Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

szczuplak1

Kto nie pracuje, a chętnie i często po sieci buszuje.- c.d.

Polecane posty

no proszę jaka poważna dyskusja :P a ja uważam że nie nam jest osądzać Mala innych i wierzę nie w księdza który ma gdzieś dziecko tylko w Boga, bo ksiądz jest tylko człowiekiem tak jak my i popełnia błedy, upada, on za swoje postępowanie będzie kiedyś odpowiadał i to w dwójnasób bo zobowiązał się świecić przykładem ;) według mnie Landrynko tak się nie da, jeżeli jesteś wierząca to masz po prostu potrzebę bycia w kościele i modlitwy, ale to moje zdanie, każdy ma prawo do swojego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak Mrówka 100% racji, to zależy od sumienia każdego z nas Moje zdanie jest takie , że jeżeli ktoś nie robi tego co powinien , nie może tego wymagać od innych . Bóg i tylko Bóg nas osądzi. świat się zmienia, ludzie się zmieniają,Kościół się zmienia , jego poglądy również. Temat ciężki, kontrowersyjny. Landri kto CI zadał takie pytanie , osoba świecka czy duchowna? Może będzie nam łatwiej otpowiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, to temat kontrowersyjny . To pytanie padło podczas rozmowy z facetem ;) Osoba wierzaca, nie praktykująca ( tylko odswietnie) . Facet , ktory nazwal sie skurwielem i ma sporo na swoim koncie, pomijajac kradzieze i zabojstwa. Mróweczko, ja nikogo nie oceniam bo dawno twierdze , ze kazdy zyje na wlasna reke i swoj własny rozrachunek, ale nawiazując do słow Malej , smiem tez twierdzic , ze \" jeżeli ktoś nie robi tego co powinien , nie może tego wymagać od innych \". I wierz mi, ze ja sie modlę i mam potrzebę chodzenia do Boga , ale jak slysze obłude ksiazy na kazaniach to odechciewa mi sie i to co robilabym we wspolnocie robie z wekszym oddaniem w zaciszu domowym ;) Chodzilo mi o to, czy robiac cos co sprawia mi przyjemnosc , radosc , jednoczesnie nie raniac nikogo moge zyc z czystym sumeiniem. Ufff Mala , to ok, bo myslałam ze mam jakies spaczone spojrzenie na swiat i zycie ;) No i jestem ciekawa co odpisze Twoja znajoma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jedno to wiara a drugie kosciol, ktory powoli staje sie instytuacja polityczna.... Co to za modlitwa, msza, podczas ktorej ksiadz jasno krzyczy na kogo glosowac, co to za spowiedz, podczas ktorej albo Cie nie sluchaja, albo pierd...za przeproszeniem takie glupoty, ze sie odechciewa. Moja babcia kiedys powiedziala, ze zerwala kwiatki z ogrodka od sasiadki, a ten jej na to ze ma isc do niej i jej je oddac :-D Ida dziewczyny do spowiedzi, praktycznie te same grzechy, ten sam ksiadz, jedna ok, a druga rozgrzeszenia nie dostala. ja tez mam na koncie takie spowiedzi, ze przestalam wierzyc w ich sens.. Za wszystko kasuja, nic za darmo, wszedzie tylko kasa i kasa, zeby im latwiej bylo. sama przed slubem latalam i troche tego widzialam. Mi za udzielenie slubu zawolali 100% wiecej... A wiara to inna sprawa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julka :D:D 🖐️ A dlaczego policzono Ci 100 % wiecej ? Ze wzgledu an miedzynarodowy ślub ? Ta Pani, ktora Ci sie tak podoba z mojej galerii zdjec to Pierott :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak myslalam, Landrii :-P Oczywiscie ksiadz powiedzial \"tyle co laska, ale oferty sa mniej wiecej XXX\", znajomym to samo powiedzial, tyle ze to \"XXX\" bylo polowa tego co mi powiedzial.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co powiedziała koleżanka jezeli lamiesz przykazania to grzeszysz wiec czystego sumienia na pewno nie masz, a to ze nikomu nie robisz krzywdy to juz inna sprawa i proba usprawiedliwienia siebie. grzech jednak i w tym przypadku jest grzechem. kazdy z nas lamie przykazania mimo ze jest katolikiem.Katolik to nie ktos kto nie grzeszy,ale ktos kto stara sie zyc wg przykazan,a nie zawsze to mu wychodzi.kazdy chce byc szczesliwy i dazy do tego, Piszesz ze ta osoba nikogo tym nie krzywdzi, więc nie łamie świadomie przykazań. kazdy chce byc szczesliwy i dazy do tego, piszesz ze ta osoba nikogo tym nie krzywdzi Grzechy glowne sa 2 nowe o ktorych pewnie nie wiesz,Watykan oglosil jakies 