u gory. Bo niedlugo nogi bedzie mozna polamac,ale tak to jest jak sasiadowi nie chce sie na dach wejsc,i snieg topnieje i robi sie lodowisko. No ale kiedys zastrzegl sobie ze to on wynajmuje gore i dach jest jego,jak chcielismy sobie satelite powiesic,to teraz niech sie rzadzi. Cappucino wypite,serniczek zjedzony. Trzeba sie gdzies wybrac a potem przez caly tydzien na pewno nie ebde miala czasu tu zajrzec,bo pracy bedzie mnostwo. Buziaczki. Aha a Taktak obiecala nam iedys fotki swojego domu,i gdzie one?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mrówka niestety kartka z literka B i na druga Y zaginęła :( Moge Ci napisac co jest z tymi jagodami :) jagody jeść : choroba w rodzinie, ........dojrzałe: zdrowie, dobre samopoczucie ........niedojrzałe: nieporozumienie płacz, .......zbierać: zysk, powodzenie, .......szukac: daremne zabiegi w interesach . Bling nie mam Twojego adresu e-mail z o2. I tak faktycznie jest, ze muszą byc 2 osoby on-line, zeby moglo dojsc do wymiany profilów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poranna kawka i lektura kafè :-D Wczoraj bylo tak pieknie, ze lazilam sobie caly dzien, co niektorzy nawet na samych sweterkach czy bluzach chodzili. Wiosna na calego, na ryneczkach pachnialo truskawkami, ale to te pierwsze pryskane nie wiadomo czym. Kiedys kupilam i dostalam wysypki na twarzy, wiec teraz jestem ostrozna ;-) A dzisiaj szaro i buro, rano padalo, pogoda na shopping w zamknietym centrum :-) albo na siedzienie w domu. Mrowko, odpisali mi sprzedawcy, akceptuja platnosc allegro i moga wyslac do mnie! U jednego wlasnie wybieram kamyki, a szukam jeszcze sprzedawcy ze srebrem. W poniedzialek skladam zamowienie :-) Macie cos do kawki? Buziaki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Otworzylam moj sennik i tak: Byk: -najsilniejszy chyba symbol meskosci i sily; we snie mezczyzn :prpblemy potencji; we snie kobiet czesto wyraz marzen seksualnych -widziec, posiadac, kupowac: zapowiada zamoznego protektora albo korzysci finansowe -ubic, sprzedac: z glupich powodow mozesz stracic moznego sponsora lub doznac strat majatkowych -przygladac sie walce bykow: nie mieszaj sie nigdy do konfliktow miedzy silniejszymi od ciebie i nie usiluj posredniczyc w ich porachunkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Landri to ten sam adres .tzn tlen i o2 Ogldam film na kompie,ale skype mam wlaczony Julii moze serniczek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak tu gwarno Ja już po obiedzie . czas na drzemke , a później na kijki. Serniczek bym zjadła do kawki. Ja moge was uraczyć pierogami z kapustą i grzybami. Koleżanka uraczyła mnie kapuchą i musiałam coś z tym zrobić . Także pracowite przedpołudnie było. Ale znowu spokój na jakiś czas , zamroziłam na 8 obiadów. Bling napisz do mnie mala461@wp.pl, to ci odpisze. Takie sny, jakaś potencja, marzenia senne itp. No no no. CO się tu dzieje , ale cóż w końcu wiosna idzie. hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie ten byk to jednak kasiorka :P właśnie sprzedałam biżuteri całkiem sporo ;) no i muszę teraz znowu dorobić, a te jagody to zbierałam i były dojrzało więc w sumie też nieźle, oby tylko zdrówko było :) właśnie wróciłam z moją drugą połówką ze spaceru gdzie poszukiwałam wiosny no i znalazłam :) piękne bazie moze wieczorem wrzuce na bloga