Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

protosska

NOWY TOPIK - Zdrowe odżywianie, sport /Rady i doświadczenia/ ZAPRASZAM!

Polecane posty

dasz radę, jesteś młoda i napewno już niedługo będziesz miałą zdrową cerę... poza tym dieta jest też ważna żeby mieć ładną cerę... więc wszytskei jestesmy na najlepszej drodze do pięknej cery :) Podobno na poczatku diety można mieć wysyp bo się oczyszcza cera i ja się tym pocieszam... może nie mam na buzi masakry ale duże ropne pryszcze w tym wieku to też juz nei trądzik młodzieńczy kurcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olkaaaaaaaaaaaaa
no z cera niestety:( nie wiem tak do konca co przezywasz ale moge sobie wyobrazic w sumie jak tak sobie pomysle o moich kumpelkach to tylko jedna ma tez starszne problemy blizny ale to jej wina bo nic o to nie dba a reszta ma ladna cere i tylko ja mam taka jakas niezbyt:(aj:( ide biegac:D nie chce mi sie ale musze sie zmobilizowac Musze sobie powiedziec:olka musisz bo sama widzisz nie mozesz kupic glupich spodni przez ta twoja sylwetke hehe lece kochane bede pozniej buziole:*:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olkaaaaaaaaaaaaa
o jaki oklady? nic o ni ch nie wiem Napisz jak mozesz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MIter, dokładnie tak. To co jemy ma wpływ na naszą cere. Nie jestm kilka miesięcy słodyczy, nie pije kawy, nie jem ostrych rzeczy, nie używam keczupu itd. Oczywiście zdarzyło się kilka razy to i owo ale kurde ogólnie można powiedzieć, że z tego zrezygnowałam i naprawde nie wyskakuje mi nic a nic ! Tylko te plamy sa moja zmorą. Olka, biegaj, biegaj... już pisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To są tzw. komprest z odwaru rumianku, kwiatu nagietka i kory wierzbowej. Najlepiej kupić to w sklepie zielarskim. Wsypać wszystkie zioła do pojemnika i wymieszać i tak dwie łyżki stołowe wsypać do małego garnka i gotować na małym ogniu. Mam napisane, że jedną łyżke naparu rozcieńczyć w 1/2 szklance wody i zwilżyć tym gaze i trzymać ale ja bezpośrednio przelewam z garnka do kubeczka i maczam sobie w tym kilka gazików, średniej wielkości i oblepiam twarz i lepie sobie kilkanaście minut. Tylko to musi troche ostygnąć zanim nałoży się na buzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to Ty jesteś ostra dziewczyna że tyle miesięcy nie jesz slodyczy, nie pijesz kawy... tzn. zawzięta i uparta!!! gratuluję samozaparcia! Kurcze ja lubię słodycze i ten sernik to mi pachnie pod nosem że... cięzko mi!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też wypróbuję ten twój kompres ziołowy... nie zaszkodzi a może pomoże??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leże a nie lepie....jeju :( Zapomniałam napisać, że należy oczywiście wlać wode do tego garnka. Tak jedną całą szklanke, może więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuje Miter :) poza tym poszcze też przez te 40 dni. Nie jem żadnych słodyczy poza kisielem i galaretką więc jak się skończy post zjem chociaż moją czekolade urodzinową :) czasem coś tam można dziubnąć ale naprawde... jak powiem sobie \'\'Nie\'\'\' to jest \'\'NIE\'\' :) hihi Myśle, że pomoże :) najlepiej robić to kilka razy w tygodniu, wieczorem po umytej buzi ! albo i nawet codziennie. Ja twarz mam po tym okładzie taką rozjaśnioną i matową. Taką weselszą, hihi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli jutro lecę do apteki po zioła... kończę rehabilitację swojej złamanej ręki... w końcu! Ale musze jeszcze ją ćwiczyc bo nie jest jeszcze do końca sprawna :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podczas tej \"bardzo długiej zimy\" znaklazłam śnieg i lód i co by się wyalić - bardzo niefortunnie... upadałam na rękę i złamałam ją w nadgarstku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O kurde, to niezły pech. Dobrze, że wraca do formy !! :) a za te ziółka to małe pieniążki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A może przepis na ziółka do picia na super cere? piłam tylko 3 miesiące zamiast pół roku :o ale i tak pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do użytku wewnętrznego ! :D Korzeń mydlnicy, korzeń mniszka, ziele bratka, ziele marzanki zmieszać najlepiej wszystko do pojemniczka a gdy będziecie gotować to tak jedną kopiastą łyżkę do garnka ze szklanką wody. Krótko gotować. Później te fusy odcedzić i pić te ziółka. 