Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

szczuplak1

Kto nie pracuje, a chętnie i często po sieci buszuje.- c.d.

Polecane posty

witam, i pokazuje sie na moment ;-) to wszystko przez facebook! jak juz znajde czas to tam buszuje. Mroweczko ------> wszystkiego najlepszego, duzo zdrowka i pomyslnosci, owocnych robotek i inspirujacych pomyslow szydelkowych Ci zyczymy - A, O i Ø :-D Robotkowo u mnie do bani mozna by rzec, bo postepy zadne. Antos teraz choruje po szczepionce, wiec w nocy mam go wiecej na ''oku'', a za dnia zreszta tez. Swieta spedzamyw Norwegii, przyjechali do nas rodzice. Jutro chce cos zrobic na swieta, zaczac, a w srode dokonczyc, bo we Wigilie juz nie bede miala mozliwosci bo wroce z nocki. I tak mam o tyle dobrze, ze robie tylko kapuste, pierniczki, sledzie i moze jeszcze cos slodkiego,a reszta zajmie sie mama z siostra :-) To mysle na dzisiaj na tyle, zycze milej nocki i wspanialego czasu przedswiatecznego :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja na kawusie zapraszam :) poleniuchowałam dziś bo Paweł jeszcze śpi :D wiec mam chwilkę relaksu dziś piekę mięsa jutro wybywam do dużego miasta a dziewczyny będą piekły placki a pojutrze wiadomo wigilia :) dobrze będzie - ja to jakoś nigdy nawet jak pracowałam nie byłam zaganiania przed świętami, jak to jest ;) tylko nie mówcie że leniwa jestem :P chyba chodzi o dobrą organizacje i to wszystko Olajda> wiem ze nas porzuciłas dla facet u boka :P ale czasami byś coś tu mazneła - za życzonka dziękuję :) no i bierz się za ten sweterek dla Antosia haloooooooooooooooo gdzie jesteście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a już myślałam ze tylko ja się byczę ;) piekę dziś mięsiwa, już trzecie się piecze a w międzyczasie zagniotłam ciasto na bagietki - już rośnie :) przepisy testuje z tej strony - http://meskiegotowanie.blox.pl/html w niedzielę zrobiłam pampuchy do tego ugotowałam sos - rewelacja :) w południe jadę do miasta pobiegać po urzędach a po południu będę robiła uszka z kapustą i grzybkami - już się moczą :) teraz przerwa na herbatke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Mrówka Ty nie za skromna jestes ? hę? piszesz o byczeniu, a odwalasz kawał roboty. Moze i masz rację , ze to kwestia dobrej organizacji, ale istnieja jeszcze takie cos jaklenistwo, predyspozycja czy to do nauki czy do roznych robót. Ja niestety takowej nie posiadam . Po 2 jestem troche leniwa, szybko się zniechecam jak mi cos nie wychodzi. A nawet jak sie spreże , wszystko pieknie mi wyjdzie to kosztem włąsnego zdrowia i okropnego samopoczucia po zrobionej pracy. I teraz pytanie ...czy warto ? ;) Czy warto zapierdzielac jak odrzutowiec tylko po to , by miec satysafakcje ze ze wszystkim zadzylam na czas ? Wszystko mi super wyszło ? i wszyscy byli zadowloeni? A gdzie w tym wszystkim jestem JA i moje samopoczucie ? Czy ktoś o tym chociaz przez chwilkę pomysli ? Tesciowa moja nie ma obowiakzow wiekszych , czesto dzwoni i opowiada chwalac sie co robi z nudów, ale sama nie wyszla z propozycją zeby zaprosic nas na wigilie czy swieta . Czekala na mnie, i potem mi szepce do telefonu ach jak Ty kochana jestes :/ W ogóle jestem masakrycznie wkurwiona i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalapuria a ty to kto???? Ja to będę wszystko robiła na ostatnią chwilę, jutro zakupy i gotowanie :) Póki co wysprzątałam mieszkanie i lenię się, ale naprawdę, nie tak jak mrówka :P Dziewczyny piszcie co przyrządzacie może podłapię jeszcze jakiś pomyśł poza kilkoma swoimi :) Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paskudy ja naprawde się lenie :P mięsiwo się samo picze ;) wróciłam z miasta nic nie załatwiłam bo pani ma wolne do nowego roku, trudno. ale weszłam do drogerii i kupiłam sobie pomadkę