fotki teraz muszę brac się za bluzeczkę dla szwagierki bo jest moim super przedstawicielem handlowym odnośnie biżu należy jej super bluzia :) Julia jak znajdziesz kogos fajnego od srebra to się piszę :) ostatnio dwa razy kupiłam srebrny drut i mam zakute palce bo drut twardy , wrrrrrrrr, podobno im większa próba tym bardziej giętki, a szpilki znowu były takie że same się gieły w palcach :( o kurcze alem się rozpisała Bling dorzucam swoje życzonka do tych co już padły i mogę powiedzieć śmiało, że małolata jeszcze z Ciebie :P na odmładzanie to jeszcze masz czas Landrynka dawaj te foty i wysyłaj linka na swoj albumik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kawkę to ja dopiero teraz piję. Piec się nikomu nie chciało, kupiliśmy dwie paczki delicji do tej kawy. ;) Niestety opera i jawa też nie pomogła. Dalej się nie loguję. Spróbuje u córci na kompie. Może to coś da. Przy okazji popatrzę czego nie ma na laptopie a co powinno być zainstalowane. W południe pojechaliśmy nad zalew na spacer. Wzięliśmy psa ze sobą. Jędza znów utyka na łapę. tym razem prawa tylna. Chyba reumatyzm się jej odzywa. W końcu ma 11 lat. Pysk jej siwieje. Na zalewie tafla lodu dość gruba skoro rybacy siedzą na środku nad przeręblami. Słonko świeciło, trochę wiało ale ogólnie spoko. Młoda wróciła ze szkoły. Wpadła i wypadła z domu. Młodzieży... Tylko tato daj dychę ;) Jutro do pracy. Tydzień zacznę pracowicie. Jeżdżę z szefem w teren. Promujemy firmę. 🌼🌼 Wszystkim miłego wieczoru życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj tak z ta młodzież to istne szaleństwo :P jedna zmoich córek poszla dzis na 18stkę i rano się zorientowała, ze nie ma spodni :O Wiec wyciagneła lapkę i mamo daj stówe na spodnie. No wiec druga patrzy i tez musialm dac , ale juz tylko 50 zł bo ta chciala na bluzke . Potem jeszcze potrzebny zmywacz , na wstęp , picie i sztanię :P Suma sumarum dwie stówy pękły :O Linka na fotosik posyalm e-mailem. Tylko prosze -chyba kieruję te słwoa do Mrówki - jak wgrac swoje zdjecie, aby po wejsci na moją strone mnie widziec ? I jak moge zparaszac znajomych ? Co musze wiedziec, zeby takowych zaprosic ? :) Narazie wkleilam troche prac , ktore zdazylam sfotografowac. I widze , ze zrobialm cos nie tak , ale dopiero sie uczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wrocilam z zakupow..... Landrii dzieki za linka, bardzo mi sie podoba ta pani z roza :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mala ----> podobno ma byc wiosna jak bede w Polsce i tak tez sie nastawiam :-) Mrowko -----> po ugotowaniu, jak juz kluchy sa na talerzu, to kazdy sobie slodzi i sypie cynamon wedlug uznania plus troszke masla, pychotka :-) Landrynka ----> juz mam Cie na fotosiku :-) a na facebooku to sa takie jakies zabawy, to z serduszkiem to akurat chodzi o cos takiego jak uplasowanie Twoich znajmomych na jakims tam miejscu, ja kliknelam strzalke w gore, zeby Cie umiejscowic na wyzszym miejscu wsrod moich znajomych. Ja co chwile dostaje jakies serduszka i klikam, to takie pierdolki-zabawy i to zalezy od Ciebie czy chcesz zaakceptowac, czy nie. Ja dostaje duzo takich prosb o akceptacje i wielke odrzucam, a niektore wchodze z ciekawosci zobaczyc i sa too jakies gry, potem klikam i klikam i sama zbytnio nie wiem o co tam biega ;-) Przyszla mi ochota na kawe, chyba sobie strzele