1,5 roku temu.Nieprzyzwoite bogacenie sie (kosztem innych, ponad miare itd) oraz zanieczyszczanie srodowiska Spowiedź jest po to by oczyścić swoje sumienie, a przykazania po to kierunkowskazy, przepisy. TO w skrócie tyle z dwu godzinnej dyskusji z teologiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciasteczka piwoszki z dzemikiem morelowym :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julak to ja sie pisze na te słodkosci :) Ja w ogole lubie wszelkeigo rodzaju ciasteczka i\" ciacha\" ;) :P Mała dzęki. Mozn abylo sie spodziewac takiej odpowiedzi. Ja jednak nadal utrzymuje, ze mam czytse sumienie :P A o tych dwoch grzechach nowych nie wiedzialam . Chociaz 1 mozna by bylo podpiac do pychy :) a 2 to tylko i wylacznie mok zdniaem rowniez sprawa sumienia . No ale Watykan jak widze rzadzi się swoimi prawami i moim zdaniem czesto bładzi :O :P To tyle w temacie , ktory wywołałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie za duzo mnie tu aby dzisiaj ? ;) Mrówka anagramy sa git, ale.... po 1. wzór malo widoczny , musialabym dobrze sobie rozplanowac na swoj sposob, po 2 czy mają byc 2 wyhaftowane czy jeden do wyboru , po 3 jakie kolory, czarny na bialym ? po 4 jesli Ci pasuje podejme sie tego , ale tak jak mowilam tuz przed Wielkanocą lub zaraz po niej , musze skonczyc te jajka, bo tez mam zamowienie na nie ;) Wrócilam skonana , wiec teraz tylko kapiel i zalegam :D Do jutra 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olajda szybko ci poszlo z tymi spodenkami nA PEWNO MALEMU BEDZIE W NICH CIEPLO,A MOZE ZA CIEPLO BO W KRAJU PONOC PIEKNA POGODA.\\ Szczerze , ja jakos nie moglam sie przekonac do tych typowo norweskich ciuszkow, i gdybym miala dzieco to nie zalozylabym tych ciuszkow,no ale to tylko moje zdanie. Maluch ktorym sie opiekowalam tez mial duzo welnianych rzeczy. Robilam te testy,smieszne. U mnie w pracy nic si enie wytlumaczylo jeszcze ,chyba bedziemy musialy zcekac do srody ,ma byc jakies zebranie. Alez si eboje Od swojego miska dostalam kasiorke mam sobie cos kupic, ale chyba go poprosze zeby kupil mi brazoletke,jakas bizuteria za mna chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tu prawidlowe linki sa http://www.garnstudio.com/lang/no/visoppskrift.php?d_nr=b18&d_id=19&lang=no http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b294037aeb4b52cc.html Mala ------> dzisiaj skonczylam spodenki i Antos juz mial ubrane,bo spodenki wyszly troszke mniejsze i teraz sa w sam raz :-) Te 2 nowe grzechy to sa jakos malo naglosnione w kosciele - slysze o tym pierwszy raz! hmm. Landri -----> klikajj i mieszaj jak sie da, ja tez musze powiedziec, ze jestem zielona i klikam i w sumie nie wiem jaki to ma sens ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bling -----> to ze tu maja duzo ciuszkow z welny to ma swoj sens - poprostu to chroni przed zimnem :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
palnuj jak uważasz Landri niewiem tylko o co ci chodzi o to ile ich ma być, przecież to jeden obrazek ? kolorystyka czarno na białym tak jak na zdjeciu, czas nie gra roli :) Ola> spodenki super, mój urwis niestety nie chce chozić zrobiłam mu ostatnio sweterek i leży :( myślę że nie ma co dyskutować tu na tematy religijne, bo każdy ma swoją wolną wolę i żyje po swojemu, my tu mamy chyba ciekawsze tematy do rozmowy :P no chyba że się uprzecie ;) Julia> znalazłas kogoś od srebra dobrego? ja mam nową osobę od kamieni, ale muszę ją przetestować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie śpiochy Dzień będzie chyba ciepły , temperatura już teraz 6 stopni, mam nadzieje ,że nie pędzie padać. Olajda spodenki fajne. Co do tych nowych grzechów to Watykan ogłosił je 1,5 roku temu , ponoć przedwczoraj w TV jakiś ksiądz mówił ,że nigdy ivh nie słyszał na spowiedzi. Jak usłyszałam o tych grzechach to jedyna myśl mnie naszła , że kościoły powinny być puste,pod pierwszy pociągniesz większąść pracodawców, a pod drugi całą reszte. i jeszcze jedno ,ponoć niedługo kościół będzie uznawał rozwody cywilne z orzeczeniem o winie. Osoba niewinna będzie mogła korzystać ze wszystkich sakramentów. Wydaje mi się ,że