lakier i błyszczyk :)) oj dawno takich pierduł nie kupowałam a teraz popijam kawusie, play olałam zakupiłam starter z orange i chwilowo poczekam aż sobie sami uporządkują bajzel i znajda moja fv na całe 12 zeta :) po kawusi wstawiam kapuste i grzyby będziemy z dziewczynami gnieść pierożki do barszczyku ale nie dużo Landrynka > ale ty kochana jesteś ;) moja teściowa zawsze nas woła do siebie ale w tym roku chcę jej oszczędzić roboty i robię wigilię w domu a do niej pójdziemy potem pośpiewac kolęd a co do reszty to taki masz charakter u mnie mają robić wszyscy a jak nieposprzatają to będzie brudno ;) w końcu to Pablo jest jeszcze mały więc się musze dla niego oszczędzać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mrówka moze sobie zafunduje takiego brzdąca ? :P Tez wtedy będe się oszczędzać ;) Wiecie u mnie to jest tak, mieszkam z rodzicami i chociazby to dla nich musze robic wiecej niz ustawa przewiduje . Gdyby nie taka sytuacja , to np kubki czy inne talerzyki nie tknęlabym palcem , do momentu kiedy stwierdziliby ze nie mają na czym jesc i z czego pić :P A moja mama to starej daty , nauczona, ze to kobieta powinna zadbac o to, aby w domu bylo zawsze czysto a juz okres swiateczny to w ogole tylko powinien nalezec do mnie :O Jasa ale co napisac , potrawy wigilijne czy ogolnie co przygotowujemy ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żeby nie zasuwać za służącą wszystkich to dlatego wyprowadziłam się z rodzinnego domu i poszłam na swoje. Jak zrobię to mam, jak nie to też przeżyję. Mieszkanie z teściami i rodzicami ma swoje dobre i złe strony. Ja widzę więcej tych złych. A od czasu do czasu człowiek wytrzyma z każdym, byle nie za długo. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez cieszyłam sie "swobodą " przez 10 lat. Sytucja zmusila mnie do zamieszkania z Rodzicami . Nie mialam wyboru, poprostu musiałam . W sumie nie narzekam, ale są momenty , kiedy pragnę byc sama i nie czuc piętna na sobie, ze Ktos widzi jak gospodarzę na swoim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No mnie interesuje generalnie wszystko co robicie :P To mnei zawsze mobilizuje ;] Od potraw po ozdoby na stół i wogóle może jeszcze jakieś psychiczne przygotowania :D To moja pierwsza wigilia na własną rękę, do tej pory zawsze jechałam na gotowe ;] W tym roku mama się wypieła, bo ma narzeczonego przecież, narzeczonego ojciec jest bardzo chory (umiera włąściwie na raka żołądka) syn narzeczonego przyjeżdża z dziewczyną, więc dla mnei nie ma miejsca :P Rozumiem ją trochę, tymbardziej, że ten tato chory od narzeczonego... ale jak mi powiedziała, że jego syn z koleżanką przyjeżdża to zapytałam tylko, czy ma teraz nową rodzinę:P Odwiedzin tez się niee doczekałam tak więc nigdy jeszcze u mnie nie była... nawet z narzeczonym ją zapraszałam i miała być tylko, że jednak pojechali sami do wisły... to jakiś koszmar.. ale się nagadałam :P aa i jeszcze powiedziała mi, ze by chętnie do mnei przyjechała ale jakbym ja pracę miała bo wtedy mnie by do wieczora nie było w domu a ona mogłaby sobie z narzeczonym urlop sprawić na plaży itd. a z nami tylko wieczorami.. ręce opadaja:P No ale już Wam kiedyś o tym pisałam chyba, wiec tylko tyle, że nic się nie zmieniło ;] Piszcie kobietki co tam pichcicie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nieciekawą masz sytuacje ze swoją mamą :O Troche przykro, ze tak na pierwszym miejscu stawia obce sobie osoby. No ale....co tu pisac , chyba musisz sie z tym pogodzic , bo przeciez włosów z głowy sobie nie wyrwiesz ;) no wiec ja napisze co mam w planach ;) : Wigilia barszcz z uszkami karp smażony karp w galarecie ziemniaki ryba smazona ( manitaj - bo moje dzieci karpia nie jedzą ) surówka z czerwonej kapusty pierogi z kapusta i grzybami śledzie