oczywiscie bezkofeinowa i lece drutkowac spodenki dla Antosia. Nie mam czasu i mecze je i mecze, zostalo mi jeszcze troszeczke. Robie te spodenki w rozmiarze na 12 miesiecy, ale dzisiaj tak z ciekawosci przymierzylam i sie okazuje, ze chyba je ubierzemy na podroz do Polski, takie jakies male sie wydaja. Dobrej nocki zycze i milego poniedzialku :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam z kawą Ale wczoraj naskrobałyście.Fajnie zaraz będe czytać. Dzięki za fotki, krzyżykowe obrazki śliczne, efekt całości na schodach wspaniały. Bling wysłałam Ci @ Olajda Pamiętam jak córce robiłam komplecik na drutach miała może 6 msc, robiłam na 12. Jak skończyłam to wyszły rybaczki i bluzeczka 3/4. Nie ma co wierzyć tym rozmiarom z gazetki. Kiedyś sobie robiłam bluzke , nosiła córka. Hehe Kania nareszcie piszesz. Landrynka, Mrówka, Sylwik< zaraz poczytam co pisałyście i napisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja myslałam że będę pierwsza ;) no więc tak Landrynka> no niewiem czy zakumałam, ale jak sie zalogujesz to w prawym górnym rogu jest twoje konto i jak tam wejdziesz to po lewej stronie masz taką dłudą listę i tam pisze dołącz znajomych naciskasz i coś tam sie pojawia, ale chyba musisz miec jakies namiary tak jak ja miała od Ciebie i Cię dołączylam, reszty niewiem o co chodzi bo weszłam i widziałam twoje obrazki, moze Ola podpowie, widac źle zrozumiałam pytanie, przy każdym zdjeciu masz kody podane i jat te kody wkleisz komuś to on wejdzie i wtedy zobaczy twoje zdjecie. Jak nie o to pytałas to jeszcze raz po innemu zapytaj :) tera zidę wstawiac na kawusie, za oknem słońce ale to zdradliwe, bo chłopaczyska znowu mi się rozłożyły, boję sie że zarażą Pabla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a zapomniałam że dziś nie piję kawy tylko gorącą czekoladę :) i mam do Ciebie Landrynka temat, mam zachomikowany wzór i zdjęcie pewnego obrazka, bardzo prosty w wyszywaniu góra tydzień lub dwa zależy jakie kto ma tempo, sama bym go sobie wyszyła ino czasu brak, więc mam propozycję przemyśl nie odpowiadaj od razu ;) ja ci wyślę zdjęcie(tylko musze je znaleźć bo mam gdzies na płytach) i wzór, ty mi go wyszyjesz, a ja wedle twoich wskazówek i sugestii zrobię ci naszyjnik :) co Ty na taką wymianę? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haha Mróweczko chyba trudno by było mnie wyprzedzić. Siedze i czytam na wizażu o biżu . Im więcej czytam to bardziej zielona jestem . Chyba z wiekiem mam trudności w kumaniu. tyle linków podają, ta radzi taki drucik, inna grubszy, a, te bigle , śmigle i te inne nazwy . Totalny młyn. Albo to przeczytam jeszcze raz i zakumam albo wezme się z zakupami na chłobski rozum i babską intuicje. A reszta gdzie ? śpią jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niektórzy są śpiochami i dopiero do kawki i kompa zasiadają :P fajna pogoda narazie, ciekawe jak długo bo u mnie deszcz zapowiadają :( a zresztą i tak caly dzień w pracy spędzę :( Landrii za chwile wejde na fotosik pooglądać Twe lico :) miłego dnia wszsytkim życzę i do wieczorka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc 🖐️ Ja dobrnełąm do pracy , kawa i od razu do Was ;) U mnei dziś pięknie , cpo prawda słonce tylko chwilami wychodzi ale powietrze takie rzeskie , az chce się oddychac. Poxniej wezme sie chyba za witryny i gabloty i