to duży postęp w kościele. To jeszcze do wyjaśnienia wczorajszej dyskusji. Dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy.Także jak jakieś pytania natury teologicznej to znam fachowca, który wie lepiej niż nie jeden ksiądz. Miłego dzionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak w zegarku Mala :P wczoraj miałam zajebisty dzień a i dziś zapowiada się nie lepiej, koleżanka przywozi swojego trzylatka i zostawia, zobaczymy co panowie wymyślą ;) Pablo już od rana biega i zbiera zabawki, nawet rano się ubral i zjadł śniadanie bez ociągania, taki podekscytowany teraz podaje kawusie ) bez dodatków bo dbamy o figury ;) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mrówka współczuje.Pochowaj wszystkie kredki farby bo cię będzie czekać malowanie mieszkania. Twój mały atki artysta, a tu dwójka , nie zazdroszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry Wszystkim , dziń dobry Mała, Mrówka :) Tak mnie nawala głowa , ze nawet myślec nie potrafie :( Mrówka, faktycznie to jest całosc . Ok, wyhaftuje Ci to, ale umawiamy się , ze dopiero jak skoncze to co zaczelam . A widze, ze nie spieszy sie , wiec prosze o cierpliwosc.Jak zacznę od razu Cie poinformuje :) Na tematy dotyczace wiary i kosciola mozna podyskutowac , czemu nie ?! Lubie czasami \"cięzsze tematy\" . Raz, ze mozna fajnie sobie pogadac , dwa ze mozna sie wiele ciekawych rzeczy dowiedzic ;) Ola pamietasz dyskusję z Bukowa ? :P M czasami ja wspomina :D. Chyba nie byla na temat religijny , ale wzbudzala emocje ;) .....fajne te spodenki ;) I wcale duzo nie różnia sie od oryginalu :) Mała jak bede miec jakis problem w tym temacie, walę do Ciebie jak w dym :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam milo, ze sie Wam moje dzielo podoba ;-) Mrowko ----> spodenki na modelu mozna zobaczyc na facebooku :-) Landri -----> pamietam dobrze te rozmowe i musze powiedziec, ze ja tak zawsze - tematy polityczne, koscielne, religijne i filozoficzne zawsze wzbudzaja we mnie mnostwo emocji :-) ...a jeszcze jak do tego jakies piwko, to czasami mozna sie pozabijac ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzis to ja nie mam głowy do żadnych tematów :P chwila na odsapnięcie i lecę dalej pilnować, bo maluchy dzis ostro negocjują każdą zabawkę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
furosemidum - podobno skuteczny lek na migreny Landrynka, dziewczyna na blogu zachwalała, może spróbujesz ja już jestem wolna, małe pojechało a moje poszło na górę do młodzieży, może coś podłubię teraz dla relaksu na drutach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie zalecalabym furosemidum na migrene, bo to lek moczapedny i przeciwbolowo to on nie dziala..... no czyba ze, biegajac do toalety zapomnisz o migrenie! ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
;) Furosemidum to mi sie kojarzy z jakims lekiem na mocz :P Ja chyba migreny nie mam , ale fakt faktem, ze glowa mnie boli od samego rana caly czas tak samo :O Ola ja tez lubie takie dyskusje zwłaszcza po piwku :) Zbieram sie Babeczki do domu , a Wam zycze miłego wieczoru . Sylvik co dzis tak cicho siedzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry Mala listu nie dostalam. Rany sprawa w pracy jeszcze nie wyjasniona ,jutro ma byc jakies zebranie. Po cichu licze ze ejdnak pojade do kraju, fakt ze to beda 2 dni ,ale co tam. W sorde w nocy wyjazd i w niedziele trzeb ajuz byc tutaj. No ale czwartek i caly piatek i troszke soboty zostanie ,wiec cos bym mogla porobic,szczegolnie ze mama ma imeininy ale by miala niespodzianke Ide robic porzadki w szafie i we wszytskich katach,musze przejrzec co moge zabrac dla siostry ,mamy,troszke tego sie nazbiera . W koncu styczen i luty byl zakupowy. Buziaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wiem że moczopedny, ale ta kobietka twierdzi że poleciła jej go lekarka twierdząc że migrena jest spowodowana zatrzymaniem wody w organiźmie. Osobiście nie mam doświadczenia w temacie bo nie miewam migren na dworzy mgła taka że nic nie widać, właśnie skoczyłam do miasta i jechałam 40 na godzinę :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×