kompot ze suszu kluski z makiem i bakaliami poza tym na swieta pieke miesa :schab ze sliwką , karczek , boczek , rolowany, szynka, kielbasa polska surowa, biala pieczona z cebulka , bedzie szyneczka ;), kabanosy, ze 2 salatki, moze 3 w tym zwykła tradycyjna jarzynowa, sledzie 2 rodzaje , udka pieczone, moze rosól , bigos, galaretka z nózek, jakies dodatki np buraczki z chrzanem, żurawina,ciasta :obowiazkowo sernik i makownik, piernik i zamowilam ciasto na biszkopcie z czarna porzeczką ( rozpływa sie w ustach ), napoje, soki, owoce , winko ..............chyab wszystko ? jak mi sie jeszcze cos przypomni to dopisze . Z ozdób to choinka :P, swiecąca gwiazda w oknie, bobmki i dzwonki pouwieszane do czego sie dalo :P, swiece typowo swiateczne, galazki swierku podopinane do obrusu ...hm.......? wszystko ? chyba tak ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jednym słowem Full wypas 🌼 U mnie wigilia: barszcz z uszkami, postna kapusta, racuchy, karp smażony, kuskus z tuńczykiem, śledzie, ziemniaki, grzyby w cieście naleśnikowym lub panierowane, kompot z suszu. Na święta ciasto, wędlina, myślę o flakach, ze dwie sałatki może dziś wymyślę. Resztę w gościach popróbuję. :) Jasa nie łam się. Kiedyś mama zrozumie i przyjdzie do ciebie JAK MAMA. 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no więc o zestaw wigilijny jeśli chodzi to będzie barszczyk z uszkami, dwie rybki smażone (nie pamietam jakie) , śledzie, karpia sobie w tym roku darowałam, kasze róźnego rodzaju - gryczana, jęczmienna, jaglana, fasola, groch, racuchy postne i kompot a na świeta już napiekłam mięsiwa, dwie sałatki będą - warzywna i gyro, oprócz tego rosół i schabowe oraz placków z 5 rodzajów ;) i chyba wystarczy bo i tak będę odwiedzała teściów i rodziców :) Stołu jakoś nie ozdabiam specjalnie - zapalam tylko jak co roku świecę wigilijną :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny jakie to sa racuchy postne ? I w ogóle pierwszy raz słyszę , ze racuchy podaje sie na Wigilie , ale moze to jakas regionalna tradycja ;) Poza tym poproszę o przepis na tego gryosa salatkowego :P Mrówka z czym te kasze podajesz ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja póki co mam w planie: rybka smarzona (mintaj) bo karpia nie lubimy, ziemniaki, krokiety, uszka z grzybami, barszcz - bruraczki z barszczu posiekam z cebulką, makowiec i sernik, sałatka ważywna i jeszcze jakaś ale nie mam pomysłu - chyba podłapię pomysł od Mróweczki na sałatkę gyros :), śledzie, M zrobi rybke po grecku... będziemy to jeść przez 3 dni :) Do tego wino i miodek pitny (trójniak) mój ulubiony. Nie wiem jak wyglądją swieczki wigilijne ;] My będziemy mieć zwykłe małe, obrus oczywiście biały i chcę sobie świerku trochę tez przynieść jak już sugestia padła :) Mrówko -jeśli na tą sałatkę masz jakiś fajny przepis to ja bym poprosiła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W tym roku podaję: Zupa grzybowa z uszkami paszteciki -kapusta z grzybami w cieście francuskim pieczarki w ciescie ryba smazona karpia nie jadamy sledziki w śmietanie śledziki w oleju sałatka jarzynowa sałatka z tuńczykiem jaja zawijane w łososiu ryba po grecku. Jutro od rana piekę ciasta ,makowiec i jabłecznik. Mięsko to zraziki zawijane i medaliony.W całości karczek. I jak co roku lodówka choć ma dwa metry okaze sę za mała.dobrze ze jest balkon:-) A racuchów postnych nigdy nie robilam .Napiszcie jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O widze ze potrawy przerozne,nigdy nie jadalo si eu mnie ziemniakow w swieta. U mnie bedzie skromnie,ale dla dwoch osob nie ma co gotowac,jesli jeszccze jedna sie odchudza. Panga smazona Panga po Hiszpansku Krokiety Barszczyk,bez uszek bo nie umiem lepic Brukselka,zawsze babcia robila ja w swieta to i u