powycieram je z tego zimowego kurzu ;) Ola , w wolnej chwili pokilkam w te serduszka, ale jak cos namieszam to bedzie na Ciebie :P Mrówka , ja adokladnie nie wiem o co pytalam , bo ogolnie jestem pozytywnie zakrecona, ale chyba wyjasnilas mi dobrze to co powinnam na wstepie wiedziec , narazie musi mi to wystarczyc ;) . Co do Twpjej propozycji ...... :D Ok, moge posjc na taka wymianę, tylko musze najpierw zobaczyc co to faktyczneigo takiego jest i interesuje mnie termin na kiedy chcesz ? Bo jestem teraz w trakcie robienia jajek na Welkanoc i ozdoby na koszyczek. I jakbys chciala to na cito, to moge miec trudnosci :P Ale myslę, ze wszystko da sie pogodzic :D Tak wiec slij mi ten wzór a wtedy bede myślec co i jak :) I słuchajcie z innej beczki , bo nie daje mi to spokoju :) Podcazs rozmowy z pewną osobą , stwierdziłam , ze do konca nie zyjąc wg 10 przykazan bozych , ale nie czyniąc nikomu krzywdy ani fizycznej ani psychicznej moge miec czyste sumienie wprowadzialm tą osobą w zadume i niedowierzanie. Bo ponoc tak się nie da , zeby łamac przykazania i twierdzic ze ma się czyste sumienie. Ale czy to grzechem jest ,zyc czasami i robic cos tylko i wylacznie dla siebie , miec poczucie spelnienia i czerpac radosc z tego ? Nie wiem czy dobrze to wyjasnilam , bo rozmowa trwala ponad 2 godziny i bardzo ja uprościlam. Chcialabym tylko wiedziec czy faktycznie mam racje i czy da się tak zyc jednoczesnie bedąc chrzescijaninem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Landrynka odpowiem pytaniem na pytanie A czy Ci co nam głoszą przykazania , czy oni wszyscy żyją według przykazań? Przykładów moge podać dziesiątki. ksiądz z nieślubnym dzieckiem ksiądz żyjący ze swoją gosposią sprzedaż darów, lub rozdawanie znajomym , rodzinie. odmowa pomocy naprawde potrzebującym Katechetka mieszkająca z kochankiem , bez rozwodu. czy chociażby cennik usług na parafi (modlitwa tylko za odpowiednią kase) to z życia mojej okolicy. Sama sobie odpowiedz. Może ktoś zaraz na mnie naskoczy , ale mnie uczono ,że Bóg jest wszędzie i życie według zasad religi to nie bać się spojrzeć rano w lustro. Nie jestem osobą latającą do kościoła co niedziele bo mam go pod nosem i bardzo dużo widze. Ide kiedy potrzebuje. to przykłady z mojej okolicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mała ja Cie rozumiem i masz podobny poglad na te sprawy do moich pogladów. Tez nie chodze do koscioła , chociaz mam do niego 50 metrow i talk jak Ty ide tylko wtedy , gdy tego potrzebuje. Tez wiedze to i owo , tylko czy i teraz padloby pytanie z ust tej drugiej osoby, czy uwazasz ze jak oni talk robią to ty tez masz do tego prawo ? :P I chodzi o odpowiedx na pytanie, ktore mi zadano czy zyjąc tak jak zyję, łamiac przykazania boze ( nie koscielne) mozesz z cala odpowiedzialnoscią powiedziec ze masz czyste sumienie ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Landrynko tak , twierdze ,że mam czyste sumienie. Większość przykazań jest takich ,że aby żyć uczciwe , trzeba ich przestrzegać.I to jest naturalne , nawet nie myśląc o wierze . Nie zabijaj, nie kradnij, czcij ojca i matke itp. Choć ksiądz , który był rok temu na kolendzie miał inne zdanie bo nie chodze do kościoła. Ale znam studentke teologi , wysłałam już jej Twoje pytanie , zobaczymy co odpowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×