2-3 razy dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli za każdym razem robić swieży napar?? ok wypróbuję. Protosska znasz się na ziołach dobrze??może cos jeszcze podpowiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ide się coś pouczyć, jeszcze do łazienki by ten peeling zrobić - to zajmuje troszke czasu ! Wpadne jeszcze później. Papu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, za każdym razem. Czyli dziennie idą 2-3 łyżki tych zmieszanych ziół. Zależy ile chce się wypić tych szklanek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okuu
ale się rozpisałyście:D dobrze, dobrze oby tak dalej;) Olkaa, juz to pisałam i nie chce się wymądrzać, ale nie chodzi o to żeby jesc mało. Ogranicz mąkę, pieczywo i zobaczysz, że będą efekty;) Protosska, jestem ciekawa jak tam u dermatologa? Na przebarwienia najlepsze są kwasy, ale na nie jest już za duże słońce. Chyba, że będziesz się smarowała wysokimi filtrami i nie opalała buzi.... Na tłustą cerę, zaskórniki i plamy polecam Wam l(protosska, olkaa) Acne Derm!Przy nim tez należy uzywac filtrów... http://www.i-apteka.pl/go/_info/?id=539 A co do cery, to uwierzcie, ze pewnie jestem weteranką w tej sprawie;) Problemy z cerą mam od ponad 10 lat! Leczyłam się już wszystkim. Teraz jestem w trakcie kuracji Izotekiem (odpowiednik roacuttanu). Nie wiem, czy znacie ten lek, ale jest to już największy "kaliber" (możecie poczytac sobie w necie ). Jak to nie pomoże, to już nic...Ma wiele skutków ubocznych, no ale nie mam wyboru. A co do jedzenia to na razie zjadłam 3 kanapki wasy, 2 z serem ze szczypiorkiem i 1 z dżemem truskawkowym, no i przed chwila zjadłam jabłko;) Miłego dzionka👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okuu
Miter, mam jeszcze pytanie co do wody. Jak ma sie do tego co piszesz woda przegotowana? Może mieć jakiś "zły" wpływ? Przeciez ona nie ma minerałów....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześc Dziewczynki :) Jestem :) kilka słów o tej fantastycznej herbatce :) - na stronie mnie potrafię znaleźć zdjątka- jest ona mieszanką składającą sie z 20 rodzajów różnych herbatek z upraw ekologicznych - herbatek zielonych, białych, czerwonych i ziołowych oczywiście - teraz pije białą i nie wiedziałam ze to takie pyszne :) nazywa się biała herbata siły i ochrony :) a w składzie ma białą herbatkę, płatki bzu, werbenę, płatki liścia słoneczknika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz zabieram sie za porządeczki i gotowanie obiadku - mam zamiar krupnik dziś ugotować :) Tak żeby mi jeszcze na jutr zostało :) Protossko - wiesz co dziś zrobiłam ? Poczyniłam pierwsze kroki w kierunku nauki pływania - tzn. zorientowałam się czy mogłabym jako 30 letnia uczestniczyć w kursie nauki pływania w moim mieście ;) No i mogę :) Moze niedługo i ja będę swobodnie pływać co ? To Ty mnie zmotywowałaś - bardzo Ci dziękuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No a wczoraj to wieczorem nieco zgrzeszyłam - kilka kostek czekoladki wciełam - musiałam .......... a dziś już powrót do niewinności :) Rano 3 kromki Vasy z sałatą i pomidorkiem i poledwiczką, potem ppomarańczka, jabłko, miseczka białego barszczu z jajkiem w pracy no a teraz zabieram się za gotowanie krupniku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×