mnie bedzi ebo lubie Salatka jarzynowa ,wlasnie gotuje warzywka,na majonezie oczywiscie z Polski Sledzie w smietanie lub w sosie czosnkowym Golabki Kapusta z grzybami Grzybki Papryczka Ogorki Sernik Ciasto z galaretka Jablecznik lub karpatka Orzechy Glogg z czerwonym winem,bakaliami Glogg waniliowy z bialym winem,migdalami Choineczke zaraz ubiore jesli uda mis ie ja umiescic w doniczce lub w wazonie Obrus hm sniezno bialy lub kremowy Ozdoby w oknach i na scianach , czerwone,zlote i srebne gwiazdki ,bo mam wszystko w drewnie W oknach zawisna serca pepperkaker,takie piernikowe Oczywiscie swiece,ale obedzie sie bez czerwonych ,bedzie na kremowo Figurki mikolajow i balwanow Duzo roznego rodzaju wedlin norweskich marcepan bo to u nich obowiazek czekoladki sery wino pepperkaker Kurcze niby zadna ze mnie pani domu,a cos tam na tym stole bedzie ,swiatecznego Zabieram sie za porzadki, a wy na pewno spicie. Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O wlasnei o bigosie zapomnialam, Hihi nawet biala kielbaske mamy ,ale to raczej nie w te swieta powinno sie ja jesc No i w swieta takze jakis kurczaczek bedzie,masakra chyba przytyje A juz waze 61 kg.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No prosze jakie obfitosci ;) Blinguś a u Ciebie faktycznie jak na dwie osoby to niezła gama potraw ;) Co to jest ten pepperkaker? i ten glogg ? Mrówka zapodasz ten przepis ? ;) A tak w ogóle to dzien dobry 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry :) Ja na tą sałatkę dziś kupiłam dwie piersi z kurczaka, przyprawę gyros. majonez, keczup, kapuste pekińską, słoik ogórków konserwowaych, cebulę i dwie puszki kukurydzy... zamierzam kurczaczka pokrokić w kostkę i podsmarzyć oraz zasypać tą przyprawą, kapustę pekińską paluchami porwać na drobne kawałki, cebulkę w kosteczkę i ogórki, a potem będę kombinować ile tego majonezu i keczupu... jak coś to prosze mnie skorygowac :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha, i warzywa na sałatkę warzywną już się gotują.. tylko się zastanawiam czy jak już będzie gotowe nie zaprawić jej majonezem dopiero jutro... jakieś rady? :D śledzi nie będzie... ale zrobię koreczki z sera brie i winogron, bo przypomnaiłam sobie, że kocham ten ser w takiej postaci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasa ja tez uwielbiam zepsute serki :P Czesto jak sa jkaies male imprezki to na zakaskę robie koreczki z tego sera, winogrona i czasami dorzucam orzechy ;) Salatkę jarzynowa tez kroję wczesniej , wymieszam wszystkie składniki i majonez dodaje na drugi dzien razem z innymi przyprawami :) Chociaz nie zawsze tak robie, bo czasami mieszam wszystko od razu ;) A ta przyprawa Gyros to jaka to jest ? I jakiej firmy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kupiłam tą przyprawe "Galeo" mam zamiar na dwie całe piersi kurczaka dwie łyzki tego specjału wsypać... pozatym włąśnie wyczytałam, że się tych skłądników nie miesza tylko warstwami układa.... podaję stronkę: http://wiecek.biz/salatka_gyros.html - tutaj podali przepis jak dla dzieci... w sensie jak sie robi .. uśmialismy się z M bo nawet są zdjęcia jak kroją tą sałatkę i jak smażą:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha, pójdę za Twoją rada i nie będę sałatki przyprawiała dziś.. pozatym M by juz podjadał bo to jego ulubione dania :P Aha a co do sałatki gyros to ja się zastanawiam czy jednak tego wszystkiego nei wymieszać bo po co mi jeść samą kapuste z wierzchu... no zobacze jak zacznę robić ;] Wszelkie rady mile widziane :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasa bużka za przepis 👄 Faktycznie super opisany sposob przyrządzania ;) Dokupię jeszcze przyprawę i sałatę i bedzie sałatka ;) Dzieki !! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×